Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 13/13 Pro - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
522 odpowiedzi w tym temacie

#101 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 18 września 2021 - 09:36

Kwestia właśnie synchronizacji. Jeśli macie chmurę i duże pojemności pamięci w telefonach to jak synchronizujecie? Jeśli jest włączona opcja zdjęcia icloud to i tak chyba z automatu one lecą do chmury? Plusem jest tylko to, ze można trzymać oryginały. Z jednej strony nie chce mi się bawić w synchronizację, ale fajnie jak mam już wszystko tez i na Macu.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#102 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 18 września 2021 - 09:42

Fajnie by było jakby  zdjęcia synchronizowały się z mackiem przez wifi ale tego nigdy nie zrobią.  


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 14 Pro   AirPods MAX


#103 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2021 - 10:00

Ja wziąłem 256gb. Ale trochę zaczynam się zastanawiać nad kolorem, czy Sierra blue nie będzie tylko „sezonowym kolorem”. Grafitowy jednak to chyba taki klasyk.

 

Oczywiście, że będzie. Przecież zielony był tylko 11 Pro, a pacyficzny - 12 Pro (zresztą IMO te kolory wyglądały lepiej niż sierra blue). Za rok będzie pewnie znowu inny.

 

Ja wziąłem 128GB i nie żałuję, teraz mam 128GB i wolne 91. Z ProRes i tak nie będę korzystał. Po co dopłacać? 


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#104 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 18 września 2021 - 10:20

Fajnie jakby tak właśnie w pro max był jakiś ukryty ficzer, o którym nie mówiono na konferencji, nawet tego więcej ramu lub potem jakiś SW dodatek.


Z RAMem już wiadomo, niestety. Tylko 6gb w maxie.

#105 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 18 września 2021 - 10:45

Umówmy się - ProRes to jest format z którego większość ludzi nie ma potrzeby i nie będzie korzystać, stawianie go jako argument za większa pojemnością generalnie nie ma sensu. 

Czasy oczekiwania to 4-5 tygodni w tej chwili, poczekam sobie na spokojnie na rzetelne recenzje, jesli faktycznie aparat okaże się być tak zauważalnie lepszy, to się zastanowię.

Jedną rzeczą sam siebie zaskoczyłem - teraz mam fioletową 12 i te aktualne kolory wydają mi się jakieś takie meh w porównaniu.



#106 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 18 września 2021 - 11:33

 Tylko 6gb w maxie.

Oba modele Pro mają tyle samo. 



#107 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2021 - 14:30

A ja nadal się zastanawiam, czy w ogóle jest sens w moim przypadku zmieniać Xs Max na 13 Pro Max. Zdjęć jakoś dużo nie robię, a nawet jak robię, to dla mnie jakość jest wystarczająca - nie oszukujmy się, dla większość osób pewnie jest wystarczająca. Odświeżanie 120 Hz - No ok jest, ale mam to w iPad Pro. Czy to aż tak bardzo motywuje do zmiany? Mnie raczej średnio, biorąc pod uwagę cenę. U operatora abonamentu na 5g nie mam na ten moment, więc z tego też nie skorzystam. A Xs Max nadal śmiga elegancko, nic się nie tnie, bateria 94%, jak na 2 lata, wynik rewelacyjny. Chciałbym kiedyś zobaczyć takiego, nowego iPhone, który zrobi na mnie wrażenie jak przejście z 8 plus na X. Wtedy to była zmiana, teraz co rok drobna i droga kosmetyka. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 18 września 2021 - 14:31


#108 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2021 - 14:36

Odświeżanie 120 Hz - No ok jest, ale mam to w iPad Pro

 

No ale co to za argument :P Przecież z telefonu się korzysta niezależnie od tabletu, i to zapewne częściej. Oczywiście gigantycznych różnic nie ma i tak, jak wspominałem tutaj, mi seria 13 wygląda na próbę zachęcenia osób, które korzystają ze starszych urządzeń jak 6/7/8, ale w Twoim przypadku to raczej kwestia czysto finansowa, czy chcesz wywalić ponad 5 koła na nowy telefon.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#109 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2021 - 15:05

No ale co to za argument :P Przecież z telefonu się korzysta niezależnie od tabletu, i to zapewne częściej. Oczywiście gigantycznych różnic nie ma i tak, jak wspominałem tutaj, mi seria 13 wygląda na próbę zachęcenia osób, które korzystają ze starszych urządzeń jak 6/7/8, ale w Twoim przypadku to raczej kwestia czysto finansowa, czy chcesz wywalić ponad 5 koła na nowy telefon.

Bardziej chodziło mi o to, że mam te odświeżanie w iPad Pro i jakoś nie „podniecam” się tym, że to samo może być w iPhone. Różnicę widać, ale bez przesady wielkiej ;) No i ja korzystam z iPad tak samo jak i z telefonu, może nawet częściej. Telefon tylko poza domem, reszta to iPad zdecydowanie. Wywalić to dobre słowo, bo argumentów racjonalnych dla mnie chyba brak na ten moment. 


  • wiesiek3d lubi to

#110 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 18 września 2021 - 15:13

Ktoś się przesiada z X ? Ciekawi mnie czy chociaż w połowie będzie odczuwalny efekt technologiczny tak jak kilka lat temu, kiedy przesiadałem się z 6 na X :D


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#111 p3nisaider

p3nisaider
  • 323 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2021 - 16:38

Ja myslę, czy warto z Xs, ale nie jestem przekonany :D



#112 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2021 - 16:44

Bardziej chodziło mi o to, że mam te odświeżanie w iPad Pro i jakoś nie „podniecam” się tym, że to samo może być w iPhone. Różnicę widać, ale bez przesady wielkiej ;) No i ja korzystam z iPad tak samo jak i z telefonu, może nawet częściej. Telefon tylko poza domem, reszta to iPad zdecydowanie. Wywalić to dobre słowo, bo argumentów racjonalnych dla mnie chyba brak na ten moment. 

 

Tak, ale to nie jest funkcja jak np. Lidar, która służy do czegoś konkretnego, by można było użyć argumentu, iż ma się to w innym urządzeniu. Ogranicz w ustawieniach dostępności iPada do 60Hz i zobacz jak to tragicznie działa. Ogólnie 120Hz to standard, moja mama w jakimś średnim Samsungu to ma razem z AOD i trochę wstyd, że Apple wprowadza to dopiero teraz. Ja nie ukrywam, że kupuję głównie dla tej funkcji, ale trochę mnie bawi, jak kilku forumowiczów próbuje sobie tutaj tłumaczyć decyzję o niekupieniu w tym roku nowego ajfa :P Nikt was przecież nie zmusza, obiektywnie tak, racjonalnie przesiadka na 13 ma sens z tych starszych modeli z TouchID, no może z X.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 18 września 2021 - 16:44

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#113 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2021 - 20:54

Ja myslę, czy warto z Xs, ale nie jestem przekonany :D


Z XS przesiadłem się na 12 Pro 4 miesiące temu. Nie żałuje :)

#114 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 19 września 2021 - 08:41

Mnie najbardziej do przesiadki przekonuje brak różnic w aparatach między 13 pro a 13 pro max( myśle że skok jakościowy w zdjęciach będzie spory względem 12 pro oraz właśnie 120hz pamiętajcie że to będzie adaptacyjne więc może pozytywnie wpłynąć na czas pracy na baterii poza tym większość z nas nie wyda na niego 5 tysięcy tylko góra 2 po sprzedaży 11 pro. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 14 Pro   AirPods MAX


#115 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 19 września 2021 - 09:08

Spory jakościowy skok w zdjęciach to będzie jak ktoś się przesiądzie z Xa lub XSa, że o starszych nie wspomnę, ale na pewno nie względem 12 Pro.

Ja biorę Pro tylko ze względu na ProMotion, bo tylko i wyłącznie na to czekałem w iPhone’ach. To coś czegoś strasznie mi brakowało od czasu gdy mam taki ekran w służbowym telefonie. Potem jak brałem do ręki prywatnego iPhone’a to czułem jakbym zaczął używać jakiegoś upośledzonego telefonu.

Apropo pytania o skok jakościowy czy będzie jak w przypadku przesiadki z 6 na X. Oczywiście, że nie bo wtedy człowiek przesiadał z obsługi fizycznym guzikiem plus dostaliśmy pierwszego iPhone’a praktycznie całego wypełnionego ekranem z przodu. Dostaliśmy też FaceID. Teraz zmiana od X wzwyż na 13 to jedynie lepszy aparat i minimalnie szybsze działania. No chyba, że ktoś weźmie Pro to będzie miał różnice w ekranie i jego odświeżaniu.

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#116 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 września 2021 - 09:55

Ludzie, widzę, że jednak magia Steve’a Jobsa wciąż działa. Emejzing, najlepszy, najszybszy, 45% wydajniejszy, doskonalszy, och,ach…..po prostu musisz go kupić !!! Szanujcie swoje ciężko zarobione pieniądze, serio mając np. 12 Pro Max potrzebujecie znowu nowego telefonu? Kto z Was zauważy różnicę w zdjęciu? Ręka do góry, kto wywołuje zdjęcia do albumu zrobione telefonem? Kto robi format A0 ze zdjęcia i umieszcza go na konkurs na jakość? Czy te 120Hz tak bardzo jest Wam potrzebne? Mam iPada 11 Pro i jakoś nie podniecam się, że mam 120Hz, nawet tego nie zauważam. Tak więc poczekajmy na pierwsze testy a zobaczycie, że za chwilę pokaż się porównania i teksty typu, czy warto 12-tkę zamieniać na 13-tkę. 


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#117 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 19 września 2021 - 10:00

Nie rozumiesz jednej rzeczy iPhone to aparat który zawsze masz przy sobie aparat fotograficzny z funkcją telefonu magii Steve'a już dawno tam nie ma. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 14 Pro   AirPods MAX


#118 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 września 2021 - 10:20

Mam iPada 11 Pro i jakoś nie podniecam się, że mam 120Hz, nawet tego nie zauważam. Tak więc poczekajmy na pierwsze testy a zobaczycie, że za chwilę pokaż się porównania i teksty typu, czy warto 12-tkę zamieniać na 13-tkę. 

 

To akurat nieprawda, włącz na iPadzie w ustawieniach dostępności ograniczenie do 60Hz i zobacz jak iPad wtedy zamula.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#119 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 19 września 2021 - 10:30

Ludzie, widzę, że jednak magia Steve’a Jobsa wciąż działa. Emejzing, najlepszy, najszybszy, 45% wydajniejszy, doskonalszy, och,ach…..po prostu musisz go kupić !!! Szanujcie swoje ciężko zarobione pieniądze, serio mając np. 12 Pro Max potrzebujecie znowu nowego telefonu? Kto z Was zauważy różnicę w zdjęciu? Ręka do góry, kto wywołuje zdjęcia do albumu zrobione telefonem? Kto robi format A0 ze zdjęcia i umieszcza go na konkurs na jakość? Czy te 120Hz tak bardzo jest Wam potrzebne? Mam iPada 11 Pro i jakoś nie podniecam się, że mam 120Hz, nawet tego nie zauważam. Tak więc poczekajmy na pierwsze testy a zobaczycie, że za chwilę pokaż się porównania i teksty typu, czy warto 12-tkę zamieniać na 13-tkę. 

 

Nieodmiennie mnie zastanawia, czemu komuś przeszkadza, w jaki sposób wydaję swoje pieniądze i/lub w jaki sposób żyję...


  • 6c1fb0760d lubi to

#120 p3nisaider

p3nisaider
  • 323 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 września 2021 - 10:43

Z XS przesiadłem się na 12 Pro 4 miesiące temu. Nie żałuje :)

 

Tylko właśnie nie lubię dużych telefonów, Xs ma idealny rozmiar dla mnie, jakbym miał zmieniać to chyba na 13 mini, robił ktoś taki zabieg i jak odczucia? Tzn na 12 mini.

 

z 7 przesiadłem się na Xs i była ogromna różnica w użytkowaniu, pracy itp 



#121 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 19 września 2021 - 10:46

Ludzie, widzę, że jednak magia Steve’a Jobsa wciąż działa. Emejzing, najlepszy, najszybszy, 45% wydajniejszy, doskonalszy, och,ach…..po prostu musisz go kupić !!! Szanujcie swoje ciężko zarobione pieniądze, serio mając np. 12 Pro Max potrzebujecie znowu nowego telefonu? Kto z Was zauważy różnicę w zdjęciu? Ręka do góry, kto wywołuje zdjęcia do albumu zrobione telefonem? Kto robi format A0 ze zdjęcia i umieszcza go na konkurs na jakość? Czy te 120Hz tak bardzo jest Wam potrzebne? Mam iPada 11 Pro i jakoś nie podniecam się, że mam 120Hz, nawet tego nie zauważam. Tak więc poczekajmy na pierwsze testy a zobaczycie, że za chwilę pokaż się porównania i teksty typu, czy warto 12-tkę zamieniać na 13-tkę. 

1. Pro Motion to akurat fajna sprawa. Nie zgodzę się. z tym, że tego nie widać. 

2. Jak ktoś ma pieniądze, to czemu nie? Ja osobiście bym nie wymieniał, ale ja z telefonu korzystam relatywnie mało i mi w zupełności wystarcza XS. Ale jak ktoś pracuje telefonem, używa go cały dzień i jest to jego główny aparat, to czemu nie? Dla niektórych nawet sam dłuższy czas pracy na baterii może być wystarczającym powodem do zmiany. 

 

To akurat nieprawda, włącz na iPadzie w ustawieniach dostępności ograniczenie do 60Hz i zobacz jak iPad wtedy zamula.

Akurat mi się wydaje, że ta opcja jest trochę „lewa”, przynajmniej na moim iPadzie Pro 10,5 cala. Jak się ją włączy, to nie ma 60 FPS, to za wolno działa. Na moje oko realnie wychodzi z tym włączonym coś koło 45 FPS. Ale to tak na marginesie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#122 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 września 2021 - 11:23

robił ktoś taki zabieg i jak odczucia? Tzn na 12 mini.

Ja - przeszedłem na 12 mini właśnie z XS. Super sprawa, najlepsza decyzja ajfonowa od lat. Też nie lubię dużych telefonów i ciężko mi we współczesnym świecie, bo wszyscy producenci do sensownych bebechów robią paletkę do pingla i jeszcze wsadzają tam po 3 aparaty (nie lubię/robię zdjęć, jeden mi wystarczy w zupełności).


  • MasterM i p3nisaider lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#123 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 19 września 2021 - 13:48

A już wiadomo jaka wersja ProResa jest w iP13pro?  Bo to nie jest jednoznaczne, jest prores bezstratny i są różne wersje z kompresją. 



#124 cHaBeOn

cHaBeOn
  • 167 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 września 2021 - 16:01

Wymieniam z 12 Pro i boję się tylko tego obiektywu tele f/2.8, lepiej jakby dali powiększenie 2.5x i f/2.0

#125 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 19 września 2021 - 17:01

Lepiej jakby zostawili 50mm i dali f/1.2-1.4 :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych