Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 13 - Wszystkie wersje beta – Dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#51 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpnia 2022 - 08:59

Z moich spostrzeżeń dla MBP 16" 2017 2.9 ten system w becie niestety od 4 się nie nadaje do użytku. Potwornie się grzeje bez przyczyny w sumie, bo nic go nie obciąża, wszystkie programy wyłączone, klapa nie usypia wiatraków kiedy podłączony do ładowania, po odłączeniu na baterii usypia ale coś go wybudza po minutach, czasem godzinie i w moment przy pracy wiatraków po baterii. Robiłem wszelkie próby z wyłączaniem turboboost i żadnych zmian, temp minimalna od 60° w górę, wróciłem do Monterey i przy włączonych w tle kilku komunikatorach, notatkach, kalendarzu, Spark dla poczty i CS, czynnym safari jest 41° przy 30° w pomieszczeniu, więc odpowiedź jest prosta, trzeba czekać na porządnie wydany system żeby nie ubić sobie sprzętu.


(MBP 15" z 2017r. pomyłkowo wyżej napisałem)


 Only Apple 

#52 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2022 - 09:03

To może potwierdzać przypuszczenia, że wsparcie dla intelowskich Maców będzie coraz gorsze, wręcz zniechęcające do ich dalszego używania. Na Apple Silicon naprawdę nie mam się do czego przyczepić.


  • krzysztofsds i shevchenko1987 lubią to

#53 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2022 - 09:31

To raczej nie kwestia Intela, chociaż nie można wykluczyć że kolejne wersje będą robione pod Apple Silicon aż w końcu wszyscy z nerwów na niego przejdą.



#54 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 sierpnia 2022 - 08:34

To może potwierdzać przypuszczenia, że wsparcie dla intelowskich Maców będzie coraz gorsze, wręcz zniechęcające do ich dalszego używania. Na Apple Silicon naprawdę nie mam się do czego przyczepić.

Oni to przerabiają od wielu lat. Każda aktualizacja ma służyć nie użytkownikom, lecz korpo. 

Spowalnianie, krótsza praca na baterii, gorsza współpraca urządzeniami, które zawsze działały poprawnie, to tylko niektóre "udoskonalenia" powodujące zwiększoną frustrację i myśl o wymianie sprzętu na nowszy.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#55 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 20 sierpnia 2022 - 09:42

Na M1 system chodzi bardzo dobrze, żadnych restartów, nie grzeje się. Nie widzę powodów żeby wracać do stabilnej wersji. Jedyny problem to mam tylko z Excel, ale to wina Microsofotu. 



#56 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2022 - 10:58

To może potwierdzać przypuszczenia, że wsparcie dla intelowskich Maców będzie coraz gorsze, wręcz zniechęcające do ich dalszego używania. Na Apple Silicon naprawdę nie mam się do czego przyczepić.

 

Też mi się tak wydaje, że to wyłącznie w celu wkurzenia użytkowników intela i zmuszania do przesiadki na nowszy ale nie zmuszą mnie do wydania x2 tylko dla samego systemu nowszego, który dla mnie nic nie wnosi. Wszystko czego używam chodzi wyśmienicie na Monterey więc nie widzę jakoś szczególnie potrzeby wywalenia x tysięcy dokładając do półdarmo sprzedanego porządnego sprzętu, kupionego niegdyś za równie horrendalną przeszacowaną kwotę jak dzisiejsze M1 w wersji Pro. Nadmienię, że dwa lata po zakupie wymienili mi na nowy w całości, bo akcje serwisowe obejmowały klawiaturę, ekran i baterię i takim sposobem mam 2 lata młodszy i nie narzekam, a beta jak beta, do 3 było ok, od 4 wysadziło sterowanie zasilaniem w kosmos, zobaczymy co dalej zrobią.


 Only Apple 

#57 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 20 sierpnia 2022 - 12:13

Oni to przerabiają od wielu lat. Każda aktualizacja ma służyć nie użytkownikom, lecz korpo. 

Spowalnianie, krótsza praca na baterii, gorsza współpraca urządzeniami, które zawsze działały poprawnie, to tylko niektóre "udoskonalenia" powodujące zwiększoną frustrację i myśl o wymianie sprzętu na nowszy.

Czytuję to forum dość regularnie od dłuższego czasu i coraz bardziej nie mogę się nadziwić Twojej postawie. I uwierz mi, nie ma w tym cienia złośliwości, sarkazmu, czy jakiegokolwiek negatywnego przekazu z mojej strony. Po prostu zdziwienie. Większość, jeśli nie wszystkie Twoje posty są przesiąknięte rozczarowaniem wobec wszystkiego, co prezentuje Apple. Bardzo dawno nie widziałem jakiegokolwiek Twojego niekrytycznego posta. Nie odnosząc się zupełnie do meritum tej krytyki (w wielu aspektach zapewne słusznej), staram się zrozumieć, jak to jest, że mimo tak negatywnej oceny, cały czas tkwisz z rozwiązaniami tej firmy. Ja już bym to dawno rzucił w cholerę, albo popadł w jakąś deprechę.

 

Na M1 system chodzi bardzo dobrze, żadnych restartów, nie grzeje się. Nie widzę powodów żeby wracać do stabilnej wersji. Jedyny problem to mam tylko z Excel, ale to wina Microsoftu. 

Możesz napisać coś więcej o problemach z Excelem? Wprawdzie mało go używam, ale jakoś nie doświadczyłem żadnych kłopotów. Dzięki!


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 20 sierpnia 2022 - 12:14

  • 6c1fb0760d lubi to

#58 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 20 sierpnia 2022 - 12:38

Czytuję to forum dość regularnie od dłuższego czasu i coraz bardziej nie mogę się nadziwić Twojej postawie. I uwierz mi, nie ma w tym cienia złośliwości, sarkazmu, czy jakiegokolwiek negatywnego przekazu z mojej strony. Po prostu zdziwienie. Większość, jeśli nie wszystkie Twoje posty są przesiąknięte rozczarowaniem wobec wszystkiego, co prezentuje Apple. Bardzo dawno nie widziałem jakiegokolwiek Twojego niekrytycznego posta. Nie odnosząc się zupełnie do meritum tej krytyki (w wielu aspektach zapewne słusznej), staram się zrozumieć, jak to jest, że mimo tak negatywnej oceny, cały czas tkwisz z rozwiązaniami tej firmy. Ja już bym to dawno rzucił w cholerę, albo popadł w jakąś deprechę.

 

Możesz napisać coś więcej o problemach z Excelem? Wprawdzie mało go używam, ale jakoś nie doświadczyłem żadnych kłopotów. Dzięki!

Excel się dziwnie zachowuje. Czasami nie mogę kliknąć w komórę. Klikam, ale zaznacza się całkowicie inna. Gdy masz sporo danych i chcesz na szybko to można kur... dostać. W internecie też piszą o tym problemie. 

https://www.reddit.c...acement_issues/



#59 AjTee

AjTee
  • 251 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 września 2022 - 09:09

Warto najnowszą Venturę instalować na MBP z M1 Pro?


 MacBook Pro 14,2" (2021) (M1 Pro 10 cores CPU 16 cores GPU)   AirPods Max  iPhone 14 Pro Max 512 GB Deep Purple 

 Apple Watch S7 45mm  iPad Air 4 256 GB  Apple AirPods Pro  Apple TV 4K  Magic Mouse White


#60 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 03 września 2022 - 09:17

Teraz to już chyba szkoda zachodu, do wersji finalnej raczej bliżej niż dalej 



#61 Kopara5

Kopara5
  • 90 postów

Napisano 05 września 2022 - 18:45

Mam najnowszą betę i działa nawet dobrze na pierwszy rzut oka, ale długo się loguje po wpisaniu hasła jak uruchamiam komputer (wyłączony), uśpiony loguje się normalnie. MacBook Pro M1. 



#62 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2022 - 11:02

Działają komuś widżety na najnowszym wypuście (beta 7)? Bo u mnie nie. :(


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 16 września 2022 - 11:02

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#63 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2022 - 18:59

Dzisiaj wyszła beta 8. Naprawiła problem z widżetami ;) 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#64 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 18 października 2022 - 18:35

Jest i wersja RC macOS Ventura

 

19870f23faa2e6e6med.png


 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#65 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2022 - 18:50

Właśnie zainstalowałem ;) 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#66 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 18 października 2022 - 19:24

Jakby co to RC ma build 22A379


 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#67 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 października 2022 - 09:44

Czytuję to forum dość regularnie od dłuższego czasu i coraz bardziej nie mogę się nadziwić Twojej postawie. I uwierz mi, nie ma w tym cienia złośliwości, sarkazmu, czy jakiegokolwiek negatywnego przekazu z mojej strony. Po prostu zdziwienie. Większość, jeśli nie wszystkie Twoje posty są przesiąknięte rozczarowaniem wobec wszystkiego, co prezentuje Apple. Bardzo dawno nie widziałem jakiegokolwiek Twojego niekrytycznego posta. Nie odnosząc się zupełnie do meritum tej krytyki (w wielu aspektach zapewne słusznej), staram się zrozumieć, jak to jest, że mimo tak negatywnej oceny, cały czas tkwisz z rozwiązaniami tej firmy. Ja już bym to dawno rzucił w cholerę, albo popadł w jakąś deprechę.

 

...

 

To jest moja praca testera.

Sprawdzam, jak systemy sprawują się na starych i najnowszych komponentach.
 

Załączony plik  Screenshot 2022-10-19 at 10.34.10-kopia.png   400,65 KB   1 Ilość pobrań


Użytkownik Iro edytował ten post 19 października 2022 - 09:47

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#68 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2022 - 18:20

No, zawstydzasz tym wynikiem moją, wcale nie taką słabą, jak myślałem, maszynkę z M1 Max na pokładzie.



#69 extor

extor
  • 316 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 20 października 2022 - 22:07

po 2 dniach od RC1 Apple wydało wersję RC2 macOS Ventura (22A380)


  • shevchenko1987 lubi to
 MacBook Pro 16" i7/512GB/16GB RAM | Beats Studio3
 iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium |  Watch Series 8 |  AirPods 3

#70 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 25 października 2022 - 22:57

jest już w App Store. Warto założyć oddzielną pozycję na Venturę.



#71 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 października 2022 - 00:22

Warto. Nie mam takich uprawnień, zgłosiłem, czekam na realizację.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#72 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2022 - 07:03

Czy w Venturze wycofali "podgląd" w Safari po mocniejszym przyciśnięciu trackpad'a? Zawsze to było. Teraz tego nie mam..



#73 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 27 października 2022 - 08:10

U mnie działa, ale to się potrafi czasem wykasztanić w danej "sesji"



#74 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2022 - 09:55

U mnie działa, ale to się potrafi czasem wykasztanić w danej "sesji"


U mnie to na żadnej stronie nie trybi.. Nawet po restarcie

#75 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 października 2022 - 10:02

Właśnie przyszła Ventura na Air M1 do instalacji. 

Ktoś jeszcze dostał ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych