Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

gdzie wydrukowac ksiazke z iphoto


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 23 maja 2008 - 11:04

zastanawiam sie czy wiecie moze gdzie w polsce moglbym wydrukowac ksiazke z iphoto. chodzi mi o wersje z ta ladniutka okladeczka zakladana na twarda oprawe ;)

#2 arnellini

arnellini
  • 46 postów

Napisano 23 maja 2008 - 11:40

z iPhoto w Polsce raczej nie zrobisz, ale jeżeli masz pod ręką windowsa to możesz pokombinować coś na empikfoto.pl

#3 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 23 maja 2008 - 11:53

no wlasnie nie mam czy ktos wie jak zapisana jest taka ksiazka podczas eksportu? to pdf?

#4 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 23 maja 2008 - 12:07

W MJ jest oferta drukowania albumów z iphoto.

#5 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 23 maja 2008 - 12:09

w Polsce zrobisz to w warszawskiej firmie Protea TAFF. Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz w numerze 4 magazynu MJ . Powodzenia.

#6 pdrazyk

pdrazyk
  • 52 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2008 - 13:37

Z mojej strony mogę dodać, że obsługa jest szybka i profesjonalna, sam wydruk był gotowy w przeciągu 2 dni.

#7 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 23 maja 2008 - 15:58

I cholernie droga ...

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maja 2008 - 21:14

coś, za coś;) są jedyni, to dyktują warunki - uważam że mieszczą się jeszcze w granicy przyzwoitości

#9 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 24 maja 2008 - 08:23

ale chyba nie drukuja tych papierowych dodatkowych okladek. a szkoda

#10 lamP.Art

lamP.Art
  • 95 postów

Napisano 15 czerwca 2008 - 14:45

Można też zrobić u konkurencji :)

Make your own book with Blurb

#11 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 15 czerwca 2008 - 19:21

ale chyba nie drukuja tych papierowych dodatkowych okladek. a szkoda


chyba czy na pewno? pytam bo może kiedyś się rzucę i sobie zakupię (uważam że drogo, ale zacisnę zęby i po kłopocie :P ). a skoro mają usługę drukowania z iphoto, to rozumiem że tak jak widzę booka na macu, tak będzie wyglądać po wykonaniu... tego bym oczekiwał za te pieniądze. żadnych półśrodków czy "prawie" wydruku z iphoto

#12 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 17 czerwca 2008 - 07:52

I cholernie droga ...


Pokaż mi, gdzie zrobisz tańszą książkę niż ta z MJ ;)

No chyba, że sobie wydrukujesz w domu na drukarce atramentowej i zepniesz kartki spinaczem :D

---- Dodano 17-06-2008 o godzinie 09:56 ----

chyba czy na pewno? pytam bo może kiedyś się rzucę i sobie zakupię (uważam że drogo, ale zacisnę zęby i po kłopocie :P ). a skoro mają usługę drukowania z iphoto, to rozumiem że tak jak widzę booka na macu, tak będzie wyglądać po wykonaniu... tego bym oczekiwał za te pieniądze. żadnych półśrodków czy "prawie" wydruku z iphoto


Zawsze możesz zamówić sobie bezpośrednio u Apple. Tam będziesz miał o wiele taniej :D

Założę się, że nawet jak by to było za darmo to dalej byś miał jakieś "ale"... Typowe...

#13 emarko

emarko
  • 43 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 czerwca 2008 - 08:23

Ja wcale nie uważam żeby to było bardzo drogie - są to takie pieniądze jakie jestem w stanie wydać (zakładając że jakość będzie na poziomie applowskim). Jak napisał ktoś wyżej - jak się chce mieć taniej to zawsze można na domowej drukarce zrobić a nie narzekać. Niebawem przetestuję bo zbliża się rocznica ślubu i zrobiłem sobie i żonie książkę z fotkami ślubnymi ;-) pozdrowienia Marek

#14 marszull

marszull
  • 86 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 15:41

a ja czekam na przesylke z blurb.com co do protea to wyslalem do nich maila z paroma pytaniami ale nie dostalem odpowiedzi tylko ktos zadzwonil do mnie (w podpisie mialem numer telefonu), niestety padla mi bateria podczas rozmowy i niestety juz wiecej nikt sie nie odezwal a wystarczyl mail z odpowiedzia na kilka pytan (dokladnie 3) wiec sciagnalem sobie soft z blurba zlozylem ksiazke, wyslalem, zaplacilem karta i dzis dostalem maila ze juz jest wyslana :-) Jesli ich ksiazki wygladaja tak jak te ze zdjec na stronie to pewnie zrobie sobie u nich niejedna ksiazke ps soft dziala na maca i pc

#15 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 15:50

marszull: daj znać, jak tylko otrzymasz, proszę. jestem bardzo ciekaw jakości ich usług.

#16 marszull

marszull
  • 86 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 16:09

hehe tez jestem ciekaw ;-) za 26str w twardej okladce z przesylka zaplacilem 36$ czyli wg calkiem przyzwoita cena co do jakosci to mysle ze w natepnym tygodniu sie przekonam i dam znac na pewno

#17 dobry

dobry
  • 8 postów
  • SkądKrólewskie Miasto Darłowo

Napisano 24 czerwca 2008 - 18:41

A za jaką wielkość książki zapłaciłeś te 36 bagsów?.

#18 marszull

marszull
  • 86 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 23:15

za 18/18
tu sa ceny

#19 marszull

marszull
  • 86 postów

Napisano 26 czerwca 2008 - 19:18

Ksiazka dzisiaj przyszla. Zaczne od konca: -bardzo dobrze zapakowana, nie ma mozliwosci zniszczenia ksiazki -wyglad zewnetrzny : profeska - wyglada jak profesjonalna ksiazka kupiona w ksiegarni ja wybralem okladke "obwolute" super jakosc wszystko rowne, bardzo dobra jakosc zdjec -okladki twarde solidne, czarne dobra jakosc -w srodku super jakosc i naprawde bardzo dobre wrazenie, dobra jakosc zdjec (nawet tych na cale strony) -przy 26 stronach szyta, nie do konca super, troche widac nitki, ale z doswiadczenia wiem ze lepsze to niz przy klejeniu fruwajace strony Podsumowanie nie zaluje ani zlotowki z wydanych 36$ i niedlugo zamawiam cos dla siebie polecam ps ksiazka wyglada tak jak te ksiazki u nich na stronie i jakosc fotoksiazek ktore widzialem w Polsce (cewe i podobne) nawet sie nie umywa co do protea to sie nie wypowiadam bo nie widzialem

#20 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 czerwca 2008 - 20:28

Polecam FotoNet - taniej nie znalazłam - a szukałam dłuuugo. Jakość wykonania - bdb - na pewno nie gorsza niż u znacznie droższej konkurencji (własnie otrzymałam 3 szt zamówionych przezemnie książek - pełnia zadowolenia ;) ).

NAJSZYBSZE ZDJĘCIA PRZEZ INTERNET, Najlepsza jakość, Zdjęcia cyfrowe i analogowe, Sklep Internetowy, Papier KODAK, TYCHY

#21 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 01 lipca 2008 - 13:37

Polecam FotoNet


Czy oni akceptują pliki pdf? Czy tylko jpeg? Jakoś nie mogę się doczytać się tego na ich stronie

#22 Lorelei

Lorelei
  • 134 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 01 lipca 2008 - 13:58

normalnie jpg-i drukują i tiff-y też z tego co wiem (ja dawałam im wszystko w .jpg w RGB)


zdanie z ich www:
UWAGA! PLIKI POWINNY BYĆ PRZYGOTOWANE W RGB lub CMYK/JPG
BEZ KONWERSJI DO PROFILU ICC.


o pdf nic mi nie wiadomo - najlepiej zadzwoń do działu grafiki:
Dział grafiki komputerowej:
OTWARTE:
pn.-pt. 8.00 - 22.00
tel. (032) 219 07 15
fax (032) 217 62 79
43-100 Tychy,
ul. Fabryczna 2, II piętro

na pewno wszystkiego sie tam dowiesz. ;)

#23 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 lipca 2008 - 20:01

Witam Ja zamawiałem książki w superfoto.pl Udostępniaj program do wysyłania zdjęć do labu i dostęp do tych zdjęć przez web. Na stronie jest kreator do składania książek. Jakość wydruku mogłaby być lepsza. Co prawda nie mam porównania bo tylko tam zamawiałem. Natomiast dziwne jest trochę to, że prawdopodobnie większość labów lub firm poligraficznych pracuje na macach a nie udostępniają możliwości wydruku z aplikacji zawartej standardowo w każdym sprzedawanym macu.

#24 emarko

emarko
  • 43 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 lipca 2008 - 11:47

protea taff Otrzymałem niedawno przesyłkę - wymienię może plusy i minusy: + dobra jakość papieru, klejenia, wygląda tak jak chciałem - zamówiłem z obwolutą (która nie jest wykonywana) i zrobiono mi nadruk obwoluty na okładce - jedyny mankament - miałem napisany tekst na lewej zakładce obwoluty i czcionka w wydruku wyszła baaardzo mała... - jakość zdjęć - książkę robiłem w iphoto z plików jpg które wyglądały normalnie przy wywołaniu i na komputerze, niestety w książce są dużo ciemniejsze - i to tak nie do końca regularnie - po prostu skóra ludzi wygląda jakby wszyscy byli ostro opaleni... Jest to dosyć spory mankament bo psuje efekt całej książki ale zrobię prezent żonie i tak - myślę że się ucieszy ;-) - opakowanie - koperta z bąbelkami - niby ok ale jeden róg był lekko zagięty - tak jakby koperta spadła komuś na ziemię właśnie tym rogiem - nie jest to jakieś mocne uszkodzenie ale jednak widoczne.

#25 Ania_B

Ania_B
  • 58 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 14:59

Otrzymałem niedawno przesyłkę - wymienię może plusy i minusy:
+ dobra jakość papieru, klejenia, wygląda tak jak chciałem
- zamówiłem z obwolutą (która nie jest wykonywana) i zrobiono mi nadruk obwoluty na okładce - jedyny mankament - miałem napisany tekst na lewej zakładce obwoluty i czcionka w wydruku wyszła baaardzo mała...
- jakość zdjęć - książkę robiłem w iphoto z plików jpg które wyglądały normalnie przy wywołaniu i na komputerze, niestety w książce są dużo ciemniejsze - i to tak nie do końca regularnie - po prostu skóra ludzi wygląda jakby wszyscy byli ostro opaleni... Jest to dosyć spory mankament bo psuje efekt całej książki ale zrobię prezent żonie i tak - myślę że się ucieszy ;-)
- opakowanie - koperta z bąbelkami - niby ok ale jeden róg był lekko zagięty - tak jakby koperta spadła komuś na ziemię właśnie tym rogiem - nie jest to jakieś mocne uszkodzenie ale jednak widoczne.


a możesz powiedzieć gdzie zamawiałeś książkę w blurb czy protea-TAFF, sama nie wiem którą drukarnię wybrać a zależy mi bardzo do wysokiej jakości
pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych