Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X na każdym PC bez kombinowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#51 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 16 czerwca 2008 - 10:41


Aż strach pomyśleć, co się będzie działo kiedy liczba użytkowników dziurawego i łatwego do sforsowania systemu OSX przekroczy 10%.
Apple wreszcie będzie musiało wziąć się do roboty i opracowywać zabezpieczenia, Firewalle, antywirusy itp.
A wtedy sam system może już nie być tak atrakcyjny dla grupy numer 2.


nikt się o tym nie dowie :) bojówki Applefanów zadbają o to by zniszczyć każde wyjście przed szereg :P


ja tam siedzę na PPC (nie dlatego że jestem wielbicielem, ale dlatego że zależało mi na rozmiarach) i nie narzekam ani na system, ani na sprzęt apple. Nawet bateria która ma ponad 700 cykli trzyma poziom 88% :) ale czy przerzuciłbym swojego PC na Mac OS X gdyby wymagało to tylko włożenia płytki do napędu? hymm nie wiem :P trudno powiedzieć. na moim klocu, gdzie są porządne podzespoły Win śmiga że aż miło. Pewnie gdybym kupił takiego eee pc 900 to chętnie bym tam postawił mac os x.

#52 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 16 czerwca 2008 - 12:14

Cóż dla mnie wynalazek EFI-X na razie jest ciekawostką, którą sam twórca PC_EFi testował z powodzeniem. Takie przymiarki były już wielokrotnie robione w domowym zaciszu przez wielu "wynalazców" i niektórym działa to już od dawna. Mało kto wie, że pierwsze PC_EFI było właśnie dostępne za pomocą "klucza" USB w postaci specjalnie przygotowanego pendriva.

#53 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 czerwca 2008 - 14:29

Jak bedzie mozna postawic maka na kazdym piecu bede ich blogoslawil ;)

#54 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 16 czerwca 2008 - 16:37

najfajniej by było mieć Mac OS X live! na pendrive :)

#55 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 16 czerwca 2008 - 17:57

A to już jest możliwe i istnieją systemy OS X LiveCD, tylko na razie komercyjne (np. Drive Genius). Zresztą Mac OS był pierwszym OSem, który działał jako LiveCD. Zrobienie z tego LiveUSB to formalność. Aż dziwne, ze jeszcze nikt na to nie wpadł.

#56 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 czerwca 2008 - 18:51

A to już jest możliwe i istnieją systemy OS X LiveCD, tylko na razie komercyjne (np. Drive Genius). Zresztą Mac OS był pierwszym OSem, który działał jako LiveCD. Zrobienie z tego LiveUSB to formalność. Aż dziwne, ze jeszcze nikt na to nie wpadł.


Pod Drive Genius jest mozliwosc zrobie Image z calego dysku ale nie moge znalezc opcji na LiveCd, chyba ze nie wiem co to LiveCd... A jak to widzisz by zrobic LiveUsb?

#57 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 16 czerwca 2008 - 19:58

Nigdy tego nie robiłem ale identycznie, jak dla BSD/Linux. Grub lub rEFIt powinien sobie poradzić z zabutowaniem gwizdka. To czysta teoria - podkreślam, że nigdy tego nie robiłem ale to Unix, więc proces remasteringu powinien być niemal identyczny, jak w innych systemach z tej samej rodziny.

#58 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 czerwca 2008 - 21:14

Pod Drive Genius jest mozliwosc zrobie Image z calego dysku ale nie moge znalezc opcji na LiveCd, chyba ze nie wiem co to LiveCd... A jak to widzisz by zrobic LiveUsb?


Po polsku

Po angielsku

google, to nasz przyjaciel ;)

#59 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 16 czerwca 2008 - 21:42

bez sensu ... gdybanie.. ja apple lubie za nietuzinkowy design .. system ... hardware wszystko zgrane w jedna dzialajaca kupe :D osx i pc ? bez sensu apple na pewno zareaguje na ten soft ..

#60 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 czerwca 2008 - 21:49

bez sensu ... gdybanie.. ja apple lubie za nietuzinkowy design .. system ... hardware wszystko zgrane w jedna dzialajaca kupe :D

osx i pc ? bez sensu apple na pewno zareaguje na ten soft ..


Bzdura
Od kiedy są maki na intelu, to robi się instalacje na PC i Apple nic z tym nie robi. Bo niby co mogą komu zrobić?

#61 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 16 czerwca 2008 - 22:16

Potęga Windows wyrosła na czymś, co można nazwać "kontrolowanym piractwem". Z jednej strony mocno się krzyczy, że piractwo jest "Be" a z drugiej czasem się przymyka na to oko a czasem "przykręca śrubę" aby poziom zjawiska był mniej-więcej stały. Na miejscu Apple też bym z tym za specjalnie nic nie robił, ponieważ wielu z użytkowników tego systemu nigdy by się nim nie zainteresowało i nigdy by go nie poznali a potem... Kupili produkt Apple. Z tego, co sobie śledzę na form tak często jest. Najpierw Hackintosh a potem zakup przynajmniej jednego produktu Apple "legalnie" Mam jednego znajomego, którego do OS X przekonał Tiger w postaci obrazu VMWare ściągniętego z Torrenta. Gdyby na swojej maszynie chwilę się nie pobawił OS X to w życiu by nie pomyślał o Maku. Teraz zbiera na niego pieniądze. Ja akurat zacząłem od Minimaka i nie ciągnie mnie do "wynalazków" ale rozumiem tych użytkowników, którzy najpierw chcą "posmakować" nowego systemu, zanim wydadzą na majątek na Maca. Czy czasem tak samo się nie dzieje z iPhone ?? Niby nie ma go w sprzedaży, np. w Polsce (jeszcze) a jednak działa ! Gdyby Apple chciało to by mu zajęło kilka godzin zablokowanie wszystkich "lewych" iPhonów. pozwala na to standard GSM 2.5 i 3. Każdy telefon może zostać zablokowany zdalnie na kilku poziomach i w dowolnej chwili. Było to możliwe od bardzo dawna w każdym telefonie GSM drugiej i nowszej generacji. Tylko po co to robić, skoro na "lewiznach" producent także może dobrze zarobić...

#62 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwca 2008 - 09:00

Bo niby co mogą komu zrobić?


Bo i po co? Tylko się cieszyć, że nawet ludzie, co mówią wadach, niedoróbkach, lukach, braku zabezpieczeń (niepotrzebne skreślić) OS X, zamiast kulturalnie instalować Windowsa, Linuxa lub cokolwiek innego, decydują się jednak na produkt Apple. Upodabniają swoje komputery zewnętrznie, nawet pieszczotliwie zmieniając im nazwy, żeby znalazło się tam słowo MAC. Tacy ludzie stają się mniej wiarygodni w swojej krytyce, a to na rękę Apple, MAC to niedoróbka, OS X też, ale swojego PC przechrzciłem na MAC'a. :lol:
Dla mnie trochę komiczna sytuacja, korzystna dla Apple, a Ci co mieli kupić to i tak kupią MAC'a. W tej całej zabawie pamiętać jedynie trzeba o legalności rozwiązań, no ale nie każdy musi mieć legalne rozwiązania dla tych osób pozostają historię, że ooo ooo mogę wszystko, bo płytkę sobie mam.

#63 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 02:51

Jak ma fakturę na system, oryginalny nośnik to mu można "skoczyć". Użytkownik może sobie sobie własny system nawet ten system w pralce zainstalować. Apple się za to może najwyżej obrazić i zablokować dostęp do SU :lol:
Nie ma pirackiego systemu. Nie ukradł go, tylko uczciwie za niego zapłacił. Jego sprawa, co z nim zrobi - z wyjątkiem powielania, udostępniania i sprzedaży kopii. Jedyne, co traci to gwarancję.
Klient zapłacił, Apple dostało swoją dolę, system działa na jednej pralce, formalnie jest ok. Jak mu się system sypnie albo pralka popsuje z powodu nieprzeznaczenia do systemu OS X i zadzwoni do Apple po pomoc to go wyślą na drzewo i tyle z sankcji.


Nie masz zielonego pojecia jak dzialaja prawa autorskie w Polsce a mimo tego wymadrzasz sie i piszesz bzdury. Jak juz ktos powyzej napisal - w Polsce kupujac Winde/Mac OSa/Photoshopa/Warcrafta czy jakikolwiek inny program nie kupujesz go jako takiego a licencje na jego uzywanie - to ze dostajesz plytke z programem nie oznacza, ze stajesz sie jego wlascicielem - to tylko dostarczenie programu do tej licencji. I jesli chcesz miec zgodne z prawem oprogramowanie to musi ono spelniac warunki licencji - jesli ja zlamiesz, to produkt przestaje byc legalny. Tak wiec nie mozesz wziac jednej zwyklej kopii windowsa i zainstalowac jej na 10 komputerach w firmie "bo mam oryginalna plytke" - bo w licencji masz napisane, ze ta kopia windowsa moze byc zainstalowana tylko na jednej maszynie, i instalujac na wiekszej liczbie rownie dobrze mozesz instalowac sciagnietego z internetu pirata - bo wtedy to jest tylko kod nagrany na nosnik, bez zadnej licencji. Tak samo jest z Mac Os - jest wyraznie napisane, ze mozesz go uzywac tylko na sprzecie apple - tak wiec instalujac to na skladanym PC, lamiesz licencje i lamiesz prawo.

Wlasnosc intelektualna rozni sie od "zwyklej" wlasnosci.

#64 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:12

Nie masz zielonego pojecia jak dzialaja prawa autorskie w Polsce a mimo tego wymadrzasz sie i piszesz bzdury. Jak juz ktos powyzej napisal - w Polsce kupujac Winde/Mac OSa/Photoshopa/Warcrafta czy jakikolwiek inny program nie kupujesz go jako takiego a licencje na jego uzywanie - to ze dostajesz plytke z programem nie oznacza, ze stajesz sie jego wlascicielem - to tylko dostarczenie programu do tej licencji. I jesli chcesz miec zgodne z prawem oprogramowanie to musi ono spelniac warunki licencji - jesli ja zlamiesz, to produkt przestaje byc legalny. Tak wiec nie mozesz wziac jednej zwyklej kopii windowsa i zainstalowac jej na 10 komputerach w firmie "bo mam oryginalna plytke" - bo w licencji masz napisane, ze ta kopia windowsa moze byc zainstalowana tylko na jednej maszynie, i instalujac na wiekszej liczbie rownie dobrze mozesz instalowac sciagnietego z internetu pirata - bo wtedy to jest tylko kod nagrany na nosnik, bez zadnej licencji. Tak samo jest z Mac Os - jest wyraznie napisane, ze mozesz go uzywac tylko na sprzecie apple - tak wiec instalujac to na skladanym PC, lamiesz licencje i lamiesz prawo.

Wlasnosc intelektualna rozni sie od "zwyklej" wlasnosci.


Masz racje.
Jeśli ktoś kupi sobie Leo box, może go sobie zainstalować na czymkolwiek chce w celach rekreacyjno-rozrywkowych, ale wtedy traci wsparcie ze strony producenta oprogramowania.
To samo tyczy się łamanych ajfonów. Ludzie mogą ich używać w krajach, gdzie ich nie powinno być, ale tracą wsparcie, a i jakiekolwiek poprawki trzeba instalować inaczej, niż domyślnie.



A teraz pytanie:
Co decyduje o tym, że sprzęt jest "APPLE"?

1. Jeśli mam np MINI, ale wymieniłem w nim:
procesor
pamięć
dysk
combo na nagrywarkę DVD
To co mi zostało ze starego sprzętu to:
płyta główna i obudowa.
Jeśli na te 6 elmentów tylko 2 są od apple, to czy dalej mam prawo używać leo, czy już nie?
Przecież tylko 1/3 tego komputera jest od Apple?

2. I drugi przypadek.

Mam:
płytę główną ze zintegrowaną grafiką z PC (socket 479)
procesor z mini
dysk z Maca Pro
ram z powermaca G5 DC
obudowę z powermaca G4
napęd superdrive maca Pro
Na 6 elementów 5 jest od Apple. Czy w tym przypadku mogę zainstalować Leo legalnie?
Przecież 5/6 elementów jest od "Apple"?

#65 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:25

Przypadek 2: Jak zwykle szukasz dziury w całym. Leo bez dodatków nie zainstaluje się na tym sprzęcie i tyle. Jak do malucha dołożysz alusy i spojlery od ferrari to będzie to ferrari? Choćbyś wymyślał ile wlezie to i tak nie będzie to legalne. Odpuść sobie.

#66 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:31

Jak zwykle szukasz dziury w całym.
Leo bez dodatków nie zainstaluje się na tym sprzęcie i tyle. Jak do malucha dołożysz alusy i spojlery od ferrari to będzie to ferrari?

Choćbyś wymyślał ile wlezie to i tak nie będzie to legalne. Odpuść sobie.


Nie szukam dziury w całym, a jak było napisane w info na początku przy tym kluczyku na USB bezproblemowo instalujesz OSX z org. płyty.
I ponawiam pytanie.
Co decyduje o tym, że sprzęt jest "od Apple"?
Albo inaczej:
Ile musi być apple w apple, żeby było "Apple"?

#67 jory

jory
  • 214 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:42

Nie szukam dziury w całym, a jak było napisane w info na początku przy tym kluczyku na USB bezproblemowo instalujesz OSX z org. płyty.
I ponawiam pytanie.
Co decyduje o tym, że sprzęt jest "od Apple"?
Albo inaczej:
Ile musi być apple w apple, żeby było "Apple"?



Iro:
Myślę że to dobry moment by przestać lawirować, skoro koledzy już naprawdę jasno, i wprost wytłumaczyli, że nie masz racji.

#68 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:42

1. jest to nadal łamanie/omijanie zabezpieczeń. 2. Komputer nie jest od Apple. To odpowiedz mi co decyduje że komp jest IBM czy np Acera -podzespoły są te same. Te same płyty główne, procesory, dyski a jednak inne? jak sobie na to odpowiesz to również możesz przełożyć na Apple.

#69 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 12:20

Jeśli ktoś kupi sobie Leo box, może go sobie zainstalować na czymkolwiek chce w celach rekreacyjno-rozrywkowych, ale wtedy traci wsparcie ze strony producenta oprogramowania.
To samo tyczy się łamanych ajfonów. Ludzie mogą ich używać w krajach, gdzie ich nie powinno być, ale tracą wsparcie, a i jakiekolwiek poprawki trzeba instalować inaczej, niż domyślnie.


NIE, instalujac kupionego w sklepie Leo na innym sprzecie niz ten wyprodukowany przez Apple lamiesz postanowienia licencji sprawiajac, ze program staje sie nielegalny i rownie dobrze mogles go sciagnac z netu.

Powtarzam jeszcze raz, w swietle polskiego prawa "kupujac program" wcale nie kupujesz go tak jak mlotka czy lodowki i nie nabierasz do niego praw wlasnosci ktore pozwalaja ci robic z nim co chcesz. Ty zakupujesz jedynie licencje na korzystanie ktora ma jasno okreslone warunki i zlamanie ktoregokolwiek z nich sprawia, ze lamiesz prawo.

#70 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 czerwca 2008 - 12:34

NIE, instalujac kupionego w sklepie Leo na innym sprzecie niz ten wyprodukowany przez Apple lamiesz postanowienia licencji sprawiajac, ze program staje sie nielegalny i rownie dobrze mogles go sciagnac z netu.

Powtarzam jeszcze raz, w swietle polskiego prawa "kupujac program" wcale nie kupujesz go tak jak mlotka czy lodowki i nie nabierasz do niego praw wlasnosci ktore pozwalaja ci robic z nim co chcesz. Ty zakupujesz jedynie licencje na korzystanie ktora ma jasno okreslone warunki i zlamanie ktoregokolwiek z nich sprawia, ze lamiesz prawo.


To teraz pytanie innego typu.

Jakie sankcje mogą mnie spotkać po za brakiem supportu ze strony firmy?

#71 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 13:19

To teraz pytanie innego typu.

Jakie sankcje mogą mnie spotkać po za brakiem supportu ze strony firmy?


Takie same jak za zainstalowanie Leo (czy innego programu) z pirackiej plytki kupionej na stadionie lub z obrazu sciagnietego z internetu.

#72 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2008 - 14:10

Takie same jak za zainstalowanie Leo (czy innego programu) z pirackiej plytki kupionej na stadionie lub z obrazu sciagnietego z internetu.


W takim wypadku wszyscy z jailbreakowanymi iphonami/ipodami tutaj ryzykuja :)
Typowy przejaw ignorancji na tym forum :) juz o tym nie raz pisalem.


G.

#73 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 czerwca 2008 - 14:32

Takie same jak za zainstalowanie Leo (czy innego programu) z pirackiej plytki kupionej na stadionie lub z obrazu sciagnietego z internetu.


I tu nie masz racji.
Jeśli mam zakupiony system, to nie jest piractwo.
A możesz w internecie poszukać wypowiedzi prawników na ten temat.
Wpisz w google: Abhyanker EULA, a zobaczysz opinie byłego prawnika Apple.
Instalacja OSX na PC nawet nie zbliża się do czynu niedozwolonego lub naruszenia patentu.

#74 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 18 czerwca 2008 - 14:41

Nie masz zielonego pojecia jak dzialaja prawa autorskie w Polsce a mimo tego wymadrzasz sie i piszesz bzdury. Jak juz ktos powyzej napisal - w Polsce kupujac Winde/Mac OSa/Photoshopa/Warcrafta czy jakikolwiek inny program nie kupujesz go jako takiego a licencje na jego uzywanie - to ze dostajesz plytke z programem nie oznacza, ze stajesz sie jego wlascicielem - to tylko dostarczenie programu do tej licencji. I jesli chcesz miec zgodne z prawem oprogramowanie to musi ono spelniac warunki licencji - jesli ja zlamiesz, to produkt przestaje byc legalny. Tak wiec nie mozesz wziac jednej zwyklej kopii windowsa i zainstalowac jej na 10 komputerach w firmie "bo mam oryginalna plytke" - bo w licencji masz napisane, ze ta kopia windowsa moze byc zainstalowana tylko na jednej maszynie, i instalujac na wiekszej liczbie rownie dobrze mozesz instalowac sciagnietego z internetu pirata - bo wtedy to jest tylko kod nagrany na nosnik, bez zadnej licencji. Tak samo jest z Mac Os - jest wyraznie napisane, ze mozesz go uzywac tylko na sprzecie apple - tak wiec instalujac to na skladanym PC, lamiesz licencje i lamiesz prawo.

Wlasnosc intelektualna rozni sie od "zwyklej" wlasnosci.


Czytamy ze zrozumieniem. Mówiłem o jednej, legalnie zakupionej wersji programu, na jednej "pralce" Nigdzie nie napisałem, że ten sam system zainstaluję na kilku sprzętach.
Napisałeś dokładnie to, co ja ale dodałeś o powielaniu, na kilku komputerach, czego ja nie napisałem. Zainstalowanie systemu na pralce, zamiast na komputerze Apple w niczym nie narusza praw autorskich. Działka za to została zapłacona Apple i niech się "bujają". Ja używam systemu niezgodnie z przeznaczeniem, nie naruszając niczyich praw.

W tym przypadku - słusznie - tracę jakiekolwiek prawa do wsparcia i gwarancji oraz zwalniam firmę z odpowiedzialności za skutki uszkodzenia pralki z powodu systemu do niej nie przeznaczonej. Tylko tyle.

Oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru instalować systemu w pralce, ani nie mam peceta ale ktoś tu się gdzieś zagalopowuje w nadinterpretacji. Nigdzie tu nie jest złamane prawo, tylko system LEGALNY jest używany niezgodnie z przeznaczeniem, bez naruszania czyichkolwiek praw. I nadal będzie to system legalny.
Oczywiście mowa jest tylko o BOKSIE, bo nie ma czegoś takiego, jak OEM w Macu (przecież to jasne), ponieważ system zakupiony z komputerem jest jego integralną częścią.
Nigdzie nie napisałem inaczej.

Poza tym PEACE ! Takie dyskusje są bardzo potrzebne (widać często po emocjach, jakie budzą takie dyskusje). To są bardzo niejasne kwestie a prawo często nie nadąża za techniką. Sprzeczajmy się kulturalnie ! To tylko wymiana poglądów ! Bez nerwów.

#75 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 14:41

I tu nie masz racji.
Jeśli mam zakupiony system, to nie jest piractwo.
A możesz w internecie poszukać wypowiedzi prawników na ten temat.
Wpisz w google: Abhyanker EULA, a zobaczysz opinie byłego prawnika Apple.
Instalacja OSX na PC nawet nie zbliża się do czynu niedozwolonego lub naruszenia patentu.


A, bo ja myslalem ze dyskutujemy o sytuacji w Polsce, nie w USA. :lol: Chyba, ze zakladasz, ze na calym swiecie jest takie same prawo :roll:

---- Dodano 18-06-2008 o godzinie 15:48 ----

Czytamy ze zrozumieniem. Mówiłem o jednej, legalnie zakupionej wersji programu, na jednej "pralce" Nigdzie nie napisałem, że ten sam system zainstaluję na kilku sprzętach.
Napisałeś dokładnie to, co ja ale dodałeś o powielaniu, na kilku komputerach, czego ja nie napisałem. Zainstalowanie systemu na pralce, zamiast na komputerze Apple w niczym nie narusza praw autorskich. Działka za to została zapłacona Apple i niech się "bujają". Ja używam systemu niezgodnie z przeznaczeniem, nie naruszając niczyich praw.

W tym przypadku - słusznie - tracę jakiekolwiek prawa do wsparcia i gwarancji oraz zwalniam firmę z odpowiedzialności za skutki uszkodzenia pralki z powodu systemu do niej nie przeznaczonej. Tylko tyle.

Oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru instalować systemu w pralce, ani nie mam peceta ale ktoś tu się gdzieś zagalopowuje w nadinterpretacji. Nigdzie tu nie jest złamane prawo, tylko system LEGALNY jest używany niezgodnie z przeznaczeniem, bez naruszania czyichkolwiek praw. I nadal będzie to system legalny.
Oczywiście mowa jest tylko o BOKSIE, bo nie ma czegoś takiego, jak OEM w Macu (przecież to jasne), ponieważ system zakupiony z komputerem jest jego integralną częścią.
Nigdzie nie napisałem inaczej.


Nie, system nie bedzie legalny. Zrozum w koncu, ze ty nigdy nie jestes wlascicielem programu - jestes wlascicielem tylko i wylacznie licencji ktora pozwala ci na korzystanie ze sprzetu na scisle okreslonych warunkach - lamiac ta licencje, sprawiasz ze zainstalowana kopia jej nie posiada co czyni z niej kopie nielegalna czyli tzw. "pirata".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych