Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 2020 vs iPad Pro 2020.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#51 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 208 postów

Napisano 24 maja 2020 - 17:53

Niech Mac pozostanie komputerem, a iPad tabletem. Ja właściwie powoli utwierdzam się w przekonaniu, ze nie chce kupować klawiatury do iPada. Żadnej. Kiedy jest w cienkim etui wraz z Pencilem, mogę go zabrać prawie zawsze i wszędzie. Dołożenie do tego klawiatury sprawi, ze jego waga i grubość niebezpiecznie zbliży się do Maka, ale funkcjonalnością to dalej będzie co innego.

#52 filu_

filu_
  • 259 postów

Napisano 24 maja 2020 - 18:25

Smart Folio jest lżejsza, bo nie ma balastu, jak MK, równoważącego iPada. Ale nie ma też gładzika, podświetlanych klawiszy czy nawet diody Caps. Za to da się ją zawinąć "na plecy" w trybie tabletu. Wybór tej czy innej klawiatury albo w ogóle rezygnacja zależy od tego, jaki użytek robimy z tabletu.

Ja próbowałem w iSpocie zrobić jakiś użytek z pencila ale słabo mi szło :) Z drugiej strony, mam dziesiątki karteczek, karteluszek i innych świstków z notatkami, zapiskami, a przede mną leżą kolorowe długopisy, co pozwala mi lepiej wykorzystać kartkę (więcej upchnę bez utraty czytelności). Rysik byłby dla mnie jak znalazł :)

iP 5S > iP SE > iP8
iPad mini

#53 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 208 postów

Napisano 24 maja 2020 - 18:31

Do takich notatek rysik w zestawie z aplikacją Notability jest absolutnie fantastyczny. Ponadto, od kiedy mam iPada z rysikiem, tablet graficzny Wacom powędrował do szuflady. Zabawa ze zdjęciami w Affinity Photo na iPadzie z Pencilem to bajka.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 24 maja 2020 - 18:33

#54 filu_

filu_
  • 259 postów

Napisano 25 maja 2020 - 06:31

Ciekawy, choć nie najnowszy, artykuł:
https://videoninpo.p...deo/#lumafusion
iP 5S > iP SE > iP8
iPad mini

#55 filu_

filu_
  • 259 postów

Napisano 25 maja 2020 - 13:54

Wystarczyło 10 min. z aplikacją Pliki na iPadzie mini i zacząłem żałować, że zamówiłem iPada Pro :) Zawieszała się, gdy chciałem otworzyć zeszłotygodniowe skany. Dziwne jest to, że po restarcie urządzenia działa jak gdyby nigdy nic.
iP 5S > iP SE > iP8
iPad mini

#56 Mirek 59

Mirek 59
  • 316 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 maja 2020 - 17:48

Do takich notatek rysik w zestawie z aplikacją Notability jest absolutnie fantastyczny. Ponadto, od kiedy mam iPada z rysikiem, tablet graficzny Wacom powędrował do szuflady. Zabawa ze zdjęciami w Affinity Photo na iPadzie z Pencilem to bajka.

Napisz mi proszę jak duże są to pliki ?

Czy taki 200 m nie będzie problemem aby w Affinity robić coś z fotka ?

po tym co napisałeś kusi mnie Pencil

#57 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 208 postów

Napisano 25 maja 2020 - 17:57

Wielkość plików różna. Obrabiałem ok. 20 MB pliki RAW z Canona, chociaż na ogół to jednak pstryki z iPhone. Ale i te RAW-y nie mulą. Rysikiem fajnie się robi maski i selektywny retusz. Używam iPada 11”, ale myśle, że prostsze modele też udźwigną.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 25 maja 2020 - 17:59

#58 Mirek 59

Mirek 59
  • 316 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 maja 2020 - 18:23

Moje pliki bywają większe bo 14 bit robi większy plik i stad mam zawsze ponad 100 MB 

Jak będą plik TIFF czy zostanie otwarty ?

#59 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 208 postów

Napisano 25 maja 2020 - 18:25

Nie wiem, nie mam takich ciężkich zdjęć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych