Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 14 Pro/14 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
577 odpowiedzi w tym temacie

#501 kwik24

kwik24
  • 13 postów

Napisano 20 listopada 2022 - 16:00

Tu mi wygląda że tak: https://support.apple.com/pl-pl/HT209044 . Funkcjonalnie to nie powinno mieć żadnej różnicy. Ba, jak szukałem opcji na tani internet w Stanach to na jakimś forum znalazłem wpis z linkiem do serwisu, który ponoć tworzył eSim ze zwykłego...


Użytkownik kwik24 edytował ten post 20 listopada 2022 - 16:00


#502 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 20 listopada 2022 - 16:26

Zapewne prościej było dołożyć zaślepkę (utrzymując chociażby rozkład bebechów i budowę ramki), niż tworzyć nowy produkt tylko na jeden rynek.
Mi nie robi, ja mogę i w Polsce mieć wersję eSIM only, ale rozumiem, że wielu to boli.

Chociaż ramkę mogli zrobić "bez dziury" skoro już tak chcą udawać że to takie super nowoczesne rozwiązanie przyszłości. A tak to po prostu chcą wymusić na rynku adopcję technologii w taki ordynarny i głupi sposób. 



#503 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 20 listopada 2022 - 17:13

No tak, trochę jakby wywalając gniazdo słuchawkowe kilka lat temu, wsadzili w to miejsce jakąś śmieszną zaślepkę.

#504 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 22:45

Przesiadłem się z 13 Pro Maz na 14 Pro Max i powiem szczerze, że gdyby nie to, że oddałem swoją 13 żonie po awarii jej telefonu to bym bardzo żałował tej zmiany. Różnice między 13 pro a 14 pro są w mojej opinii minimalne. Ekran owszem jest jaśniejszy, ale zauważę to tylko w najbardziej słoneczne dni, których w Polsce jest mało. Dynamic Island jest ciekawa, ale nie jest to nawet w 1% powód aby przechodzić na nowszy model. W aparatach nie zauważam różnic na pierwszy rzut oka, były i są świetne.
Używacie Always On on czy szkoda Wam bateri? Jeśli wybiorę się na dłuższy czas do drugiego pokoju to telefon jest w stanie ogarnąć i wyłączyć ekran czy tak to nie działa ?

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#505 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 23:46

Pierwsza rzecz którą wyłączyłem. Jak wyjdzie 16.2 z AOD takim jakim powinien on być od początku, to może włączę, ale szczerze pisząc nie brakuje mi tej opcji.


  • shevchenko1987 lubi to

#506 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 01 grudnia 2022 - 06:47

Przesiadłem się z 13 Pro Maz na 14 Pro Max i powiem szczerze, że gdyby nie to, że oddałem swoją 13 żonie po awarii jej telefonu to bym bardzo żałował tej zmiany. Różnice między 13 pro a 14 pro są w mojej opinii minimalne. Ekran owszem jest jaśniejszy, ale zauważę to tylko w najbardziej słoneczne dni, których w Polsce jest mało. Dynamic Island jest ciekawa, ale nie jest to nawet w 1% powód aby przechodzić na nowszy model. W aparatach nie zauważam różnic na pierwszy rzut oka, były i są świetne.
Używacie Always On on czy szkoda Wam bateri? Jeśli wybiorę się na dłuższy czas do drugiego pokoju to telefon jest w stanie ogarnąć i wyłączyć ekran czy tak to nie działa ?



AOD mam włączony. Brakowało mi go od dawien dawna w iphonie, dlatego w końcu się cieszę, że to zaimplementowali. Bateria gorzej trochę trzyma w porównaniu do trzynastki, ale za to mam przydatną (dla mnie) funkcję. Tego się już nie da „odzobaczyć”. Jakbym nagle przestał używać, to bym poczuł, że znowu wracam do starego telefonu - a tak jest jakieś wrażenie nowości i zmiany na lepsze. No i mam wreszcie to, czego chciałem.
Ale co do tego inteligentnego wyłączania, to raczej działa tylko w nocy, jak przez dłuższy czas telefon nie jest używany. U mnie ekran robi się czarny po ok. 30 minutach leżenia w ciemnym pomieszczeniu. Jeśli chciałbyś taki efekt mieć w dzień, to nie przejdzie. Chyba że zakryjesz czymś czujnik albo odwrócisz go tyłem do góry, wtedy działa natychmiastowo.
DI specjalnie mnie nie kręci. Dobrze, że jest i tyle. Ważniejsze są te całe „wydarzenia na żywo”, mega przydatne. Ale lepszą jasność wyświetlacza dostrzegam na codzień, nie tylko przebywając na zewnatrz w słońcu.

#507 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2022 - 06:51

Wygaszanie AOD po oddaleniu się od telefonu działa, jeśli się nosi Apple Watch.
  • wiesiek3d i shevchenko1987 lubią to

#508 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 01 grudnia 2022 - 07:33

Wygaszanie AOD po oddaleniu się od telefonu działa, jeśli się nosi Apple Watch.


A orientujesz się czy trzeba mieć włączane jakieś usługi lokalizacji czy wystarczy Bluetooth na zegarku i tel.

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#509 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 03 grudnia 2022 - 15:11

Gdyby ktoś był zainteresowany, podsyłam link do artykułu odnośnie wyświetlacza w najnowszych iphone’ach:

https://bcheckb.com/?p=20869

#510 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 03 grudnia 2022 - 19:01

Czy ktoś spotkał się z problemami związanymi z True Tone? Bardzo często ekran nie jest taki dostosowany do barwy otoczenia tylko zimno niebieski. Wtedy wchodzę w ustawienia wyłączam True Tone, włączam na nowo i nie widzę kompletnie żadnej różnicy. Innym razem jak to robię widać mocno różnice, czy to coś z IOS czy reklamować tel ?

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#511 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 05 grudnia 2022 - 09:22

Robiłem dzisiaj test głowa w głowę z 13 Pro Max i na 14 True Tonę jest zdecydowanie bardziej zimniejszy i biały. Nie ukrywam, że na 13 pro Max mniej męczyły mi się oczy. Czy ktoś ma podobne odczucia? Powinienem zwrócić i wymienić na inny?


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#512 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudnia 2022 - 10:22

Popatrz jeszcze raz na nazwę działu, a potem idź załóż sobie wątek o True Tone we właściwym.

Dla 'śmieszków', którzy przylecą wypominać, że ktoś tu kiedyś też napisał zdanie pytające i o dziwo przeszło: musicie zrozumieć różnicę między 'co sądzicie?', a 'potrzebuję pomocy z X, bo uważam, że źle działa'. Pytanie Wieśka jest zdecydowanie tej drugiej kategorii, więc pasuje do 'pytania i problemy'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#513 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 05 grudnia 2022 - 10:57

W mojej opinii wątek ten dotyczy dyskusji odnośnie IPhone 14 Pro, pierwszych wrażeń itp
Wcześniejsze kilka stron tego tematu to dyskusja czy wyłącza się Always On w nocy, a jak spytałem o coś bardziej przydatnego to od razu krytyka

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#514 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 05 grudnia 2022 - 11:12

Idź do sklepu jakiegoś gdzie będzie inny 14 Pro wystawiony i porównaj ze swoim, obstawiam że są różni dostawcy ekranów jak zawsze i albo trafisz na taki sam, albo na nieco inaczej świecący. Żeby od telefonu się męczyły oczy to nie wiem ile trzeba się w niego wgapiać non-stop, ale jeśli faktycznie masz taki problem, to nie wiem co zdanie innych ci pomoże. 


  • wiesiek3d lubi to

#515 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2022 - 12:13

Idź do sklepu jakiegoś gdzie będzie inny 14 Pro wystawiony i porównaj ze swoim, obstawiam że są różni dostawcy ekranów jak zawsze i albo trafisz na taki sam, albo na nieco inaczej świecący. 

 

Temat takiego, czy innego odcienia bieli i tego, która biel jest bielsza, powraca na tym forum jak bumerang od lat. Jedni mają zbyt niebieskie, inni zbyt żółte i każdy uważa, że to jest problem. Nie jest.

 

Żeby od telefonu się męczyły oczy to nie wiem ile trzeba się w niego wgapiać non-stop, ale jeśli faktycznie masz taki problem, to nie wiem co zdanie innych ci pomoże. 

 

Dokładnie! Warto czasem spojrzeć na coś, co nie ma ekranu. A jeżeli oczy się męczą po krótkiej chwili, to zamiast serwisu od telefonu, zalecałbym wizytę w serwisie od oczu.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 05 grudnia 2022 - 12:37

  • wiesiek3d i 6c1fb0760d lubią to

#516 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 06 grudnia 2022 - 09:37

Bateria w moim modelu 14 Pro Max jest tragiczna :( Dzisiaj rano zjąłem z ładowarki około 8 rano przy 98%, kilka razy odpisałem na Messenger i po 1.5H mam już 93% i ciągle spada..

W niedziele odłączyłem rano przy ponad 80%, używałem sporo telefonu i po 15 miałem blisko 20%. Nie wiem czy to przez aktualizację do iOS 16.1.2 czy mam wadliwy model. Najlepiej zwrócić do Apple i wymienić na nowy ? Będę musiał wtedy czekać znowu 5-6 tygodni na wysyłkę nowego ? Ktoś ma doświadczenia w tej sprawie? Dodam tylko, że 13 Pro Max ładowałem co 2-3 dni przy moim użytkowaniu. Telefon za ponad 7k i takie cyrki, wstyd Apple. 


Użytkownik wiesiek3d edytował ten post 06 grudnia 2022 - 09:38

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#517 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2022 - 10:42

Dzwoń do Apple. Tutaj nikt Cię nie ułyszy, a bardziej nie przeczyta.


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#518 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 grudnia 2022 - 13:49

Bateria w moim modelu 14 Pro Max jest tragiczna :( Dzisiaj rano zjąłem z ładowarki około 8 rano przy 98%, kilka razy odpisałem na Messenger i po 1.5H mam już 93% i ciągle spada..
W niedziele odłączyłem rano przy ponad 80%, używałem sporo telefonu i po 15 miałem blisko 20%. Nie wiem czy to przez aktualizację do iOS 16.1.2 czy mam wadliwy model. Najlepiej zwrócić do Apple i wymienić na nowy ? Będę musiał wtedy czekać znowu 5-6 tygodni na wysyłkę nowego ? Ktoś ma doświadczenia w tej sprawie? Dodam tylko, że 13 Pro Max ładowałem co 2-3 dni przy moim użytkowaniu. Telefon za ponad 7k i takie cyrki, wstyd Apple.

Bateria w 13 pro Max generalnie jest lepsza, niż w 14 Pro Max, ale tutaj taż chyba nie wątek o baterii. Poprzedniego ładowałem co 2 dzień, 14 Pro Max z AOD ładuję codziennie.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 06 grudnia 2022 - 13:49


#519 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 06 grudnia 2022 - 13:57

Bo AOD drenuje Ci baterie.
  • shevchenko1987 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#520 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 grudnia 2022 - 21:32

Bo AOD drenuje Ci baterie.


No przecież ja o tym wiem, ale nie po to kupuję telefon dla AOD właśnie, żeby AOD wyłączyć. To tak, jak ktoś kupuje Apple Watch z AOD i od razu to wyłącza. To lepiej niech kupi AW 4 - chyba nigdy tego nie zrozumiem.

#521 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 06 grudnia 2022 - 22:20

Nie zrozumiem to ja kupowania iphona dla aod
  • Fifty-50, makemymind i shevchenko1987 lubią to

#522 Preskaler

Preskaler
  • 75 postów

Napisano 07 grudnia 2022 - 10:35

Przyznam, że nie czytałem wszystko postów z tego tematu ale po przeczytaniu kilku, zupełnie nie wiem o co chodzi? Jeśli ktoś chce mieć telefon ładowany 2 razy w tygodniu to niech sobie sprawi grubą kobyłę z akumulatorem 5000 mAh i ograniczoną ilością funkcji. Jeśli ktoś chce mieć wypasiony, smukły i dobry telefon to MUSI się pogodzić z tym, że co wieczór włącza go na noc do ładowania i ma pełen komfort użytkowania telefonu ze wszystkimi, dodatkowymi funkcjami od rana do wieczora. 



#523 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 grudnia 2022 - 11:51

Przyznam, że nie czytałem wszystko postów z tego tematu ale po przeczytaniu kilku, zupełnie nie wiem o co chodzi? Jeśli ktoś chce mieć telefon ładowany 2 razy w tygodniu to niech sobie sprawi grubą kobyłę z akumulatorem 5000 mAh i ograniczoną ilością funkcji. Jeśli ktoś chce mieć wypasiony, smukły i dobry telefon to MUSI się pogodzić z tym, że co wieczór włącza go na noc do ładowania i ma pełen komfort użytkowania telefonu ze wszystkimi, dodatkowymi funkcjami od rana do wieczora.


No to nie czytałeś - fakt :) ja w ogóle nie narzekam na baterię w 14 Pro Max. Jest dużo gorsza od 13 Pro Max i tyle, ale mi to jakoś bardzo nie przeszkadza. Dla mnie ten telefon, w tym momencie, w końcu jest kompletny - czyli ma wszystko to, co topowe telefony mieć powinny, m.in AOD. Śmieszne było posiadanie 13 Pro Max, droższego kilka razy od jakichś androidów, które dawno miały 90-120 Hz i AOD. Teraz jest komplet. Bo akurat wprowadzenie USB-c za rok mało mnie interesuje.

#524 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 08 grudnia 2022 - 06:59

Również nie widzę powodu, dla którego miałbym nie używać AODu - skoro w końcu się pojawił i m.in. to jego właśnie brakowało mi w iphonie - z uwagi na baterię. Mam też włączoną haptykę klawiatury, co ponoć zżera baterię. Mimo tego moja 14. pro max działa nieznacznie (to jest tak do 2h) gorzej niż poprzedni model. I z powodzeniem mogę ją ładować nawet po 24h. Być może model 14 pro został gorzej zoptymalizowany pod tym względem.

#525 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 grudnia 2022 - 09:48

...

 

Dokładnie! Warto czasem spojrzeć na coś, co nie ma ekranu. A jeżeli oczy się męczą po krótkiej chwili, to zamiast serwisu od telefonu, zalecałbym wizytę w serwisie od oczu.

 

Jak się ma zdrowe oczy, to ta jaskrawość kolorów przeszkadza.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych