Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Cult of Mac] PISMO r00lez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#26 user

user
  • 113 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 19:07

s@ntee Rewelacja, bardzo mi pomoglo :D Przynajmniej wiem czego mam szukac (numery) Na pewno nikt go nie rozbieral bo wszystko nietkniete , wogole komp jak nowy zeby nie ta matryca :| Pod Classic 9.2.2 problem tych bialych zaciekow jest duzo mniejszy- X 10.3 i 10.4 jakos dziwnie sobie radzi z kolorami na tym pismo (taki cholerny brak kontrastu). Zaczne sie rozgladac za "nowa" matryca :? , no i AirPort ale to nie takie palace Ah jeszcze jedno :idea: Pantera widzi w info dwa napedy DVD LG a opisy sie niczym nie roznia ? Naped mam jeden a widzi dwa :shock: Pozdrawiam

#27 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 13 kwietnia 2006 - 19:30

To zrob jeszcze jedno zrestartuj kompa i zresetuj OpenFirmware.

Tu masz opis jak: OFreset

Jasnosc i kontrast matrycy powinny sie poprawic.

#28 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 13 kwietnia 2006 - 20:09

- no i kolejny punkt wspolny...

tak naprawde solidna mobilnosc sluzy mi znakomicie podczas wypraw zabytkoznawczych, ekspertyz, odkrywania i rozwiazywania "tajemnic historii". Tyle ze memu laptopowi towarzyszy nie skaner, a Canon PowerShot - nomen omen tez G 3. Wspomne tylko o odnalezieniu i zdokumentowaniu tzw Zwierciadla Twardowskiego czyli wiekowego lustra w ktorym Mistrz Twardowski mial rzekomo ukazac postac zmarlej Barbary Radziwillowny rozpaczajacemu po jej smierci Zygmuntowi Augustowi. Rzecz opublikowana przed laty w Encyklopedii Staropolskiej Zygmunta Glogera jakby znikla pozniej ze sceny dziejowej, a odnalazla sie... nad drzwiami zakrystii w jednym z kosciolow w niewielkiej miejscowosci na Podlasiu....ale to byla fajna, szybka, terenowa akcja...

bedac czlowiekiem wyspecjalizowanym w historii, teorii a i praktyce rekodziela metalowego oraz nauczycielem tegoz spedzam tylez czasu na sali wykladowej ile w pracowni/warsztacie pracujac w trybie demonstracji z objasnieniem, nie wspominajac o konkretnych projektach - dzialaniach w zakresie konserwacji starych sreber na torunskim UMK. Wole miec wtedy swe dane w laptopie barwy ciemnej, o solidniejszej konstrukcji, niz miec przy sobie swoja druga maszynke - naprawde szybki, o pieknym ekranie bialy iBook G4.
jar



Zaraz, zaraz, czy to nie pekniete lustro w chyba Wegrowie (moglem pomylic miejscowosc)? Podobno ksiadz je tak wysoko powiesil, zeby nikt nie zajrzal. Bo jakis kleryk mial tam diabla zobaczyc:))
Czytalem w takiej ksiazce "XIII zagadek historii" Rojka, dawno dawno temu.
Mi tez sie zdarza pracowac jak Pan Samochodzik w terenie. Dodam, a propos wyjansiania tajemnic, ze od lat zjmuje sie na uboczu mojej dzialalnosci zawodowej wyjasnianiem losu mniejszosci serbolzucykiej z zachodniej Polski po 1945 roku. Wlasnie badam sprawe zabojstwa pewnego serbskiego ksiedza w jednej polskiej gorskiej zapadlej wsi. Mial wpisany zawal serca, ale dopadlem swiadkow, ktorzy znaja cala sprawe... Cholera, znowu off topic

pozdrawiam

#29 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 13 kwietnia 2006 - 20:25

To jest Think Different i Pismo:) Tu nic nie jest OT:) Piszcie, piszcie, dobrze sie czyta:)

#30 user

user
  • 113 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 20:57

Jakby ciut ciut lepiej :P Ciekawe jak prof.Miodek wyjasnilby antologie slowa ciut :idea: Gdzie sie podzial przycisk - pomogl - ? Czy w tym dziale to nie obowiazuje ?

#31 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 13 kwietnia 2006 - 21:05

Cholera, znowu off topic


i jesli chocby pisales o tym co podajesz na koniec w swym milym poscie uzywajac Pismo, to m.inn. po to jest PUC; oczywiscie przerysowywuje (Santee, skomentuj, prosze), ale ufam, ze to na temat. Nie mamy pretensji ni ambicji do stworzenia stron zawierajacych wiedze czysto komputerologiczna, raczej cos w kategoriach kulturoznawczych, gdzie poza sprawami bardzo praktycznymi bedzie mozna sobie milo pogawedzic.

Mysle ze np. moja ostatnia wymiana emaili na priv (aby nie bylo totalnie OT) z poznanym na MyApple Przemionem o...historii piw w Belgii i ich wplywie na walke narodowowyzwolencza Niderlandow dawno, dawno temu, gdyby byla jakos zasadnie zwiazana z uzyciem Pismo do np. badan nad tym kawalkiem historii kultury, moglaby sie ukazac na stronach klubu Pismo. Pamietajmy, iz istnieja watki na roznych portalach: gdzie Maka widziano; nie widze nic zdroznego, gdyby pojawil sie watek: w czym fajnym uczestniczyl/uczestniczyly Maki typu Pismo. Nie chodzi mi literalnie o taki wlasnie watek, chodzi mi o taki typ klimatu, tematow i tekstow tez.

Pozdrawiam jak zawsze

Jacek A.R.
jar
a prosze: wyslij w koncu maila do S@ntee....
- i - tak, to bylo w zakrystii w Wegrowie...reszta story chyba nie tutaj....i znam oczywiscie historie z diablem....

#32 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 13 kwietnia 2006 - 21:12

Gdzie sie podzial przycisk - pomogl - ? Czy w tym dziale to nie obowiazuje ?


Tu nie obowiazuje, to taki ten ... dzial OT ;-)

#33 user

user
  • 113 postów

Napisano 13 kwietnia 2006 - 21:15

Szkoda. ale jeszcze nie jedno przed Nami :D przyjemnego wieczoru - bez odbioru

#34 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 13 kwietnia 2006 - 21:15

Pamietajmy, iz istnieja watki na roznych portalach: gdzie Maka widziano; nie widze nic zdroznego, gdyby pojawil sie watek: w czym fajnym uczestniczyl/uczestniczyly Maki typu Pismo.


I to jakby nie bylo jest ujete w poscie zalozycielskim PUC ;-)

"Możecie pisać o tym do jakich zadań używacie PISMO, w jakim dziwnym miejscu zdarzyło się Wam na nim pracować"

No! ;-)

#35 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 kwietnia 2006 - 16:12

Mysle ze np. moja ostatnia wymiana emaili na priv (aby nie bylo totalnie OT) z poznanym na MyApple Przemionem o...historii piw w Belgii i ich wplywie na walke narodowowyzwolencza Niderlandow dawno, dawno temu, gdyby byla jakos zasadnie zwiazana z uzyciem Pismo do np. badan nad tym kawalkiem historii kultury, moglaby sie ukazac na stronach klubu Pismo.


No to moze zainteresuje Ciebie tez to,ze pisalem kiedys dla turystycznego dodatku Rzeczpospolitej reportaz ze specyficznego browaru klasztornego w Niemczech-oprocz tego, ze robia rewelacyjne czarne piwo to jeszcze mozna sie w nim wykapac!
Tak, Pismo towarzyszy mi we wszystkich moich wyprawach, jest powiernikiem wielu sekretow :), skanow,zdjec z cyfry, scenariuszy badan itd. Mam ma nim postawiona kilkuletnia licensje oprogramowania statystycznego, wiec Pismo to tez moje normalne narzedzie pracy.
Dobra, teraz mam pare wolnych dni w swieta, usiade i wymysle jakis artykulik do PUCa. Cos w stylu "Pieprz i wanilia...i Pismo" :)

#36 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 14 kwietnia 2006 - 16:24

Dobra, teraz mam pare wolnych dni w swieta, usiade i wymysle jakis artykulik do PUCa. Cos w stylu "Pieprz i wanilia...i Pismo" :)


- znakomicie....czekamy...a przy okazji: istniejace teksciki czekaja na komentarze i uzupelnienia, ja osobiscie licze na komentarze do tekstu: czego brakuje mi w Pismo (jest to juz w Archiwum, ale oczywiscie dostep bezproblemowy)

- ciekawe byloby tez porownanie Twych doswiadczen z czasow procesora G3 i potem, kiedy wlozyles upgrade do G4 Daystara, wiem ze pisales juz o tym, ale troszke szczegolow - jak to odczuwasz pracujac w rioznych programach, czy maszynka sie grzeje, czy komputer podnosi sie szybciej czy nie, etc.

podaj tez, prosze, w PUCu te informacje o miejscach w Niemczech, ktore juz zamiesciles tu, na MyApple, OK ? niekiedy dla pozytku bliznich te same informacje trzeba powtarzac kilkakrotnie, zamieszczajac je w kilku miejscach

pozdrawiam swiatecznie

Jacek A.R.
jar

#37 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 14 kwietnia 2006 - 17:13

Cos w stylu "Pieprz i wanilia...i Pismo" :)


Pisz, pisz ... Ja Ci nawet zrobie osobny dzial, pod rzeczonym tytulem "Pieprz i Wanilia" ;-)
I witamy na pokladzie ;-)

#38 user

user
  • 113 postów

Napisano 14 kwietnia 2006 - 18:00

s@ntee sprawdzilem - pamiec to INFINEON - reset OpenFirmware zeczywiscie pomogl jest prawie dobrze - jestes guru :D pozdrawiam

#39 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 14 kwietnia 2006 - 18:10

- jestes guru


- i to niezaleznie od "przynaleznosci generacyjnej" oraz zaawansowania potrzebujacego oswiecenia. Nie nawiazuje tu do moich uwarunkowan naturalnych, lecz do tutoriali wprowadzajacych do zasad konstrukcji, filozofii i dzialania Mac OS X, takich superpodstaw, ktore S@ntee stworzyla w .pdf.


pozdrawiam jak zawsze

Jacek A.R.
jar

#40 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 14 kwietnia 2006 - 18:51

- pamiec to INFINEON
- reset OpenFirmware zeczywiscie pomogl jest prawie dobrze
- jestes guru :D


yhyhyhyhyhy ;-)
Fajnie ze pomoglo ;-)

#41 MacAG

MacAG
  • 34 postów
  • SkądWołomin

Napisano 18 kwietnia 2006 - 16:31

Chcialem zapytac czy jeśli przy włożeniu CD/DVD do napędu DVD DVDPlayer wyswietla brak drive i niedtwarza filmów to czy to może być wina napedu?

#42 user

user
  • 113 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 16:41

Tylko DVD Player czy wogole go nie ma ? Np. w About this Mac ? pozdr.

#43 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 18 kwietnia 2006 - 17:35

To zalezy jak go wkladasz ;-) PISMO jest HotSwaping, ale ta funkcja dzialala prawidlowo pod classikiem, natomiast wiekszosc X-ow reaguje na przkladania napedow w trakcie pracy alergicznie, po prostu nie rejestrujac zupelnie wlozenia nowego drive, ktory zwykle pojawia sie dopiero po restarcie. Dlatego generalnie lepiej przekladac drive na wylaczonym komputerku jednak. Raz zalapie, raz nie zalapie. Poza tym PISMO to dosc stara architektura, generalnie nie nalezy wykonywac w nim chaotycznego i nieskoordynowanego przekladania, odlaczania, przylaczania itd. On ma stary firmware, czasem w nim cos moze sie zapetlic i robi sie problem. Podstawowe pytanie to takie, czy po wlozeniu plyty montuje sie ona na pulpicie, jesli tak - czy inne plyty daja sie przegladac albo odtwarzac przy pomocy innego playera (do DVD np VLC), czy po restracie sytuacja sie naprawia. Mozna sproobowac zresetowac firmware i PRAM - instrucje na Forum juz byly. Oraz naprawic przywileje. Mozliwe ze cos mu sie "zakalapuckalo". Jesli nie widzi go "wcale" i "nigdy" to ewidentnie trafiony jest naped i juz nic sie nie da z tym zrobic. Mozna tez poprzecierac styki w ramce - moze byc spirytus, bo szybko odparuje - trzeba poczekac az bedzie calkiem suche, wczesniej wyjac baterie i odlaczyc zasialnie.

#44 MacAG

MacAG
  • 34 postów
  • SkądWołomin

Napisano 22 kwietnia 2006 - 09:56

Okazało sie ze to problem systemowy dotyczacy bezpośrednio DVDplayer'a ale aktualizacja tygrysa do 10.4.6 pozbawiła mnie go. Może nie w sposób jakiego oczekiwałem ale zawsze. A dokładniej, aktualizacja po zainstalowaniu nie wykazywała żadnych anomali lecz po systemowym restarcie i puźniejszym wyłączeniu i włączeniu komputera, po godzinie pracy zawiesił się. Przy prubie ponownego właczenia w trakcie ładowania systemu kiedy to na niebieskim tle ukazuje sie szara ramka z paskiem ładowania systemu, nagle szara ramka znika i pozostaje tylko niebieskie tło i na tym koniec... To już drugi raz kiedy to 10.4.6 instalowałem, za pierwszym komputer działał znacznie dłużej lecz teraz jestem prawie pewny że to wina aktualizacji. I tu kieruje pytanie do wszystkich czy przy takim uszkodzeniu systemowym jest możliwe odzyskanie danych? W prawdzie nie prubowałem jeszcze połączyć go z Mini jako dysk Firewire ale chwilowo nie dysponuje kablem... i odrazu pytam czy takie połączenie wogule ma sens? Z góry dziekuje za pomoc.:)

#45 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 22 kwietnia 2006 - 13:19

Startowales z plyty instalacyjnej z wduszonym "C" i naprawiles uprawnienia? Generalnie nalezy to robic przed i po update. Dodatkowe mozliwosci: Start z wduszonym shift - wylacza rozszerzenia, trwa bardzo dlugo, trzeba sie uzbroic w cierpliwosci i odczekac. Start z wduszonym command V - pokaze ci co jest ladowane i gdzie sie wywala, to sie nazywa verbose. Odzyskanie danych - zaden problem, kabelek firewire moze byc zwykly, od "czegokolwiek", obudowy do dysku czy czegos tam. Generalnie, takie uszkodzenie nie powinno powodowac naruszenia danych, chyba ze uszkodzony zostal dysk, ale nie sadze ;-) Naprawienie uprawien, zlokalizowanie bledu w verbose start z wylaczonymi rozszerzeniami i wyrzucenie stwora powodujacego blad powinno zalatwic sprawe.

#46 MacAG

MacAG
  • 34 postów
  • SkądWołomin

Napisano 22 kwietnia 2006 - 16:15

Dzięki:) zaraz podejme pruby...
odezwe się gdy tylko uda mi się coś...

[ Dodano: 2006-04-25, 20:23 ]
Udało mi się postawiłem system na nowo i działa niestety dane doznały nie małego uszczerbku na zdrowiu ale jakos poszło.
Ale niemam zamiaru ponownie aktualizować tygrysa...:)

#47 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 kwietnia 2006 - 20:45

PUC Sorry,ze zamilklem. Ale te wolne dni, zamiast napisac cos o Pismo to w plenerze hasalem (gory, rower..). Ale wkrotce cos napisze: na poczatek,jak to bylo po przejsciu na upgrade :) pozdr

#48 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 26 kwietnia 2006 - 23:37

Jaaa, bedzie ci wybaczone ...chyba ;-)

#49 MacAG

MacAG
  • 34 postów
  • SkądWołomin

Napisano 10 maja 2006 - 18:05

To znowu Ja...:( mom problem z zawiasami przy matrycy... Tak naprawde nie jest to jakiS większy problem tylko pewna osłonka (plastikowa) pękła mi na pół i nie wiem dokładnie czy pod nią był tylko jeden kabel biały czy może też czarny i czerwony.Blisza lokalizacja to prawy zawias jest to chyba część ruchoma choć pewności nie mam. I tu kieróje swą prożbe do posiadaczy Pisma, czy ktoś mógłby zajrze w te rejony swego komputera i mi powiedzieć ile kabli pod ową osłonke mo wcisnąć? nie zamykałem Pisma od czterech dni w stachu przed uszkodzeniem lub przetarciem narządów wewnętrznych:). Z góry dziękuje...

#50 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 10 maja 2006 - 19:23

To znowu Ja...[...]czy ktoś mógłby zajrze w te rejony swego komputera i mi powiedzieć ile kabli pod ową osłonke mo wcisnąć? nie zamykałem Pisma od czterech dni w stachu przed uszkodzeniem lub przetarciem narządów wewnętrznych:).
Z góry dziękuje...

Weź w rękę ixusa ustaw na macro i zaprezentuj to newralgiczne miejsce styku kabli i metalowego grzebienia :? w prawym rogu zaślepki zawiasowej tuż nad włącznikiem, po zdjęciu zaślepki ok 1cm od diody włącznika.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych