Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

iPhone 15/15 Pro - status zamówienia, opłaty, kurierzy, zwroty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

#101 Whistler_QD

Whistler_QD
  • 49 postów

Napisano 16 września 2023 - 14:13

Jeśli chodzi o działanie AOS przez aplikację w tym roku to faktycznie dramat. W poprzednich latach zawsze udawało się złożyć zamówienie maksymalnie 2-3 minuty po starcie preorderu, a w tym roku wpuściło mnie do sklepu dopiero 20-pare minut po 14:00 :x Finalnie postawiłem na kupno bez abonamentu w Play z odbiorem osobistym i płatnością w salonie. Na odbiór 22 nie liczę ale może nie będzie trzeba czekać jakoś wyjątkowo długo :P

Przy okazji, jak to wygląda z reguły w dniu premiery jeśli chodzi o kupno stacjonarnie? Dużo tych telefonów wrzucają do resellerów?

 

Różnie, przy okazji premiery 13 Pro Max dostawali jakieś śladowe ilości niestety. Ale z tego co wiem, są potem na te telefony listy oczekujących...

 

Odnośnie zakupu w Play z odbiorem w salonie - można potem mimo złożonego zamówienia zrezygnować z zakupu i telefonu bez konsekwencji nie odebrać?


Użytkownik Whistler_QD edytował ten post 16 września 2023 - 14:15


#102 Shamman

Shamman
  • 13 postów

Napisano 16 września 2023 - 16:11

Wziąłem niebieski o 14:02 w ME. Brał ktoś jeszcze ten kolor czy jestem odosobniony?

 

Mocno walczyłem ze sobą czy wziąć naturalny ale telefon  tak 100% czasu w etui więc wszystko jedno.



#103 SHarK242

SHarK242
  • 103 postów

Napisano 16 września 2023 - 16:45

Różnie, przy okazji premiery 13 Pro Max dostawali jakieś śladowe ilości niestety. Ale z tego co wiem, są potem na te telefony listy oczekujących...

Odnośnie zakupu w Play z odbiorem w salonie - można potem mimo złożonego zamówienia zrezygnować z zakupu i telefonu bez konsekwencji nie odebrać?


Właśnie też się nad tym zastanawiałem i się takich informacji nie doszukałem. :P W razie co zawsze możesz w ciągu 14 dni odstąpić od umowy.

#104 Whistler_QD

Whistler_QD
  • 49 postów

Napisano 16 września 2023 - 16:50

Właśnie też się nad tym zastanawiałem i się takich informacji nie doszukałem. :P W razie co zawsze możesz w ciągu 14 dni odstąpić od umowy.

Problem w tym, że 23.09 wyjeżdżam na miesiąc za granicę. Upewnię się jeszcze, ale raczej nie powinno być problemu.



#105 kubroz

kubroz
  • 5 postów

Napisano 17 września 2023 - 00:48

Też zamówiłem w Komputronik, nawet dokładnie w tym samym czasie i mam dokładnie ten sam komunikat co ty. Ciekawe czy do piątku coś sie ruszy. 
Dzwoniłeś może na infolinie do nich ? masz jakieś info ?

Zamawiał ktoś z Komputronik? Niestety tylko tam była opcja odbioru w salonie i płatności kartą na miejscu (nie mogę zamówić kurierem, ponieważ 23.09 wyjeżdżam na miesiąc za granicę).

 

Zamówienie z 14:08, dostałem w mailu następującą informację:

 

 

To standardowy tekst przy preorderze czy raczej nie ma szans na odbiór 22.09 w salonie?



#106 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2023 - 10:31

o 13:55 dzwoniłem do Aple aby zamówić be VATu. , o 14:20 wyszedłem z kolejki, bo data na stronie AOS była na 25.09. 

W międzyczasie czekania zamówiłem z płatnością i odbiorem osobistym w MediaMarkt  w dniu 22.09.. Jestem ciekaw czy ten zakup się uda: kolega mnie postraszył, że MM lubi anulować, takie, preordery..



#107 damianmajk

damianmajk
  • 768 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 września 2023 - 10:39

o 13:55 dzwoniłem do Aple aby zamówić be VATu. , o 14:20 wyszedłem z kolejki, bo data na stronie AOS była na 25.09.
W międzyczasie czekania zamówiłem z płatnością i odbiorem osobistym w MediaMarkt w dniu 22.09.. Jestem ciekaw czy ten zakup się uda: kolega mnie postraszył, że MM lubi anulować, takie, preordery..


Nie tylko MM, Media Expert też, RTV też itd. W zasadzie co roku jest to samo, że najpewniej przez AOS, chociaż terminy dalekie już. Reszta to loteria - o ile stan w ogóle był na stronie ok, w marketach, to może trafisz i inni. Ale szanse raczej mniejsze niż większe.

#108 kubroz

kubroz
  • 5 postów

Napisano 17 września 2023 - 18:24

...

Też zamówiłem w Komputronik, nawet dokładnie w tym samym czasie i mam dokładnie ten sam komunikat co ty. Ciekawe czy do piątku coś sie ruszy. 
Dzwoniłeś może na infolinie do nich ? masz jakieś info ?



#109 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 288 postów

Napisano 17 września 2023 - 18:34

(…) A teraz widzę, że kasa już została zablokowana na karcie, więc nawet szybciej niż rok temu.

Dostawa na 22.09.


Ten sam bank, co rok temu?

#110 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 17 września 2023 - 18:52

Ten sam bank, co rok temu?

 

Tak, ten sam jak co roku, PKO BP.


Użytkownik SilentPL edytował ten post 17 września 2023 - 18:52

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#111 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 288 postów

Napisano 17 września 2023 - 18:58

Łudzę się, że w ostatniej chwili zmienią mi - tak jak rok temu - termin dostawy na 22. września…

#112 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 17 września 2023 - 19:07

Historia pokazuje, że nie są to płonne nadzieje. :D Dawaj znać jak coś się ruszy. Napewno jak to wyjedzie w czwartek, to tracking będzie tak samo fatalny jak rok temu i w Piątek będzie pokazywać, że telefon jest niewiadomo gdzie, aż nagle podjedzie kurier.


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#113 Lexy25

Lexy25
  • 20 postów

Napisano 17 września 2023 - 19:14

U mnie to samo, pobrało kasę z konta chyba z 10 minut od zrobienia zamówienia. Sam byłem w szoku bo nie zdążyłem limitu zmienić i 3 razy próbowałem puścić kasę  :lol: Na etapie pakowania było po południu tego samego dnia. No i data jest na 25 przy moim kodzie pocztowym a co najlepsze dla warszawy był 22 w tym samym momencie. W zasadzie teraz też tak jest, jak wpisze się kod pocztowy Warszawy to widełki są o dzień szybciej nie wiem czemu. Dlatego liczę, że może jednak wpadnie do mnie w piątek jednak kurier. 



#114 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 288 postów

Napisano 17 września 2023 - 19:26

Dam znać :)
Mogłyby znów wylądować na tej samej palecie ;p

#115 hjptjd

hjptjd
  • 2 postów

Napisano 17 września 2023 - 19:42

a udało się komuś kupić w poprzednich latach gdzieś stacjonarnie w dzień premiery? jeśli tak, to w jakim sklepie?



#116 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 180 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 września 2023 - 22:29

Ehhh, nie wiedziałem, że tak szybko sprzedam mojego 13Promaxa i teraz zostałem ze starym Xs w oczekiwaniu na 15 Pro (max jest jednak dla mnie za duży). Cały problem, że nie złożyłem żadnego zamówienia i teraz się będę bujał w piątek w poszukiwaniu jakiegoś od ręki. Mam nadzieję jednak że coś się znajdzie:)


Iphone 16 Pro Max 512 tytan pustynny, MBP 13 M1 16/512 space grey, AirPods Pro gen 2, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#117 damianmajk

damianmajk
  • 768 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2023 - 07:38

Ehhh, nie wiedziałem, że tak szybko sprzedam mojego 13Promaxa i teraz zostałem ze starym Xs w oczekiwaniu na 15 Pro (max jest jednak dla mnie za duży). Cały problem, że nie złożyłem żadnego zamówienia i teraz się będę bujał w piątek w poszukiwaniu jakiegoś od ręki. Mam nadzieję jednak że coś się znajdzie:)

To i tak masz dobrze. Ja rok temu sprzedałem 13 pro max przed premierą 14. Zanim 14 pro max było u mnie, korzystałem z mojego iPhone 5s. I działał - baterię ładowałem 2x dziennie, część aplikacji niekompatybilna z ios, ale ogólnie działał ;) 



#118 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 18 września 2023 - 08:26

pytanie z innej beczki chce fakturę unijną bez vat tak jak zawsze czy jest inny sposób jak zadzwonić i poprosić oto bo na razie nie idzie się dodzwonić na infolinie... ktoś wgl. Bierze fakturę bez vat ?


Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#119 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 801 postów

Napisano 18 września 2023 - 08:34

pytanie z innej beczki chce fakturę unijną bez vat tak jak zawsze czy jest inny sposób jak zadzwonić i poprosić oto bo na razie nie idzie się dodzwonić na infolinie... ktoś wgl. Bierze fakturę bez vat ?

Tak, ja, tylko przez telefon i dodzwoniłem się w pierwszej minucie sprzedaży. 



#120 cHaBeOn

cHaBeOn
  • 167 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 września 2023 - 08:38

Jak usłyszałem na infolinii to z FV 0% tylko po zamówieniu przez infolinię, druga opcja to zamawiasz normalnie z Apple Store i gdy dostaniesz swoje zamówienie to dzwonisz wtedy i skorygują Ci fakturę po czym VAT zwrócą na konto.

Jak zamawiałem 13 Pro to chwilę po zamówieniu z Apple Store dzwoniłem i tam pracownik wszystko od razu załatwiał i było te 0%, teraz niby mieli aktualizacje systemu i już tak nie mogą - ja tego nie kupuje.

#121 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 18 września 2023 - 08:47

próbuje dzwonić od piątku na infolinie biznes i nie ma szans dodzwonić się nawet czekam po 30 min wisząc na jakiejś muzyczce i nie da rady... ale mnie to wkurza...


Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#122 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 18 września 2023 - 09:23

Jak usłyszałem na infolinii to z FV 0% tylko po zamówieniu przez infolinię, druga opcja to zamawiasz normalnie z Apple Store i gdy dostaniesz swoje zamówienie to dzwonisz wtedy i skorygują Ci fakturę po czym VAT zwrócą na konto.

 

Z ciekawości, na jakiej zasadzie to działa? W sensie jakby ktoś mógł rozwinąć co to za podstawa prawna, że Apple wystawia FV bez VAT, ew. zwraca VAT po dostawie? Bo chyba nie rozumiem tej księgowości i na jaki rodzaj działalności to przechodzi.


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#123 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 905 postów
  • SkądŻory

Napisano 18 września 2023 - 09:37

Z ciekawości, na jakiej zasadzie to działa? W sensie jakby ktoś mógł rozwinąć co to za podstawa prawna, że Apple wystawia FV bez VAT, ew. zwraca VAT po dostawie? Bo chyba nie rozumiem tej księgowości i na jaki rodzaj działalności to przechodzi.

 

Zakup z kraju UE, kupujesz do Polski i nie płacisz VAT (tak samo sprzedając z PL do kraju EU), czyli w kwocie netto - ale tylko i wyłącznie na firmę + firma musi mieć NIP unijny.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#124 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 18 września 2023 - 10:08

Zakup z kraju UE, kupujesz do Polski i nie płacisz VAT (tak samo sprzedając z PL do kraju EU), czyli w kwocie netto - ale tylko i wyłącznie na firmę + firma musi mieć NIP unijny.

 

Nadal nie rozumiem szczegółów tej podstawy, bo na samej stronie AOS jest napisane, że:

 

Według jakiej stawki VAT zostanie obliczona cena produktów?

 

Zakupy w sklepie Apple Store będą opodatkowane według stawki obowiązującej w Twoim kraju lub regionie (tj. kraju lub regionie nabywcy). W sklepie Apple Store nie można dokonywać zakupów kwalifikujących się jako dostawa wewnątrzwspólnotowa.
 
Nie wiem jak miałoby to zadziałać na JDG będąc VATowcem. Rozumiem przenoszenie VATu z faktury na kolejny okres itd, ale żeby AOS wystawiło 0% i a nawet zwróciło VAT jak zapłaciłeś brutto?

Użytkownik SilentPL edytował ten post 18 września 2023 - 10:20

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#125 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 18 września 2023 - 10:09

ja tak co roku kupuje przez stronę klima dla biznesu wypełniam dane a potem dzwonie i korygują mi lecz teraz nie można dodzwonić się już na obsługę klienta jak ma się zamówienie aby to teraz zmienić no nic trzeba próbować i może do środy dodzwoni się..


Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych