Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Super dodatki cz. I (Niezbędnik makowicza)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#51 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 24 czerwca 2008 - 15:29

Ja tylko dodam, że MacFreeware Update zmienił się w LogicielMac Update, i tym którzy mają jeszcze tą starszą wersję, radzę zaaktualizować!

Przy okazji:


#52 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 15 lipca 2008 - 21:55

Chcieliście mieć kiedyś jakiś film jako wygaszacz ekranu?! Nie ma problemu:

WhiteBox - SaveHollywood 1.9.1

Malutkie narzędzie do zarządzania zawartością schowku:

Download Clipper 1.1 for Mac - Clipper - Pasteboard manager for the menu bar - Softpedia

Bardzo rozbudowany player:

Miro - free, open source internet tv and video player

Szybkie przełączenie do ekranu logowania:

MacLoc v1.1 | OurApples.com

Ściemnianie ekranu:

TruTwo Software

Wszystko o każdym maku:

MacTracker X 5.0.3 - MacUpdate

#53 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 04 sierpnia 2008 - 21:05

Mam dla Was pewien mały, lecz miły prezencik, zobaczcie sami:

UsingMac - 22 Useful Lists of Mac Applications

I jak to mówią...
ENJOY! :D

#54 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 06 sierpnia 2008 - 13:17

Zajebiaszczo!!!!!! Dzieki wielkie, bede mial co testowac ;)

#55 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 06 sierpnia 2008 - 15:42

Zajebiaszczo!!!!!! Dzieki wielkie, bede mial co testowac ;)


Tylko napisz później o jakiś "perełkach", które Twoim zdaniem są najlepsze... :D

#56 Alidarium

Alidarium
  • 86 postów
  • SkądWarszawa - Mokotów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 12:05

Dorzucę swój kamyczek do ogródka ;-)

Side Note - bardzo poręczny notatnik, działa w tle i kiedy jest potrzebny zbliżamy wskaźnik do krawędzi ekranu i naszym oczom ukazuje się "kartka papieru" zwarta i gotowa do sporządzenia szybkiej notatki. Gorąco polecam
Sidenote 1.7.3 - MacUpdate

#57 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 08 sierpnia 2008 - 18:31

Bardzo przydatna aplikacja - dzieki wielkie :)

---- Dodano 08-08-2008 o godzinie 19:45 ----
Tylko jedno ale - zauwazylem, ze otwiera sie tylko podczas "pobytu" w finderze. Jak jestem w Safari czy Mail nie dziala... A wiec jego uzytecznosc spada bo trzeba sie na niego przelaczac przez Expose. Chyba ze znasz na to jakis sposob?

#58 Alidarium

Alidarium
  • 86 postów
  • SkądWarszawa - Mokotów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 19:54

Podejrzewam, iż masz powiększone okno Safari lub Maila do samej krawędzi, gdzie kryje się SideNote. Jeśli zostawisz trochę przestrzeni (naprawdę tylko trochę) to SideNote będzie pojawiało się bez problemu.

#59 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 08 sierpnia 2008 - 21:43

No tak, mam na maksa do krawedzi. Nawe docka chowam, to najlepsze rozwiazanie dla malego "okna" w macbooku.

---- Dodano 08-08-2008 o godzinie 21:49 ----
Niestety, Safari nie pamietam ustawien pozycji okna po zamknieciu i w ten sposob jest maksymalizowane na cala szerokosc przez co nie da sie Sidenote uruchomic... Szkoda.

#60 Alidarium

Alidarium
  • 86 postów
  • SkądWarszawa - Mokotów

Napisano 09 sierpnia 2008 - 03:14

U mnie Safari otwiera okno o tej samej wielkości, co ostatnio zamknięte. Popróbuj, bo coś czuję, że i tak jest u Ciebie ;-) a w najgorszym wypadku możesz trochę zmniejszyć ręcznie hehehehe :P Ja dock trzymam z lewej bez ukrywania, gdyż i tak okno safari jest wystarczająco szerokie. Dziwnie to wygląda dopiero na iMac'u 24"

#61 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 09 sierpnia 2008 - 09:00

Jako konkurencja do Sidenote polecam niestety platny ale warto, ja uzywam w naglych przypadkach, np szybko cos musze zapisac wiec lepiej jest to nagrac jako glos (ten program juz sie przewijal na forum)

Voice Candy | Potion Factory

---- Dodano 09-08-2008 o godzinie 09:15 ----

U mnie Safari otwiera okno o tej samej wielkości, co ostatnio zamknięte. Popróbuj, bo coś czuję, że i tak jest u Ciebie ;-) a w najgorszym wypadku możesz trochę zmniejszyć ręcznie hehehehe :P

Ja dock trzymam z lewej bez ukrywania, gdyż i tak okno safari jest wystarczająco szerokie. Dziwnie to wygląda dopiero na iMac'u 24"


Polozenie docka to sprawa gustu. Ja wole go ukryc i korzystac z calej szerokosci i wysokosci ekranu. Jak umieszczam docka na lewo i to w dodatku bez ukrywania wtedy juz w ogole sie nie da skorzystac z Sidenote wiec nie wiem jak Ty to robisz, u mnie sie nie da. Ale tak, masz racje ze safari pamieta pozycje, po prostu robilem taki blad ze na maksa go mialem i tylko go przesuwalem w prawo i w ten sposob czesc jego wychodzila poza ekran wiec safari automatycznie wracal do poprzedniej pozycji by byc widocznym w calej szerokosci. Hehe, troche to brzmi skomplikowanie ;) Jeszcze raz dzieki za programik - w koncu nauczylem sie z niego korzystac ;)

#62 Alidarium

Alidarium
  • 86 postów
  • SkądWarszawa - Mokotów

Napisano 09 sierpnia 2008 - 10:43

Jako konkurencja do Sidenote polecam niestety platny ale warto, ja uzywam w naglych przypadkach, np szybko cos musze zapisac wiec lepiej jest to nagrac jako glos (ten program juz sie przewijal na forum)

Voice Candy | Potion Factory

---- Dodano 09-08-2008 o godzinie 09:15 ----


Polozenie docka to sprawa gustu. Ja wole go ukryc i korzystac z calej szerokosci i wysokosci ekranu. Jak umieszczam docka na lewo i to w dodatku bez ukrywania wtedy juz w ogole sie nie da skorzystac z Sidenote wiec nie wiem jak Ty to robisz, u mnie sie nie da. Hehe, troche to brzmi skomplikowanie ;) Jeszcze raz dzieki za programik - w koncu nauczylem sie z niego korzystac ;)


Co do Voice Candy, to zawsze chciałem powiedzieć... Luc I'm your father & Luc use The Force :lol:
Może teraz będzie to brzmiało jak należy hehehehehe

Chris, jest taki magiczny przycisk zaraz obok przycisku z symbolem pineski. Do odważnych świat należy więc naciśnij i zobacz co się stanie z SideNote :lol:

#63 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 09 sierpnia 2008 - 17:34

If you press this button the drawer will not close when mouse is dragged out of it. Very useful ! Note that it is automatically activated when you access some features of sidєɳotє. No dziala ;) ach ta magia ;)

#64 Alidarium

Alidarium
  • 86 postów
  • SkądWarszawa - Mokotów

Napisano 16 sierpnia 2008 - 01:33

Jak widać za oknami lato w pełni więc i przyda się zadbać o linię ::P: wszak nie samym Maczkiem człowiek (czyt. samiec) żyje ;-)

Po tak radosnym początku może być tylko lepiej i będzie nawet lżej. Wszystko za sprawą app'ki pod mało mówiącą nazwą Monolingual

Trash i nie ma już przez nikogo używanych języków – 3GB
Rachu ciachu i po strachu obsługa PPC poszła się... - 1GB

Ja wiem, co zrobić z 4GB wolnego miejsca, a czy Ty wiesz?! :P


Przeczytajcie FAQ, aby uniknąć ewentualnych problemów. Zróbcie obraz dysku przed cała operacją, jeśli chcecie np. aplikacją Bombich Software: Carbon Copy Cloner
Trochę trwało zgranie 25GB, ale pewnie, to efekt robienia tego po USB 2.0 :|

Tak czy owak po cięciach nie ma żadnych problemów, ale trzeba użyć ONYX'a do naprawy przywilejów.

Started verify/repair permissions on disk disk0s2 Macintosh HD
Warning: SUID file "Applications/System Preferences.app/Contents/Resources/installAssistant" has been modified and will not be repaired
Warning: SUID file "Applications/Utilities/ODBC Administrator.app/Contents/Resources/iodbcadmintool" has been modified and will not be repaired
Group differs on "private/etc/cups", should be 0, group is 26
Warning: SUID file "Applications/Utilities/Activity Monitor.app/Contents/Resources/pmTool" has been modified and will not be repaired
Warning: SUID file "Applications/Utilities/Keychain Access.app/Contents/Resources/kcproxy" has been modified and will not be repaired

Finished verify/repair permissions on disk disk0s2 Macintosh HD


Onyx wywalił ostrzeżenia na temat narzędzi systemowych, ale czuję, iż to chodzi o skasowanie obsługi PPC. Sprawdziłem, każda z powyższych aplikacji działa i ma się dobrze.

#65 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 sierpnia 2008 - 07:40

Wywaliłem tym programem języki i obsługę PPC ale u mnie z miejscem wyglądało to tak: języki-1.4GB, PP-350MB. :) Dodatkowe miejsce jest :>

#66 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 22 sierpnia 2008 - 13:37

Ja do kasowania architektury pod PPC uzywam Xslimmer.

Xslimmer - Your Mac, on a Diet!

#67 Mezar

Mezar
  • 33 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 września 2008 - 23:52

super dodatki część z nich mi się bardzo przyda jak już będę miał Maca. A stanie się tak do końca tego roku mam nadzieje :)

#68 kisson

kisson
  • 4 postów

Napisano 03 października 2008 - 11:31

Słuchajcie a jest coś co pozwala nałożyć hasło na jeden konkretny, wybrany folder? Z góry dzięki !

#69 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2008 - 13:43

za darmo?

#70 Link

Link
  • 102 postów

Napisano 04 października 2008 - 17:56

Nie musi być koniecznie freeware. Dołączam się do pytania.

#71 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2008 - 20:18

Może coś takiego?
FileWard 1.1.2 - MacUpdate

(ew. jest tam kilka innych sugestii)

Jakby co, to nie znam, nie używałam :D

#72 dzidzius

dzidzius
  • 53 postów

Napisano 07 listopada 2008 - 23:07

Witam, szukam, szukam i nie moge znalezc programu do zdjec, ktory pozwoli na zrobienie jednego zdjecia z kilku-kilkunastu zdjec, tak zwanego albumu itp

#73 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2008 - 11:49

witam, poszukuję programu do zakładania haseł na foldery za darmo - na Tiger - znacie jakiś taki program?

#74 Brazol

Brazol
  • 174 postów
  • SkądStolica

Napisano 10 listopada 2008 - 13:30

Dwa posty przed twoim jest propozycja :) kilka wcześniej podobne pytanie :)

#75 Juzwa

Juzwa
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 listopada 2008 - 21:27

no tak ale mi chodziło o darmowy program a FileWard jest płatny




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych