Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 10 / Apple Watch Ultra 2 2024


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#26 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 września 2024 - 13:51

Damian, a czy Ty przypadkiem nie miałeś już Ultra, i to nawet chyba więcej niż jeden raz? :P


Miałem, jeszcze przed watchOS 10, więc nie wiem jakie są tam faktyczne zmiany, czy na plus. Ale głównie, przez ponad rok, byłem z garminem, najpierw Fenix 7x pro solar sapphire a teraz, przez 3 tygodnie ponad, z Fenix 8 51 mm amoled sapphire. Te zegarki to jest jedna wielka komedia. Jeżeli ktoś nie oczekuje za wiele to ok. Ale jednak za tyle pięniędzy - Fenix 8 ponad 5k, to jest kpina. Praktycznie nie wiesz, czy jak zaczniesz trening, to w ogóle go skończysz, bo może w każdej chwili zrobić restart. Może zrobią jakiś update, ale jak piszesz na support, to są zdziwieni, że takie błędy :) ogólnie jedna wielka komedia. Te statystyki i wskaźniki są też totalnie niemiarodajne. Fenix 8 dodatkowo pokazuje jakieś absurdalne kilkuset h drzemki :)

#27 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2024 - 14:35

Słuchajcie. Raz przypomniałem, że to nie jest wątek o Ultra. Mam dobry dzień, więc przypomnę jeszcze raz, ale każda następna wzmianka o Ultra inna niż porównawcza do 10 zakończy się akcją z mojej strony.


  • damianmajk lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#28 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 16 września 2024 - 18:21

Przed chwilą zamówiłem 42mm Onyx na czarnym pasku Nike. Co prawda chciałem materiałowy loop, ale dostawa 4-5 tygodni, a życzliwi panowie w iSpot jak zwykle nie mają pojęcia co dostaną w Piątek na sklep. Na ten moment pokazuje dostawę na 23go, czyli pewnie będzie w Piątek. Przerzucam się z SE 1G, a że nigdy mi się srebrny AW nie podobał, to ten Onyx siedzi. Chyba, że się porysuje po wyjęciu z pudełka zaraz, to będzie zwrotka do AOS. :D

 

btw. ktoś słyszał o PPFie na Apple Watche?


Użytkownik SilentPL edytował ten post 16 września 2024 - 18:22

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#29 soczekpl

soczekpl
  • 3 225 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 września 2024 - 18:30

Swoją drogą, coraz więcej osób bierze s10 w wersji 42mm, a nie 46. Sam się waham dalej.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#30 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 16 września 2024 - 18:51

Dla mnie 44mm w SE 1G to była przesada, a co dopiero 46 :D Jedynie Ultra 49 się broni na ręce, bo nie wygląda jak akwarium.


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#31 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 września 2024 - 08:02

Słuchajcie. Raz przypomniałem, że to nie jest wątek o Ultra. Mam dobry dzień, więc przypomnę jeszcze raz, ale każda następna wzmianka o Ultra inna niż porównawcza do 10 zakończy się akcją z mojej strony.

Taaa, wiem sorry :) W każdym razie trochę mnie dziwi to, że obecnie, pod względem nowości, procesora, technologii ekranu - te kąty patrzenia, czy jak to się nazywało w prezentacji, AW ultra 2 jest w tyle za AW 10. Chociaż jakiś sens to pewnie ma, bo moja Druga Połówka AW 10 z chęcią by przygarnęła, tego tytanowego, ale na ultra nie chce patrzeć :) Tylko ta bateria w zwykłym AW dla mnie do zaakceptowania nie jest. 



#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2024 - 11:59

Moja ma tak samo - zamówiłem jej tytanowego 10 i wtedy będę mógł porównać na żywo.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#33 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 18 września 2024 - 10:36

MKBHD zrobił review S10. Szkoda, że nie powiedział ani słowa o nowym Onyxowym lakierze. Gdzieś przeczytałem, że iPhone 7 JetBlack miał 7 warstw, a nowy s10 Onyx ma 30 warstw lakieru. Baaardzo mnie ciekawi, czy to się będzie łatwo rysować. 

 

@ftpd, zmień tytuł tego wątku na S10 i Ultra 2.2 bo mam doskonałe podsumowanie rozważań nad jakością czarnego tytanu, nad którym się tu koledzy zastanawiali. The Verge opublikował recenzję i zdjęcia z prezentacji hands-on nie pozostawiają złudzeń (jest źle). :D

 

A poza tym ten upgrade kolorystyczny U2.2 jest tak niewielki, że nie ma sensu drugiego wątku mu poświęcać.


Użytkownik SilentPL edytował ten post 18 września 2024 - 10:36

  • damianmajk lubi to

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#34 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2024 - 10:40

Niegłupi pomysł, zmieniłem!


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#35 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 18 września 2024 - 10:49

Myślicie, że ten matowy czarny tytan tak się pięknie błyszczy w lewym górnym rogu zegarka na zdjęciu, czy już ktoś zdążył zaorać te diamentową powłokę pare minut po prezentacji? :D Kisnę i trzęsę już o ten Onyx...

 

ultra2_black.jpg


Użytkownik SilentPL edytował ten post 18 września 2024 - 10:50

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#36 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2024 - 11:29

Myślicie, że ten matowy czarny tytan tak się pięknie błyszczy w lewym górnym rogu zegarka na zdjęciu, czy już ktoś zdążył zaorać te diamentową powłokę pare minut po prezentacji? :D Kisnę i trzęsę już o ten Onyx...

 

ultra2_black.jpg

 

Po tym zdjęciu nie ma szans tego wywnioskować. Ale w sumie nie ma co się dziwić - ja mam drugiego już fenix 8 amoled 51 mm sapphire, z kopertą tytanową i DLC, i zapowiada się, że będzie 3. Dostałem, jako nowy, już ze zniszczoną kopertą - fragment ma uszczerbek. Także wszędzie tak jest. 



#37 domowik

domowik
  • 37 postów

Napisano 18 września 2024 - 18:01

Po tym zdjęciu nie ma szans tego wywnioskować. Ale w sumie nie ma co się dziwić - ja mam drugiego już fenix 8 amoled 51 mm sapphire, z kopertą tytanową i DLC, i zapowiada się, że będzie 3. Dostałem, jako nowy, już ze zniszczoną kopertą - fragment ma uszczerbek. Także wszędzie tak jest. 

Garmin to jest cień firmy, jaką był w czasach Feniksa 3. Każdy kolejny padł mi najpóźniej parę miesięcy po końcu gwarancji. Ostatecznie, po Feniksie 6x pożegnałem się z nimi na stałe.



#38 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2024 - 18:34

Garmin to jest cień firmy, jaką był w czasach Feniksa 3. Każdy kolejny padł mi najpóźniej parę miesięcy po końcu gwarancji. Ostatecznie, po Feniksie 6x pożegnałem się z nimi na stałe.


Też mam już do nich bardzo średnie nastawienie. Gdyby nie to, że mam pełno sprzętu, to pewnie już bym miał na stałe AW. I faktycznie wcześniej było ok. Teraz garmin bawi się już w funkcje smart, a przy okazji nie działają sport. Mój Fenix 8 zaliczył przez 3 tygodnie z 15 restartów, w tym jeden przed półmaratonem :) żaden update tego nie poprawił. Gdyby jeszcze dało się sensownie migrować dane z Apple do garmina i w drugą stronę, to byłoby łatwiej. A tak aplikacja RunGap i kombinacje, żeby liczyło się do statystyk garmina, bo jak coś rejestrujesz nie Garminem, to nawet nie dostajesz za to odznak w garmin Connect. Wiadomo - dla jednych głupota, dla drugich jakaś tam rywalizacja. Bo te wyzwania w AW ultra, czy ogólnie Apple Watch, to są żenujące lekko :)

#39 DD7

DD7
  • 101 postów
  • SkądPL

Napisano wczoraj, 08:28

Udało się komuś uzyskać info, czy polskie magazyny w ogóle dostały jakikolwiek przydział wersji tytanowych z bransoletą mediolańską? Konkretnie interesowałby mnie wariant 46mm w kolorze naturalnym - wszystkie strony pokazują, że wciąż niedostępny…

#40 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano wczoraj, 12:09

Może być ciężko, bo w samym Apple wersje tytanowe to od 6 do 12 tygodni. Ja się wkurzyłem na Apple, bo jak zawsze zapowiadali dostawę na Pon to była na premiere, a tym razem jakoś wyjątkowo AW Onyx wysłali dopiero dzisiaj i faktycznie będzie dopiero w Poniedziałek... Aż miałem moment żeby się przejść do iSpota czy coś dorwę na miejscu, ale wolę mieć 14 dni na zwrot w AOS w zanadrzu.


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#41 soczekpl

soczekpl
  • 3 225 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano wczoraj, 12:21

Może być ciężko, bo w samym Apple wersje tytanowe to od 6 do 12 tygodni. Ja się wkurzyłem na Apple, bo jak zawsze zapowiadali dostawę na Pon to była na premiere, a tym razem jakoś wyjątkowo AW Onyx wysłali dopiero dzisiaj i faktycznie będzie dopiero w Poniedziałek... Aż miałem moment żeby się przejść do iSpota czy coś dorwę na miejscu, ale wolę mieć 14 dni na zwrot w AOS w zanadrzu.

 

Yyy jakie 6-12 tygodni? U mnie pokazuje że dostawa za plus minus miesiąc.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#42 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano wczoraj, 13:30

Yyy jakie 6-12 tygodni? U mnie pokazuje że dostawa za plus minus miesiąc.

 

Bransoleta panelowa - 10-12 tygodni. ;) Mediolańska 4-5 tygodni.


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych