Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook - Bateria. Co do licha?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#26 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 12 lipca 2008 - 10:04

nowa bateria do macbooka kosztuje 349 zl.... ( cennik ispot )


Niestety... :(

#27 eighty3

eighty3
  • 17 postów
  • Skąd0-71 zgłoś się

Napisano 12 lipca 2008 - 10:21

Witam, Otóż mam MB od lipca 2006 i powiem Wam, że to już moja 3 bateria. Pierwsza padła po tygodniu działania. Druga równo rok później. Teraz czekam aż padnie trzecia - z moich wyliczeń wynika, że za około 10-14 dni. Baterie w MB to jakaś wielka porażka. Jeśli taka jest polityka Apple to ja dziękuje. Pozdrawiam, eighty3

#28 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 12 lipca 2008 - 10:38

Istnieje jeszcze coś takiego jak rękojmia. Po okresie gwarancyjnym. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego pracownik iSource w radosny sposób poinformował mnie o wymianie za 500 pln, skoro bateria kosztuje 349 pln. Cóż chyba to pierwszy raz z moich ust usłyszycie - Apple schodzi na psy! (o polskim pseudo oddziale nie wspomnę...)

#29 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2008 - 12:38

Pozostaje klnąć tylko!!!!!!!!! Co za debile w tym SADzie!!!!!!!!! Tak jak powiedziałem wcześniej: Apple USA wymienia to za free od ręki. Otwarcie się do tego nie przyznają, ale wygląda na to, że jest to wada fabryczna. To samo przecież było z bateriami SONY w MacBook'ach Pro w zeszłym roku. Apple ogłosił program wymiany i było po problemie. Teraz też tak powinni zrobić. Trzeba do nich jakiś zbiorowy list napisać czy coś...:) P.S. Mi się wydaję, że bateria padła dzień po update na 10.5.4... Czy wy też wszyscy (z problemem z baterią oczywiście) macie wersję 10.5.4???

#30 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 12 lipca 2008 - 13:05

ja tego problemu nie mam, obecnie ma 245 cykli ładowania i 87% żywotności. komp po wszystkich aktualizacjach - zobaczymy jak będzie dalej, jednak czytając wasze komentarze cienko to widzę. wniosek jest jeden że problem istnieje i jest to porażka Apple. Jak na razie nie korzystałem z uprzejmości SAd-u wiec nic nie powiem na ten temat, ale już się boje.

#31 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 lipca 2008 - 17:52

Mi bateria w ten sposob padla dokladnie rok temu wiec nie sadze aby to bylo po tym update. Dokladnie takie same objawy. Po prostu, rozladowala sie i jakis obwod zabezpieczajacy zatrzymuje ladowanie. Mozliwe, ze jesli byscie poddali ja radykalnym srodkom - krotkie spieci, podlaczenie wiekszego napiecia na pol sek, czy cos innego - to ona wstanie ale ja juz wolalbym jej nie uzywac. Sam kupilem nowa baterie i jak narazie dziala ;)

#32 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2008 - 19:42

Powiem wam jedno... Kosztowna jest ta miłość do Apple'a:)

#33 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 13 lipca 2008 - 10:37

Zgadza się. Padła po 10.5.4.

#34 zouzou

zouzou
  • 68 postów

Napisano 13 lipca 2008 - 11:45

Jednak ta metoda producenta nic nie daje u mnie ...

#35 zouzou

zouzou
  • 68 postów

Napisano 19 lipca 2008 - 23:31

I jak tam?Poprawilo sie cos czy nadal jest taki health jak byl?

Pozdro

coraz gorzej ... dzis 78 % health ... :confused:

#36 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 21 lipca 2008 - 22:28

Jak lub jakim programem sprawdzić ile cykli już było oraz helth :D z góry dziękuje za pomoc

#37 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 lipca 2008 - 22:34

Jak lub jakim programem sprawdzić ile cykli już było oraz helth :D z góry dziękuje za pomoc


Cykle w ten macintosh>więcej informacji...>zasilanie, a health np. w istat pro (w sumie tam też sprawdzisz ilość cykli...:))

iSlayer.com

#38 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 lipca 2008 - 22:47

cocunt batery...

#39 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 22 marca 2009 - 15:40

Mam ten sam problem opisywany. Robilem reset PRAM i SMC, laptop pokazuje ze bateria nie jest ladowana, a dioda kontrolna na wtyczce zasilania Magsafe swieci, ale b. slabiutkim zielonym swiatlem widocznym w ciemnosci lub jak przyslonimy reka wtyczke. Teraz probuje rozladowac aku zgodnie z metoda kalibracji aku opisana w biuletynie Apple, ale nie wroze sukcesu. Battery meter na spodzie aku caly czas dziwnie blyska (cos jak generator 0,1,0,1...), wiec podejrzewam, ze aku dokonalo zywota. Problem w tym, ze lliczba cykli ladowania aku niewielka, laptop nie ma nawet roku a na dodatek to bedzie juz trzecia wizyta w serwisie - mam nadzieje, ze wymienia bo Apple daje rok gwarancji na aku. Pierwszy i ostatni raz kupilem sprzet Apple (na drugi raz wezme Sony albo Lenovo) - skandal po prostu, zeby aku nie wytrzymywalo nawet roku w sprzecie tej marki ! Aku w tanszej Toshibie potrafi trzymac kilka lat.

#40 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 22 marca 2009 - 16:07

u mnie ostatnia bateria wytrzymała ponad 500 ładowań

#41 Kyosho94

Kyosho94
  • 403 postów
  • Płeć:
  • SkądMielec

Napisano 22 marca 2009 - 17:09

Panowie - moim zdaniem nie winą jest Apple, czy sama bateria - lecz jej złe użytkowanie. Baterie Litowo-Jonowe, lub Litowo Polimerowe mają to do siebie, że posiadają efekt pamięci, i lubią padać w momencie. Z własnego doświadczenia wiem, że takim bateriom nie należy robić przerw w użytkowaniu, tylko używać Waszych MacBooków codziennie. Proponuję nie robić odstępów czasowych większych niż tydzień (lub nawet mniej) gdyż grozi to śmiercią baterii :) Moja ma 221 cykli, a ile health to jeszcze nie sprawdziłem ;) (Post napisany na podstawie doświadczeń z bateriami w modelach RC...)

#42 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 22 marca 2009 - 21:50

Baterie te nie maja efektu pamieci... W telefonach takze tego rodzaju baterie wycofano. Zgodze sie z faktem, ze bateria musi byc "w ruchu" - czasteczki znajdujacego sie wewnatrz akumulatora lubia sie przemieszczac. Dlatego czesto sie zdarza, ze bateria juz na wyczerpaniu po miesiecznym bezruchu po prostu pada. Innym dowodem jest zmniejszenie poziomu naladowania przy pelnym naladowaniu do mniej wiecej 80 procent (mniej wiecej miesieczna bateria nieuzywana). Laptop to przede wszystkim urzadzenie mobilne, a skoro mobilne to musi byc odlaczane od zasilania co pewien czas.

#43 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 23 marca 2009 - 18:39

Z calym szacunkiem te same zjawisko opisywane w calym necie oraz w tym zwiazku to nie sporadyczny przypadek ;-) Maja to nawet nowe laptopy Unibody a ile miesiecy minelo od premiery (odp. niewiele !). Laptop byl uzywany bez wiekszych przerw zarowno na aku jak i zasilaczu czyt. normalnie bez trzymania aku na polce, w lodowce itp (w koncu elektronika sama kontroluje proces ladowania i rozladowania). Stan baterii system okresla jako dobry, poza tym capacity jest powyzej 90%, wiec podejrzewam, ze albo zawinila elektronika aku albo same ogniwa bublowatej jakosci, bo jak to inaczej mozna wyjasnic. Jeszcze rozumiem gdybym pracowal w ujemnych temperaturach np -20 stopni Celsjusza to wtedy rzeczywiscie ciezkie warunki dla aku. Poza tym co - wyjade na miesiac na wakacje bez laptopa i wroce zastane padniete aku ? Bez przesady. No coz zobaczymy co powie serwis - zasilacz sam sprawdzilem i napiecia bez obciazenia sa w normie. Pozostaje Left I/O Board lub aku (stawiam na aku).

#44 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 marca 2009 - 22:50

A najadowales wpierw baterie, zostawiles na noc na ladowaniu, potem rozladowales do konca? To pierwsze co trzeba zrobic z nowa bateria, a przynajmniej naladowac ja do pelna przed pierwszym uzyciem (czyli bez aku)

#45 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 24 marca 2009 - 13:21

Byla kalibrowana i w dobrej kondycji - aku chodzilo dobre 3,5h pod Windowsem 7. Zjawisko degradacji pojemnosci nie pojawia sie ot tak tylko zachodzi stopniowo.

#46 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 24 marca 2009 - 18:25

Cos o tym wiem bo mam 142 cykle i 82%. Coz, jak bedzie trzeba to pojde do sklepu (ebay?) po nowa baterie.

#47 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 24 marca 2009 - 19:30

Zwarcia na baterii tez nie robilem - ajm not gilty :-]

#48 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 24 marca 2009 - 19:38

To jest problem "nie do opisania" trzeba sprawdzić parę przypadków... Może to być wina napięcia, systemu, przegrzania lub spalenia. Próbowaliście z nową ładowarką? Macie inne macbooki? Daliście te swoje baterie do innych MB? Macie normalne ładowarki? Jakie systemy macie?

#49 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 25 marca 2009 - 14:59

Jak nowa? Mam tylko do testow kupic nowa ladowarke? MB white, kupiony w sierpniu 2007, wedlug daty produkcji to jest early 2007. Nie mam innych macbookoch. Mamy normalne ladowarki. Leopardy...

#50 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 31 marca 2009 - 16:50

Dzieki za zlote porady, ale elementarna i rozszerzona diagnostyke Maca mam raczej opanowana... co moglem to sprawdzilem w tym przewod zasilajacy oraz napiecia na zasilaczu a systemow uzywam dwoch :P Chris przy tak krotkim czasie cyklu zycia produktu Apple 142 cykle i 82% wydaja sie marzeniem. Ja jestem naprawde ciekawy, czy w Cuppertino ktokolwiek uzywa sprzetu Apple, bo przeciez statystycznie mieliby te same problemy - wydaje mi sie, ze jednak maja tam PC (ew klon Maca), a laptopy to raczej Dell i Lenovo. No, ale moze ekipa sprzatajaca kupy w firmowych toaletach odpowiedzialna za wybor dostawcy aku w losowaniu chybil trafil rzeczywiscie jest zadowolona i uzywa Macow ;) Dezajned in Kalafiornia. Mejd in Czajna. Prawie jak chinski Fender i papierowe stoliki w Ikei.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych