Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 10 / Apple Watch Ultra 2 2024


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 10 września 2024 - 15:56

I jak wrażenia? Chyba przesiądę się z Series 7 na 10, ale nigdzie nie widzę opcji z paskami SOLO - oprócz AOS. To jakaś wyłączność? Interesują mnie raty 0%, ktoś coś widział? :)



#2 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 10 września 2024 - 17:50

Zamówiłem aw10 42mm aluminium zwykły pasek mam termin na 4-5 tyg a widzę , że teraz są do zamówienia na wrzesień 23 nawet o co chodzi czy ktoś tak miał ?

Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#3 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 10 września 2024 - 18:12

Niestety jest to zależne od wybranego paska do zegarka



#4 MC_

MC_
  • 6 889 postów

Napisano 10 września 2024 - 18:13

Pewnie zamienię Series 5 na większą wersję. Nie wiem tylko czy brać Cellular, bo używam tej funkcji sporadycznie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 soczekpl

soczekpl
  • 3 225 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 września 2024 - 18:43

Ja się waham, czy tym razem nie zdecydować się na mniejszy, ale coś czuję, że będzie za mały po kilku latach z 44/45. Muszę zmierzyć.

 

Ale biorę na pewno. Mój s7 lada moment spadnie poniżej 80% kondycji baterii.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 10 września 2024 - 18:43

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#6 przemlawi

przemlawi
  • 36 postów

Napisano 10 września 2024 - 19:56

Zamówiłem aw10 42mm aluminium zwykły pasek mam termin na 4-5 tyg a widzę , że teraz są do zamówienia na wrzesień 23 nawet o co chodzi czy ktoś tak miał ?

Możliwe. Konfigurowałem sobie różne opcje i wszystko zależy właśnie od tego co wybierasz, są takie konfiguracje na 20-23.09, a są i za 4-5 tyg.

 

Co sądzicie o aluminiowym, w czarnym połysku? Zastanawia mnie czy będzie to łapać rysy i odciski w szybkim tempie. O tytanie w AW10 nawet nie myślę, bo jest na tyle blisko cenowo AWU2, że nie miałbym dylematu w takim przypadku. Aluminiowy srebrny z kolei może być nudny, a w kwestii zegarka myślę o kompromisowym rozwiązaniu, bo planuję zakup 16 Pro.

Przesiadać się będę z AW6 aluminium, koperta bez rys, a sporo ze mną przeszedł zegarek, jedynie przy przycisku, u jego dołu są bardzo drobne ubytki farby, nawet nie wiem skąd, ale ogólnie właśnie aluminium mnie nie zraża, a wręcz ciekawi ten jet black. 
 

Miał być już rok temu u mnie AWU2, ale nie było w wersji czarnej, teraz jest, ale też mnie nie zachwycił mocno ten kolor i paski…



#7 disaster3

disaster3
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2024 - 07:17

ja uzywam obecnie series 7 ale już też wyczekiwałem na series10. Natomiast ten glossy/jet black mnie załamał. Bedzie się swiecil jak psu..... poza tym pytanie czy nie bedzie podobnej sytuacji jak bylo z tym kolorem na Iphonie 7... rysował się od patrzenia i farba odłaziła płatami..... tym sposobem zacząłem sie zastanawiac na werjsa tytanową a to juz obszar cenowy U2, no i się dylemat rozwiązał, zamówiłem Ultra 2 czarną, mam dostawe na piątek 20.09


iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 14 Pro 256GB Purple, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,


#8 Regiss

Regiss
  • 2 935 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 września 2024 - 07:41

Oby z tej czarnej ultry też farba nie schodziła przy każdej obcierce. Bo w zeszłym roku niebieski tytan lubił się rysować i pokazywać wewnętrzna białą strukturę. A zegarek jest dużo podatniejszy na uderzenia niż telefon. Miejmy nadzieję że w tej generacji poprawili „malowanie” tytanu. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 11 września 2024 - 07:42

iPhone 15 Pro


#9 gruby19

gruby19
  • 21 postów

Napisano 11 września 2024 - 07:42

Mam podobnie... chciałem się przesiąść z AW5, na AW10, ale w czarny aluminium wygląda jak plastikowa zabawka :( więc patrzę na czarny lub złoty tytan, ale ich cena jest niewiele niższa od AWU2...
Co byście wybrali za taką cenę - tytanowy AW10 czy AWU2? Zaznaczam, że nie zależy mi na funkcjach sportowych - urządzenie służy mi jako gadżet po prostu. 



#10 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 11 września 2024 - 07:51

Mam podobnie... chciałem się przesiąść z AW5, na AW10, ale w czarny aluminium wygląda jak plastikowa zabawka :( więc patrzę na czarny lub złoty tytan, ale ich cena jest niewiele niższa od AWU2...
Co byście wybrali za taką cenę - tytanowy AW10 czy AWU2? Zaznaczam, że nie zależy mi na funkcjach sportowych - urządzenie służy mi jako gadżet po prostu. 

 

ja bym brał AWU 2 jeśli nieduża różnica bo aw10 sporo mniejsza ma baterię. Ja mam drugi rok AWU i jest spoko w miarę.


  • WojtekWojtek lubi to

Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#11 Whistler_QD

Whistler_QD
  • 49 postów

Napisano 11 września 2024 - 07:54

Przecież te tytanowe AW10 świecą się tak samo jak Alu jet black. To nie jest niestety takie wykończenie jak na Ultra 2.

#12 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 września 2024 - 08:33

Oby z tej czarnej ultry też farba nie schodziła przy każdej obcierce. Bo w zeszłym roku niebieski tytan lubił się rysować i pokazywać wewnętrzna białą strukturę. A zegarek jest dużo podatniejszy na uderzenia niż telefon. Miejmy nadzieję że w tej generacji poprawili „malowanie” tytanu. 

Chyba tragedii nie będzie, bo ta czarna wersja AW ultra 2 i tylko ta ma tzw. DLC Coating - powłoka diamentowa. To jest to samo, co w zegarkach Garmina, tytan + DLC. Miałem i mam tych zegarków kilkanaście i nigdy nie porysowałem żadnego tytanu z DLC. Bez DLC już tak, bo też Garmin ma takie wersje - czysty tytan. W przypadku Garmina zasada jest taka, że jak chcesz sobie kopertę polerować, to bierzesz czysty tytan, bez DLC. Jeżeli nie chcesz polerować, to bierzesz z powłoką DLC i jest zdecydowanie lepiej, chociaż też, w skrajnych przypadkach, może o coś obić i powłokę uszkodzić. 

 

Ja dopiero co mam od 2 tygodniu nowego Fenixa 8 51mm amoled sapphire, więc nie wiem czy pchać się w aw ultra 2 black, chociażby z czystej ciekawości jak wygląda. Brak LTE/esim w Fenix 8, to już jest wyższa szkoła absurdu, o czym wielokrotnie pisałem. A brak esim/lte to brak livetrack jak biegam półmaraton/maraton, więc nie wyobrażam sobie, aby nie mieć przy sobie telefonu. W aw ultra takiego problemu nie miałem. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 11 września 2024 - 08:38


#13 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 11 września 2024 - 16:58

Opaska SOLO to jakaś wyłączność dla AOS?



#14 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 września 2024 - 08:07

Opaska SOLO to jakaś wyłączność dla AOS?

Raczej tak - nie spotkałem nigdy, w żadnym sklepie stacjonarnym, tylko właśnie AOS.



#15 przemlawi

przemlawi
  • 36 postów

Napisano 12 września 2024 - 12:59

O AW10 wiemy, że będzie można odtwarzać muzykę/podcasty (super sprawa, wreszcie!) bez AirPodsów, a ciekawe jak w przypadku AWU2? Dziwię się, że na konferencji o tym głośno nie powiedzieli, a i część zagranicznych recenzentów miesza w tej sprawie, pisząc sprzeczne komentarze. Na stronie Apple znalazłem w porównaniu specyfikacji przy AW10 i Ultra2 - odtwarzanie multimediów, więc pomyłki być nie może.

 

 

Chyba tragedii nie będzie, bo ta czarna wersja AW ultra 2 i tylko ta ma tzw. DLC Coating - powłoka diamentowa. To jest to samo, co w zegarkach Garmina, tytan + DLC. Miałem i mam tych zegarków kilkanaście i nigdy nie porysowałem żadnego tytanu z DLC. Bez DLC już tak, bo też Garmin ma takie wersje - czysty tytan. W przypadku Garmina zasada jest taka, że jak chcesz sobie kopertę polerować, to bierzesz czysty tytan, bez DLC. Jeżeli nie chcesz polerować, to bierzesz z powłoką DLC i jest zdecydowanie lepiej, chociaż też, w skrajnych przypadkach, może o coś obić i powłokę uszkodzić. 

 

Ja dopiero co mam od 2 tygodniu nowego Fenixa 8 51mm amoled sapphire, więc nie wiem czy pchać się w aw ultra 2 black, chociażby z czystej ciekawości jak wygląda. Brak LTE/esim w Fenix 8, to już jest wyższa szkoła absurdu, o czym wielokrotnie pisałem. A brak esim/lte to brak livetrack jak biegam półmaraton/maraton, więc nie wyobrażam sobie, aby nie mieć przy sobie telefonu. W aw ultra takiego problemu nie miałem. 

Sprawdzone info? Gdzieś to można przeczytać?
 

Kusi mnie Ultra2. W codziennym użytkowaniu czuć mocno gabaryt i ciężkość na nadgarstku?



#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2024 - 13:22

To jest wątek o 10, a nie o AWU2.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#17 winmaciek

winmaciek
  • 6 637 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2024 - 21:45

Ja zamówiłem onyksowy series 10 z paskiem w kolorze niebieskim ultramaryny. Oczywiście większy, z cellularem. Zastanawiałem się nad tytanowym, ale 1100 PLN dopłaty to przegięcie. Jakbym miał tyle dorzucać, to do Ultra 2, ale skoro pchają w nim starą technologię…

Czekam z niecierpliwością na swoją sztukę, bo przesiadam się z wysłużonego series 5. Dla mnie bardzo fajny upgrade, wszystko nowe i nie ma lipy. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2024 - 00:00

Kupiłem dziś tytanowy z paskiem cośtam cośtam metal cośtam - dla żony. Przesiada się z 8, ale skoro 'ale ładny podoba mi się', to nie ma to tamto ;-) Zapłaciłem niebezpiecznie blisko awu2, no ale ona nie chce ultry i już.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#19 gruby19

gruby19
  • 21 postów

Napisano 16 września 2024 - 07:41

Ja zamówiłem onyksowy series 10 z paskiem w kolorze niebieskim ultramaryny. Oczywiście większy, z cellularem. Zastanawiałem się nad tytanowym, ale 1100 PLN dopłaty to przegięcie. Jakbym miał tyle dorzucać, to do Ultra 2, ale skoro pchają w nim starą technologię…

Czekam z niecierpliwością na swoją sztukę, bo przesiadam się z wysłużonego series 5. Dla mnie bardzo fajny upgrade, wszystko nowe i nie ma lipy. 

Też się przesiadam z AW5, ale na cellularze mi nie zależało. Onyks przez ten połysk wygląda jak plastik, więc zastanawiałem się na tytanowym, ale 46mm kosztowało chyba 3600, więc zamówiłem AWU2. Mam nadzieję, że nie będę żałował.



#20 _Artek_

_Artek_
  • 1 036 postów

Napisano 16 września 2024 - 07:50

Ja w grudniu kupuję swój pierwszy AW ale na dziś nie wiem czy to będzie AW 10 czy ultra 2. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#21 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 września 2024 - 08:23

Też się przesiadam z AW5, ale na cellularze mi nie zależało. Onyks przez ten połysk wygląda jak plastik, więc zastanawiałem się na tytanowym, ale 46mm kosztowało chyba 3600, więc zamówiłem AWU2. Mam nadzieję, że nie będę żałował.

NIe będziesz. Powiem nawet, że będziesz zachwycony, jeżeli do te pory miałeś same Apple Watch zwykłe. AW ultra/ultra 2 to są naprawdę porządne zegarki, ładnie wyglądające, z przyzwoitą baterią, przy której można już sensownie trenować, o ile to robisz. 



#22 gruby19

gruby19
  • 21 postów

Napisano 16 września 2024 - 08:48

NIe będziesz. Powiem nawet, że będziesz zachwycony, jeżeli do te pory miałeś same Apple Watch zwykłe. AW ultra/ultra 2 to są naprawdę porządne zegarki, ładnie wyglądające, z przyzwoitą baterią, przy której można już sensownie trenować, o ile to robisz. 

 
Obyś nie kłamał - dam znać w przyszłym tygodniu ;) 
Nie kupuję dla funkcji treningowych - te w AW5 w zupełności wystarczały na moje potrzeby. Dla mnie to gadżet dlatego zależało mi, żeby wyglądał ładniej.
Szukam teraz fajnego paska - czarny trail na początek jest spoko, ale docelowo chciałbym coś ciekawszego. 


#23 damianmajk

damianmajk
  • 762 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 września 2024 - 11:47

 

 
Obyś nie kłamał - dam znać w przyszłym tygodniu ;)
Nie kupuję dla funkcji treningowych - te w AW5 w zupełności wystarczały na moje potrzeby. Dla mnie to gadżet dlatego zależało mi, żeby wyglądał ładniej.
Szukam teraz fajnego paska - czarny trail na początek jest spoko, ale docelowo chciałbym coś ciekawszego. 

 

Sam testowo zamówiłem AW ultra 2 black. Mam sporo sprzętów Garmina, nawet Fenix 8 amoled 51 mm sapphire. Ale ich polityka wypuszczania niedopracowanych sprzętów, z lagującym systemem, restartującym się non-stop, już mnie pokonała. Te sprzęty to nawet nie powinny być w wersji alpha, a co dopiero puszczone do sprzedaży. 



#24 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 541 postów
  • SkądGermany

Napisano 16 września 2024 - 11:55

ja tez zamówiłem AW10 czarny Alu na sportowym pasku Nike

Chciałem AW10 tytan na bransolecie ale wyliczyli na 1149 Euro... 

Za 2 letniego AW8 dostałem jeszcze 180 Euro.


 iPhone 15 Pro 256 GB  iMac 21.5 Retina 


#25 soczekpl

soczekpl
  • 3 225 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 września 2024 - 12:56

Sam testowo zamówiłem AW ultra 2 black. Mam sporo sprzętów Garmina, nawet Fenix 8 amoled 51 mm sapphire. Ale ich polityka wypuszczania niedopracowanych sprzętów, z lagującym systemem, restartującym się non-stop, już mnie pokonała. Te sprzęty to nawet nie powinny być w wersji alpha, a co dopiero puszczone do sprzedaży. 

 

Damian, a czy Ty przypadkiem nie miałeś już Ultra, i to nawet chyba więcej niż jeden raz? :P


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych