Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeglądarka nie wyświetla żadnej zawartości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 lipca 2020 - 16:15

@OP: Jedno zastrzeżenie, jeżeli można.

Zakładając, że na nowym userze nie masz już problemu opisanego w pierwszym poście, czyli był on powiązany z jakimś plikiem/plikami w tamtym koncie, to jak zrobisz, dajmy na to, ‘sudo mv -f /Users/<stary user>/Library/* /Users/<nowy user>/Library/’, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przeniesiesz cały galimatias na konto nowe, więc robota jakby syzyfowa. 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#27 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2020 - 21:05

Kluczowe 'pliki preferencji' leżą w ~/Library/Preferences, są to pliki .plist. Ale już na przykład z Mail.app nie jest tak różowo.

Naprawdę sugeruję po prostu przeklikanie konfiguracji od nowa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#28 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 14:18

I jak tam?
Pytanie-bonus: masz może jakieś smutne antywirusy poinstalowane?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#29 Macciass

Macciass
  • 15 postów

Napisano 28 lipca 2020 - 11:45

Działam na nowym użytkowniku i wszystko śmiga. Poprzerzucałem tylko najważniejsze pliki, starając się nie kopiować całych bibliotek - by nie przerzucić "syfu" który powodował problemy.

Można więc zamknąć wątek bo chyba nic odkrywczego już nie będzie.

 

Co do pytania bonus - mam zainstalowanego Avasta (wersję darmową). Czy to "smutny" antywirus? i dlaczego?



#30 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipca 2020 - 13:30

Dla mnie używanie antywirusa, zwłaszcza na maku, w 2020 mija się z celem. Dlatego napisałem 'smutny'.

Jak Ci się chce, możesz dla testu wyłączyć albo nawet na chwilę odinstalować tego Avasta i sprawdzić na starym userze. Kiedyś jak pracowałem u ISP, 90% 'ni mo neta!' u klientów to był Norton, Panda albo coś takiego, co nagle zwariowały któregoś dnia i postanowiły ciąć wszystko 'bo tak'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#31 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 28 lipca 2020 - 13:35

Generalnie macOS i antywirusy jako takie, zwłaszcza te bardziej popularne na Windows (które ludzie instalują, bo nauczyli/przyzwyczaili się, że „tak trzeba”), nie współpracują najlepiej. Avast jest jednym z przodujących w tej niewspółpracy. Wystarczy wpisać w Google: „avast site:myapple.pl/forums albo też idem site:discussions.apple.com, idem site:forums.macrumors.com itd.), by się przekonać, że sporo problemów u użytkowników macOS spowodowanych jest właśnie jego obecnością. Ponadto swego czasu wywoływał efekty będące w zupełnej opozycji do zamierzonych. Sam, pamiętam, wstawiałem tu kiedyś linka z artykułami informującymi o tej hecy: https://www.thesafemac.com/?s=Avast

A poza wszystkim: na użytkownika, który z premedytacją i z radosnym klikaniem w „dalej” oraz podawaniem hasła admina, gdzie popadnie, zaprasza do siebie taki np. adware, nawet antywirusy nie mają sposobu. :)


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych