Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * - - - 1 głosy

iPhone 12 Pro/12 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1206 odpowiedzi w tym temacie

#1176 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 07 kwietnia 2021 - 13:24

Szybkie pytanie koledzy - 11 PRO Max, 12 PRO Max? Działanie, zdjęcia, szybkość, różnice.
Dzięki

iPhone 14 PRO Max


#1177 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2021 - 13:29

Zakładam, że pytasz o 12, jednak.

 

Masz 48 stron wątku o 'działaniu, zdjęciach, szybkości, różnicach'. Włóż trochę wysiłku i je przeczytaj. Poza tym w tym dziale nie zadajemy pytań.


  • Dastia lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1178 bysio

bysio
  • 216 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 07 kwietnia 2021 - 13:32

https://www.apple.co...=iphone11promax

Użytkownik bysio edytował ten post 07 kwietnia 2021 - 13:35

McBook Pro 15" Touch Bar  / iPhone 11 Pro / iPad 11 Pro LTE / Apple Watch 5 SS


#1179 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 09 kwietnia 2021 - 20:47

Dzięki, już od 2 dni mam 12 Pro Max :)


iPhone 14 PRO Max


#1180 adst

adst
  • 109 postów

Napisano 26 kwietnia 2021 - 11:11

Czy ktoś może podzielić się informacją jak sprawuje się telefon (12 Pro lub 12 PM) po kilku miesiącach użytkowania bez żadnego case?

Czy mocno się rysuje itp.?



#1181 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 26 kwietnia 2021 - 14:47

Zależy od sposobu użytkowania, jak w każdym przypadku. Jeden będzie nosił bez case przez rok i nie będzie miał większych śladów bo ma na przykład HO od roku, a drugi pracując fizycznie co chwilę wkładając/wyciągając z kieszeni będzie miał totalnie porysowany. Nie ma w tym większej filozofii. 


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#1182 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 28 kwietnia 2021 - 19:44

Czy ktoś może podzielić się informacją jak sprawuje się telefon (12 Pro lub 12 PM) po kilku miesiącach użytkowania bez żadnego case?

Czy mocno się rysuje itp.?

 

Nie używam żadnego etui i moje spostrzeżenia są następujące - wcześniej miałem iPhone XS Space Gray i rysy na ramce pojawiły się praktycznie od razu. Teraz używam iPhone 12 Pro Max Space Gray i ramka jest jak nowa. Co do ekranu - "12" wciąż jest w stanie idealnym, na XS pamiętam jedną dość mocno widoczną rychę (powstała po około roku użytkowania). Telefony noszę zazwyczaj w kieszeniach jeansów (pustych, czyli bez towarzystwa monet, kluczy, itp.).


Użytkownik mariuszrk edytował ten post 28 kwietnia 2021 - 19:45


#1183 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 30 kwietnia 2021 - 20:09

Czy ktoś może podzielić się informacją jak sprawuje się telefon (12 Pro lub 12 PM) po kilku miesiącach użytkowania bez żadnego case?
Czy mocno się rysuje itp.?


Używam 12 PM bez case’a od jego premiery. Żadnych zarysowań, jedynie na górnej ramce jakieś lekkie a la plamki matujące (kolor silver telefonu). iPhone’a noszę w kieszeni spodni lub kurtki. Nie cackam się z nim nadmiernie, ale też nie narażam na styczność z monetami czy innymi (twardymi) „ciałami obcymi” ;)

Kilka razy mi upadł, bez uszczerbku na wyglądzie czy działaniu.

#1184 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2021 - 19:01

Jakoś tak mnie naszło i zmieniłem 11 Pro na 12 Pro i jak byłem sceptykiem w kwestii tej zmiany,

bo tak przeglądałem trochę różne opinie i pytałem tu i ówdzie i powiem szczerze, że jestem w szoku

z jednej różnicy Pal sześć aparat, poza nocnymi zdjęciami jakich raczej nie zdarza mi się robić, to foty

mogę uznać za identyczne przy normalnym, akceptowalnym świetleniu, no powiedzmy są ekstremalnie

porównywalne. Za to wyświetlacze już tak bardzo odbiegają od siebie, że straciłem na chwilę oddech :-)

 

Używam 12 kilka dni i rzuciła mi się w oczy jedna przypadłość - idealnie jasno i wyraźnie widoczny obraz

na ekranie w pełnym słońcu, świetle. Żeby zrobić zdjęcie 11 Pro trzeba lawirować drugą ręką zasłaniając

sobie ekranik, żeby widzieć co się robi, wybierając nr czy robiąc cokolwiek w pełnym słońcu widać 10%

tego, co na 12 Pro. Szokujące to jest i o tym nie wiedziałem. Teraz wiem za co dopłaciłem i w najbliższej

przyszłości biorę drugiego dla żony, bo jej oddałem 11, więc przy dobrych wiatrach zaraz jej zamienię.

 

Poza tym bateria, kolejny powód. 11 Pro trzymała przy moim używaniu 18-22h i 20% było, ładowałem.

Obecnie nic nie zmieniłem w sposobie korzystania, odpiąłem w sobotę o 10:17, podpiąłem dzisiaj o 19:20.

11 Pro ma rok i 100% skuteczności baterii więc można uznać za ideał, zachowanie jej od początku bez zmian.

 

Na zdjęciach widać w pełnym słońcu różnicę, szokująca zmiana na +. Jeśli ktoś się zastanawia, to uważam,

że nie ma powodu do strachu, […]

Załączone pliki


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 06 czerwca 2021 - 22:50
Wyedytowałem, żeby nie musieć dawać ostrzeżeń za brak grupy 'Biznes'. Szanujmy regulamin, proszę.

 Only Apple 

#1185 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 06 czerwca 2021 - 23:23

Ja również doceniam te zmiany, i jak mnie 11 PRO Max zawiódł po XS Max, tak 12 Pro Max jest dla mnie kotem :) W końcu jestem bardzo zadowolona, dokupiłam sporo gadżetów i jest mega :)

Użytkownik Dastia edytował ten post 06 czerwca 2021 - 23:24

iPhone 14 PRO Max


#1186 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 07 czerwca 2021 - 07:41

Ja znowu od początku posiadania 12 Pro nie mogłem się przekonać do wyświetlanych kolorów - były jakieś takie wyprane - zwłaszcza czerwony i odcienie pomarańczowego.

Myślałem, że ten typ tak ma, ale po dokupieniu 12 mini okazało się, że potrafi on wyświetlić barwy w naturalnym (dla mojego oka) odcieniu.

Widocznie trafiła mi się taka sztuka 12 Pro. Dodam, że wcześniejsze moje iPhone'y miały ekrany LCD i przy żadnym z nich nie narzekałem na oddanie kolorów.



#1187 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 29 czerwca 2021 - 15:32

Od kilku dni zauważam, że mój 12 pro max nagrzewa się mocno w okolicach aparatu - i to w niewytłumaczalnych sytuacjach (nie jest wtedy ładowany ani eksploatowany nadmiernie). Zdarza się to ot tak, podczas zwykłego użytkowania. Np. przeglądania stron w necie czy pisania wiadomości.

#1188 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 08 września 2021 - 09:58

Dla tych co maja 12pro max planujecie zmieniać na ip13 pro max , czy ze względu na komfort użytkowania zmieniacie na zwykle pro? Ciekawią mnie opinie po tych kilku miesiącach. Nie ukrywam, ze planuje przejść z XS max na 13 pro max, ale jak od dwóch lat praca zdalna, a telefon leży na biurku nie wiem, czy większa wersja mi potrzebna.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#1189 PL95

PL95
  • 222 postów
  • SkądKraków/ Düsseldorf

Napisano 08 września 2021 - 10:06

Może nie jest to wprost odpowiedź na pytanie, ale ja będę z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zmieniał z 12 Pro na 13 Pro Max. Gdybym kupił rok temu 12 Pro Maxa to bym nie wymieniał, ale jednak większa bateria (dla mnie ta w 12 Pro okazała się za słaba o około 20%) i większy ekran kuszą. 


 iPhone 15 Pro Max  iPad Pro 11“ Space Grey 256GB  Apple Watch Series 7 45mm  MacBook Pro 15“ 2019  AirPods Pro 2  


#1190 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 08 września 2021 - 10:24

Nie planuję wymieniać mojego 12 Pro Max. Niczego mi w nim nie brakuje i raczej mam pewność, że nowy model nie wywoła u mnie opadu szczęki. Co do wielkości, to preferuję większe telefony, niezależnie od tego, czy pracuję zdalnie, czy nie. Wcześniej używałem 7 Plus. Tak wiec w tym temacie nie ma u mnie dylematów.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 września 2021 - 10:25

  • MasterM lubi to

#1191 przemlawi

przemlawi
  • 34 postów

Napisano 08 września 2021 - 15:15

Planuję przesiadkę na 13 Pro Max, z Xs zwykłego. Sama ta zmiana to już będzie upgrade, ale chcę poczuć naprawdę mocny upgrade, dlatego postanowiłem, że Pro odrzucam, ze względu na zbliżone rozmiary Xs i Pro, po prostu myślę, że nie czułbym raczej większych doznań z obcowania telefonu. Ale wahałem się, czy Pro Max nie będzie dla mnie za duży, jednak wizyta w salonie rozwiała te wątpliwości i dobrze leży w mojej sporej dłoni. :) Mam nadzieje, że ceny nie będą odjechanej w kosmos i nie skoczy się upgrade na 12 Pro Max. ;)

#1192 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 08 września 2021 - 16:07

nie czułbym raczej większych doznań z obcowania telefonu.

ROTFL, ale telefony to jednak służą do trochę innych rzeczy.

#1193 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 08 września 2021 - 16:23

Nie planuję wymieniać mojego 12 Pro Max. Niczego mi w nim nie brakuje i raczej mam pewność, że nowy model nie wywoła u mnie opadu szczęki. Co do wielkości, to preferuję większe telefony, niezależnie od tego, czy pracuję zdalnie, czy nie. Wcześniej używałem 7 Plus. Tak wiec w tym temacie nie ma u mnie dylematów.


Rozsądnie, ja mając 12 pro M tez bym nie myślał o zmianie. Sam tez swego czasu użytkowałem 7plus, także preferuje większy rozmiar, ale fakt faktem czasami jego rozmiar przeszkadza. Porównując wymiary z takim 7plus praktycznie różnicy nie ma, ale obawiam się przez jego kanciastość do tego wsadzony w etui silikonowe o wiele gorsza ergonomię niż w poprzednikach.
Używasz jakiegoś case?

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#1194 przemlawi

przemlawi
  • 34 postów

Napisano 08 września 2021 - 16:25

ROTFL, ale telefony to jednak służą do trochę innych rzeczy.


Ha, chodzi mi o efekt wow, a nie powiesz mi, że wydając sporą sumę na telefon, który idąc tym tokiem jest przecież tylko telefonem, nie jest się trochę w pewnym sensie maniakiem technologicznym ;) Także siedząc na tym forum, można sobie pozwolić na górnolotne słowa ;) A poważnie pisząc, mam na myśli, że Pro jest fajnym kompromisem na co dzień, ale dla osób, które chcą poczuć zmianę, wydając pokaźną kwotę i np. lubią filtrować różne treści na ekranie typu wideo etc. warto poczuć zmianę :) Pozdrawiam.

#1195 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 08 września 2021 - 16:26

Używasz jakiegoś case?

Standardowego silikonowego od Apple. Nie mam problemów z ergonomią, ale to indywidualna kwestia.

#1196 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 09 września 2021 - 20:47

Dla tych co maja 12pro max planujecie zmieniać na ip13 pro max , czy ze względu na komfort użytkowania zmieniacie na zwykle pro? Ciekawią mnie opinie po tych kilku miesiącach. Nie ukrywam, ze planuje przejść z XS max na 13 pro max, ale jak od dwóch lat praca zdalna, a telefon leży na biurku nie wiem, czy większa wersja mi potrzebna.


Tak. Czaję się na 13 pro maxa. Mi akurat jego wielkość nie przeszkadza. Nie noszę też żadnego case’a.

#1197 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 września 2021 - 09:37

Dla tych co maja 12pro max planujecie zmieniać na ip13 pro max , czy ze względu na komfort użytkowania zmieniacie na zwykle pro? Ciekawią mnie opinie po tych kilku miesiącach. Nie ukrywam, ze planuje przejść z XS max na 13 pro max, ale jak od dwóch lat praca zdalna, a telefon leży na biurku nie wiem, czy większa wersja mi potrzebna.


Teoretycznie ja planuję z Xs Max na 13 Pro Max - czyli podobnie jak i Ty plus może nowy AW 7. Ale zobaczę jak to wszystko wyjdzie i co dla mnie faktycznie będzie zmianami vs xs max i AW 6. Kształt mnie nie interesuje - liczą się dla mnie tylko i wyłącznie jakieś nowe rozwiązania soft-owe, o ile w ogóle takie będą. Jeżeli główną zmianą będzie tylko odświeżanie ekranu to raczej zostaje jak jest, bo mam to już w iPad Pro, więc szkoda kasy. To samo w przypadku AW 7 - jeżeli tylko ekran delikatnie większy, ale nie zrobią chociaż baterii na minimum 3 dni intensywnego użytkowania, to zakup, z mojego punktu widzenia, bez sensu.

#1198 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 11 września 2021 - 10:14

No to AW mozesz z gory sobie darować.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1199 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 12 września 2021 - 23:24

Ja zostaję przy 12 Pro Max.

Użytkownik Dastia edytował ten post 12 września 2021 - 23:25

iPhone 14 PRO Max


#1200 emeph

emeph
  • 325 postów

Napisano 19 października 2021 - 20:08

Od ponad 2 tygodni używam iPhona 12 pro i muszę przyznać że jestem zachwycony no ale przesiadka była z 6s ;) Rozważałem też 13 pro ale jednak 1000zł w kieszeni zrobił mi różnicę, będzie na jakieś słuchawki. Kolor pacific blue jest rewelacyjny, w ogóle 12 pro wydaje się nieco ładniejszy (mniejsza wyspa i mniej wystające aparaty, ten głębszy notch wygląda gorzej niż w poprzednich wersjach). Co do samej przyjemności z użytkowania to nie ma co mówić, przy tym przeskoku jest petarda

Użytkownik emeph edytował ten post 19 października 2021 - 20:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych