Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 18 - Wszystkie wersje Beta – Dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#176 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2024 - 19:07

7 bety do pobrania ;)

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#177 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 21 sierpnia 2024 - 08:02

6 beta usunęła mi ikony ostatnio szukanych apek ze Spotlight, 7 kontynuuje tą wspaniałą tradycję (jak i brak słuchawki na spisie połączeń)…

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#178 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2024 - 08:21

6 beta usunęła mi ikony ostatnio szukanych apek ze Spotlight, 7 kontynuuje tą wspaniałą tradycję (jak i brak słuchawki na spisie połączeń)…

A już było tak dobrze, to zabrali jedną z niewielu naprawdę świetnych zmian jak ta słuchawka i dzięki tej zmianie brak przypadkowego kliknięcia i wykonania niechcianego połączenia, ech ... to się zwyczajnie słabe zrobiło.


  • zboras lubi to
 Only Apple 

#179 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2024 - 09:21

Jednak rabin powie... Ja bardzo nie chciałem tej słuchawki i cieszę się, że zniknęła - jak chcę powtórzyć połączenie, z wieloletniego przyzwyczajenia klikam na jego pozycję gdzieś w środku, a nie jakieś małe słuchaweczki na kiju po prawej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#180 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2024 - 09:41

Nie zgodzę się, też wieloletnie przyzwyczajenie z czasem minęło i po 5 betach stało się to doskonałą funkcjonalnością i jak zawsze, zamiast zrobić i zostawić, to pokazali i zabrali, za to jakieś śmieci dokładają i nikomu niepotrzebne bzdety, to wszystko wygląda jak zabawa dzieci w programowanie nie do końca wiedzące, co robią i jaki to ma skutek.


  • zboras i shevchenko1987 lubią to
 Only Apple 

#181 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2024 - 09:43

Dla Ciebie doskonałą, dla mnie okropną. Nie przekonasz mnie, ja nie przekonam Ciebie. Każdy z nas lubi co innego, widać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#182 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 21 sierpnia 2024 - 10:22

Nie wiem dokładnie, od której bety to się zaczęło, ale notorycznie dostaje powiadomienia o śledzących mnie AirTagach i AirPods Pro 2. To są wszystko moje własne urządzenia, a mimo to mam te alerty. W 17.x też się to zdarzało, ale sporadycznie. Tutaj nie ma dnia bez alertu, że mogę być śledzony własnym urządzeniem.
  • Vacboy lubi to

#183 Vacboy

Vacboy
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2024 - 17:12

Nie wiem dokładnie, od której bety to się zaczęło, ale notorycznie dostaje powiadomienia o śledzących mnie AirTagach i AirPods Pro 2. To są wszystko moje własne urządzenia, a mimo to mam te alerty. W 17.x też się to zdarzało, ale sporadycznie. Tutaj nie ma dnia bez alertu, że mogę być śledzony własnym urządzeniem.


Nawet jak zaznaczysz żeby więcej nie pokazywało tych powiadomień? Czy jak zaznaczysz o braku powiadomień, to już żadnych nie będziesz dostawać? Jak to było? Wiem, że kiedyś jak wyjechałem z znajomymi co mieli airtaga, to ciągle dostawałem powiadomienie, ale też jakiś komunikat, żeby więcej nie informował.

#184 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 21 sierpnia 2024 - 17:24

Nawet jak zaznaczysz żeby więcej nie pokazywało tych powiadomień? Czy jak zaznaczysz o braku powiadomień, to już żadnych nie będziesz dostawać? Jak to było? Wiem, że kiedyś jak wyjechałem z znajomymi co mieli airtaga, to ciągle dostawałem powiadomienie, ale też jakiś komunikat, żeby więcej nie informował.

Po pierwsze, to są moje własne urządzenia, więc w ogóle nie powinny się pojawiać takie ostrzeżenia. Po drugie, istnieje możliwość ich wylaczenia, ale tylko do następnego dnia. Zawsze takie alerty mi się zdarzały, ale od którejś bety iOS 18 to jest notoryczne.

#185 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2024 - 08:18

Ty narzekasz na betę? Sam pisałeś, że nie można, bo to beta ;) 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#186 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2024 - 09:39

Ty narzekasz na betę? Sam pisałeś, że nie można, bo to beta ;)

Nie narzekam. Mam taką obserwację, dzielę się nią i liczę na potwierdzenie, czy inni obserwują to samo. To jest dyskusja, a nie narzekanie. Nie „trafia mnie szlag” ani nic w podobie.

BTW, jeśli czegoś nie przegapiłem, to wydaje mi się, że po ostatniej becie się to uspokoiło.

#187 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2024 - 10:28

U mnie na ostatniej becie wywaliło wszystkie dodatkowe ekrany w centrum sterownia. Musiałem je dodać na nowo.

 

Ja bym generalnie powiedział, że jest cienka linia między narzekaniem, a obserwacją. Błąd to błąd. Każdy wkurza tylko jeden jest bardziej krytyczny, a inny mniej. Z jednym możesz żyć, a z drugim już nie. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 28 sierpnia 2024 - 12:17

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#188 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2024 - 18:54

Wjechały nowe bety. Pewnie ostatnie przed RC i stable.


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#189 Ament

Ament
  • 504 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 29 sierpnia 2024 - 08:04

Piszą w sieci, że w iOS 18.1 beta 3 nie trzeba już zmieniać regionu żeby odpalić AI - wystarczy ustawić język telefonu na English US. Widziałem nawet kilka screenów od ludzi z UE, że dodali się do kolejki oczekujących na aktywację.

Udało się komuś tak aktywować AI u nas?


 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#190 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 29 sierpnia 2024 - 08:14

Piszą w sieci, że w iOS 18.1 beta 3 nie trzeba już zmieniać regionu żeby odpalić AI - wystarczy ustawić język telefonu na English US. Widziałem nawet kilka screenów od ludzi z UE, że dodali się do kolejki oczekujących na aktywację.
Udało się komuś tak aktywować AI u nas?


Mnie się udało jakiś czas temu, ale nie za bardzo używam, szczerze mówiąc.

#191 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2024 - 09:05

Nie wiem, czy na iOS jest inaczej, ale na iPadOS mam info "Apple Intelligence is not currently available in your country or region".


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#192 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 29 sierpnia 2024 - 09:19

Nie wiem, czy na iOS jest inaczej, ale na iPadOS mam info "Apple Intelligence is not currently available in your country or region".

Poza lokalizacją i językiem, musisz jeszcze zmienić konto w Appstore na US.



#193 seb84

seb84
  • 5 postów

Napisano 29 sierpnia 2024 - 21:51

podbijam pytanie. Czy komuś udało się ogarnąć AI na iOS 18.1 ? czy możecie sprawdzić czy zmiana języka Siri i systemu pozwala już na instalacje AI ?



#194 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2024 - 23:53

Przecież masz dokładną informację post wyżej.

 

Poza tym dział 'Rozmowy ogólne' nie służy do zadawania pytań, a 'podbijanie' nie jest tutaj mile widziane.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#195 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 30 sierpnia 2024 - 05:39

Ty ftpd też nie jesteś tutaj mile widziany ale jakoś musimy z Tobą żyć :P
  • iLuk45z, MC_ i wopo lubią to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#196 iLuk45z

iLuk45z
  • 605 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 30 sierpnia 2024 - 10:40

Poza lokalizacją i językiem, musisz jeszcze zmienić konto w Appstore na US.

w Beta 3 już nie trzeba mieć konta w US, ja mam konto UK i zmeniłem język na English US i Siri na English US i po chwili mi się pokazało aby dołaczyć do listy oczekującej


iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -> iPhone 15 Pro Max 25GB White Titanium


#197 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 sierpnia 2024 - 10:48

No ale UK nie jest w EU, a przecież stoi jak byk napisane, że Apple Intelligence isn't currently available in EU and China.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#198 panczukm

panczukm
  • 2 postów

Napisano 31 sierpnia 2024 - 16:13

Dlaczego nie mam 8 bety do pobrania? Mogę pobrać tylko beta 6

#199 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 31 sierpnia 2024 - 16:50

Dlaczego nie mam 8 bety do pobrania? Mogę pobrać tylko beta 6

Bo używasz bety publicznej, a nie deweloperskiej. Najnowsza publiczna to właśnie 6. Jeśli chciałbyś instalować deweloperską, to się musisz zarejestrować na developer.apple.com, ale w perspektywie zbliżającej się premiery wersji oficjalnej ma to dość umiarkowany sens.

Ja bym generalnie powiedział, że jest cienka linia między narzekaniem, a obserwacją. Błąd to błąd. Każdy wkurza tylko jeden jest bardziej krytyczny, a inny mniej. Z jednym możesz żyć, a z drugim już nie.

Nie, nie, nie. Żaden błąd w edycji beta nie jest ani odrobinę krytyczny, bo błąd krytyczny może wystąpić tylko na krytycznym urządzeniu, a na takim nikt o zdrowych zmysłach nie będzie instalował bety.

Z mojego doświadczenia: po kilku dniach od zainstalowania pierwszej bety iOS 18, w telefonie zapełniała mi się do końca pamięć, co powodowało restarty kilka razy dziennie. Naprawiło się po kolejnych kilku dniach, prawdopodobnie w wyniku aktualizacji jakiejś aplikacji, której deweloper dostosował ją do wymagań nowego systemu (w końcu po to jest deweloperska beta). Ale w moim przypadku telefon absolutnie nie jest urządzeniem krytycznym, mogę się bez niego obejść przez długi czas bez istotnego uszczerbku na komforcie życia. Nie miałem zatem powodu, żeby odczuwać jakiekolwiek wkurzenie. Tylko dlatego zdecydowałem się na udział w tej zabawie. Bo, umówmy się, dla zdecydowanej większości z nas, jeżeli akurat nie utrzymujemy żadnej aplikacji na iOS, to jest tylko i wyłącznie zabawa.

Na Maku nie instaluję bety macOS, bo konsekwencje błędów mogłyby być dla mnie uciążliwe. Wyjdzie oficjalna, to zainstaluję.

Więc, przepraszam za dosadne stwierdzenie, ale jeśli ktoś instaluje betę na ważnym dla niego urządzeniu, to błąd krytyczny znajduje się tylko w jego głowie. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego dla tak wielu osób jest to takie trudne do pojęcia. To jest takie proste!

#200 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 31 sierpnia 2024 - 21:13

Dokładnie, Mikołaj. Ja nawet pisałem już tutaj, że parę lat temu beta ucegliła całkowicie mi telefon na ponad tydzień. Kompletnie się tym nie przejąłem, to tylko beta. Nikt nie ma prawa spodziewać się, że będzie to działać poprawnie. Ja nie wiem jak inaczej to tłumaczyć, wszak jestem dev i dla mnie to oczywiste. Te bety można podzielić na dwie kategorie. Beta dev jest tak naprawdę dla mnie - udało mi się dzięki temu dostosować moje apki - nie crashują z tym systemem. Jakbym chciał wprowadzić coś z nowego API to też mogę. Telefon jest developerski (w dodatku nie jedyny jakby się uceglił to mogę pracować dalej). Druga kategoria to testy samego systemu. Jak kto chce to sobie wrzuca publiczną na jakieś luźne urządzenie i wspomaga Apple w testach nowego systemu. Nie ma trzeciej kategorii: "chcę mieć funkcje nowego systemu na 2-3 miesiące przed jego premierą". To tak może nie zadziałać pięknie jak się wydaje, o czym przypomina ściana tekstu warunków użytkowania, które się akceptuje świadomie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych