Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Cult of Mac] PISMO r00lez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#51 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 11 maja 2006 - 05:58

Wszystkie jakie tak widzisz ;-) Jeszcze troszke, a zabijesz pismaka :/ W jaki sposob pekla ta oslonka? Rob foto :)

#52 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 11 maja 2006 - 13:39

[center:fa69383b83]Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika[/center:fa69383b83]

To by było na tyle chyba :) jak... przypuszczam że podczas otwierania. :( z tego co pamiętam zaślepka- długie czarne z włącznikiem, w pewnym momencie poszła do góry i było już pękłe... :roll:

[ Dodano: 2006-05-11, 14:41 ]
Przydało by się uciąć kilka postów stąd i przenieść z nowym tytułem do działu hardeware... jak by sie moderatorowi jakiemuś tego działu chciało

Jeszcze jedno w sparawie wcześniejszej od macaga... Dołączona grafika

#53 MacAG

MacAG
  • 34 postów
  • SkądWołomin

Napisano 11 maja 2006 - 14:20

Osobiście nic nie zrobi, chyba. Poprostu gdy podniosłem zaślepke juź była pęknieta owa osłonka. jakbyś mogła mnie poinformowac ile kabelkó tam włożyć, byłbym wdzięczny:)

#54 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 11 maja 2006 - 16:00

Po pierwsze - sklej oslonke Po drugie, to wcale nie jest takie proste. Ta oslonka powinna byc zakladana na otwartej klapie. Po trzecie - powinny sie znajdowac pod nia WSZYSTKIE kable przechodzace przez zawias. A jesli chodzi o dvd playera: zrobiliscie w koncu update?

#55 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 11 maja 2006 - 23:13

A jesli chodzi o dvd playera: zrobiliscie w koncu update?


To jest świeży system, bez updata surowe pudełkowe 10.4
I DvD player zmarł :(

Co do osłonki to zastanawiam ja się tak całkiem teoretycznie czy zrobienie nadlewki np z sylikonu na goronco nie było by lepszym rozwiązaniem, niestety nie widziałem jak ta usterka powstawała i jak wyglądało to wcześniej ale chyba to całkiem rozsądne rozwiązanie- utworzenie podobnej jednak wypełnionej zaślepki z innego tworzywa :?

#56 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 12 maja 2006 - 12:44

Make update! Wez zapros pismaka gdzies gdzie jest siec, i zrob mu SU,z sieci, nie z jakiejs zasysanej paczki. Napraw uprawnienia przed i po oczywiscie. Zas oslonka to taka nasuwana ala rurka, ktora przytrzymuje kable "na" zaswiasie zeby sie nie walaly bezpansko. Nie rob tam zadnych wlewek, nalewek ani nadlewek, w zasadzie oslonke mozna skleic pierwszym lepszym "szybkim klejem" i/albo owinac izolacja dookola - tez sie bedzie trzymac. Mozna tez sproobowac znalezc koszulke termokurczliwa o odpowiednio sporej srednicy.

#57 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 14:41

twoja wypowiedz zmienia mój obraz tego elementa... znaczy że te dwa kawałki wypadły nie z tego miejsca skąd ja przypuszczałem że wypadły :( Może jak pismo do mnie przyjedzie... albo jak u Pismo się zrobi wreszcie ruter to o update sie pomyśli... Tak na marginesie to ciekawy problem... ja na swoim komputerze co i raz mam problemy np z safari :roll:

#58 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 12 maja 2006 - 17:26

Tak na marginesie to ja jakas lewa jestem bo wogole zadnych problemow nie mam ;-) Wszystko mi dziala i dvd i safari i wogole ... zaczynam sie czuc nieswojo jakos ..;-)

#59 MacAG

MacAG
  • 34 postów
  • SkądWołomin

Napisano 13 maja 2006 - 09:35

Osłonka jest półokrągła a nie okrogła a świadczy o tym fakt iż na obu konicach jest wyprofilowana/zaokrąglona a to wyklucza możliwość istnienia jeszcze jednej cześci co z kolej wyklucza połowe propozycj. :( Chciałbym jeszcze dodać że osłonka jest wsówana bez podszeby otwierania obudowy. Tak więc ogranicze się do jej sklejenia i umieszczeniu pod nią wszystkich kabli. Dziękuje za info... :)

#60 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 13 maja 2006 - 16:13

Nie jest "wsuwana", powinna byc zamocowana na szerszej, ukrytej w glebi klapy czesci zawiasu. poniewaz pekla - dala sie wysunac, co nie oznacza ze byla wsuwana. Natomiast metody naprawcze, nieco zmieniaja jej konstrukcje po to zeby zapewnic elestycznosc naprawianego elementu, ktora jest konieczna aby uniknac takiej samej usterki za chwile.

#61 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 13 maja 2006 - 21:36

Chyba muszę znaleźć jakiś sprawdzacz błędów do iE w winzgrozie 98 bo posty macaga są mało czytelne. Co do części to już jest na miejscu. Szczelina została wypełniona miękkim plastikiem za pomocą lutownicy dzięki czemu uzyskała właśnie odrobinę elastyczności. I osłoniła kabelki :)

#62 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 13 maja 2006 - 23:20

Good kombinatorzy ;-)

#63 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 sierpnia 2006 - 19:19

Moze mi ktos polecic jakis program wyswietlajacy marke/model sprzetu w Pismaku?? Interesuje mnie glownie uklad audio, w System Profiler po wybraniu "Audio (Built in)" dostaje radosna informacje tresci: "There was an error while gathering this information." Jeszcze w system profiler jest cos takiego jak "Diagnostics" w ktory mi sie wyswietla: "No information found." Do czego ta opcja sluzy i przede wszystim czemu tam nic "ciekawego" nie ma. podobnie jest w Fibre Channels ale nie wiem nawet do czego to moze sluzyc :P Jeszcze pytanie z innej beczki czemu DVD player jak napotka porysowana plytke tak szybko sie poddaje? Wyrzuca kominikat ze nie moze czytac z dysku, przy czym strasznie sie nie wyslilal. Jest jakis lepszy dvd player? Do divx mam PYM Player (z wbudowanym czymstam, tfu nie czymstam tylko MPlayerem). To tyle z podstawowych pytan. ps. nagrywanie cd w mac os x jest łopatologiczne, zeby probowac nagrac plyte z danymi z dysku przy uzyciu tylko Osa przeszukalem caly panel sterownia, aplications, utility i po 3dniach (przez przypadek) utworzylem burn folder... ehh.

#64 N3T

N3T
  • 14 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 10:32

Pismo ja i moja mlodsza siostra :) WItam, Jestem uzytkownikiem Laptopow apple od dosc dawna, zaczelo sie od feralnego iBoka G3 800, w ktorym defekt konstrukcyjny w calej serii powodowal odklejanie sie ukladu graficznego :) , po nim kolega mi udostepnil PB g4 12" mrrr, slodziutki, potm dlugo dlugo nic i kupilem macbooka Pro potem zmienilem na najnowszy model po roku (taki maly off topic) W efekcie cala moja rodzinka i znajomi przekonali sie do Apple i osx'a :) postanowilem mojej mlodszej 22 letniej siostrzyczce kupic laptopa w prezencie, jako ze niemam zbyt duzo gotowki a ona nie potrzebuje niczego wiecej poza sprzetem do WWW/GG/poczty/filmow/muzyki/fotek z aparatu i czasem jakiegos pliku worda rozwazalem g4 12" ale troszke za drogi i wtedy znalazlem na allegro G3 400 pismo, pan pisal ze uzywal odlozyl do szafy jak dostal kilka miesiecy temu foirmowy laptop i jak go wyjal 2 miesiace temu to juz go nie mogl wlaczyc, wyslal an serwis i napsali "uszkodzenie ukladu zasilania i asilacza, koszt naprawy 670 PLN" jako ze sprzedawca zarzekal sie, iż laptop dzialal do ostatniej chwili i nie spalil sie nie upadl nie zalal sie postanowilem zaryzykowac, wylicytowalem 250 pln, ale ze okazalo sie po wygraniu aukcji ze gdziesz sie bateria zapodziala dogadalismy sie na 150 PLN za laptopa z dvd combo (bez dekielka napedu) bez baterii g3 400, 370 mega ramu i jamis dyskiem oraz tym orginalnym "spalonym" zasilaczem. przesylka dotarla. Laptop w swietnym stanie jak na swoje lata, Oczywiscie nie wlacza sie. Zaczalem od zasilacza, okazalo sie ze daje piekne 24v :) wiec serwis cos sie chyba pomylil, nastepnie rozebralem go an czesci pierwsze i po kolei sprawdzalem wszystkie moduly, blokz asilajacy dwal 23,9v na plyte glowna czyi tez jest ok, punkty kontrolne na plycie lownej maja odpowiednie napiecia, wic mysle procesor, ale okazuje sie ze procesor tez ma odpowiednie zasilanie. po 2 dniach siedzenia z mienikiem sprawdzilem baterie systemową, okazalo sie ze o taka 4 bateryjkowa smieszna konstrukcja dajaca 2x 3v na plyte glowna i tu byl problem na jednej linii bylo 3v a na drugiej 0,5V, rozebralem okazlo sie ze to sa zgrzane baterie CR2030, w rowerze mam lampki gdzie sa baterie CR2032 skonstruowalem pakiet na wzor tego orginalnego i podpialem do plyty glownej wlaczylem laptopa i o dziwo ekran zaswicil :) skrecilem wszystko razem wlozylem dysk i odpalilem tego pismaka bez najmniejszego problemu :) , na allegro kupilem cdrom za kilkadziesiat pln do pismo zeby miec dekielek ktorego brakowalo do dvd :P W singapurze na ebay kupilem za 47$ z przesylka nowiutka baterie 6600mAh z roczna gwarancja (okolo 100 pln) ekran byl troszke ciemny, restet open firmware rozjasnil go cudownie :) wlozylem dysk 80GB 5400rpm i pieknie zadzialal, poczym rozpoczalem instalacje tygrysa 10.4 (z plytki z ktorej instalowalem go na iBooku g3) bo moja wersja od MBP wywalala kernelpanic przy bootowani, a ta stara pieknie sie zbootowala, odpalil sie nstalator sformatowalem dysk, uruchomilem instalacje i po pomyslnym zainstalowaniu base systemu instalator kilka razy pod rzad kapitulowal twierdzac, ze instalacja nie powiodla sie sprobuj jeszcze raz... cd z ubuntu dawalo czarny ekran po zbootowaniu, bylem mega wkurzony. przyjaciele snuli domysly ze musze meic tygrysa na cd, ze moze polkowego, ale ja nie chcialem szukac i czekac. akurat przyszedl Powermac g4 400 ktory kupilem w celu przerobienia go na fileserwer i router w lokalnej sieci na meiskzaniu (mam duzo sprzetu korzystajacego z sieci wiec potrzebowalem) wpadlem na pomysl aby zainstalowac system na powermacu, zrobic obraz i potem przywrocic ten obraz na dysk laptopa, z tego co pamietalem osx w g3 i g4 ma te same naglowki jadra wiec z zalozenia powinienem moc odpalic system. po zainstalowaniu clenan install bez konfiguracji zrobilem jak planoalem, po sklonowaniu dysku z g4 na ten w pismo laptop odpalil sie i przywital mnei ekran powitalny w kilkujezykach tygrysich :) eureka ! :) potem software update i mam 10.4.11. laptop dziala cholernie szybko i stabilnie, www, itunes, filmy nie tna sie zero opoznien (mplayer + codecpack) moja siostra co 45 sekund ptala czy juz jak tylko zobaczyla ze laptop sie obudzil :) po tym jak wczoraj dostala do swoich rak, dostalem calusa w czolko zostalem wysciskany, powedziala, ze ejst piękny i ze nie wierzyla ze mi sie uda. nie jestem w stanie jej od niego odciagnac zeby poinstalowac jakies ekstra appsy :) co do baterii to napisze ile trzyma gdy dojdzie do mnie (za jakies 7 dni) generalnie koszty: G3 Pismo: 150 PLN naped cdzeby z niego panel zdobyc: 30 PLN bateria nowa: 100 pln koszty wysylki 50 PLN ================ razem 330 PLN za G3 400/80GB hdd/370 MB ram/DVD Combo/orginalnyz asilacz/nowa bateria 6600 mAh wydaje mi sie ze to calkiem niezly interes planuje w najblizszych dniach, podkrecic procesor do 500 MHz :) w miejsce airporta wlozyc karte kontrolera USB 2.0 i podpiac pod zlacza w obudowie a dwa pozostale porty wykorzystac do podlaczenia dongla wifi bluetooth 54G :) i Kamerki iSight od macbooka pro (mam zamair wbudowac w ekran), do odcietych porow usb 11 na plycie glownej podepne elektronike z dongla bluetooth 2.0 z edr koszty: podkrecenie: w domu lutownicą kontroler usb 2.0 na pcimcia: 25 pln wifi belkin 54g: 25 pln dongle bluetooth: 12 pln kamerka z matrycy macbooka pro: 50 pln w sumie do szczescia brakuje mi tylko zaslepki IRDA :/ moze ktos ma jakas albo pojecie gdzie zdobyc pozdrawiam hehehe i napisze jak poszla rozbudowa o dodatkowe funkcje jak tyko to zrobie. pozniej dodam fotki z serwisu , moze komus sie to przyda Miroslaw "N3T" Drdzeń

#65 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 kwietnia 2008 - 11:09

Uwazaj z tym kontrolerem na pcmcia. Ja mam takie usb 2.0, ale.... po pierwsze nie da predkosci 2.0 bo i tak szyna Pismo takiej predkosci nie obsluguje po drugie-ja kupilem do Pismo rzeczony kontroler, ale na ukladzie VIA, co powoduje ze dziala, ale co jakis czas zawiesza paskudnie komputer, ze trzeba wyjac kontroler i zrobic restart. Podobno trzeba miec taki z ukladem NEC.

#66 N3T

N3T
  • 14 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 19:30

Uwazaj z tym kontrolerem na pcmcia. Ja mam takie usb 2.0, ale.... po pierwsze nie da predkosci 2.0 bo i tak szyna Pismo takiej predkosci nie obsluguje po drugie-ja kupilem do Pismo rzeczony kontroler, ale na ukladzie VIA, co powoduje ze dziala, ale co jakis czas zawiesza paskudnie komputer, ze trzeba wyjac kontroler i zrobic restart. Podobno trzeba miec taki z ukladem NEC.

wiem o tym:) mam na nec'u sprawdzilem wczesniej w boju jak stawialem kiedys hakintosha i potrzebowalem wiecej usb.20 jedynie taki na necu dzialal bezblednie. stad teraz kupowalem na necu.

Zastanawia mnei tylko jedno, jak wbuduje mu ten kontroler to o ile zwiekszy sie zuzycie enrgii, i dwa czy wifi ralinka na usb wewnetrznie zamontowane i jakis bluetooth bedzie mozna wylaczyc z poziomu systemutak jak sie to robi z modulami w macbooka ktore to notabene przynajmniej bluetooth sa wpiete pod magistrale usb (wifi jest na szynie pciexpress o ile dobrze kombinuje)

bo gdy bt i wifi nepotrzebne to po co maja ciagnac e pare miliamper? :), co do baterii to kupilem u chinczykow za 27$ +19$ przesylka do pl z hongkongu o ile sie nie myle za nowa 6600 mAh na rocznej gwarancji w pdelku. dziwn ze na allegro sie czasem pojawiaja po 270-300 pln niezla marza biorac pod uwage ze gdyby kupic ich wiekszy pakiet to oferowali mi po 10$ za sztuke i zryczaltowany transport :)

pozdrawiam.
p.s moze problem z predkoscia masz z powodu ukladu VIA ? co bylo by nawet logiczne zwazywszy na prolematyczna prace kontrolera.
co do szyny w pismo, to z tego co wiem jest 32 bitowa, czyli niczym nie rozni sie od tej w pc jesli chodzi o parametry, dowodem jest chocby to ze wchodza wslot 32 bitowe karty, szyny 16 bitowe maja inne sloty i nie wlozysz tam 32 bitowej karty.

skad masz info ze nie ebdzie usb 2.0 pod pcimcia ? bo wedlug mojej wiedzy to nie jest prawdą.

#67 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 kwietnia 2008 - 20:45

A stad, bo wlozylem karte usb 2.0 i nic sie nie zmienilo w predkosci transferu. Kopiowanie duzych plikow wyglada tak samo na wbudowanych poratch jak i na karcie usb 2.0. Karta daje tylko tyle, ze masz 4 a nie tylko 2 porty. Poza tym karta pcmcia lubi powiesic kompa (znany problem z VIA), bierze jednak troche wiecej z baterii, ale nie za duzo. Taka ciekawostka: karta pcmcia w Pismo mi sie strasznie grzeje, komp nie. Jak ja wyciagam to ledwo moge ja dotknac.

#68 N3T

N3T
  • 14 postów

Napisano 03 kwietnia 2008 - 21:19

A stad, bo wlozylem karte usb 2.0 i nic sie nie zmienilo w predkosci transferu. Kopiowanie duzych plikow wyglada tak samo na wbudowanych poratch jak i na karcie usb 2.0.
Karta daje tylko tyle, ze masz 4 a nie tylko 2 porty.
Poza tym karta pcmcia lubi powiesic kompa (znany problem z VIA), bierze jednak troche wiecej z baterii, ale nie za duzo.
Taka ciekawostka: karta pcmcia w Pismo mi sie strasznie grzeje, komp nie. Jak ja wyciagam to ledwo moge ja dotknac.

hmmm, no to ciekawe jest z tym grzaniem sie bo im bardziej sie grzeje tym wicejenergi sie marnuje, a ja idaz za wzorem poniedzielkiego stosuje zasade zachowania energii na potem :), jak pojade do domu rodzicow i dobiore paczke to na suho bez ingerowania w logike popodpinam to wszystko i zobaczymy jak bezie dzialalo, dla mojej siostry to zaden problem dalem jej kieszen z dykiem vellanda 2,5" ma i firewire i usb 2.0 u pecetowcow sobie podpina usb u siebie firewire, ale gorzej z donglami i innymi dperelami. napisze jak bede mial konkrety pewnie jaos po niedzieli. Pozdraiam

---- Dodano 03-04-2008 o godzinie 22:21 ----

hmmm, no to ciekawe jest z tym grzaniem sie bo im bardziej sie grzeje tym wicejenergi sie marnuje, a ja idaz za wzorem poniedzielkiego stosuje zasade zachowania energii na potem :), jak pojade do domu rodzicow i dobiore paczke to na suho bez ingerowania w logike popodpinam to wszystko i zobaczymy jak bezie dzialalo, dla mojej siostry to zaden problem dalem jej kieszen z dykiem vellanda 2,5" ma i firewire i usb 2.0 u pecetowcow sobie podpina usb u siebie firewire, ale gorzej z donglami i innymi dperelami. napisze jak bede mial konkrety pewnie jaos po niedzieli. Pozdraiam

swoja droga ile teraz mozna zawolac za pismaka w dosc dobrym stanie, hdd 80 dvd rw dl wszstkie zaslepki oprocz irdy nowka akumulator prosto ze sklepu orginalny zaslacz matryca ekstra swieci, 512 ramu (opcja 1gb) i proc 500 w komplecie usb .20 wifi i bluetooth oraz ewentualnie wbudowany modem gprs do blueconnecta ? minimalna wartosc i maxymalnie ile mozna by wyciagnac zeby nie przgiac ?

#69 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 30 czerwca 2008 - 21:02

Witam Wybaczcie że odświeżam tak wiekowy wątek ale nie mogłem się powstrzymać od pytania: Czy są tu jeszcze jacyś użytkownicy Pismo/Lombard/Wallstreet? Czy też brzydactwa w rodzaju MB/MBP wyparły te małe czarne komputerki do muzeum? Pozdrawiam

#70 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2008 - 00:55

e bez obrazy ale Pismo za piękny to nie jest...

#71 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 lipca 2008 - 01:09

No ale ladniejszy od mydelniczki typu Macbook..

#72 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 01 lipca 2008 - 11:18

To właśnie PISMO wygląda jak mydelniczka. Albo pułka na ręczniki ...

#73 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 01 lipca 2008 - 21:27

To właśnie PISMO wygląda jak mydelniczka. Albo pułka na ręczniki ...


To czy się*podoba czy nie to naturalnie rzecz gustu, wiadomo - każda sroka swój ogon chwali 8-)

turban18 miałeś*kiedyś*pismo w ręku? pracowałeś na nim dłużej niż*5 minut?

Ja osobiście uważam że pismo ( jak i inne PB z serii G3) to najładniejsze i najbardziej stylowe notebooki jakie stworzyło Apple. Dlatego, że kontakt z nimi nie przypomina kontaktu z tanią*zabawką*która pęka i się*rysuje od samego patrzenia (vide MacBook). Wielka szkoda że Apple odeszło od tej linii designu... Wygląd to jedno a funkcjonalność i jakość konstrukcji to drugie - moje pismo ma 8 lat i ma się świetnie. Owz, ciekawe jak będzie wyglądał (jeśli będzie) Twój MacBook za 8 lat.

No ale nie miał być to wątek o tym czy pismo jest lepszy (ładniejszy) od obecnie produkowanych notebooków, wolałbym dowiedzieć się kto jeszcze używa tego komputera, do czego go wykorzystuje itp.

Pozdr.

#74 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2008 - 06:56

hmm ale ja tylko subiektywnie oceniam, że PISMO jest brzydkie, podkreślam jest to subiektywna opinia :) Jak na razie po roku bardzo intensywnego używania MB ma się bardzo dobrze i działa tak samo jak w dniu, w którym go kupiłem. 8 lat to on raczej nie przeżyje ale to z racji moich zdolności desktrukcyjnych w zakresie elektronicznym :). Co do stylowości. G3 miało styl. PISMO jak dla mnie to po prostu troszkę zaokrąglony laptop z brzydkim touchpadem, No ale każdy ma inny gust :)

#75 pawello

pawello
  • 150 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 września 2008 - 13:24

Witam

Wybaczcie że odświeżam tak wiekowy wątek ale nie mogłem się*powstrzymać od pytania: Czy są*tu jeszcze jacyś użytkownicy Pismo/Lombard/Wallstreet? Czy też*brzydactwa w rodzaju MB/MBP wyparły te małe czarne komputerki do muzeum?

Pozdrawiam


Witam!

Ja uzywam Pismaka 500.. musze dodac do mojej sygnatury... To jest rewelacyjny komputer..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych