Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#126 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 05 października 2019 - 17:14

Jak zwykle - sto postów i 99 o tym czy ktoś ma zamiar kupić, czy już dostał, gdzie utknęła przesyłka etc.  :)

 

W czwartek odebrałem wreszcie swojego Nike Series 5 GPS + Cellural. Nie zauważyłem żadnego drenowania akumulatora jak to wszędzie piszą - może dlatego, że od razu zaktualizowałem do 6.0.1. Po wstępnej zabawie i poustawianiu wszystkiego doładowałem do 100% wczoraj ok. 10 rano i teraz mam jeszcze 29% (dodatkowo zawsze śpię z zegarkiem na ręce ale oczywiście w offline). W tym czasie kilkadziesiąt powiadomień, ok. 1h aktywności + muzyka na słuchawki bluetooth, kilkanaście interakcji z różnymi apkami.

 

Samo AoD dupy nie urywa; w serii Gear/Watch Samsunga jest to imo o wiele lepiej tzn. ładniej rozwiązane bo np. tylko wskazówki tarczy świecą dyskretnie 3-4 kolorami i dopiero po wybudzeniu dostajemy całą tarczę i pełnię kolorów. W AW5 wszystko wygląda tak samo tylko po prostu jest ciemniejsze o kilka tonów + po wybudzeniu pojawia się na niektórych tarczach wskazówka sekundnika. Po następnym pełnym ładowaniu wyłączę AoD i zobaczymy jaki ma wpływ na baterię. Acha - ktoś pytał wcześniej - wskazówka godzinowa i minutowa normalnie się ruszają w AoD.

Wieczorem dodam jeszcze esim z Orange to zobaczymy jak sobie poradzi z AoD i jeszcze siecią komórkową.

 

Kompas pomimo stalowej bransolety działa normalnie, zresztą dla mnie akurat zbędny bajer.

 

Cała reszta + szybkość dokładnie jak w AW4. Ja zmieniłem bo oddałem AW4 żonie ale w innym przypadku sens przesiadki kompletnie nieuzasadniony.

 

815f2d89b23d8eb2gen.jpg

 

Sam watchOS 6 jeszcze nie do końca dopracowany bo od czasu do czasu zdarza się chrupnięcie (szczególnie po wejściu/wyjściu w siatkę aplikacji) a w docku przy usuwaniu często mam takie jakby przesunięcie całego ekranu w lewo - trwa to dosłownie ułamek sekundy ale widać, że coś nie kaman z tą animacją.

 

 

Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam.

Będę miał taki sam w czwartek, tylko problem że mam obecnie jeszcze iPhone X z jedną kartą z Play, czy jest możliwość odpalenia AW 5 celurar na karcie Orange w iPhonie a później używanie bez karty Orange w iPhonie ?



#127 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 października 2019 - 21:37

Watch nie ma fizycznie karty SIM, ma eSIM. W Orange aktywuje się to jako dodatkowe eSIM do "podstawowej" karty.

 

Kupiłem stalowego AW5. Robi dobre wrażenie w porównaniu z aluminiowym, choć nie mam poczucia, że musi kosztować tysiaka więcej :P Na minus sosnowy pasek - mogłem wziąć z czarnym, choć pewnie dokupię bransoletę mediolańską.

 

Ktoś pytał, jak wygląda Always on po zdjęciu zegarka z ręki. No więc odpowiadam: nijak, samo się wyłącza.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 05 października 2019 - 21:49

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#128 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 05 października 2019 - 21:58

Watch nie ma fizycznie karty SIM, ma eSIM. W Orange aktywuje się to jako dodatkowe eSIM do "podstawowej" karty.

 

Kupiłem stalowego AW5. Robi dobre wrażenie w porównaniu z aluminiowym, choć nie mam poczucia, że musi kosztować tysiaka więcej :P Na minus sosnowy pasek - mogłem wziąć z czarnym, choć pewnie dokupię bransoletę mediolańską.

 

Ktoś pytał, jak wygląda Always on po zdjęciu zegarka z ręki. No więc odpowiadam: nijak, samo się wyłącza.

To, że ma eSim to oczywiste, chodziło mi raczej o to że do odpalenia musi być karta matka w iphonie i czy po dopaleniu esim na AW będzie on działał jeżeli w iphonie będzie inna karta ?



#129 bysio

bysio
  • 216 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 05 października 2019 - 22:23

Powinien działać. 

 

Wystarczy wyłączyć iphona żeby to sprawdzić..


Użytkownik bysio edytował ten post 05 października 2019 - 22:24

McBook Pro 15" Touch Bar  / iPhone 11 Pro / iPad 11 Pro LTE / Apple Watch 5 SS


#130 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 06 października 2019 - 00:10

Powinien działać. 

 

Wystarczy wyłączyć iphona żeby to sprawdzić..

Tak, też zrobię jak już będę miał, myślałem po prostu, że ktoś ma takie doświadczenie



#131 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 06 października 2019 - 17:23

To, że ma eSim to oczywiste, chodziło mi raczej o to że do odpalenia musi być karta matka w iphonie i czy po dopaleniu esim na AW będzie on działał jeżeli w iphonie będzie inna karta ?

 

Telefon iPhone i zegarek Apple Watch muszą korzystać z usług tego samego operatora. Jeśli zmienisz operatora telefonu iPhone*, musisz usunąć poprzedni plan taryfowy z zegarka Apple Watch i zarejestrować go w nowym planie.

 

Źródło: https://support.appl.../pl-pl/HT207578



#132 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 07 października 2019 - 10:43

Jak zwykle - sto postów i 99 o tym czy ktoś ma zamiar kupić, czy już dostał, gdzie utknęła przesyłka etc.  :)

 

W czwartek odebrałem wreszcie swojego Nike Series 5 GPS + Cellural. Nie zauważyłem żadnego drenowania akumulatora jak to wszędzie piszą - może dlatego, że od razu zaktualizowałem do 6.0.1. Po wstępnej zabawie i poustawianiu wszystkiego doładowałem do 100% wczoraj ok. 10 rano i teraz mam jeszcze 29% (dodatkowo zawsze śpię z zegarkiem na ręce ale oczywiście w offline). W tym czasie kilkadziesiąt powiadomień, ok. 1h aktywności + muzyka na słuchawki bluetooth, kilkanaście interakcji z różnymi apkami.

 

Samo AoD dupy nie urywa; w serii Gear/Watch Samsunga jest to imo o wiele lepiej tzn. ładniej rozwiązane bo np. tylko wskazówki tarczy świecą dyskretnie 3-4 kolorami i dopiero po wybudzeniu dostajemy całą tarczę i pełnię kolorów. W AW5 wszystko wygląda tak samo tylko po prostu jest ciemniejsze o kilka tonów + po wybudzeniu pojawia się na niektórych tarczach wskazówka sekundnika. Po następnym pełnym ładowaniu wyłączę AoD i zobaczymy jaki ma wpływ na baterię. Acha - ktoś pytał wcześniej - wskazówka godzinowa i minutowa normalnie się ruszają w AoD.

Wieczorem dodam jeszcze esim z Orange to zobaczymy jak sobie poradzi z AoD i jeszcze siecią komórkową.

 

Kompas pomimo stalowej bransolety działa normalnie, zresztą dla mnie akurat zbędny bajer.

 

Cała reszta + szybkość dokładnie jak w AW4. Ja zmieniłem bo oddałem AW4 żonie ale w innym przypadku sens przesiadki kompletnie nieuzasadniony.

 

815f2d89b23d8eb2gen.jpg

 

Sam watchOS 6 jeszcze nie do końca dopracowany bo od czasu do czasu zdarza się chrupnięcie (szczególnie po wejściu/wyjściu w siatkę aplikacji) a w docku przy usuwaniu często mam takie jakby przesunięcie całego ekranu w lewo - trwa to dosłownie ułamek sekundy ale widać, że coś nie kaman z tą animacją.

 

 

Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam.

 

Rzuć informacją nt. LTE + AoD co do baterii. Tak rzetelnie :)


"It's the difference between me and you. You wanna lose small and I wanna win big..."

#133 edir

edir
  • 5 postów

Napisano 08 października 2019 - 11:26

https://www.imore.com/apple-watch-series-5-battery-test

4 vs 5 AOD



#134 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 08 października 2019 - 12:41

Czyli śladowa różnica. ;-) Ale już przy wyłączeniu AoD w S5 i innych niepotrzebnych bajerów pewnie wynik będzie znacznie lepszy.


"It's the difference between me and you. You wanna lose small and I wanna win big..."

#135 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 08 października 2019 - 20:30

Nie wiem czy zaważyliście że z sklepów internetowych Apple znikł AW4, zostało AW3 i AW5 co jest grane?? starszy model i najnowszy sprzedają a 4 nie ??



#136 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 października 2019 - 21:27

Nie wiem czy zaważyliście że z sklepów internetowych Apple znikł AW4, zostało AW3 i AW5 co jest grane?? starszy model i najnowszy sprzedają a 4 nie ??

 

Apple zawsze tak robi. 4 to prawie to samo co 5, a 3 została obniżona cena.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#137 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 09 października 2019 - 12:13

Nie wiem czy zaważyliście że z sklepów internetowych Apple znikł AW4, zostało AW3 i AW5 co jest grane?? starszy model i najnowszy sprzedają a 4 nie ??

Gdyby zostawili "czwórkę" w ofercie, to czwórka mogłaby kanibalizować sprzedaż piątki, a to raczej nie jest firmie na rękę :P.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#138 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 października 2019 - 13:21

Korzystam od weekendu ze stalowego AW5. Jak pisałem, Always on wyłącza się, gdy zdejmie się zegarek z ręki. Ładuję - tak, jak AW4 - co drugi dzień, ale nie noszę zegarka cały dzień, a tylko jak wychodzę z domu. Nawet mam wrażenie, że jest trochę lepiej niż w przypadku AW4, ale z drugiej strony ciężko porównywać roczną baterię do nowej. Z tym że Always on faktycznie bierze więcej baterii, więc pewnie gdybym nosił cały czas, to nie wytrzymałby dwóch dni. Jeszcze zamówiłem bransoletę mediolańską, bo te sportowy zielony pasek średnio pasuje do stalowej wersji.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#139 imlonger

imlonger
  • 50 postów

Napisano 10 października 2019 - 07:00

Cześć, przymierzam się do zakupu AW tylko, że mam dylemat czy warto dopłacić ok 450 zł do AW5 czy może kupić AW4? Dodam, że będzie to mój pierwszy AW jednak nie chce kupować poniżej tego.

Z argumentów, które mnie przekonują do "piątki" to chyba dłuższy czas pracy na baterii (z wyłączonym AoD) oraz nowszy procesor a co za tym idzie dłuższe wsparcie, dłuższe szybsze działanie. Proszę o jakieś rady.



#140 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 10 października 2019 - 07:15

Procesor jest taki sam, tylko nazwa inna.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#141 relakzstyle

relakzstyle
  • 189 postów

Napisano 10 października 2019 - 08:43

Procesor jest taki sam, tylko nazwa inna.

o cholera. Myślałem ze procek jest nowy , szybszy. Dzięki za tą informacje- kupuje AW 4 :-)



#142 adil

adil
  • 6 postów

Napisano 11 października 2019 - 07:43

Jak dobrze poszukasz, znajdziesz 5 w cenie 4 (wersja alu). Sam kupiłem na włoskim amazonie 5 44mm alu za 404€.

#143 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 października 2019 - 09:49

Od dwóch tygodni używam AW5 i poza AOD w zasadzie niczym się nie różni. Ogólnie jednak uważam za duży plus wprowadzenie tej funkcji AOD, przydaje się bardzo często, w końcu nie trzeba nie wiadomo jak przekręcać rękę aby zobaczyć która godzina i czy są powiadomienia. W AW4 różnie z tym bywało, czasami musiałem stuknąć w ekran aby się aktywował, tu takiego problemu nie ma. Bateria działa podobnie, spokojnie cały dzień wystarcza i zostaje jeszcze sporo %. Cena względem AW4 bardzo podobna i wg mnie warto dopłacić. 


Użytkownik effe edytował ten post 18 października 2019 - 09:50

iPhone 12 mini 


#144 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 października 2019 - 17:17

Jeszcze jedno, skoro AW5 posiada AOD to czemu coś w tym stylu nie funkcjonuje, gdy ładujemy zegarek na np. stacji? 


iPhone 12 mini 


#145 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 19 października 2019 - 06:13

Jeszcze jedno, skoro AW5 posiada AOD to czemu coś w tym stylu nie funkcjonuje, gdy ładujemy zegarek na np. stacji?


AOD zostało dodane w AW5 zatem to koże pojawi się w AW6. Apple zawsze daje palca a nie całą rękę ;-)
Być może AOD było gotowe przy AW4 ale przenieśli to na AW5...

#146 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 23 października 2019 - 17:53

@Ament

 

 

Jaki to model bransolety?



#147 Ament

Ament
  • 503 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 24 października 2019 - 08:12

W związku z różnymi pytaniami:

 

- dołożenie esim z pewnością wpływa na czas pracy zegarka ale to jest naprawdę kwestia bardzo indywidualna i zależna od mnóstwa czynników. Normalnie w tyg. ciężko mi odczuć jakąś różnicę bo np. szybki wypad na zakupy bez telefonu, utrata połączenia z iPhonem w domu (różnica pięter), sama siła sygnału etc., nie powoduje że nagle zegarek pracuje o połowę krócej. Np. 2 tyg. temu chodziłem trochę po "górach" z samym zegarkiem bez telefonu (w trybie 'wędrówka') i padł po 8h ale z uwagi na teren z pewnością cały czas męczył się żeby złapać zasięg. W kolejny znowu weekend też połaziłem ale już w innym miejscu (bardziej cywilizowanym i lepiej obstawionym stacjami BTS) i wytrzymał do późnego wieczora. Nie da się jednoznacznie napisać, że pracuje na jednym ładowaniu tyle i tyle bo u każdego ten przedział czasowy będzie inny.

Reasumując, czas pracy na jednym ładowaniu oceniam podobnie jak w AW4. W "normalnych" warunkach, bez "zabawy" i po update do 6.1 - bo ta aktualizacja będzie chyba właśnie kluczowa dla AW5 - spokojnie wytrzymuje 1,5-2 dni. 

 

- ciężko też powiedzieć czy wyłączenie AoD wydłuża czas pracy bo to tak samo indywidualna kwestia jak wyżej. Co z tego, że np. wyłączę tą funkcją jak akurat w tym dniu dostanę 100 powiadomień więcej i zaoszczędzona energia pójdzie na haptykę albo dłuższe świecenie ekranu... Takie porównania, że mi działa z AoD/bez AoD tyle i tyle a mi tyle i tyle są imo bez sensu. Skoro AW5 oferuje AoD i jest to kluczowy ficzer dla tej generacji to nie rozumiem dlaczego miałbym z tej funkcji nie korzystać. Chyba właśnie tylko dla AoD robi się upgrade z AW4  ;) 

 

- @konrad white - poszło info na pm.

 

a069f2448f7db0a4gen.jpg


 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#148 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 24 października 2019 - 09:35

Z włączonym AOD to AW wygląda jak zegarek bo bez to tylko czarna/srebrna kostka na nadgarstku..

Użytkownik Clevland edytował ten post 24 października 2019 - 09:35


#149 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 12 listopada 2019 - 09:52

Nie wiem czy zaważyliście że z sklepów internetowych Apple znikł AW4, zostało AW3 i AW5 co jest grane?? starszy model i najnowszy sprzedają a 4 nie ??

Czwórka dostępna jest w Cortlandzie https://www.cortland...h/series-4.html



#150 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 12:24

Panie i Panowie skusiłem się na stalowy AW5 jutro ma przyjść ma ktoś tutaj taki model? Jakie wasze odczucia ? lepsza wytrzymałość ekranu na ryski itd ?


Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych