Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 2019 vs 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2019 - 09:41

Ech, Ty i to Twoje prawicowe widzenie świata. ;-) Wszystko musi być standardowe, „normalne” i hetero.

Ludzie są różni, komputery też są różne. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, i przecież nie zawsze to musi być Mac. Ten 12” jest dla niektórych idealnym rozwiązaniem, nie mającym żadnej konkurencji. Choć akurat nie dla Ciebie.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 23 listopada 2019 - 09:42


#27 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 listopada 2019 - 10:08

Ja tylko poproszę, żebyśmy nie wchodzili w dyskusji na porównania polityczne i/lub 'okołoseksualne'. Ze względu na drażliwość tematu nie chcemy tego na tym forum, które w zamyśle jest o technologii.


  • makemymind lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#28 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2019 - 10:18

Emotka miała podkreślić oczywistą żartobliwość tego porównania, ale myśl pozostaje wyłącznie w obszarze technologii. Różne potrzeby, różne rozwiązania.

#29 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 listopada 2019 - 13:40

Ech, Ty i to Twoje prawicowe widzenie świata. ;-) Wszystko musi być standardowe, „normalne” i hetero.

Ludzie są różni, komputery też są różne. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, i przecież nie zawsze to musi być Mac. Ten 12” jest dla niektórych idealnym rozwiązaniem, nie mającym żadnej konkurencji. Choć akurat nie dla Ciebie.

 

MB12" ideałem nie był. A że Apple go wycofało świadczy o tym, że jednak sami go nie chcieli w swoim portfolio.
Za stary już jestem, żeby się nabrać na narzucanie obcych mi, "nowoczesnych" wizji komputerowych. Dla mnie "Think different" oznacza "Myśl tak, jak my byśmy chcieli, żebyś myślał".


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#30 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2019 - 14:28

MB12" ideałem nie był.

Ideał to nie metr. Nie znajdziesz jego wzorca w Sevres pod Paryżem. Powiem tak, ja MB12 kupiłem żonie kiedy jeszcze był w ofercie, a nowego Aira jeszcze nie było. Gdybym dziś miał ponownie podjąć tę decyzję i oba byłyby do wyboru, wybrałbym znowu 12. I często zazdrośnie zerkam w jego kierunku, kiedy żona na nim pisze swoje teksty. Choć wiem, że do moich zastosowań, w których mieści się amatorska obróbka filmów, się nie nada, to w jej przypadku jest idealny.

 

Został wycofany, bo Apple chciało się pozbyć starego Aira, który ze względu na niską cenę cieszył się dużym zainteresowaniem. Zrobili nowego, znacznie droższego i trzeba było ubić 12, żeby się z nim nie kanibalizowała.



#31 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 23 listopada 2019 - 15:36

 

 

Bo ostatnim macbookiem, w którym realnie dało się wymienić dysk nie jest ten z 2015, tylko 2012. Tam pasują normalne dyski, a nie absurdalnie drogie wynalazki.

 

Patrz, a ja wkładałem zupełnie normalne dyski NVMe na M.2 (Samsung) do MBP15 2014 i 2015 i działają bez problemu. Działa nie tylko Samsung, jest wybór.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych