Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

gdzie wydrukowac ksiazke z iphoto


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#26 emarko

emarko
  • 43 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 lipca 2008 - 21:55

a możesz powiedzieć gdzie zamawiałeś książkę w blurb czy protea-TAFF, sama nie wiem którą drukarnię wybrać a zależy mi bardzo do wysokiej jakości
pozdrawiam

ja zamówiłem w Protea Taff - jedyny mankament to ta jasność zdjęć - nie wiem może wymagało to jakiejś dodatkowej obróbki? Ale z drugiej strony pdf który zrobiłem wyglądał normalnie (tzn jasność fotografii była normalna)...

#27 dryforest

dryforest
  • 11 postów
  • SkądSuchy Las

Napisano 24 lipca 2008 - 09:20

Hej. Robiłem raz album blurb'a i uważam, że jest rzeczywiście ok. Szybko sprawnie i wysyłka do Polski. Natomiast jak chcecie mieć rzeczywiście jakość na najwyższym poziomie to wg mnie tylko [url=http://www.myphotobook.de]Fotobuch SERVICE FÜR MAC UND PC! [/url]
W kwestiach jakości są dla mnie bezkonkurencyjni. Przy dużych formatach (np. 30x30 lub 30x40) i dużych grubościach np. 100-140 stron książka jest zszywana. Naprawdę, o jakości nie można nic złego powiedzieć - jeżeli chodzi o sam druk to przewyższają blurba - wiem z autopsji (przed sobą mam oba wydania).
Jest tylko jeden problem nie wysyłają do Polski więc trzeba mieć kogoś za granicą najlepiej w strefie EUR wtedy jest taniej. Gorąco polecam, a przy okazji wizyty w Poznaniu zapraszam do porównania efektów blurb'a i myphotobook'a :)
pozdrawiam

#28 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipca 2008 - 09:29

Mam album z ProteaTAFF, w zasadzie te same uwagi co u emarko. Też mam delikatne uszkodzenie na krawędzi okładki, które zapewne powstało w transporcie (album zabezpieczony był folią bąbelkową). ProteaTAFF nie obsługuje zewnętrznych obwolut. To co miało być na obwolucie mam naklejone na okładki, wygląda to średnio, ale do zaakceptowania. Do wnętrza nie mam już zastrzeżeń. Ostatnio byłem w Foto Joker i wziąłem ulotkę z ofertą fotoksiążek - ceny mają takie same jak ProteaTAFF.

#29 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 09:33

Ok, to ja się podzielę swoimi jak na razie nienajlepszymi doświadczeniami. Jak juz przygotowałem jpegi wg instrukcji ze strony www FotoNet, to dowiedziałem się, że muszę przygotować książkę w ich programie i to najlepiej w Windows, bo na ten system jest najnowsza wersja ichniego softu do robienia książek. Zirytowało mnie to lekko, bo miałem już gotową książkę w Aperture z rozmiarem custom wg ich instrukcji, wyeksportowaną do jpg itd. Ale nie mieli jak odemnie przyjąć jpegów do książki i kazali mi ją robić od nowa w ich sofcie. Jako że się zirytowałem, postanowiłem spróbować zostawić swoją kasę w Blurb. W tym przypadku (fotonet) niezbyt wysoko oceniam jakość podejścia do klienta, nie ma pojęcia jak z jakością książek, bo zrezygnowałem. Zamówiłem w Blurb 2 egzemplarze książki, dostałem maila 7 lipca że wysłano książki do mnie, Czekam do dzisiaj. Zgłosiłem problem do ich działu klienta, dostałem szybko odpowiedź. Napisali mi, że jeżeli nie dostanę książki do 4 sierpnia, to wydrukują ją i wyślą ponownie, a jeżeli dostanę przed 4 sierpnia, to zwrócą mi koszty wysyłki. Mogę więc powiedziedź, że w Blurb mają właściwe podejście do klienta, aczkolwiek co do jakości książki - nie mam pojęcia. Jakieś fatum nad tą moją książką wisi ;)

#30 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 24 lipca 2008 - 16:48

Poszukaj w swojej okolicy drukarni cyfrowej, podeslij im na probe kilka stron w PDF'ie, czasem pod noskiem jest najtaniej ;)

#31 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 17:21

Moze i tak, tyle że to raczej rada na przyszłość - Blurb już obciążył moją kartę kredytową, teraz będę się z nimi woził aż mi coś dostarczą.

#32 Ania_B

Ania_B
  • 58 postów

Napisano 26 lipca 2008 - 18:32

Hej. Robiłem raz album blurb'a i uważam, że jest rzeczywiście ok. Szybko sprawnie i wysyłka do Polski. Natomiast jak chcecie mieć rzeczywiście jakość na najwyższym poziomie to wg mnie tylko Fotobuch SERVICE FÜR MAC UND PC!
W kwestiach jakości są dla mnie bezkonkurencyjni. Przy dużych formatach (np. 30x30 lub 30x40) i dużych grubościach np. 100-140 stron książka jest zszywana. Naprawdę, o jakości nie można nic złego powiedzieć - jeżeli chodzi o sam druk to przewyższają blurba - wiem z autopsji (przed sobą mam oba wydania).
Jest tylko jeden problem nie wysyłają do Polski więc trzeba mieć kogoś za granicą najlepiej w strefie EUR wtedy jest taniej. Gorąco polecam, a przy okazji wizyty w Poznaniu zapraszam do porównania efektów blurb'a i myphotobook'a :)
pozdrawiam

no to szkoda że nie wysyłają do Polski, chciałabym mieć b. dobrą jakość i jednak bezpośrednią wysyłkę do domu i żadnego windowsa do zrobienia albumu...chyba spróbuję blurb'a
dzięki za poradę

#33 marszull

marszull
  • 86 postów

Napisano 29 lipca 2008 - 09:41

moim zdaniem za ta kase naprawde warto chocby na probe cos z blurba druknac ja zamawiam juz druga ksiazke, a cos czuje ze nie ostatnia ;-)

#34 mtths

mtths
  • 29 postów

Napisano 26 października 2008 - 09:40

A czy ktoś zamawiał w Apple prosto z iPhoto? Mam kilka albumów do zrobienia w prezencie dla rodziny w USA z ich ostatniego pobytu w Polsce więc nie ma problemu z wysyłką. A zamówienie bezpośrednio wydaje mi się najlepsze, a i ceny mają chyba całkiem sensowne.

#35 Gość_Waters_*

Gość_Waters_*

Napisano 26 października 2008 - 11:00

Z mojej strony mogę dodać, że obsługa jest szybka i profesjonalna, sam wydruk był gotowy w przeciągu 2 dni.


Robiłeś może wydruki próbne przed wysłaniem całego albumu ? Kalibrowałeś jakoś monitor pod wydruki u nich ?

#36 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 26 października 2008 - 17:51

Sprawdź w MJ.

#37 wolski

wolski
  • 21 postów
  • SkądNowy York

Napisano 26 października 2008 - 18:02

Witam stworzylem takowa ksiazeczke przy pomocy "Aperture". Musze przyznac ze Ksiazeczke otrzymalem Ladnie zapakowana. Wszystko ladnie zrobione okladka pierwsza klasa zdiecia hmm tu maly zgrzyt. Na dwoch stronach pojawily sie usterki natury technicznej na moim zdieciu pojawily sie przebicia drukarskie (zolty i niebieski kolor) i w tym momencie problem co robic dalej . Podejscie do problemu ze strony apple calkowicie profesjonalne po okolo dwoch godzinach od wyslania maila otrzymalem odpowiedz z przeprosinami, a pieniadze wrocily na moja karte :)) Taka ja mialem przygode. ps Aperture to ta pierwsza wersja bez 2 :) Ksiazeczki tworzone przez apple szczerze polecam.

#38 szymont

szymont
  • 9 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 11:28

Otrzymałem niedawno przesyłkę - wymienię może plusy i minusy:
- jakość zdjęć - książkę robiłem w iphoto z plików jpg które wyglądały normalnie przy wywołaniu i na komputerze, niestety w książce są dużo ciemniejsze - i to tak nie do końca regularnie - po prostu skóra ludzi wygląda jakby wszyscy byli ostro opaleni...

A próbowałeś reklamować lub dowiedzieć się co jest przyczyną? Chciałbym tez u nich zamówić książkę, ale że ma to być tzw. album rodzinny a więc w zasadzie same zdjęcia osób to sie zastanawiam jak to wyjdzie.

Pozdrawiam,
Szymon

#39 MaUSeRoSS

MaUSeRoSS
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2008 - 14:45

Orientujecie się może, czy zamawiając książkę bezpośrednio u apple jest możliwość wysyłki do Polski ?

#40 mtths

mtths
  • 29 postów

Napisano 11 listopada 2008 - 21:44

Jak teraz zamawiałem na próbę pierwszy album z Apple to wydaje mi się że nie widziałem na liście państw do wysyłki Polski.

#41 fuzzyland

fuzzyland
  • 193 postów

Napisano 24 listopada 2008 - 15:09

Otrzymałem niedawno przesyłkę - wymienię może plusy i minusy:
+ dobra jakość papieru, klejenia, wygląda tak jak chciałem
- jakość zdjęć - książkę robiłem w iphoto z plików jpg które wyglądały normalnie przy wywołaniu i na komputerze, niestety w książce są dużo ciemniejsze - i to tak nie do końca regularnie - po prostu skóra ludzi wygląda jakby wszyscy byli ostro opaleni... Jest to dosyć spory mankament bo psuje efekt całej książki ale zrobię prezent żonie i tak - myślę że się ucieszy ;-)
- opakowanie - koperta z bąbelkami - niby ok ale jeden róg był lekko zagięty - tak jakby koperta spadła komuś na ziemię właśnie tym rogiem - nie jest to jakieś mocne uszkodzenie ale jednak widoczne.


U mnie analogiczna sytuacja. Fakt, że ekspresowo wykonali moje zlecenie, jednak co do jakości to nie do końca jestem zadowolony - zdjęcia dużo ciemniejsze niż w rzeczywistości. Moja książka też była opakowana w kopertę bąbelkową i też miała uszkodzony jeden róg.

#42 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 28 listopada 2008 - 10:21

Ja właśnie czekam na książkę z Apple. Dostałem dzisiaj maila że już wysłali (czyli 2 dni od złożenia zamówienia). Jak przyjdzie to zrobię unboxing video :D i wrzucę na youtuba. Pozdro

#43 krisztof

krisztof
  • 213 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 28 stycznia 2009 - 01:12

odświeżę temat gdyż komuś może się przydać mój sposób na iphoto. Bo niby czemu mamy korzystać z zagranicznych stron skoro możemy sobie przygotować książkę w iphoto wyeksportować do pdf-a a potem z pdf-a do jpg. Pamiętać trzeba tylko by wybrać format książki 15x21 bynajmniej ja tylko z takiej korzystałem. Potem już tylko trzeba się udać do empiku czy innego fotolabu poprosić o odbitki 15x21 na cut i gotowe. Acha co do sklejania, robię to inaczej. Idę do punktu xero i proszę o taką metalową zaciskaną obwolutę, w domu ją przycinam i nakładam...czasami podklejam pod okładkę karton z dwóch stron... cena książki 15 x 21 z 20 stronami to ok 35 zł + metalowy zaciskacz z xero ok 2 zł... :) aha można oczywiście podkleić zdjęcie do zdjęcia tak by wyszedł prawdziwy album jak widać go w iphoto!

#44 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 28 stycznia 2009 - 12:42

powiedz coś więcej na temat swojej techniki? :) jaka metalowa obwoluta? jak to wygląda? (może wrzucisz jakieś foto?) Może zechciałbyś wrzucić też zdjęcie całej gotowej takiej książki? Myślę , że nie tylko ja będę wdzięczna za zdjęcia i więcej objaśnień. ;)

#45 zioolek

zioolek
  • 17 postów

Napisano 12 lutego 2009 - 02:20

hmm tez chce bardzo wydrukowac swoja fotoksiazke ktora zrobilem jak prawdziwy domowy fotoamator w iphoto:) i projekt moim zdaniem jest bardzo efektowny. Ksiazke chcialem wydrukowac z:
[url=http://drukujwspomnienia.pl/]Fotoksiążka - lepszy sposób na zdjęcia | drukujwspomnienia.pl[/url]
Jednak korzystaja oni z wlasnego oporogramowania do takich fotoksiazek. Przyznam szczerze ze przejrzalem kilka takich programow i stwierdzam ze iphoto ma najladniejsze szablony (wiadomo- kwestia gustu). Jest to glowny powod dla ktorego sie "uparlem" ze ksiazke chce wydrukowac wlasnie z iphoto. (szczegolnie ze sie napracowalem troche by stworzyc ten projekt a z iphoto nie mozna, a przynajmniej ja nie wiem jak, przeniesc projektu do innego programu- nawet do aperture 2 (!?!?) ) Wyeksportowalem wiec swoj projekt do pdfa(jak jest z jakoscia po takim manewrze? pdf ma chyba duza kompresje stratna) i napisalem maila do wyzej wymienionych z prosba o realizacje takiego projektu z pdf. (format duzy 28x21,5 cm) sam projekt wrzucilem im na serwer. Okazalo sie jednak ze sprawa nie jest taka prosta. o to co otrzymalem w odpowiedzi:
"Witam,

przejrzałam Pana projekt i niestety ze względu na wybrany przez Pana rodzaj oprawy, powinien Pan nanieść kilka zmian:

1. Środek fotoksiążki
Sposób wykonania oprawy oraz łączenia stron może Pan zobaczyć na zdjęciach dostępnych na stronach naszej oferty ([url]http://drukujwspomnienia.pl/oferta/fotooprawa)[/url], w szczególności proszę przyjrzeć się tym zdjęciom:
[url]http://drukujwspomnienia.pl/files/oferta/ekskluzywne/ekskluzywna15.jpg[/url]
[url]http://drukujwspomnienia.pl/files/oferta/fotooprawa/fotooprawa04.jpg[/url]

Jak może Pan zauważyć na zdjęciach, wewnętrzne krawędzie stron nie są widoczne (około 8 mm), na kolejnych 22 mm znajdują się 3 bigi ułatwiające przewracanie stron. Zdjęcia nachodzące na te bigi będą lekko zniekształcone (big to mechaniczne odgniecenie kartki papieru, które ułatwia zaginanie). Zatem łączny "obszar techniczny" to 30mm po wewnętrznej stronie każdej kartki - ze względów estetycznych wskazane jest aby na tym obszarze nie umieszczać istotnych elementów projektu (np. twarzy postaci ze zdjęć, tekstów). Nasz program do projektowania fotoksiążek dokładnie pokazuje te obszary, niestety Pan nie mając do niego dostępu musi się jakoś uporać z tymi detalami technicznymi bez niego. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że efekt końcowy nie będzie dla Pana zadowalający.

2. Okładka.
Foto oprawa (taki rodzaj oprawy wybrał Pan dla swojej fotoksiążki) jest oprawą twardą. Jeśli ma Pan w domu jakieś książki w takiej oprawie, to proszę się przyjrzeć krawędziom okładki - może też Pan zobaczyć je na zdjęciach w naszej ofercie, szczególnie na tych:
[url]http://drukujwspomnienia.pl/files/oferta/fotooprawa/fotooprawa01.jpg[/url]
[url]http://drukujwspomnienia.pl/files/oferta/fotooprawa/fotooprawa02.jpg[/url]
Jak Pan widzi, okładka jest nieco większa niż blok kartek w środku fotoksiążki, ponadto wydruk, którym oklejona jest okładka, zawinięty jest wokół krawędzi okładki. Dzięki temu oprawa zyskuje dużą trwałość i atrakcyjny, estetyczny wygląd. Zatem aby można było poprawnie wykonać samą okładkę, wydruk, który ma być na niej umieszczony musi być znacząco większy niż pojedyncza strona wewnątrz fotoksiążki. W naszym przypadku wskazane jest powiększenie projektu okładki o co najmniej 17mm w każdą stronę. Przy czym około 15mm tego naddatku zostanie zawinięte wokół krawędzi oprawy. Podobnie jak wyżej - wszystkie te detale oznaczone są w naszym programie, niestety Pan musi sobie jakoś poradzić bez niego.

Ponadto, sądząc po numeracji stron w Pana projekcie, przyjął Pan, że wewnętrzna strona okładki (zarówno z przodu jak i z tyłu fotoksiążki) ma zostać zadrukowana. Niestety nie ma takiej możliwości. Nasza twarda oprawa, podobnie jak zdecydowana większość opraw tego typu w zwykłych książkach, po wewnętrznej stronie jest wyklejona białą kartką.

3. Spady.
Pisałam o tym na samym początku naszej korespondencji, niestety Pan przyznał, że nie jest zbyt dobrze zorientowany w temacie. Niestety, wspomniane spady, są bardzo istotne w przypadku projektów takich jak Pański, gdzie grafika pokrywa cały obszar strony. Aspekty techniczne związane z wykonaniem oprawy, wymagają, aby w takim wypadku grafika z tła projektu była wyciągnięta na około 2 do 3mm w każdą stronę poza faktyczny wymiar strony fotoksiążki. Nie będę zagłębiać się w szczegóły techniczne, nie znam też możliwości programu iPhoto, z którego Pan korzysta. Aby jednak uniknąć niemiłych niespodzianek, proszę przyjąć, że 2mm ze wszystkich krawędzi każdej ze stron Pana projektu, zostanie przeznaczonych na tzw. spad. W efekcie te 2mm z każdej strony zostaną obcięte podczas wykonywania fotoksiążki.

4. Grzbiet okładki.
Jak Pan pewnie się domyśla, fotoksiążka (podobnie jak każda książka) ma swoją grubość. Zatem posiada grzbiet o określonej szerokości - w przypadku Pana fotoksiążki jest to 8mm. Niestety Pański projekt okładki w ogóle nie uwzględnia tego elementu. W takiej sytuacji możemy jedynie pozostawić w tym miejscu niezadrukowany, biały pasek, ale domyślam się, że nie jest to efekt, który chciałby Pan oglądać w swojej fotoksiążce.

Biorąc pod uwagę powyższe, oraz wskazane przeze mnie w punkcie 2. pozostałe kwestie związane z oprawą, myślę że najlepiej będzie jeśli przygotuje Pan okładkę w osobnym pliku. Najlepiej w jednym kawałku. Proszę w tym celu spróbować w swoim programie przygotować projekt okładki o wymiarach 600x249mm. Jest to wymiar wydruku potrzebnego na całą oprawę Pańskiej fotoksiążki, czyli front, grzbiet oraz tył okładki. Zawiera on wspomniane przeze mnie 15mm naddatku, który jest potrzebny do zawinięcia wydruku wokół krawędzi okładki, 8mm grzbietu (dokładnie na środku), dodatkowe 2mm o które okładka jest większa od środka fotoksiążki i wreszcie kilka milimetrów zarezerwowanych na spad. Podany wymiar wyliczyłam na podstawie wymiarów dostarczonego przez Pana pliku pdf.

5. Podsumowanie.
Biorąc pod uwagę powyższe, proszę dokładnie przejrzeć swój projekt pod kątem tego co napisałam. Chodzi mi głównie o wspomniany w punkcie 1. obszar techniczny przeznaczony na bigi, oraz na wymienione w punkcie 3. spady. Proszę więc dokładnie się przyjrzeć, czy jeśli wydruk zostanie przycięty o 2mm z każdej strony, a do tego po wewnętrznej stronie każdej kartki znajdą się wspomniane bigi, to czy projekt nie ucierpi z tego powodu. Czy np. niektóre elementy nie znajdą się na bigach, bądź nie znajdą się zbyt blisko krawędzi stron, co spowoduje, że efekt końcowy będzie znacząco odbiegał od Pańskich oczekiwań. Na pewno powinien Pan zwrócić też uwagę na ramkę, która pojawia się na wielu stronach projektu. Jest ona wyśrodkowana, jednak po obcięciu stron i wykonaniu oprawy, na pewno taką nie będzie.

Zdaję sobie sprawę, że mój e-mail jest bardzo techniczny, ale niestety poprawny druk i oprawa fotoksiążki wymagają tego wszystkiego. Z tego właśnie powodu stworzyliśmy własny program do tworzenia fotoksiążek, który pomaga klientom przygotować poprawnie projekt jednocześnie uwalniając ich od konieczności zaprzątania sobie głowy wszystkimi tymi detalami technicznymi.

Wykonał Pan bardzo ładny projekt fotoksiążki i mam nadzieję, że moje bardzo techniczne uwagi nie zniechęcą Pana do jego realizacji. Efekt końcowy na pewno wart będzie dodatkowego wysiłku."

Uwagi moim zdaniem calkiem sensowne i moim zdaniem one chyba dotycza wszystkich takich projektow z iphoto(a jakos nikt o tym nie pisal). Jakie sa wasze doswiadczenia w tej sprawie? Czy Ci z Was ktorzy drukowali ksiazki z iphoto moga zauwazyc w nich takie "dedale" na ktore zwrocila mi uwage Pani z drukujwspomnienia? Dlaczego iphoto nie uwzglednia tego calego "naddatku"? Jak zaprojektowac okladke o wymiarach 600x249mm? ta z iphoto w pdf zostala podzielona na 4 strony:/.

czy ktos ma jakies ciekawe uwagi na mojego posta? ktory swoja droga jest dlugi i chaotyczny za co przepraszam ale jest juz pozno a ja dopiero co skonczylem sesje;)

#46 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lutego 2009 - 10:28

@zioolek - Twój post nie jest chaotyczny. Jak dla mnie wszystko to co Pani Ci napisała jest jasne i zorzumiałe. Jestem grafikiem i pracowałem w drukarni na różnych stanowiskach...
Mam propozycję. Jeżeli chcesz to podeślij mi ten pdf na maila, a ja ocenię jak to wygląda i ile czasu trwałoby przerobienie tego w jakimś sensownym programie, którego ja używam. Jeżeli będzie to dość proste do przerobienia, wówczas jestem w stanie Ci w tym pomóc, jeżeli bardziej czasohłonne to albo pod koniec lipca albo za jakąś opłatą, bo niestety mam tyle na głowie przed weselem, że nie wyrabiam czasowo.

#47 lukkybooy

lukkybooy
  • 25 postów

Napisano 02 września 2009 - 07:34

blurb

Można też zrobić u konkurencji :)

Make your own book with Blurb


witam, a czy ktos u nich zamawial fotoksiazke? jakie wrazenia?pzdr!

#48 Kasiaaa

Kasiaaa
  • 54 postów
  • SkądKraków/Mysłowice

Napisano 26 października 2009 - 18:47

MJ

W MJ jest oferta drukowania albumów z iphoto.


Witam,

mam pytanie. Może i głupie ale co tam... czym jest MJ?...

Nadal trwają moje desperackie poszukiwania możliwości wydrukowania książki z iphoto. Też chciałabym, żeby wyglądała dokładnie tak, jak moża zamówić w stanach, tzn. miała twardą okładkę, a na niej zdjęcie. Słyszałam, że jednyną opcją jest posiadanie konta w USA i kogoś kto nam później prześle przesyłkę...

Pozdrawiam,
Kasia

#49 Gregory

Gregory


  • 2 728 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 27 października 2009 - 10:11

mam pytanie. Może i głupie ale co tam... czym jest MJ?


Moje Jabłuszko — magazyn polskich użytkowników Apple. Polecam, mnóstwo interesujących artykułów,
porad, wywiadów, opisów, testów sprzętu, ciekawych wiadomości.

Na stronie jest m.in. oferta druku albumów z iPhoto: kliknij w Drukuj > Fotoalbum. Jakość jest do
przyjęcia. Trzeba jednak pamiętać, że układ stron będzie inny, niż w iPhoto, ponieważ Apple nie
drukuje drugiej strony okładki (zostawia ją pustą), natomiast oni muszą ją wydrukować, bo inaczej
byłaby tam brzydka, biała plama, więc wszystkie strony książki przesuwają się wstecz. Warto mieć
to na uwadze, planując rozkładówki.

#50 joannaska

joannaska
  • 53 postów

Napisano 04 grudnia 2009 - 13:04

Zamówiłam w Blurb, jestem zadowolona z jakości i terminów, więc mogę polecić :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych