Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Capsule - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#1 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 26 marca 2008 - 16:58

Czy ktoś ma, używa i może się podzielić opinią na temat Time Capsule? Czytałem opinie wielu użytkowników na zagranicznych forach internetowych i są one skrajnie różne - od absolutnego zachwytu do totalnej porażki. Powtarzające się, negatywne opinie dotyczą: 1. Spowolnienia sieci (przy wielu urządzeniach podobno dramatycznego) 2. Długiego (pierwszego) backup'u - ale też i kolejnych -liczonego bezmała w dobach:( 3. Hałasowania dysku twardego 4. Temperatury urządzenia (ale to raczej normalne) Chciałbym kupić TC, a ponieważ do najtańszych nie należy, wolałbym się upewnić co do trafności wyboru Ewentualnym, innym rozwiązaniem byłoby podpięcie 1TB dysku sieciowego do routera i również korzystaniu z niego w sieci - a WD 1TB kosztuje znacznie mniej

#2 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 26 marca 2008 - 21:02

Ewentualnym, innym rozwiązaniem byłoby podpięcie 1TB dysku sieciowego do routera i również korzystaniu z niego w sieci - a WD 1TB kosztuje znacznie mniej

Lub kupno NASa np. firmy Buffalo.

#3 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 marca 2008 - 22:00

Czy ktoś ma, używa i może się podzielić opinią na temat Time Capsule? Czytałem opinie wielu użytkowników na zagranicznych forach internetowych i są one skrajnie różne - od absolutnego zachwytu do totalnej porażki.
Powtarzające się, negatywne opinie dotyczą:
1. Spowolnienia sieci (przy wielu urządzeniach podobno dramatycznego)
2. Długiego (pierwszego) backup'u - ale też i kolejnych -liczonego bezmała w dobach:(
3. Hałasowania dysku twardego
4. Temperatury urządzenia (ale to raczej normalne)

Chciałbym kupić TC, a ponieważ do najtańszych nie należy, wolałbym się upewnić co do trafności wyboru
Ewentualnym, innym rozwiązaniem byłoby podpięcie 1TB dysku sieciowego do routera i również korzystaniu z niego w sieci - a WD 1TB kosztuje znacznie mniej


1. To bzdura. Moja sieć działa bardzo sprawnie. Działała także szybko podczas pierwszego backupu.
2. Moje 80GB zgrywało się gdzieś 4,5h. Nie jest to rekord świata, ale nie ma się co czarować... Gigabit Ethernet (gdyż tak mam podłączonego iMac'a do TC) to nie FW czy USB...
3. To wierutna bzdura!!! TC w mojej opinii jest bardzo cicha... Jak na dysk twardy:) Miałem WD My Book Studio 500GB i był w porównaniu do TC istnym odkurzaczem:)
4. Nic nadzwyczajnego... Nagrzewa się jak wszystko:)

Osobiście bardzo polecam. Trochę to kosztuje, ale naprawdę warto. Wyśmienite osiągi i wygląd:) Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż WI-FI ROUTER+DYSK.

#4 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2008 - 22:19

Moim zdanie TC jest genialne, choć narzekać można bez końca na szybkość transferu - backupu. A ceny imo nie takie drogie 900zł/1550zł

#5 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 26 marca 2008 - 22:19

Moje 80GB zgrywało się gdzieś 4,5h. Nie jest to rekord świata, ale nie ma się co czarować... Gigabit Ethernet (gdyż tak mam podłączonego iMac'a do TC) to nie FW czy USB...

Sugerujesz, że USB (choćby 2.0) jest szybsze niż Gigabit Ethernet?

#6 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 marca 2008 - 22:44

Moim zdanie TC jest genialne, choć narzekać można bez końca na szybkość transferu - backupu.
A ceny imo nie takie drogie 900zł/1550zł


Time Capsule to odpowiednio 1200/2000zł:)

---- Dodano 26-03-2008 o godzinie 22:46 ----

Sugerujesz, że USB (choćby 2.0) jest szybsze niż Gigabit Ethernet?


Wiem, że nie zgadza się to z wartościami domyślnymi dla tych interfejsów, ale w praktyce FW400, którego używałem wraz z moim WD My Book Studio Edition 500GB było szybsze:)

#7 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 27 marca 2008 - 14:55

Lub kupno NASa np. firmy Buffalo.


Jest to faktycznie rozwiązanie trochę tańsze - ok. 350 USD za 1TB vs 499USD za TC 1TB (ceny hamerykańskie dla wyjaśnienia).
Niemniej TC to nie tylko bezprzewodowy dysk - ma dodatkowo parę innych zastosowań.

Ale propozycja warta rozważenia

#8 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2008 - 15:29

Time Capsule to odpowiednio 1200/2000zł:)


Pisałem o cenach jakie są u mnie ;)

#9 Skipper

Skipper
  • 267 postów

Napisano 05 kwietnia 2008 - 19:43

kupilem kilka dni temu i nie zaluje ani jednej zlotowki... jak dla mnie rewela :) na wszystko mozna ponarzekac ale bilans wychodzi mocno na plus... mam podpietego MB i PC, na obu dziala to rewelacyjnie... zero problemu z wymiana plikow czy przerzucaniem z komputera na komputer :) moze absolutnie bezglosne to nie jest ale czepianie sie o poziom halasu to juz szukanie dziury w calym...ot taka polska tradycja... ponarzekac :lol:

#10 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 00:41

poza 1, wszystko niestety prawda :(

#11 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 20 kwietnia 2008 - 10:18

poza 1, wszystko niestety prawda :(


I bądz tu człowieku mądry...

#12 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 11:31

jaki swiat bylby nudny, gdyby wszystko bylo idealne :)

#13 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 11:35

A jak wyglada sprawa z klonowaniem adresu MAC?

#14 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 11:49

A jak wyglada sprawa z klonowaniem adresu MAC?


w jakim kontekscie pytasz? jesli o mozliwosci podppiecia dodatkowych uzytkownikow?=, to ja mam podpietych 6 urzadzen (niektore na 3 roznych profilach)

jesli o cos wiecej- to poprosze drukowanymi literami, bo to dla mnie juz wyzszy poziom wtajemniczenia

pozdro

#15 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 12:44

nie znalazłem opcji klonowacia ... niestety ...

#16 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 20 kwietnia 2008 - 13:41

w jakim kontekscie pytasz? jesli o mozliwosci podppiecia dodatkowych uzytkownikow?=, to ja mam podpietych 6 urzadzen (niektore na 3 roznych profilach)

jesli o cos wiecej- to poprosze drukowanymi literami, bo to dla mnie juz wyzszy poziom wtajemniczenia

pozdro


Faktycznie chyba powinieneś trochę doczytać w tej kwestii. Jest jedna główna zasada, jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz w cale.

Często jest tak, że dostawca dając Ci łącze pozwala na podłączenie do niego tylko jednego komputera, daje ci jeden adres MAC. Zaczynają się problemy wtedy, gdy chcesz podłączyć drugą maszynę pod to łącze wtedy trzeba sklonować MAC adres.

nie znalazłem opcji klonowacia ... niestety ...


Szkoda :( za tyle kasy myślałem, że ta funkcja powinna być oczywista.

#17 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 14:19

Mam małe pytanko odnośnie TC - czy jest jakaś możliwość synchronizacji 2 urządzeń na takiej zasadzie jak w iPodzie- w obu po podłączeniu są te same pliki? Chodzi i o to że za jakiś czas mam dostać i MB, iMaca i właśnie TC. Ręczne przerzucanie nowych plików mija się z celem. Z góry przepraszam jeśli pytanie jest iście łopatologiczne, ale jestem kompletnie zielony w temacie dysków sieciowych.

#18 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 14:27

Faktycznie chyba powinieneś trochę doczytać w tej kwestii. Jest jedna główna zasada, jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz w cale.

Często jest tak, że dostawca dając Ci łącze pozwala na podłączenie do niego tylko jednego komputera, daje ci jeden adres MAC. Zaczynają się problemy wtedy, gdy chcesz podłączyć drugą maszynę pod to łącze wtedy trzeba sklonować MAC adres.


i nawzajem....

mam internet z aster city ktora wlasnie ogranicza do 1 ilosc mozliwych komputerow korzystajacych rownoczesnie z sieci- reszta w moim poprzednim poscie

pozdro

---- Dodano 20-04-2008 o godzinie 15:33 ----

Mam małe pytanko odnośnie TC - czy jest jakaś możliwość synchronizacji 2 urządzeń na takiej zasadzie jak w iPodzie- w obu po podłączeniu są te same pliki?
Chodzi i o to że za jakiś czas mam dostać i MB, iMaca i właśnie TC. Ręczne przerzucanie nowych plików mija się z celem. Z góry przepraszam jeśli pytanie jest iście łopatologiczne, ale jestem kompletnie zielony w temacie dysków sieciowych.


1 z leopardem dostajesz aplikacje time machine, ktora zrobi backup danych z obu komputerow- jesli bedziesz chcial miec jakies pliki na jenym i na drugim, to wtedy robisz to recznie
2 co do automatycznej synchronizacji, to posiadajac np konto .mac mozesz to zrobic, ale ogranicza sie to tylko do wybranych funkcji/ aplikacji (np ksiazka adresowa, konta pocztowe, dasboard widgets, zakładki z Safarietc) ale nie zrobi za Ciebie wymiany wszystkich plikow znajdujacych sie na komputerze i nie przerzuci ich na druga maszyne

pozdro

#19 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 20 kwietnia 2008 - 18:38

To jak z tym klonowaniem? Bo na moim LinkSysie jest i świetnie działa. Jest mi potrzebne, bo net ma po kablu.

#20 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 20 kwietnia 2008 - 18:47

prosze bardzo:


z pomoca radius

dostep czasowy

lub wylaczone

#21 KubaCh

KubaCh
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2008 - 16:45

prosze bardzo:


z pomoca radius

dostep czasowy

lub wylaczone


Chyba nie o to chodziło tylko o klonowanie adresu MAC - TC wg mojego śledztwa nie ma takiej opcji, więc musieli mi w kablówce MAC adres zmienić ręcznie.


A to o czym pisze kolega powyżej, to możliwość zdefiniowania dostępu przez WIFi tylko dla komputerów z określonym MAC adresem - przyatna rzecz, bo to zawsze dodatkowy element wzmacniający bezpieczeństwo WiFi.

#22 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 10 maja 2008 - 17:43

mam pytanko jak to jest z TC czy backup pliku zalorzmy jak masz plik 2MB i masz jego 12 wersji zapisanych ruznych to on zajmuje 24 MB ? bo jesli tak to przy backupowaniu dysku zalorzmy 100GB majac dysk ezewnetrzny 500GB mozna go bardzo brdzo szybko zapchac.. ;/

#23 KubaCh

KubaCh
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maja 2008 - 09:01

mam pytanko jak to jest z TC czy backup pliku zalorzmy jak masz plik 2MB i masz jego 12 wersji zapisanych ruznych to on zajmuje 24 MB ? bo jesli tak to przy backupowaniu dysku zalorzmy 100GB majac dysk ezewnetrzny 500GB mozna go bardzo brdzo szybko zapchac.. ;/


Jest dokładnie tak, jak przypuszczasz. Ale wbrew obaw - na 100GB dysku większość plików nie zmienia się wcale tak często (chyba że co chwila ściągasz tam mnóstwo filmów i wypalasz na płytach, a potem usuwasz). Mi dysk backupowy o pojemności 300GB przy dysku w MB o zajętości rzędu 110GB wystarczył od premiery Leoparda (czyli od października) po dziś dzień ( i jeszcze jest jakieś 50GB wolnego), a w środę przesiadłem się TC 1GB więc pewnie wystarczy mi do końca świata (a przynajmniej mojego laptopa)

#24 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 11 maja 2008 - 09:10

hmmm no to lekka lipa bo jak mam dysk 500GB to TC musial bym kupic minimum 1TB ;p bo sa pliki ktore zmieniaja sie po 30 razy dziennie ;/ ehhh no nic bede musial pomyslec ;-) najpierw musze macBooka kupic :D

---- Dodano 11-05-2008 o godzinie 10:29 ----
P.S czy jest mozliwosc zeby zalorzmy przy takim 1TB TC 700GB przeznaczyc na backup a 300GB jako dysk zewnetrzny do laptopa? gdzie beda przetrzymywane dane? ( i czy te dane tez mozna backupowac z tego samego TC ?:D

#25 sztanga

sztanga
  • 69 postów

Napisano 11 maja 2008 - 11:35

Dla zainteresowanych!!!

Na allegro mozna juz kupic Time Capsule - nieco taniej:

Time Capsule 500GB - dysk - router Wi-Fi 802.11n!! (362787295) - Aukcje internetowe Allegro

Co do wszystkich negatywow to zgadzam sie tylko z jednym:
Pierwszy backup to wiecznosc :)

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych