Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels 16 - Brak połaczenia internetowego - nie widzi Wi-Fi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 10:05

Witam , 

potrzebuje pomocy , mam zainstalowany Parallels 16 , działa na nim większość rzeczy poza karta sieciowa .

nie mogę włączyć wifi i nie wykrywa żadnej sieci , pinie proszę o pomoc.

Wyskakuje komunikat - Inicjowanie sieci nie powiodło się , maszyna wirtualna będzie działać normalnie , ale bez połączenia sieciowego.

 

Laptop - MBP mid 2015 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 10:31

To tak nie działa. Maszyna wirtualna ma 'wirtualną kartę sieciową' taką, upraszczając, 'na kabel' - a przynajmniej tak to będzie widoczne w systemie gościa. Nie rusz wifi, nic tam nie osiągniesz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 10:56

To tak nie działa. Maszyna wirtualna ma 'wirtualną kartę sieciową' taką, upraszczając, 'na kabel' - a przynajmniej tak to będzie widoczne w systemie gościa. Nie rusz wifi, nic tam nie osiągniesz.

Potrzebuje internet na win10 , wobec tego co moge zrobic nie moge kozystac po "kablu"



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:19

Potrzebuje internet na win10 , wobec tego co moge zrobic nie moge kozystac po "kablu"

Nie zrozumiałeś. Maszyna wirtualna ma WIRTUALNĄ kartę sieciową i WIRTUALNY kabel, który jest wpięty do WIRTUALNEGO routera. Sieć do tego routera jest dostarczana przez hosta, czyli w tym przypadku Twojego Maka, niezależnie od tego, czy jest on wpięty do domowego routera kablem czy przez WiFi.

 

Co masz w ustawieniach maszyny Win10, w zakładce Sprzęt->Sieć?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 stycznia 2021 - 11:21


#5 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:29

Nie zrozumiałeś. Maszyna wirtualna ma WIRTUALNĄ kartę sieciową i WIRTUALNY kabel, który jest wpięty do WIRTUALNEGO routera. Sieć do tego routera jest dostarczana przez hosta, czyli w tym przypadku Twojego Maka, niezależnie od tego, czy jest on wpięty do domowego routera kablem czy przez WiFi.
 
Co masz w ustawieniach maszyny Win10, w zakładce Sprzęt->Sieć?


Tak mi wyświetla

Załączone pliki



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:33

To nadal nie jest odpowiedź na pytanie 'co masz w ustawieniach sieci maszyny wirtualnej'.

No i przestań robić zdjęcia ekranu, rób screenshoty normalne.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:34

Nie zrozumiałeś. Maszyna wirtualna ma WIRTUALNĄ kartę sieciową i WIRTUALNY kabel, który jest wpięty do WIRTUALNEGO routera. Sieć do tego routera jest dostarczana przez hosta, czyli w tym przypadku Twojego Maka, niezależnie od tego, czy jest on wpięty do domowego routera kablem czy przez WiFi.

 

Co masz w ustawieniach maszyny Win10, w zakładce Sprzęt->Sieć?

 

Bardzo mi zależy aby dzis to uruchomić do 14 , może podam numer telefonu do szybszego kontaktu jeżeli mielisbyscie czas?



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:36

Może nie. Nie lubimy tutaj takich pomysłów. To jest forum a nie płatny support, nie mamy żadnego obowiązku nikomu pomagać, robimy to z dobrej woli. Jak chcesz 'koniecznie do 14', zadzwoń sobie do Parallels - w końcu zapłaciłeś za ich produkt i mają obowiązek dostarczyć Ci wsparcie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:39

Tak mi wyświetla

Paralels "Centrum Kontroli" -> prawym klawiszem na maszynę z Windows i potem "Konfiguruj...". O te ustawienia mi chodzi.



#10 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:40

Może nie. Nie lubimy tutaj takich pomysłów. To jest forum a nie płatny support, nie mamy żadnego obowiązku nikomu pomagać, robimy to z dobrej woli. Jak chcesz 'koniecznie do 14', zadzwoń sobie do Parallels - w końcu zapłaciłeś za ich produkt i mają obowiązek dostarczyć Ci wsparcie.

Rozumiem , niestety moj angielski - jego nie ma , i liczyłem ze tutaj znajde wskazówkę jak i co zrobić zeby sie tego nauczyc . Moge liczyć na pomoc? 



#11 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:46

A instalowałeś w ogóle parallels tools? Bez tego neta nie będzie. 



#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:47

A instalowałeś w ogóle parallels tools? Bez tego neta nie będzie. 

Nie pisz głupot.



#13 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:51

Nie pisz głupot.

 :) jakże uwielbiany na tym forum poziom wyrozumiałości, a sorry zapomniałem w jakim kraju żyjemy :) napisałem z własnego doświadczenia, bo jak jeszcze miałem MacBook i korzystałem z parallels, to musiałem zainstalować tools, żeby internet był. Fakt, że to nie była wersja 16, ale myślałem, że to ma jakiś z tym związek. 



#14 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:55

jak jeszcze miałem MacBook i korzystałem z parallels, to musiałem zainstalować tools, żeby internet był. Fakt, że to nie była wersja 16, ale myślałem, że to ma jakiś z tym związek. 

Od ponad 5 lat używam Parallels i nigdy nie trzeba było instalować Parallels Tools. To jest w ogóle inne narzędzie, właściwie zestaw narzędzi, bez jakiegokolwiek związku z udostępnianiem sieci maszynom wirtualnym. Pisząc głupoty, wprowadzasz innych w błąd.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 stycznia 2021 - 11:58


#15 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 11:58

Od 5 ponad lat używam Parallels i nigdy nie trzeba było instalować Parallels Tools. To jest w ogóle inne narzędzie, właściwie zestaw narzędzi, bez jakiegokolwiek związku z udostępnianiem sieci maszynom wirtualnym. Pisząc głupoty, wprowadzasz innych w błąd.


Tak mam poustawiane

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   164,55 KB   2 Ilość pobrań


#16 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:00

Od 5 ponad lat używam Parallels i nigdy nie trzeba było instalować Parallels Tools. To jest w ogóle inne narzędzie, właściwie zestaw narzędzi, bez jakiegokolwiek związku z udostępnianiem sieci maszynom wirtualnym. Pisząc głupoty, wprowadzasz innych w błąd.

No i ok, może faktycznie to nie był tools, ale miałem wrażenie, że jakieś „sterowniki” wgrywały mi się do obsługi sieci w parallels. Ponad rok temu to było, może coś pomyliłem ;)



#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:01

Ok - jeśli zamierzasz dalej zamiast screenshotów wrzucać jakieś rozmazane zdjęcia telefonem, to ja się poddaję, nie chce mi się męczyć. Powodzenia.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:08

Ok - jeśli zamierzasz dalej zamiast screenshotów wrzucać jakieś rozmazane zdjęcia telefonem, to ja się poddaję, nie chce mi się męczyć. Powodzenia.

 ok już się poprawiam , sorki jestem tutaj nowy i nie wiem do końca co i jak ale się staram. I liczę na dalsza pomoc.

Załączone pliki


Użytkownik Patryk_Enzo edytował ten post 08 stycznia 2021 - 12:09


#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:23

Host ma normalnie internet, tak? No to to powinno działać na defaultowych ustawieniach.

1) co jest w 'ustawienia zaawansowane'?

2) co pokazuje Windows w temacie karty sieciowej (NIE wifi)?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:34

No i ok, może faktycznie to nie był tools, ale miałem wrażenie, że jakieś „sterowniki” wgrywały mi się do obsługi sieci w parallels. Ponad rok temu to było, może coś pomyliłem ;)

Muszę zwrócić honor i przeprosić. Sam pomyliłem Parallels Tools z Parallels Toolbox, który jest tym zestawem narzędzi, o którym pisałem. Parallels Tools jest zestawem sterowników instalowanym na maszynie wirtualnej, zwiększającym jej wydajność. Przepraszam.

 

Wprawdzie, o ile pamiętam, nie jest konieczna jego instalacja, żeby mieć dostępną sieć, ale i tak jest bardzo zalecana, więc się upewnić, że jest.

 

Patryk,

Twoje ustawienia wyglądają prawidłowo. Faktycznie, na wszelki wypadek, upewnij się, że zainstalowałeś na Windowsie Parallels Tools. Ponadto uruchom w Windows polecenie "cmd" i wpisz komendę "ipconfig". Pokaż, co zwraca.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 stycznia 2021 - 12:36

  • damianmajk lubi to

#21 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:44

Na Mac bez problemu mam internet .

Natomiast win10 wyglada następująco , sorki jeżeli Trzcionka czcionka jest dziwna ale co włączam Parallels muszę zmieniać rozdzielczość.


w karcie sieciowej pokazuje tak 

Załączone pliki



#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2021 - 13:16

1. Czy na Maku masz zainstalowane jakieś dodatkowe firewalle, jak Little Snitch, czy coś podobnego?

2. Czy coś się zmienia jeśli zmienisz ustawienie z "Sieć współdzielona" na "Mostkowana/domyślna karta"?



#23 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 13:18

1. Czy na Maku masz zainstalowane jakieś dodatkowe firewalle, jak Little Snitch, czy coś podobnego?

2. Czy coś się zmienia jeśli zmienisz ustawienie z "Sieć współdzielona" na "Mostkowana/domyślna karta"?

1- nie

2- nie



#24 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 13:40

Zainstalowałeś te Toolsy?
 
Wychodzi na to, że inni też tak mają. Zacząłbym od pomysłu z posta #6, czyli:
 
1) Quit Parallels (shutdown any running VM)
2) Open terminal and type this command 
sudo -b /Applications/Parallels\ Desktop.app/Contents/MacOS/prl_client_app
(Nie wiem, po co to -b, ale żadna różnica, czy odpalisz z tym, czy bez tego).

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#25 Patryk_Enzo

Patryk_Enzo
  • 17 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 08 stycznia 2021 - 14:02

Zainstalowałeś te Toolsy?


Oczywiscie

Zainstalowałeś te Toolsy?
 
Wychodzi na to, że inni też tak mają. Zacząłbym od pomysłu z posta #6, czyli:
 

1) Quit Parallels (shutdown any running VM)
2) Open terminal and type this command 
sudo -b /Applications/Parallels\ Desktop.app/Contents/MacOS/prl_client_app
(Nie wiem, po co to -b, ale żadna różnica, czy odpalisz z tym, czy bez tego).

 

 

Przepraszam ale o jaki terminal konkretnie chodzi? Albo jak go uruchomic?
Sorki ale jestem nowy na macu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych