Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

eSIM w zegarku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marucha

Marucha
  • 1 postów

Napisano 19 sierpnia 2023 - 15:40

Operator sieci komórkowej Plus w moim iphone nie obsługuje Watcha,.

Mam drugi nieużywany numer w Orange, dali kiedyś przy promocyjnym zakupie planu + mini routera.

Czy mogę zalogować do niej tylko zegarek (Watch Ultra)?

pozdrawiaM



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2023 - 17:00

Teoretycznie (moim zdaniem) powinno być OK, jeśli możesz wygenerować kartę SIM dla zegarka na stronie Orange. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 19 sierpnia 2023 - 17:58

Licz sie tylko z tym, ze na lte bateria znika bardzo szybko.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpnia 2023 - 06:13

W jednym z artykułów Apple pisali, że zegarek i iPhone muszą mieć karty SIM tego samego operatora. Mogą mieć różne numery ale operator musi być ten sam. Ale osobiście nigdy tego nie sprawdzałem.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#5 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 21 sierpnia 2023 - 07:04

Brzmi sensownie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#6 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpnia 2023 - 07:13

Tutaj jest to napisane, Przed rozpoczęciem, punkt trzeci : https://support.appl.../pl-pl/HT207578


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#7 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 21 sierpnia 2023 - 07:20

Chyba że go skonfigurujemy jako członka rodziny, ale z tym dużo zachodu pewnie będzie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 21 sierpnia 2023 - 07:43

Przenieś numer z Orange do Flex (Orange) jako esim i skonfiguruj AW jako esim, W iphone Plus (sim) i drugi numer Flex (esim) i AW (esim) z tym samym numerem (Flex)



#9 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 24 sierpnia 2023 - 17:12

Chyba że go skonfigurujemy jako członka rodziny, ale z tym dużo zachodu pewnie będzie.

 

W Polsce tylko Truphone oferują taką usługę.


Teoretycznie (moim zdaniem) powinno być OK, jeśli możesz wygenerować kartę SIM dla zegarka na stronie Orange. 

 

Będzie OK ALE..... W iP cały czas musi siedzieć karta z tym samym numerem który jest w AW.

Chyba że AW zostanie skonfigurowany dla członka rodziny, ale taka konfiguracja nie jest przez Orange wspierana.



#10 kurdt

kurdt
  • 6 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 29 sierpnia 2023 - 12:34

Hej, chcialem podpiac sie pod temat:

 

Kupilem dla corki Apple Watch S6 (Cellular), bo zacznie sama chodzic do szkoly, wiec ja chce miec lokalizacje, a ona kontakt.

 

Ustawilem chmure rodzinna, zegarek skonfigurowalem jako nalezacy do czlonka rodziny, najpierw sprawdzilem T-Mobile z opcja multisim (fizyczna karta jest tymczasowo w moim telefonie), a potem Truphone. W obu przypadkach dostalem ten sam komunikat:

 

"Konto Truphone/T-Mobile na tym iPhone nie pozwala dodac planu komorkowego dla zegarka X"

 

Ktos moze wie w czym moze tkwic problem? iPhone 12 mini, oba urzadzenia zaktualizowane do najnowszych wersji oprogramowania.


Użytkownik kurdt edytował ten post 29 sierpnia 2023 - 12:36


#11 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2023 - 13:30

Z tego co kojarzę, to plan komórkowy do zegarka można dodać jedynie w Orange. Tak przynajmniej mam ja, korzystam z Orange flex, Karta e-sim w telefonie a druga (z tym samym numerem) w zegarku. Wchodząc w apkę znajdź na iPadzie widzę dwa urządzenia osobno, czyli telefon oraz zegarek. 


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#12 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 29 sierpnia 2023 - 15:19

Z tego co kojarzę, to plan komórkowy do zegarka można dodać jedynie w Orange.

 

Bzdura. Orange nie jest jedynym operatorem w Polsce której oferuje eSIM do AW.


 

"Konto Truphone/T-Mobile na tym iPhone nie pozwala dodac planu komorkowego dla zegarka X"

 

Ktos moze wie w czym moze tkwic problem? iPhone 12 mini, oba urzadzenia zaktualizowane do najnowszych wersji oprogramowania.

 

Rozumiem że chcesz skonfigurować AW dla członka rodziny (dziecko nie ma swojego iPhona). W Polce tylko Truphone oferuje taką opcję. Czy jesteś pewien że wybrałeś właściwym eSIM (tj. tylko do AW)? Tutaj masz instrukcję jak to zrobić: https://web.truphone...ur-apple-watch/



#13 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 30 sierpnia 2023 - 12:39

Bzdura. Orange nie jest jedynym operatorem w Polsce której oferuje eSIM do AW.


 

Rozumiem że chcesz skonfigurować AW dla członka rodziny (dziecko nie ma swojego iPhona). W Polce tylko Truphone oferuje taką opcję. Czy jesteś pewien że wybrałeś właściwym eSIM (tj. tylko do AW)? Tutaj masz instrukcję jak to zrobić: https://web.truphone...ur-apple-watch/

 

podłączę się pod temat z eSim i AplleWatch dlatego że mam kilka wątpliwości z tego co czytam na stornie Orange.

 

planuje zakup AW (8 z cellular), mam fizyczna simke Orange (na karte) w telefonie, rozumiem że do AW dokupuje wtedy eSim z tym samym numerem? Na stornie Orange widzę że eSim jest dostępne dla użytkowników pre-paid natomiast Ekstra eSim tylko dla użytkowników abonamentowych. Czyli Ekstra eSim jest dla użytkownika który ma już eSim w telefonie (ja mam fizyczna karte) i drugą eSim chce do AW przez co trzeba płacić 9zł dodatkowo prawda? Jeśli ja mam jedną karte fizyczna a drugą eSim to wtedy nie place? 



#14 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 sierpnia 2023 - 12:53

Mam abonament w Orange - wszystko bez ograniczeń, z fizyczną kartą w iPhone 14 Pro Max. Jak miałem AW ultra i wszystkie poprzednie AW stalowe z esim, to generowałem esim, już w aplikacji Watch (czy jak tam się ona nazywa) i tam bezpośrednio przekierowało na stronę Orange. Dodatkowy, miesięczny koszt, to 9 PLN.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 30 sierpnia 2023 - 12:54


#15 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 30 sierpnia 2023 - 13:25

Mam dokładnie jak kolega wyżej, w ofercie abonamentowej dla małych firm.

Działa bezproblemowo.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#16 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 30 sierpnia 2023 - 16:10

 Na stornie Orange widzę że eSim jest dostępne dla użytkowników pre-paid natomiast Ekstra eSim tylko dla użytkowników abonamentowych. Czyli Ekstra eSim jest dla użytkownika który ma już eSim w telefonie (ja mam fizyczna karte) i drugą eSim chce do AW przez co trzeba płacić 9zł dodatkowo prawda? Jeśli ja mam jedną karte fizyczna a drugą eSim to wtedy nie place? 

 

eSIM dla iP jest dostępny w każdej ofercie Orange za wyjątkiem nju.

 

eSIM dla AW jest dostępny tylko w ofercie abonamentowej (za dodatkowe 9 zł) lub Orange Flex (bez dodatkowych opłat).

 

Jeżeli masz pre-paida musisz zmienić ofertę na Orange Flex.



#17 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 30 sierpnia 2023 - 18:57

eSIM dla iP jest dostępny w każdej ofercie Orange za wyjątkiem nju.

 

eSIM dla AW jest dostępny tylko w ofercie abonamentowej (za dodatkowe 9 zł) lub Orange Flex (bez dodatkowych opłat).

 

Jeżeli masz pre-paida musisz zmienić ofertę na Orange Flex.

 

Dzięki :) 



#18 Skrzydlaty

Skrzydlaty
  • 4 postów

Napisano 31 sierpnia 2023 - 21:17

podłączę się pod temat z eSim i AplleWatch dlatego że mam kilka wątpliwości z tego co czytam na stornie Orange.

 

planuje zakup AW (8 z cellular), mam fizyczna simke Orange (na karte) w telefonie, rozumiem że do AW dokupuje wtedy eSim z tym samym numerem? Na stornie Orange widzę że eSim jest dostępne dla użytkowników pre-paid natomiast Ekstra eSim tylko dla użytkowników abonamentowych. Czyli Ekstra eSim jest dla użytkownika który ma już eSim w telefonie (ja mam fizyczna karte) i drugą eSim chce do AW przez co trzeba płacić 9zł dodatkowo prawda? Jeśli ja mam jedną karte fizyczna a drugą eSim to wtedy nie place? 

za drugi numer taki sam (multisim) płacisz w orange 9zł, dlatego ja przenoszę się właśnie do flexa. Z drugiej strony z tego co wiem najlepiej działa to na orange (flex)


Użytkownik Skrzydlaty edytował ten post 31 sierpnia 2023 - 21:21


#19 DenisMateo

DenisMateo
  • 40 postów

Napisano 01 września 2023 - 16:25

za drugi numer taki sam (multisim) płacisz w orange 9zł, dlatego ja przenoszę się właśnie do flexa. Z drugiej strony z tego co wiem najlepiej działa to na orange (flex)

dzięki, mam dwa różne numery  w Orange + chce właśnie eSim do AplleWatch więc pomyślę także nad Flexem aby jakoś fajnie i opłacalnie to wyszło :) 



#20 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 01 września 2023 - 17:12

Flex jest fajny, korzystam i polecam. Jedynym moim zastrzeżeniem jest brak możliwości dorzucenia dodatkowych kart SIM do niższych planów (nawet za dodatkową opłatą). Mam iPada, iPhone'a i zegarek, a najniższy plan jest wystarczający w zupełności przy moim użytkowaniu. A dopłacać 20 PLN za zegarek nie ma większego sensu w moim przypadku. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#21 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 29 września 2023 - 12:08

A jak z baterią na tych wersjach  e sim - bo jak chce kupić używanego, to te wersje z e sim maja słabszą kondycję... odczuwalnie drenuje baterię?  Ale chyba tylko wtedy gdy traci łączność z iPhonem..



#22 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 29 września 2023 - 12:24

Jeśli nie ma łączności z iP, to bateria leci bardzo szybko.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#23 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2023 - 12:45

Witam.Jeśli zmienię zegarek na nowszy a dokładnie z Series 5 na Ultra 2 to czy przy szybkim uruchamianiu nowego zegarka e-sim przeniesie mi się , czy będzie trzeba kombinować z usuwaniem e-sim itp... Z góry dziękuję za odpowiedź.


Użytkownik crash5 edytował ten post 29 września 2023 - 12:45

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#24 bastek_m

bastek_m
  • 8 postów

Napisano 29 września 2023 - 13:14

Witam.Jeśli zmienię zegarek na nowszy a dokładnie z Series 5 na Ultra 2 to czy przy szybkim uruchamianiu nowego zegarka e-sim przeniesie mi się , czy będzie trzeba kombinować z usuwaniem e-sim itp... Z góry dziękuję za odpowiedź.

W Orange Flex jest w apce opcja "wymień" -> "eSIM na Apple Watch". Korzystałem niedawno i operacja trwa kilka minut, czyli deaktywacja na starym AW, następnie aktywacja na nowym WA.


  • crash5 lubi to

#25 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2023 - 13:25

W Orange Flex jest w apce opcja "wymień" -> "eSIM na Apple Watch". Korzystałem niedawno i operacja trwa kilka minut, czyli deaktywacja na starym AW, następnie aktywacja na nowym WA.

Tak , ale to jest Orange Flex a z kolei zwykły plan?


Użytkownik crash5 edytował ten post 29 września 2023 - 13:27

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych