Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 18 - Wszystkie wersje Beta – Dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#101 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 sierpnia 2024 - 09:38

No, ja też nie mam 15, ale to chyba nie znaczy, że nie dostanę 18.1 i kolejnych, choćby i bez AI.

 

No nie dostaniesz, na ten moment. Ja mam na mac studio, na iPad pro 12.9 M2 ale iPhone już nie, bo to 14 Pro Max, a przecież jest za „cienki” do AI :)



#102 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 sierpnia 2024 - 14:01

Na 15 Pro się normalnie pokazuje, ale nie instaluje. AI na tym etapie rozwoju obojętnie u kogo i od kogo mnie w ogóle nie grzeje. Zabawka i tyle.

a ta 18.1 to musisz lang przełączać na angielski permanentnie czy wszystko w PL jest normalnie jak b4 tylko to nieszczęście AI jest blokowane?


 Only Apple 

#103 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 01 sierpnia 2024 - 14:25

No nie dostaniesz, na ten moment. Ja mam na mac studio, na iPad pro 12.9 M2 ale iPhone już nie, bo to 14 Pro Max, a przecież jest za „cienki” do AI :)

 

Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, ale trochę dziwi, bo nawet jeżeli niektóre funkcje (np. AI) będą dostępne tylko na najnowszych modelach, to chyba Apple'owi powinno zależeć, żeby przetestować tę wersję także na starszych urządzeniach, które przecież będą wspierane i prędzej czy później dostaną nie tylko 18.1, ale i 19 i pewnie jeszcze kilka kolejnych wersji. Do tej pory było tak, że wszystkie wersje beta były dostępne na wszystkich wspieranych urządzeniach. Nie wiem, jaki jest cel ograniczania.



#104 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2024 - 17:31

Bo pewnie nie różni się niczym więcej poza AI, więc byłoby tylko podbicie numerka, a tych funkcji i tak tam nie będzie.

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#105 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2024 - 08:09

Wróciłem do bety 3, bo tego (b4) nie da się używać ze względu na notoryczne zrywania połączenia / utratę zasięgu.


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 02 sierpnia 2024 - 09:40

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#106 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 sierpnia 2024 - 09:45

Wróciłem do bety 3, bo tego (b4) nie da się używać ze względu na notoryczne zrywania połączenia / utratę zasięgu.

Dziwny temat, bo faktycznie jest sporo tego rodzaju błędów - czytam na różnych forach, ale u mnie totalnie nic złego się nie dzieje. Te wszystkie bety, które mam, są najbardziej stabilnymi od kiedy mam dev na jakimkolwiek sprzęcie apple. Nawet powiedziałbym, że wszystko działa lepiej, niż na oficjalnych, poprzednich edycjach. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 02 sierpnia 2024 - 09:45


#107 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2024 - 12:03

No ten błąd jest na tyle upierdliwy, że dzisiaj nie wytrzymałem. Akurat mam żonę w szpitalu, bo urodziła juniora, więc sporo ludzi do mnie dzwoni i co któreś połączenie zerwane.

Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 02 sierpnia 2024 - 12:04

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#108 iLuk45z

iLuk45z
  • 605 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 02 sierpnia 2024 - 16:01

No ja jestem na 18.1 więc nie uda się wrócić do 18.0b3 muszę czekaćna kolejną betę  :rolleyes:  :rolleyes:


iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -> iPhone 15 Pro Max 25GB White Titanium


#109 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2024 - 17:41

To współczuję, bo mnie już dzisiaj szlag trafił. Zmian w tym systemie jak na lekarstwo, a mimo to potrafią popsuć nawet tak podstawową funkcję jak zasięg i rozmowy.

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#110 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 02 sierpnia 2024 - 17:53

No ja dzięki jednemu z forumowiczów, który "poinformował" mnie że śmiała da się włączyć AI, też jestem na 18.1 i mimo, że od początku nie miałem problemów z siecią, jak niektórzy tutaj, to martwię się, czy Apple będzie wrzucać kolejne bety tak często jak na 18.

#111 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 02 sierpnia 2024 - 18:16

No ten błąd jest na tyle upierdliwy, że dzisiaj nie wytrzymałem. Akurat mam żonę w szpitalu, bo urodziła juniora, więc sporo ludzi do mnie dzwoni i co któreś połączenie zerwane.


Gratuluję młodego, oby rósł zdrowo :)

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#112 slaweuszek

slaweuszek
  • 76 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 02 sierpnia 2024 - 18:28

Żona ma 13 Pro Max i na deweloperskiej becie robiła dzisiaj zdjęcia, bo jesteśmy w Dziwnowie - gęby mamy pomarańczowe. Strasznie to wygląda. Oczywiście bug zgłoszony do Apple.

Użytkownik slaweuszek edytował ten post 02 sierpnia 2024 - 19:44

Iphone 15 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#113 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 02 sierpnia 2024 - 20:15

"Nie wytrzymałem", "szlag mnie trafił"...., koledzy, to nie jest wątek o Waszych emocjach, tylko o wersji oprogramowania, którego producent wyraźnie ostrzega, że może zawierać błędy. Decydując się na dobrowolny udział w testach wersji przedprodukcyjnej, powinniście być dumni z każdego znalezionego błędu, bo dzięki temu możecie mieć poczucie, że macie swój wkład w rozwój systemu. Bo zakładam, że, jako członkowie programu, zgłaszacie te błędy, a nie tylko uzewnętrzniacie się na forum, prawda?

 

Również jestem pewien, że nikt z Was nie jest na tyle nieodpowiedzialny, żeby wbrew zaleceniom producenta instalować ten soft na urządzeniu, którego stabilność miałaby dla Was krytyczne znaczenie.

 

Więc cieszcie się ze znalezionych błędów, dzięki Waszemu zaangażowaniu produkcyjny soft będzie lepszy.

 

Tylko na wszelki wypadek podaję link do najczęściej zadawanych pytań: https://beta.apple.com/faq

 

Zacytuję tylko pierwsze pytanie i odpowiedź.

 

What is the Apple Beta Software Program?
The Apple Beta Software Program lets users try out pre-release software. The feedback you provide on quality and usability helps us identify issues, fix them, and make Apple software even better. Please note that since the beta software has not yet been commercially released by Apple, it may contain errors or inaccuracies and may not function as well as commercially released software. Be sure to back up your iPhone or iPad and your Mac using Time Machine before installing beta software. Since Apple TV, HomePod mini, and HomePod (2nd generation) data and purchases are stored in the cloud, there’s no need to back up your devices. Install the beta software only on non-production devices that are not business critical. We strongly recommend installing on a secondary system or device, or on a secondary partition on your Mac.

  • Blue, winmaciek i PL95 lubią to

#114 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2024 - 05:30

Gratuluję młodego, oby rósł zdrowo :)

Dzięki! ;)

Mikołaj, a co mam innego napisać? Beta nr 4, nowości praktycznie brak, a kładą tak fundamentalną funkcję w telefonie. Generalnie gdyby nie sytuacja rodzinna u mnie to bym dociągnął do następnej bety, ale w tej chwili potrzebuje stabilnego połączenia, a nie loterii. Zdaję sobie sprawę czym jest program beta i generalnie zawsze lubiłem być na pierwszej linii frontu, ale nie spodziewałem się, że mogą zepsuć coś takiego. Poza tym nie uważam jak ty, że nie można w tym wątku dać upustu emocjom. Przynajmniej coś się dzieje w tym temacie i na forum.

Jeszcze brakuje żebyś napisał, że powinniśmy całować Tima w d… pierścień, że dał nam możliwość testowania systemu pomimo braku kluczowych funkcji. Nie popadajmy w skrajności. Od dawna iOS nie jest już tym czym był kiedyś. Legendarna stabilność i optymalizacja leżą, a z roku na rok, czy nawet z wersji na wersje jest gorzej. Nie tyczy się to tylko wersji beta, więc nie bądź adwokatem diabła.

Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 03 sierpnia 2024 - 05:43

  • Shrek lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#115 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 03 sierpnia 2024 - 07:28

Shevchenko1987, mam wrażenie, że celowo ignorujesz podstawowe przesłanie mojego wpisu. Irytujesz się, że beta jest dokładnie tym, czym ma być, tj. wczesną, zabugowaną wersją PRZYSZŁEGO produktu. Takie laboratorium. Nie mam żadnego problemu, żeby narzekać na błędy w wersjach finalnych, ale beta jest półproduktem i tak należy ją traktować. Jeżeli zainstalowałeś taki półprodukt na telefonie, który jest Ci niezbędny, to swoje negatywne emocje powinieneś kierować tylko przeciwko sobie.

 

Żeby była jasność, ja też zainstalowałem iOS 18 na swoim podstawowym telefonie. Różnica polega na tym, że ja mam co najmniej kilka innych sposobów na pozostanie w kontakcie z ważnymi dla mnie osobami i nawet, jeśli ten telefon padnie kompletnie, to nie zaburzy to mojego życia.

 

Jeszcze brakuje żebyś napisał, że powinniśmy całować Tima w d… pierścień, że dał nam możliwość testowania systemu

 

Nic takiego nie sugeruję. Przeciwnie, to on powinien być Ci wdzięczny za nieodpłatną pomoc w doprowadzeniu produktu do finalnej wersji. Oczywiście pod warunkiem, że zgłaszasz błędy, inaczej Twój udział w programie beta testów niczego nie wnosi.

 

ale w tej chwili potrzebuje stabilnego połączenia, a nie loterii

 

Dlaczego w takiej sytuacji zdecydowałeś się na betę? Rozważ powrót do stabilnej wersji 17.x. Jeśli tam będą błędy, narzekaj śmiało. Złego słowa nie powiem, bo uważam, że produkt udostępniany komercyjnie powinien być gruntownie przetestowany.



#116 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2024 - 07:38

Denerwuje się, że w czwartej becie zaliczamy regres czegoś co nie powinno się wydarzyć. Rozumiem takie kwiatki w 1, ale 4? Wstyd. Teraz to już raczej powinna zacząć się eliminacja błędów, szlifowanie produktu i optymalizacja, a nie dorzucanie nowych bugów. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 03 sierpnia 2024 - 07:39

  • Shrek lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#117 iLuk45z

iLuk45z
  • 605 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 05 sierpnia 2024 - 09:56

Siedzę na betach już kilka ładnych lat, i wiem czego się spodziewać używając takiego systemu, że pewnie funkcję nie będą działały, jak powinny, bo są nowe, bo to system beta itp. Ale muszę się zgodzić z shevchenko1987 popsuć tak fundamentalną funkcję jaką jest zasięg w telefonie, to dla mnie nie jest progres tylko regres, może Apple za mocno się skupia na swoim AI, i któryś z inżynierów olał temat, naprawy zasięgu, bo jest to od 18.0b4 a jesteśmy na 18.1. Wyobraź sobie, że 18.1 wychodzi oficjalnie, i nagle wszyscy którzy zainstalowali system mają problem z zasięgiem jak my tutaj testerzy. I powiem, tak gdyby nie to, że jestem w miejscach w których jestem podłączony do WiFi tak gdy się poruszam, to trudno jest mnie złapać bo niby zasięg jest a po chwili go nie ma, i nie ważne czy chce wykonać połączenie czy napisać SMS. I tak mam esim oraz SIM, więc ewidentnie jest to problem softowy, i my którzy mają taki problem będą musieli czekać na kolejną poprawkę z nadzieją, że inżynierowie z Apple naprawili to a nie olali, na rzecz nowej funkcji jaką jest AI, która i tak w PL działać nie będzie.


  • shevchenko1987 lubi to

iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -> iPhone 15 Pro Max 25GB White Titanium


#118 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2024 - 10:45

Wyobraź sobie, że 18.1 wychodzi oficjalnie, i nagle wszyscy którzy zainstalowali system mają problem z zasięgiem jak my tutaj testerzy.

To byłoby słabe. Właśnie po to są testy, żeby takie problemy zidentyfikować i wyeliminować przed oficjalnym releasem. Dobrze, że o nich dyskutujemy, jeszcze lepiej, że je zgłaszamy.

 

Źle, że niektórzy z nas nieodpowiedzialnie instalują bety na urządzeniach, które są dla nich krytyczne i że towarzyszą temu zupełnie niezrozumiałe, negatywne emocje. Niby rozumieją ideę beta testów, ale zachowują się, jakby była im zupełnie obca, wykręcają bezpieczniki ze swojej instalacji elektrycznej i mają żal do elektrowni, że wybuchł pożar.

 

Żeby jednak było coś w bezpośrednim związku z tematem - mogę powiedzieć, że na 14 Pro w Orange nie zauważam zrywania zasięgu. 


  • iLuk45z lubi to

#119 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpnia 2024 - 10:54

Mam 18.0b4 na 13 Pro w T-Mobile i nie zrywa mi nic.

 

(Na boku, odpowiem sam sobie: nie ma tak dobrze, zmiana regionu w macOS nie włącza iPhone Mirroring :P).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#120 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 05 sierpnia 2024 - 18:33

Wjechała beta 5, może naprawi to zrywanie zasięgu. U mnie tylko ze 3x był z tym problem

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#121 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 05 sierpnia 2024 - 18:36

Wjechała beta 5, może naprawi to zrywanie zasięgu. U mnie tylko ze 3x był z tym problem


A 18.1 nie ma...

#122 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 05 sierpnia 2024 - 18:39

U mnie jest ta i ta, na 15 pro
  • Hohe lubi to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#123 iLuk45z

iLuk45z
  • 605 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 05 sierpnia 2024 - 18:40

SAM widzisz byłoby słabo. Ale teraz pytanie czemu popsuli coś co działało bez problemu na oficjalnych jak i beta softach. Mam 15 Pro Max i u mnie znikający zasięg jest dość często. Jak napisałem wcześniej instaluje bety od kilku lat i wiem na co się pisze, i tak rozumiem że coś tam nie działa jakaś nowa funkcja czy coś tam innego ale żeby popsuć soft do modemu odpowiadającego za zasięg to dla mnie jest nieudacznictwo ew bardzo duże niedopatrzenie. Na zagranicznym forum jest wątek odnośnie problemu z zasięgiem który ma 4-5 stron, więc to nie jest jakiś tam mały bug. Co jeszcze, dzisiaj miałem przyjemność korzystać z CarPlay i nawigacji…. Dobrze że była navi samochodowa, bo Sygic i TomTom nie działały, co gorsze część ściągniętych map mi zniknęła i musiałem je ściągać na nowo. Na 18.0.b4 wszystko działało. W ogóle to CarPlay było bardzo dziwne jak już navi działało to jak chciałem coś zmienić to nie było żadnej reakcji, ekran reagował, ale wykonanie polecenie się nie odbywało, więc według mnie 18.1 jest bardzo zbugowana niż 18.b4 czy też b3


Użytkownik iLuk45z edytował ten post 05 sierpnia 2024 - 18:50

  • shevchenko1987 lubi to

iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -> iPhone 15 Pro Max 25GB White Titanium


#124 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 05 sierpnia 2024 - 18:42

U mnie jest ta i ta, na 15 pro


O, to może muszę poczekać.
  • zboras lubi to

#125 iLuk45z

iLuk45z
  • 605 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 05 sierpnia 2024 - 18:47

Dziwne, u mnie na telefonie też nie ma nowej bety 18.1 oraz na stronie z której ściągam soft nie ma ale już 18.0b5 jest dostępna do ściągnięcia na 15 Pro Max.


iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -> iPhone 15 Pro Max 25GB White Titanium





Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych