Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels 16 - Brak połaczenia internetowego - nie widzi Wi-Fi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#26 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:08

Terminal wbudowany w system. Wystarczy odpalić Spotlight i zacząć pisać „terminal”. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#27 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:08

Zainstalowałeś te Toolsy?
 
Wychodzi na to, że inni też tak mają. Zacząłbym od pomysłu z posta #6, czyli:
 

1) Quit Parallels (shutdown any running VM)
2) Open terminal and type this command 
sudo -b /Applications/Parallels\ Desktop.app/Contents/MacOS/prl_client_app
(Nie wiem, po co to -b, ale żadna różnica, czy odpalisz z tym, czy bez tego).

 

 

OK, ogarnelem ale bez zmian 
 

Załączone pliki



#28 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:09

I to na wyłączonych (NIE suspendowanych) maszynach wirtualnych?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#29 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:17

Na wylaczonych

#30 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:19

Aplikacje-->Narzędzia-->Terminal

MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#31 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:38

[quote name="BlueBook" post="2276229" timestamp="1610111961"]Aplikacje-->Narzędzia-->Terminal[/quote


Dzięki zderzyłem to akurat ogarnąć

Internet niestety nadal nie działa

Trudno może jakaś alternatywa parallels o podobnej jakości ?

#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 15:10

VirtualBox?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#33 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 16:04

VirtualBox to dziadostwo. Porównywalny do Parallels jest produkt VMware, ale chyba szkoda wydawać kasę, skoro się już zainwestowało w Parallels. Nie mam pojęcia dlaczego nie działa, ale ja mam komputer z tego samego rocznika, tylko 13”, i u mnie to działa zupełnie normalnie, więc podejrzewam, że jakoś ten problem powinno dać się rozwiązać.

 

Patryk,

a możesz na próbę postawić sobie wirtualkę z jakimś linuksem i sprawdzić, czy tam też masz taki problem?



#34 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 16:29

VirtualBox to dziadostwo. Porównywalny do Parallels jest produkt VMware, ale chyba szkoda wydawać kasę, skoro się już zainwestowało w Parallels. Nie mam pojęcia dlaczego nie działa, ale ja mam komputer z tego samego rocznika, tylko 13”, i u mnie to działa zupełnie normalnie, więc podejrzewam, że jakoś ten problem powinno dać się rozwiązać.

 

Patryk,

a możesz na próbę postawić sobie wirtualkę z jakimś linuksem i sprawdzić, czy tam też masz taki problem?

 

Panowie ale ja miałem wersie trial ,  korzystałem i teraz mam ściągnięta od znajomego , jeszcze nie inwestowałem w org bo potrzebuje na 2 uzadzeniach kozystac i mnie po prostu nie stać na taki wydatek.

jezeli was wprowadziłem w bład to przepraszam, 



#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 16:32

Ok, czyli mamy piractwo i głęboki brak poważania zasad ortografii, aż oczy bolą. 'Trzcionka' dała mi raka i poprawiłem, ale 'użądzeń' i 'kożystać' już nie zniosę. Dostałeś alternatywy, piractwa tu nie wspieramy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych