Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X na każdym PC bez kombinowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 14 czerwca 2008 - 13:59

Siema, wrzuciłem to gdzie trza ale nie wiem czy kiedykolwiek z uwagi na politykę forum ujrzy światło w postaci newsa więc piszę i tu :)

Ludzie z EFiX - INTEL BASED MAC obiecują całkowicie nowy produkt, który pozwoli na instalację Mac OS X na każdym PC z oryginalnego, macowego DVD. Wystarczy posiadać produkt EFIX (jakiś klucz? O_o nie mam pojęcia) i wspomniane wcześniej komponenty.

Jest to narazie pre-release, i brak jakiś większych szczegółów. Jedynie tylke co można dowiedzieć się z ich strony. Przewidywana data wypuszczenia produktu na rynek : 23 czerwca.

i co w związku z tym? a to że apple będzie musiało się postarać, bo jeżeli serio nie będzie problemów żadnych itp to może to być dla apple duży problem, chociaż z drugiej strony i może plus dla nas, bo bardziej od strony sprzętu się postarają (bo po co mieć PC z mac os x, jak będzie można mieć nieporównywalnie lepszego maca, piszę nieporównywalnie lepszego, bo wierzę że jak Mac os x rozprzestrzeni się*na PC nawet nielegalnie, to apple będzie musiało konkurować z większą intensywnością, pewnie w sprzęt) bo przecież do instalacji wykorzystać można podobno Mac osa z pudełka.


co Wy o tym myślicie? ale tak zdroworozsądkowo :) i nie chodzi mi o licencję itp. bo to nie jest meritum tematu (ale i tacy niestety pewnie się znajdą.... )

pozdrawiam
Klimer

#2 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2008 - 14:03

Wygląda ciekawie ;) Byłoby miło się pobawić trochę tym na PieCu ;) Poczekam...

#3 MaCCoN

MaCCoN
  • 13 postów

Napisano 14 czerwca 2008 - 14:12

Po co bawić się tym na PC?? jeżeli włożycie silnik lamborghini do dużego fiata to fakt bedzie smigać szybciej...ale wciąż to będzie kupa gówna z dobrym silnikiem. ..jestem przeciw. Pozdrawiam

#4 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2008 - 14:15

Po co bawić się tym na PC?? [...]


Po to, by po godzinie stwierdzić, że system operacyjny, to tylko połowa sukcesu. Dobrze dopasowany sprzęt w środku robi swoje ;)

#5 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2008 - 14:37

Po co bawić się tym na PC?? jeżeli włożycie silnik lamborghini do dużego fiata to fakt bedzie smigać szybciej...ale wciąż to będzie kupa gówna z dobrym silnikiem.
..jestem przeciw.

Pozdrawiam


Nie wiem za bardzo co nazywasz "duzym fiatem" a co "lamborgini", dla mnie iMac nie rozni sie niczym od dobrego PC-ta , procz obudowy.

OSX na PC 3xTAK :)

G.

#6 M4G33k

M4G33k
  • 268 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 czerwca 2008 - 14:44

nie sprawiloby to ze przerzucilbym sie z Macow na PC z OSXem, bo co jablko to jablko, ale wreszcie widzialbym sens w uruchomieniu pc z procesorem 3ghz ktory stoi i sie kurzy, a odrzuca mnie od niego tylko windows :P glosniki 7.1 i lcd 17' podlaczylem do ibooka zeby sie nie marnowaly ;]

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 czerwca 2008 - 15:29

Odkad Maki maja uklady intelowskie, to od pecetow rozni je tylko system i cena. Teraz bedzie mozna sie pobawic Mac Osem na pececie. Moze to i dobrze?

#8 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 czerwca 2008 - 15:53

Moze moj PIII 1Ghz ozyje ;) tylko malo ramu tam mam, 300 z kawalkiem. Leo nie pojdzie, ale Tiger hmmm kto wie tylko pytanie czy tylko procki od >=Core Duo?

#9 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2008 - 15:55

Na moim PieCu chyba jedyną przeszkodą będzie procek (AMD Sempron 3000+). Co o tym sądzicie? Wymagany pewnie Intel, co?

#10 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 czerwca 2008 - 16:05

No to zaczęła się era virusów na macu! :(

#11 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 14 czerwca 2008 - 16:07

coś ala bootcamp ale na windzie. ciekawe jak ze stabilnością??

#12 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 czerwca 2008 - 16:10

Pewnie kiepsko...

#13 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 czerwca 2008 - 16:31

Po co bawić się tym na PC?? jeżeli włożycie silnik lamborghini do dużego fiata to fakt bedzie smigać szybciej...ale wciąż to będzie kupa gówna z dobrym silnikiem.


Widać, że nigdy nie zaglądałeś pod maskę swojego "nibylambo" :lol:
Ja już u siebie w serwisie miałem już wszystkie kompy appla i mam inne zdanie.
Delikatnie mówiąc wielkie oszczędności firma robi kosztem użytkowników.

coś ala bootcamp ale na windzie. ciekawe jak ze stabilnością??


Dzięki emulacji EFI nie ma już żadnej różnicy w stabilności. A teraz to będzie na kluczu USB i jeszcze b. dopracowane.
I tak trzymać. Sam człowiek będzie sobie decydował, co pod maskę włożyć.

#14 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2008 - 17:22

No to zaczęła się era virusów na macu! :(


Po czym wnosisz? Tak z ciekawosci pytam, bo moze dowiem sie jaki to ma zwiazek z tematem watku.

G.

#15 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 14 czerwca 2008 - 17:31

na 100% bedzie wymagalo procesora z zestawem instrukcji SSE3, i moim zdaniem na 99.9% nie bedzie poprawnie dzialalo na wszelkich nForce, AMD itp. Jedynie proc intela i chipset intela.

#16 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwca 2008 - 18:08

Mac OS na PC jest już dość dawno, ale jeszcze takiego prostego rozwiązanie chyba nie było. O ile w stacjonarnych PCtach ma szansę być hitem, to myślę, że w lapkach raczej nie przejdzie - kiedyś porównywałem ceny + parametry [głównie mobilność (wymiary i waga) + czas pracy na baterii + w mniejszym stopniu wydajność] i MacBook ma bardzo małą konkurencję. Powiedziałbym nawet, że na grudzień zeszłego roku był najlepszy. Ale życzę powodzenia firmie, może Maki jeszcze bardziej potanieją (bo są tanie, w USA. Moim zdaniem ludzie kupujący MB, MBP lub MBA w Polsce i nie na firmę.. lubią płacić więcej)

#17 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:14

Ale to legalne będzie? Nie ma czegoś, że OSX może być instalowany tylko na komputerach od apple? Jeżeli tak, to hackintosh też powinien być legalny o ile zapłacimy za system? Mylę się? Bo nie wiem.

#18 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:34

Ale to legalne będzie? Nie ma czegoś, że OSX może być instalowany tylko na komputerach od apple?

Jasne, że legalne.
Tak samo jak crackowanie iPhone.
A tu na dodatek system rozpoznaje, że PC, to produkt APPLE.

#19 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:37

Nie mylisz się, będzie to nielegalne, tak jak muzyka z torrentów i wiele innych. Zostawmy temat legalności ;)

#20 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:40

Czy jest gdzies jakis paragraf mowiacy ze oprogramowanie Apple mozna uruchamaic tylko na architekturach z fabryki Apple? To ostatnie pytanie na temat legalnosci ;)

#21 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:42

ale dlaczego zostawmy? w tym przypadku nie łamiemy osx'a nie ingerujemy w kod oprogramowania, oszukujemy go, ale nie ściągamy "jasiów" czy jak to się tam teraz zwie, tylko idziemy do sklepu kupujemy i instalujemy. Legalność w tym przypadku jest warta dyskusji.

#22 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:43

[...]tylko idziemy do sklepu kupujemy i instalujemy[...]


W przypadku MAC OS X kupujemy jednak komputer...

#23 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:54

Czy jest gdzies jakis paragraf mowiacy ze oprogramowanie Apple mozna uruchamaic tylko na architekturach z fabryki Apple? To ostatnie pytanie na temat legalnosci ;)


To z licencji:

2. Dozwolone sposoby wykorzystania licencji i jej ograniczenia.
A. Jeden użytkownik. Niniejsza Licencja zezwala na zainstalowanie, uruchamianie i używanie jednej (1) kopii Oprogramowania Apple na jednym w danym
czasie komputerze Apple. Użytkownik zgadza się, że nie będzie instalował, uruchamiał i używał Oprogramowania Apple na żadnym komputerze innym niż
Apple...

---------------------

W przypadku MAC OS X kupujemy jednak komputer...

Nie masz racji, czasem komputer już mamy. I to wielokrotnie zdarza się tak, że większość elementów w nim jet już wymieniona na części z PC. Takie 50 na 50.

#24 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:58

[...] wielokrotnie zdarza się tak, że większość elementów w nim jet już wymieniona na części z PC. Takie 50 na 50.


A to jest zgodne z prawem?

#25 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 czerwca 2008 - 22:08

To z licencji:


a wiec uruchamianie os x na pececie non Apple jest nielegalne wiec poco robic oprogramowanie na pecety?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych