Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#301 Michq

Michq
  • 5 postów

Napisano 30 września 2020 - 07:00

Czesc, właśnie odpaliłem swojego aw5 :) Ale czy jest normalne ze pierwsze łączenie z aktualzacja trwało 1,5h (?)
Kolejna sprawa nie mogę włączyć Trybu widownia - jakiś pomysl jaką inną opcje wyłączyłem ze nie mozna włączyć?
I czy zawieszanie się mulenie w akcji dolnego przycisku "pasek zmiany aplikacji to norma często nie mogę wylaczyc aplikacji (!?)
Czy naklejone szkło ochronne może mieć jakiś wpływ na to ??

#302 Michq

Michq
  • 5 postów

Napisano 30 września 2020 - 11:22

Czesc, właśnie odpaliłem swojego aw5 :) Ale czy jest normalne ze pierwsze łączenie z aktualzacja trwało 1,5h (?)
Kolejna sprawa nie mogę włączyć Trybu widownia - jakiś pomysl jaką inną opcje wyłączyłem ze nie mozna włączyć?
I czy zawieszanie się mulenie w akcji dolnego przycisku "pasek zmiany aplikacji to norma często nie mogę wylaczyc aplikacji (!?)
Czy naklejone szkło ochronne może mieć jakiś wpływ na to ??


Edit. Szkło miało wpływ, po zdjęciu chodzi szybciej.
Nadal nie wiem jak wlaczyc -tryb widownia ?!?

#303 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2020 - 12:06

Przeczytaj instrukcję.


  • 6c1fb0760d lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#304 sipap

sipap
  • 63 postów

Napisano 04 października 2020 - 22:53

Czy używacie jakiegoś etui do swoich AW ? Jeśli tak , to co polecacie ? Zastanawiałem się nad Spigen Liquid Crystal lub Spigen Thin Fit.

#305 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 05 października 2020 - 16:00

A ja właśnie miałem pytać o jakieś szkło. Używacie jakiegoś szkła? Czy przeszkadza ono w codziennym użytkowaniu?


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#306 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 06 października 2020 - 19:52

Ludzie żadnych szkieł i etui na Apple watcha, bez przesady :)
  • damianmajk i 6c1fb0760d lubią to

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#307 Michal.piasecki

Michal.piasecki
  • 5 postów

Napisano 06 października 2020 - 20:28

Tez myślałem ze nie będę miał etui, szkła itp. Ale jak po około miesiącu zobaczyłem straszne rysy na ekranie to się załamałem. Zamówiłem na aliExpres naklejane szkło - od razu 3 sztuki - za 3-4 zł. Na pierwszej uczyłem się zakładać i po tygodniu zdjąłem bo było za dużo pęcherzy powietrza i na rogach odchodziło. Później założyłem druga - już lepiej mi wyszło i już ponad 4 miesiące używam. Dotyk działa super. Nie widać też, że coś jest naklejone. Polecam

#308 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 października 2020 - 08:29

Tez myślałem ze nie będę miał etui, szkła itp. Ale jak po około miesiącu zobaczyłem straszne rysy na ekranie to się załamałem. Zamówiłem na aliExpres naklejane szkło - od razu 3 sztuki - za 3-4 zł. Na pierwszej uczyłem się zakładać i po tygodniu zdjąłem bo było za dużo pęcherzy powietrza i na rogach odchodziło. Później założyłem druga - już lepiej mi wyszło i już ponad 4 miesiące używam. Dotyk działa super. Nie widać też, że coś jest naklejone. Polecam

Gdzieś chyba już pisałem o tych pseudo szkłach, czy innych etui, w których zegarek wygląda jak jakaś zabawka dla dzieci ;) spróbuj sobie potrenować z taką folią, idź na basen itd. Może ze 3-4 razy będzie się trzymała. Ale moja, każda folia, po kilku takich próbach wyglądała tragicznie, wszystko dookoła odklejone, poszarpane. Zdecydowanie nie polecam zakładać jakichkolwiek folii oraz etui. A to, że ekran jest bardzo delikatny - w SS trochę lepszy, ale też nie rewelacja, to każdy o tym wie ;)  



#309 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 07 października 2020 - 09:32

Powtórzę: trzymajcie w pudełku, nic się nie porysuje.


  • damianmajk, mateuszns1 i dobrakawa lubią to

#310 cytrynaxxl

cytrynaxxl
  • 19 postów

Napisano 15 października 2020 - 20:15

Hej czy ktoś do swojej 5 instalował już extra e-sim z orange ??? Otóż spotkałem się z takim problemem na iphone 11 zainstalowałem extra e-sim z orange i chciałem to samo zrobić na zegarku jednak wyskakiwał mi błąd. Jak włożyłem fizyczną kartę sim wszystko poszło ok działa bez problemu. Kartę fizyczną wyciągnąłem wrzuciłem do telefonu roboczego natomiast iphone jak i zegarek działały na extra e-simach. Do czasu aż wyłączyłem telefon po ponownym włączeniu zegarek nie widział sieci. Musiałem więc włożyć na chwilę do gniazda fizyczną kartę sim po czym zegarek złapał sieć i mogłem ja przełożyć ponownie do drugiego telefonu. Orange rozkłada ręce, gadają ze mają jakieś błędy ale widzę ze w ogólnie nie rozumieją tematu czy może ktoś z was się spotkał z takim błędem. Czy może ktoś korzysta z podobnej konfiguracji.



#311 onkel

onkel
  • 8 postów

Napisano 04 listopada 2020 - 12:52

Ja mam folię rock. Nie widać jej a chroni CAŁY wyświetlacz przed rysami. IMO szkło i jakieś etui szpeci go i powiększa.


Mam też pytanie czy tak jest (It's not a bug, it's a feature) czy tylko u mnie jest jakiś błąd.
Jestem na spotkaniu. Ktoś dzwoni, czuję jak zegarek wibruje ale dopóki nie dotknę wyświetlacza albo nie ruszę ręką (włączona opcja budź po uniesieniu nadgarstka) to nie widać kto? co? 
Tak ma być czy muszę coś zmienić w ustawieniach?



#312 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2020 - 13:28

Przy AOD tak jest.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#313 onkel

onkel
  • 8 postów

Napisano 04 listopada 2020 - 14:29

Przy AOD tak jest.

Zrobiłem test. Wyłączyłem AOD i zadzwoniłem z drugiego numeru. Zegarek wibruje ale ekran czarny.



#314 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2020 - 14:33

Ciekawe. Sprawdzę popołudniu u siebie (na aw6, ale w sumie żadna różnica) - teraz nie mam drugiego numeru w domu, bo jest w pracy :P


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#315 onkel

onkel
  • 8 postów

Napisano 04 listopada 2020 - 21:58

Ciekawe. Sprawdzę popołudniu u siebie (na aw6, ale w sumie żadna różnica) - teraz nie mam drugiego numeru w domu, bo jest w pracy :P

Udało Ci się sprawdzić?
A może ktoś jeszcze może u siebie sprawdzić jak to jest?

Użytkownik onkel edytował ten post 04 listopada 2020 - 21:59


#316 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 00:03

Zapomniałem, przepraszam. Postaram się jutro pamiętać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#317 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 18:55

Sprawdziłem! Poszły dwa testy:
- w chwili dzwonienia patrzyłem na zegarek i się od razu pokazało,
- w chwili dzwonienia miałem nadgarstek w bok, żeby było ‚wyłączone’, ale dalej widziałem, co się dzieje na ekranie - nic się nie pokazało, była tylko wibracja i dźwięk, ale jak podniosłem nadgarstek w stronę twarzy, od razu się pokazało, kto dzwoni. AOD włączone.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#318 onkel

onkel
  • 8 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 21:21

Sprawdziłem! Poszły dwa testy:
- w chwili dzwonienia patrzyłem na zegarek i się od razu pokazało,
- w chwili dzwonienia miałem nadgarstek w bok, żeby było ‚wyłączone’, ale dalej widziałem, co się dzieje na ekranie - nic się nie pokazało, była tylko wibracja i dźwięk, ale jak podniosłem nadgarstek w stronę twarzy, od razu się pokazało, kto dzwoni. AOD włączone.


Dzięki za sprawdzenie.
To widocznie tak jest. IMO trochę słabe. Bo mimo wszystko trzeba wykonać ruch ręka żeby zobaczyć co? kto? Bez sensu trochę. Za to powinna odpowiadać jakaś opcja np. prywatności.
Pomijam fakt ze przy włączonej opcji „obudź przy ruchu ręką” zegarek przy minimalnym ruchu już się wybudza i czułości tez nie można ustawić.

Użytkownik onkel edytował ten post 06 listopada 2020 - 21:22


#319 jmtm7

jmtm7
  • 3 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 18:31

witajcie,

mam pytanie: czy do odblokowywania Macbooka za pomocą apple watcha musi być włączone wifi w zegarku?



#320 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopada 2020 - 21:16

Nie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#321 jmtm7

jmtm7
  • 3 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 21:28

W takim przypadku co może być przyczyną że działa tylko z aktywnym wifi w zegarku?

#322 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 22:06

witajcie,

mam pytanie: czy do odblokowywania Macbooka za pomocą apple watcha musi być włączone wifi w zegarku?

Chyba tak.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#323 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopada 2020 - 23:12

Wydawało mi się, że przez długi czas (rok minimum) nie miałem w aw4 włączonego wifi, a działało.
Ale najwyraźniej mi się wydawało, bo właśnie zrobiłem test i rzeczywiście bez wifi nie działa.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd w #333 - coś miałem źle zakodowane w głowie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#324 jmtm7

jmtm7
  • 3 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 23:42

ok dziękuję



#325 onkel

onkel
  • 8 postów

Napisano 19 stycznia 2021 - 23:01

Mam problem z moim zegarkiem. Odkładam go na stolik i oczywiście odrazu się blokuje. Jednak przyjmuje powiadomienia z telefonu i tak jeśli ktoś do mnie dzwoni to dzwonię telefon i zegarek. Na infolini Apple nie pomogli. Powiedzieli ze tylko serwis.

3 rady przywracalem do ustawień fabrycznych o cały czas to samo. Miał ktoś taki problem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych