Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 18 - Wszystkie wersje Beta – Dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#151 Vacboy

Vacboy
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 sierpnia 2024 - 16:08

Dziękuję za odpowiedzi. Zabezpieczyłem się backupami, zaryzykowałem i zainstalowałem na głównym smartfonie. Korzystam dopiero kilka/kilkanaście godzin, ale nie zauważyłem żadnego problemu, który utrudniałby mi korzystanie z smartfona.

#152 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2024 - 18:06

Bo ta wersja jest ok.
  • Shrek lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#153 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 09 sierpnia 2024 - 08:57

Niekoniecznie, znajomy wrócił do 17 bo nikt się do niego nie mógł dodzwonić, ciągle net mu padał. Jak widać nadal działa randomowo, ale chyba jednak więcej osób ma ok, niż jakieś problemy ;) 


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#154 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 sierpnia 2024 - 09:26

U mnie wczoraj był problem z apple car play, ale restart telefonu pomógł i na ten moment, jest ok - zatem w sumie nie wiem, czy to wina iOS, czy tak akurat się zdarzyło. Co ciekawe wszystko się połączyło, był nawet komunikat, że apple car play dostępne z iPhone, ale nie reagował na nic. 



#155 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 09 sierpnia 2024 - 10:10

Z apple car to ja mam problemy i na stabilnym iOS, potrafi się z dupy zawiesić i rozłączyć. Na b4 miałem problem tylko z google maps - nie działał dotyk, ale ktoś to już tu pisał.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#156 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 09 sierpnia 2024 - 10:20

Ja mam tylko czasami tak, że się nie połączy.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#157 sylwiusz

sylwiusz
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2024 - 13:31

Z apple car to ja mam problemy i na stabilnym iOS, potrafi się z dupy zawiesić i rozłączyć. Na b4 miałem problem tylko z google maps - nie działał dotyk, ale ktoś to już tu pisał.

Tak, dotyk poprawili w ostatniej becie. Ale za to nowa funkcjonalność Google Maps - pokazywanie aktualnej prędkości samochodu i dodawanie wydarzeń na drodze (a'la Waze) poprzez ekran CarPlay nie działa, tj. w ogóle się nie pojawia. Działa to wszystko za to na iOS 17.x i 16.x, sprawdzałem u żony i syna.

Obsługi RCSów też ciągle brak (przynajmniej w Plus/Orange).


Użytkownik sylwiusz edytował ten post 09 sierpnia 2024 - 13:32

Pozdrowienia Sylwek Mac Mini 2x2 GHz | Classic 1x0,008 GHz

#158 Blue

Blue
  • 551 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 10 sierpnia 2024 - 16:12

Chwilę mnie nie było i musiałem odświeżyć wątek sporo wstecz :) Ogólnie rzec muszę, że na 15 pro max śmiga to od początku całkiem nieźle. Podobnie jak Mikołaj nie rozumiem tu pretensji o to, że coś nie działa. I nie - to nie działa tak, że każda kolejna beta musi być lepsza. W każdej kolejnej coś może się popsuć co np. działało przez kilka wersji beta wstecz. To zupełnie normalne i prawidłowe. Popsuł się modem? No mógł, miał prawo. To w żaden sposób nie świadczy o jakości oprogramowania. O niczym to nie świadczy. To wciąż nie jest oprogramowanie przeznaczone do dystrybucji. Jak tego ktoś nie rozumie, to nie powinien uczestniczyć w beta testach. Są jasno opisane zasady. Kiedyś betą uwaliłem iPhone na prawie tydzień i ani mi przez myśl nie przeszło, że to z winy Apple. Ot coś się zadziało przy aktualizacji firmware właśnie, telefon cegła. Kilka wymian maili i problem się rozwiązał, a przynajmniej apple poznało jakiś edge case. To tak do tematu sprzed 5 dni. :)

 

I jako ciekawostka - moje dwie apki przestały działać na najnowszej becie. Wcześniej działały. Najgorsze jest to, że nie wywala błędu, ot po prostu apka się odpala i zamyka od razu jakbym ją ręcznie zamknął. NIe lubię takiego debugowania bez punktu zaczepienia... A na symulatorze działa.


  • winmaciek lubi to

#159 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 303 postów
  • Skądtowni?

Napisano 11 sierpnia 2024 - 04:46

Dla iPad Mini 6, nie ma aktualizacji do 18.1.

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sequoia 15 - Beta 2

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 18 - Beta 3


#160 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 sierpnia 2024 - 18:29

Dla iPad Mini 6, nie ma aktualizacji do 18.1.


Bo nie obsługuje AI, to dlaczego ma niby być aktualizacja do 18.1. Tak samo jest na iPhone-ach, który AI nie obsługują (do 14 Pro Max włącznie). Na ten moment max to iOS 18b5.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 11 sierpnia 2024 - 18:29

  • shevchenko1987 lubi to

#161 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2024 - 18:29

Pojawiły się nowe bety.


  • M.A.D.Z.I.A lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#162 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 113 postów

Napisano 12 sierpnia 2024 - 19:38

Zainstalowałam najnowszą betę 18.1, jednak w dalszym ciągu nie jest aktywne Apple Inteligent na iPhone 15 Pro, pomimo zmiany języka regionu na US. Tak samo Siri zmienione język na US. U Was udało się aktywować? Mam ciągle komunikat, że apple inteligent nie jest obsługiwany w twoim regionie. 



#163 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 13 sierpnia 2024 - 05:05

Komuś zniknęła słuchawka z prawej strony listy ostatnio wybieranych numerów? Znowu można dzwonić jak kiedyś, naciskając w obojętnie którym miejscu na liście?

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#164 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 113 postów

Napisano 13 sierpnia 2024 - 05:20

Tak mi też zniknęła słuchawka w iOS 18.1 beta 2.

 

A czy komuś udało się uruchomić to Apple inteligent ? Wszystko robię wg instrukcji i dalej nie aktywne. 

 

 

Edit:

OK już kumam czemu nie aktywne jest Apple inteligent trzeba się zalogować do App Store w wersji USA

 

"

  1. Zaloguj się do App Store za pomocą konta USA (wymagane!).

Użytkownik M.A.D.Z.I.A edytował ten post 13 sierpnia 2024 - 05:51


#165 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2024 - 08:43

Komuś zniknęła słuchawka z prawej strony listy ostatnio wybieranych numerów? Znowu można dzwonić jak kiedyś, naciskając w obojętnie którym miejscu na liście?

Niestety, zniknęła i uważam to za wielki błąd i zepsucie fajnej opcji. Wchodząc w ostatnie można było kliknąć w numer i wybrać inną formę kontaktu, a chcąc wprost zadzwonić wystarczyło słuchawkę, teraz znowu ten koszmar przypadkowego kliknięcia powrócił, a żeby wybrać inną opcję trzeba użyć drugiej żeby ręki dotknąć "i" na drugim końcu w górnej prawej części pierwszego numeru ... a było tak pięknie, ciekawe komu przeszkadzało, bo nie sądzę aby to był błąd, przecież to powrót do starego kodu tego ekranu. Szkoda, wielka szkoda.


Jest jeszcze jedne o wiele większy tym razem błąd, kwestia ustawienia ładowania baterii. Wybranie opcji maksymalnie np 80% nic nie daje, ładuje się do 100 i tak, a przełącznik "Zoptymalizowane..." jest wyszarzony i nie mogę tego zmienić, na skali mam wybrane 90% i do wczoraj było pięknie, od wczoraj ładuje do pełnej setki, koszmar jak można zrobić coś co jest dobre i potem zamiast naprawiać błędy to niszczyć to, co już jest ok.


  • zboras lubi to
 Only Apple 

#166 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 sierpnia 2024 - 11:30

Zainstalowałam najnowszą betę 18.1, jednak w dalszym ciągu nie jest aktywne Apple Inteligent na iPhone 15 Pro, pomimo zmiany języka regionu na US. Tak samo Siri zmienione język na US. U Was udało się aktywować? Mam ciągle komunikat, że apple inteligent nie jest obsługiwany w twoim regionie. 

Nie ma takiej opcji, żeby to działało w EU. Jedynie na wspieranych Macbook/Mac Studio/iMac z Macos beta to działa, po zmianie regionu. iPad oraz iPhone nie, bo mają „regionalizację”.


Użytkownik damianmajk edytował ten post 13 sierpnia 2024 - 11:32


#167 reverpl

reverpl
  • 172 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2024 - 13:17

Tak, dotyk poprawili w ostatniej becie. Ale za to nowa funkcjonalność Google Maps - pokazywanie aktualnej prędkości samochodu i dodawanie wydarzeń na drodze (a'la Waze) poprzez ekran CarPlay nie działa, tj. w ogóle się nie pojawia. Działa to wszystko za to na iOS 17.x i 16.x, sprawdzałem u żony i syna.

Obsługi RCSów też ciągle brak (przynajmniej w Plus/Orange).

U mnie ta funkcja w Google Maps dzialala na 17 i od 18 bety również. Cały czas widzę prędkość, komunikaty drogowe i mogę je dodawać. Jedyny problem w Becie 4 to było wybranie nawigacji do określonych lokalizacji. Oczywiscie mowa o CarPlay. 


  • sylwiusz lubi to

#168 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2024 - 13:27

Apple inteligent

 Apple Intelligence, błagam!
 

Nie ma takiej opcji, żeby to działało w EU. Jedynie na wspieranych Macbook/Mac Studio/iMac z Macos beta to działa, po zmianie regionu. iPad oraz iPhone nie, bo mają „regionalizację”.

Nie mam wspieranego urządzenia, żeby sprawdzić, ale podobno jednak się da: https://www.macrumor...ence-in-the-eu/
 


  • damianmajk lubi to

#169 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 sierpnia 2024 - 14:54

a widzisz - plus dla Ciebie, bo to beta 2 jednak wprowadziła. Wcześniej takiej opcji nie było. 

 

Edit: U mnie nadal nie działa na iPad Pro 12.9 M2 ;)


Użytkownik damianmajk edytował ten post 13 sierpnia 2024 - 15:03


#170 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2024 - 15:07

Edit: U mnie nadal nie działa na iPad Pro 12.9 M2 ;)

Ale jesteś zalogowany do App Store kontem US? Bo ten wymóg cały czas jest, wedle tego, co jest napisane w artykule:

 

[...] But at least for now, there doesn't seem to be anything stopping users in the EU who have a US App Store ID from testing out Apple Intelligence in the beta if their device supports it. [...]

 



#171 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 sierpnia 2024 - 16:06

Ale jesteś zalogowany do App Store kontem US? Bo ten wymóg cały czas jest, wedle tego, co jest napisane w artykule:


Nie, bo gdzieś w komentarzach do tej informacji, była wzmianka, że również działa bez zmiany logowania do App Store. Do US App Store logować się nie mam zamiaru, więc jeżeli to jest wymóg, to olewam temat AI.

#172 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 13 sierpnia 2024 - 20:50

Apple Intelligence, błagam!


Dla mnie to jest Apple idiots :/

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#173 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2024 - 21:15

Dla mnie to jest Apple idiots :/

 

W dosłownym tłumaczeniu "inteligencja jabłka", więc raczej niezbyt wyrafinowana. Ale nie wiem, nie testowałem, nie mam zdania.



#174 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 13 sierpnia 2024 - 23:06

Kurrrna, w końcu udało mi się zapisać na waiting list.

#175 Hohe

Hohe
  • 320 postów

Napisano 17 sierpnia 2024 - 23:35

No I jak tam testowanie AI? Jakieś tipy do wykorzystania?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych