Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook iMac - sterowanie mysz / pad


Najlepsza odpowiedź DanielF , 18 sierpnia 2023 - 13:31

https://etherealmind...n-macos-fixing/ w terminalu możesz zmienić ustawienia myszki. 

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregin

gregin
  • 37 postów

Napisano 18 sierpnia 2023 - 12:18

Od ponad roku męczę się ze sterowaniem macbookiem - praca stacjonarna czyli mysz i klawiatura. 

 

Przerobiłem już chyba wszystkie opcje i dalej nie mam tej wygody co na windowsie. Właściwie to chodzi tylko o mysz. 

 

Magic trackpad - prawie ok, było by ok gdyby był taki jak w macbooku air m1. Niestety jest jednak gorszy od tego wbudowanego. 

Mysz logitech enywhere 3, mysz sama w sobie super wygodna, ale płynność kursora i przewijania stron nie do końca idealna. 

Magic mouse działa dobrze, ale ta ergonomia i brak sprzętowego trzeciego przycisku.

 

Zawsze coś. Denerwuje mnie to, że myślę przejść na windows. Tam każda myszka śmiga od strzała;) Jak żyć?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2023 - 12:54

O co właściwie pytasz?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 gregin

gregin
  • 37 postów

Napisano 18 sierpnia 2023 - 12:56

Właściwie to chyba zmierza to do tego dlaczego na macos myszka nie działa tak jak na windowsie...



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2023 - 13:02

Właściwie to chyba zmierza to do tego dlaczego na macos myszka nie działa tak jak na windowsie...

Nie wiem, czy tak samo, czy inaczej niż na Windows, ale moja Logitech MX Master 3 działa normalnie.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 sierpnia 2023 - 13:02


#5 gregin

gregin
  • 37 postów

Napisano 18 sierpnia 2023 - 13:11

Nie wiem, czy tak samo, czy inaczej niż na Windows, ale moja Logitech MX Master 3 działa normalnie.

 

A masz wersję mac czy windows?



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2023 - 13:13

A masz wersję mac czy windows?

Zwykłą, nie Mac edition. To zresztą nie ma żadnego znaczenia, bo jedyna różnica między nimi jest taka, że w wersji Mac, w zestawie nie ma "dongla" USB, którego i tak nie używam.



#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 sierpnia 2023 - 13:31   Najlepsza odpowiedź

https://etherealmind...n-macos-fixing/ w terminalu możesz zmienić ustawienia myszki. 


Fallout ...war, war never changes...

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2023 - 15:35

Upewnij się, że masz zainstalowaną aktualną wersję Logi Options+. Generalnie MacOS nie ma żadnych powszechnie znanych problemów z obsługą myszki.

#9 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 sierpnia 2023 - 16:32

 Na Windows myszka ma inne przyspieszenie i reakcję stąd kombinacje u kolegi z myszkami


Fallout ...war, war never changes...

#10 bbart79

bbart79
  • 86 postów

Napisano 18 sierpnia 2023 - 18:09

Dokładnie. Mam MX Master 3 i na windows działa ona zdecydowanie inaczej niż na Mac. Niestety jedyną możliwością jest się przyzwyczaić co może wkurzać jeśli codziennie tak jak ja musisz używać obu środowisk.


MacBook Pro 13 Retina 2015 + Mac Mini M1 512GB, iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple, iPod Touch 5th 64GB RED, iPad Air 3 256GB Space Gray


#11 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 sierpnia 2023 - 18:23

Sprawdź ustawienia w terminalu - 


Fallout ...war, war never changes...

#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2023 - 19:55

Dokładnie. Mam MX Master 3 i na windows działa ona zdecydowanie inaczej niż na Mac. Niestety jedyną możliwością jest się przyzwyczaić co może wkurzać jeśli codziennie tak jak ja musisz używać obu środowisk.

Służbowo pracuję na Windows z jakąś tanią, biurową myszką, prywatnie używam Maka z MX Master 3 i nie wiem, być może się już tak przyzwyczaiłem, że zupełnie nie odczuwam jakiegokolwiek dyskomfortu przesiadając się z jednego środowiska na drugie, czy z powrotem. Prędkość Logitecha ustawiłem sobie pod swoje preferencje w Options+ i kompletnie nie czuję, o co może chodzić.

 

Swoją drogą, ktoś tutaj niedawno też narzekał na płynność myszki przy przewijaniu stron. Na potrzeby tamtej dyskusji nagrałem nawet krótki filmik, jak to u mnie wygląda. Zapraszam do obejrzenia: https://myapple.pl/f...em#entry2305684


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 18 sierpnia 2023 - 20:11


#13 bbart79

bbart79
  • 86 postów

Napisano 19 sierpnia 2023 - 18:42

Zmieniłem ustawienia w terminalu i jest zdecydowanie lepiej. Dzięki.


MacBook Pro 13 Retina 2015 + Mac Mini M1 512GB, iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple, iPod Touch 5th 64GB RED, iPad Air 3 256GB Space Gray


#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 509 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2023 - 21:01

Skoro rozwiązane, to zamykam. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych