Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Porównanie iPhone i iOS vs Android


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#51 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 16 września 2019 - 11:06

Akurat wczorajsza rozmowa odbywała się między Tobą, a mną, a tak się akurat składa, że od momentu wejścia do sprzedaży HTC Dream jestem wiernym użytkownikiem androida, z drobnymi, kończącymi się porażką, przerwami na iOS.
Uchodzę też wśród znajomych z hejtera Apple, chociaż za takiego się nie uważam. Szkoda, że zamiast przenieść wczorajszą dyskusję tutaj moderator wywalił ją na amen.

Czytając jednak Twój post powyżej wydaję mi się, że jednak mnie wczoraj nie zrozumiałeś, albo nie chciałeś bo z dwiema pierwszymi linijkami się całkowicie zgadzam. I tak ja widzisz w podpisie jestem użytkownikiem obu systemów, a urządzeń z androidem mam tyle, że obdzieliłbym pół tego forum ;)

Uważam też, że cenowo flagowe urządzenia z androidem są już bardzo blisko cenowo produktom Apple, a jeśli popatrzymy na nie przez pryzmat utraty wartości przy odsprzedaży to ich zakup wydaje się być średnio opłacalny. Sam się o tym wielokrotnie przekonałem.

PS
I proszę, na przyszłość nie porównuj cen Apple z oficjalnej dystrybucji z ceną Samsunga S10+ PE z zagranicznej dystrybucji i z fakturą 0% bo to nie jest w porządku.

Dałem ceny note ze strony Samsunga i cenę iPhone pro że strony apple. Druga sprawa apple już szybciej traci na wartości jak kilka lat temu. Jest tego więcej na rynku. Znajomy kupil w sobotę XS max 256GB 3 tygodniowego za 2900zl.

Użytkownik EMU edytował ten post 16 września 2019 - 11:08

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#52 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2019 - 13:15

Na końcu naszej rozmowy wrzuciłeś ofertę z EMAGu gdzie ceramiczny S10+ PE kosztował coś ponad 3kpln, ale jak się tam wczytać to sprzedawała to firma z UK, z fakturą vat 0%.

Mniejsza o to. Może i teraz rynek jest przesycony produktami Apple i nie ma aż takiej małej straty jak kiedyś, ale nadal uważam, że mniej tracimy na produktach Apple niż na sprzęcie z androidem, poza kilkoma wyjątkami.

Ja ostatnim androidem jaki miałem i sprzedałem był Pixel 2 128GB którego po 14 miesiącach sprzedałem za 2200zł (kupiłem za 4499zł kilka dni po premierze).



#53 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 16 września 2019 - 15:23

Na końcu naszej rozmowy wrzuciłeś ofertę z EMAGu gdzie ceramiczny S10+ PE kosztował coś ponad 3kpln, ale jak się tam wczytać to sprzedawała to firma z UK, z fakturą vat 0%.
Mniejsza o to. Może i teraz rynek jest przesycony produktami Apple i nie ma aż takiej małej straty jak kiedyś, ale nadal uważam, że mniej tracimy na produktach Apple niż na sprzęcie z androidem, poza kilkoma wyjątkami.
Ja ostatnim androidem jaki miałem i sprzedałem był Pixel 2 128GB którego po 14 miesiącach sprzedałem za 2200zł (kupiłem za 4499zł kilka dni po premierze).

Tak wrzuciłem tylko żeby pokazać. Ale dobrze wiesz że cały czas pisałem o note 10.

Pixel myślę że w tej chwili najlepiej trzymie cenę.

Użytkownik EMU edytował ten post 16 września 2019 - 15:24

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#54 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 września 2019 - 15:35

Pixela 1 po jakiś 6 miesiącach używania, sprzedałem drożej tak z 300-500PLN;). To był wyjątek od reguły, zawsze ale to zawsze traciłem więcej kasy na odsprzedaży androida jak iPhone. A miałem telefonów pierdyliard. Wymieniałem co kilka miesięcy.. Jak ja się cieszę, że mi w końcu przeszło. Dziękuję Ci Apple;).


MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#55 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 25 grudnia 2019 - 08:52

Porównanie oneplus 7T Pro i XS Max.

Aparat - nie mam zdania, mało korzystam.

Poręczność/bryła - wygodniejszy dla mnie jest oneplus że względu na to, że jest po prostu węższy i ciut lżejszy. O dziwo mając 11 i XS Max czułem, że 11 jest jakaś mniej premium (ciężko wytłumaczyć), zaś przy tym modelu tego nie czuje.

Szybkość - dla mnie to samo. Specjalnie przełożyłem kartę główna do oneplusa żeby był jako daily. Żadnego wow nie odczułem jedynie animacje krótsze, ale odpalanie aplikacji to dla mnie to samo. Mam wersje z 8GB RAM i coś musi być chyba skopane, bo jak robię test na RAM management, to XS Max jest w stanie więcej aplikacji zostawić w pamięci. Po prostu w jednym i drugim poziom jest na tyle wysoki, że nie ma na co narzekać.

Ekran - kolory, rozdzielczość tu i tu super dodam tylko, że na oneplus mam ustawione fhd+, bo mniej je baterii, a różnicy nie widzę w stosunku do pełnej rozdzielczości. Jednakże dochodzi kwestia 90Hz. Fajny, przyjemny bajer, ale nie rzucił mnie na kolana. Pouzywasz telefonu z 60Hz przez chwilę i zapominasz. Jednakże całościowo za 90Hz i brak wcięcia wygrywa oneplus.

Bateria - trochę lepsza w XS Max

Zapomniałem dodać. Podczas użytkowania oneplus zatęskniłem za Face ID. Wg mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie. (Tak wiem, jest skaner twarzy w oneplus i podobno działa nieźle, ale irytuje mnie wysuwający się obiektyw)

Ogólnie miałem wcześniej zwykłego 7 pro, ale nie próbowałem go jako daily czego żałowałem. Teraz spróbowałem jeszcze raz i tak czy siak zostaję przy XS Max z prostego powodu. Wolę iOS, z którego korzystam 8-9 lat, z którego jestem zadowolony i nie chce mi się przy okazji przenosić wszystkich danych, które mam.

Jednakże super telefon i jedyny na androidzie dotychczas, na który byłbym w stanie się przesiąść gdyby nie przyzwyczajenie i synchronizacja z Macbookiem. Jak są jakieś pytania w kwestii porównania do XS Max/11 zwykłej (tej już nie mam) to śmiało można pytać.
  • iKnow lubi to

#56 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 25 grudnia 2019 - 13:46

Dziękuje Ci za ta recenzje. Jestem właśnie w rozterce rzucenia IOS i przejścia na androida. Problem (dla niektórych banalny) ale nie chce bawić mi się w sprzedaż chociażby zegarka AW4.
W euro AGD jest teraz fajna promocja na note10+. Z drugiej strony jak poczekam do września, to w firmie będzie wymiana telefonów i pewnie dostanę s10. Jak patrzę na możliwości nota czy oneplusa, to IOS jest systemem nudnym jak flaki z olejem. Z drugiej strony jego prostota sprawia, ze sposób użytkowania jest lepszy, wygodniejszy. Na przełomie lutego będę miał dwa telefony do wyboru XS max bądź 11 pro. Hmm nie wiem, czy nie olać tematu i poczekać na ip12 nie mam presji na zmianę telefonu.

Użytkownik Trancex edytował ten post 25 grudnia 2019 - 13:48

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#57 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 25 grudnia 2019 - 14:26

Ernest ja miałem wcześniej trochę OP7pro i miałem podobne odczucia co Ty, został iOS, fajnie porównałeś i obiektywnie.
Trancex tak samo porównując nawet sam Android na OP czy Note, to na OP wieje też trochę nudą, jeśli tak porównać możliwości. Z drugiej strony te samsungowe funkcje w większości i tak nie używałem, rysik mi zbędny, w dodatku kupę aplikacji niepotrzebnych, których normalnie nie da się wywalić, a się nie używa, działają jako procesy w tle. Ale fakt Note to bardzo fajny sprzęt, dla mnie Android nr 1, design, jakość ekranu. A konkretnie czego Ci brakuje w iOS aż tak ??

#58 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 25 grudnia 2019 - 20:52

Ogólnie nie brakuje mi niczego w IOS, bardziej znudził mnie IP jako sam sprzęt. Ponadto zaczął mnie denerwować fakt, ze za o wiele mniejsze pieniądze można kupić coś o wiele lepszego. Z biegiem lat zaczęło mi być po prostu szkoda kasy na wymiany telefonów co rok płacąc 5k. Dla przykładu note10+ do wyrwania za 3800 z oficjalnej polskiej dystrybucji. Tu już kwota jest do zniesienia, fakt minusem jest szybszy spadek cen/wartości niż w przypadku IP. Za 3800 nie kupi się IP XS max, przynajmniej w normalnym sklepie, a nie od kogoś z przedłużenia umowy. Wszyscy widzimy jak szybko technologia się zmienia, co rok jeden czy drugi producent coś dodaje w swoich urządzeniach, przez co mamy chęć posiadania nowszego modelu. W przypadku samsunga, pixela, czy oneplus na takowe zmiany można sobie pozwolić bez wyrzutów sumienia. W przypadku iPhone trzeba czerwona lampka się jednak zapala, bynajmniej u mnie. Za różnice w cenie tu się powtórzę, bo kiedyś to pisałem, wole „klepnąć” jakiś lot z Berlina i poleciec gdzieś z rodzina na kilka dni.

 


Użytkownik Trancex edytował ten post 25 grudnia 2019 - 21:54

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#59 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 25 grudnia 2019 - 21:35

Wcale nie trzeba kupować najnowszego i najdroższego iPhone. Skoro ktoś tak myśli to już może oznaczać jakąś chorobę. Owszem, kal kogoś stać i 5k to dla niego żaden problem to ok, jak najbardziej. Przez moment miałem jednocześnie 8, 11 oraz XS MAX i jak dla mnie działały one niemal identycznie. Mało tego, żona ma SE i działa podobnie jak w/w. Być może różnice są na papierze i w aparatach fotograficznych ale tego akurat nie oceniam bo w tym nie siedzę.
Miałem tez 1+ 7T i 7T pro. Uważam, że to najlepsze telefony z Androidem ale mimo wszystko tęskniłem za iOS chociaż co jakiś czas narzekam na soft. Nie mam żadnego ekosystemu od Apple ale iPhone siedzi mi jak żaden inny sprzęt.
Wydaje mi się, że wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji bo jeden system nie jest ani lepszy ani gorszy od drugiego.

iPhone 11


#60 o3mgp

o3mgp
  • 10 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 14:41

w sumie i ja chętnie się wypowiem. Apple nigdy do mnie nie przemawiało :D przez 13 lat używałem androida, zawsze flagowce. Dwa tygodnie temu postanowiłem sprawdzić appla właściwie bardziej z ciekawości i jakieś może odmiany po androidach. Zakupiłem 11 pro max, od razu też wziąłem apple watch series 5 i airpods pro żeby mieć zestaw nacodzień. Za pewne z rok pożyje na takim zestawie. Jednak myślę że będzie to pierwszy i ostatni iphone. Pomijam kwestie ceny i tego że żaden telefon nie jest wart tych pieniędzy i każdy się zgodzi że nie płacimy za technologie czy innowacje, może kiedyś tak było. Teraz tak samo wybiera się iphona, jak kupuje się gucci a nie nike, bo mogę i chociaż chętnie unikam tego stwierdzenia jest to jakiś wyznacznik status społecznego, niestety, takie czasy.  Ale do konkretów, przeszedłem z huawei mate 20 pro, który jest dla mnie genialnym sprzętem po roku używania dalej byłem oczarowany właściwie każdym aspektem, a po aktualizacji do andorida 10 wrócił zachwyt z premiery telefonu. Iphone dla mnie nie chodzi szybciej i płynniej, jest szybki ale na pewno nie szybszy w codziennym używaniu. iOS dla mnie jest pełen ograniczeń i to chyba jego największa wada, dla wielu osób nie ma to znaczenia, ale ja sobie cenie personalizacje niż liczne ograniczenia i godzenie się z tym co przygotował producent. Dużo się mówi o bezpieczeństwie iOS, ciężko mi się do tego odnieść. Przez 13 lat z androidem przenigdy nie wydarzyło się cokolwiek co pozbawiło by mnie braku zaufania do androida, żadnych włamań, wirusów, znikających pieniędzy z konta ;) Jednak zdecydowanie uważam że kwestia bezpieczeństwa to nie zainstalowane oprogramowanie, a świadomość użytkowników, którzy decydują co instalują z jakich źródeł korzystają itd itd. Jest trochę rzeczy których mi brakuje na iOS, oczywiście do większości mogę się przyzwyczaić, ale no właśnie to zawsze jest kompromis i konieczność dostosowania się do tego na co apple nam pozwala. Niestety wydaję mi się że nie widzę ani jednego powodu żeby stwierdzić że apple z ios jest lepsze od flagowców z androidem, ale już wiele braków jestem w stanie dostrzec. Generalnie mam bardzo otwartą głowę na takie tematy więc nie hejtuję, obrońców rozumiem, hejterów także, bo jest wiele powodów by appla hejtować. Podsumowując, nie wiem czy byłbym w stanie polecić iphona komukolwiek



#61 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2020 - 15:08

No super, a może dasz jakiekolwiek konkrety? Bo póki co napisałeś tylko, że nie widzisz różnicy w płynności działania, czyli aspekt hardware, a to jest wątek o iOS vs Android, czyli zdecydowanie software. U Ciebie mamy same ogólniki - 'jakaś' personalizacja, 'jakieś' ograniczenia, 'jakieś' braki. Jakie?

I proszę, zacznij pisać jak człowiek, stosować sensowną interpunkcję i pamiętać o zasadach budowania zdań, bo to się wszystko zlewa w nieczytelny bełkot :(


  • 5b46927ee6, effe i Sebosz lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#62 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 stycznia 2020 - 15:34

To może ja dołożę trzy groszę. Obok X, używam służbowego Huaweia p30. Jeśli chodzi o sam software, p30 działa po prostu szybciej od X. Po zainstalowaniu Novy Launcher, animacje są o wiele płynniejsze od tych na ios 13. Aplikacje uruchamiają się szybciej, dłużej zostają w pamięci. Kiedyś (dobrze pamiętam) było sporo biadolenia o niestabilności systemu android, wywalaniu apek, dziwnych restartach. Piszę to z pełną świadomością i nic nie ściemniam - od 16 października, odkąd mam p30, żadna aplikacja się nie zamknęła sama z siebie, telefon nigdy się nie zrestartował. Android 9,  czy od niedawna 10 działa niezawodnie i szybko. Telefonów używam mniej więcej tyle samo w ciągu dnia. 

 

Ograniczenia?

 

1)Podpinam p30 do  jakiegokolwiek kompa z windowsem, kopiuje z i na niego zdjęcia, filmy, pliki cokolwiek, do dowolnego folderu, gdzie chcę. Na IOS bez odpowiedniego softu się nie da (chmury nie biorę pod uwagę, bo to nieraz upierdliwe przy większych plikach).

2)Chcę żeby telefon wyglądał inaczej - dwa kliknięcia na motywy, wygląd ikon etc. i mam całkowicie "nowy telefon".  O dowolnym aranżowaniu pulpitu, żeby ikony były tam gdzie chcę nie wspomnę. IOS codziennie wygląda tak samo.

3)Chcę nagrywać połączenia - na p30 nie ma problemu, na X się nie da.

4) Chcę inne domyślne aplikacje wiadomości, dialera połaczeń, które mają większe możliwości niż stockowa - nie ma problemu.

5)Brak Always On Display (dlaczego tak Apple się przed tym broni? Bez sensu, to takie wygodne)

6) Dwa tąpnięcia na pulpicie i telefon się blokuje - nie muszę więcej wciskać przycisku power, to bardzo wygodny i szybki skrót - tego mi brakuje w IOS.


  • iKnow lubi to

iPhone 15 Pro


#63 o3mgp

o3mgp
  • 10 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 15:46

stwierdziłem że nie ma sensu wymieniać tych braków. pojęcie personalizacji może i jest ogólne, ale jednocześnie wydało mi się oczywiste, jak i ograniczenia i ok wybacz, faktycznie poruszyłem dużo więcej kwestii niż samo oprogramowanie. Myślę że też nie wszystko zgłębiłem bo jednak iOS jest dla mnie nowy. Wiele spraw zapewne jest indywidualne i to co dla jednego jest wadą dla innego może być zaletą.

 

- przede wszystkim w androidzie można ustawić właściwie wszystko pod siebie. każdą aplikację. Każdą pierdołę i nie będę się rozpisywał bo to nie ma sensu, chociażby klawiatura, zainstaluje zewnętrzną, ale i tak nie wszędzie będzie ona bo apple uważa że ich jest bezpieczniejsza do wpisywania haseł, albo jakiś inny powód. Rozmiaru klawiatury też nie zmienię, drobnostki ale jednak

- zdecydowanie wolę ustawienia aplikacji bezpośrednio w samej aplikacji niż w ustawieniach systemu.

- dialer to dla mnie największa porażka, wykonując ok 30 - 50 połączeń dziennie dla mnie to męka, że nie ma opcji wpisywania znaków jak w android ( 6262 i wyskakuje mama;) ) mało tego nawet wpisując numer nie podopowiada tego numeru choć był już wybierany w tym samym dniu. Już tam znajduję sobie opcje obejścia tego, ale to jest to co wspomniałem że trzeba szukać innych rozwiązań bo brakuje tak oczywistych.

- bardzo lubiłem gesty w androidzie, działały równie dobrze jak w iOS, jednak w jednym były zdecydowanie lepsze, po pierwsze przesunięcie na skraju ekranu wracało do poprzedniego okno, oczywiście tutaj też jest ale tylko podobnie, nie w każdej aplikacji, nie w każdym momencie można cofnąć, czasem trzeba używać X czy to przy zdjęciu jakimś itd, ciężko mi o przykłady, po prostu nie zawsze można cofnąć i trzeba tapnąć tego X.

- nie można ustawić głośności budzika indywidualnie? przynajmniej nie widzę takiej możliwości, korzysta z ustaleń ogólnych dzwięków czy to dzwonek sms czy budzik, może coś przegapiłem

- mam zainstalowany gmail ale klikając w pole z adresem mailowym, zawsze chce go otworzyć w aplikacji appla mimo że jest odinstalowana, Jak na razie nie udało mi się tego zmienić

- na  razie tyle mi sie przypomniało, jest jeszcze jedna ogromna wada ios'a choć nie konkretnie związana do końca z nim, to aplikacje, a konkretnie ich ceny, na androidzie jest bardzo dużo darmowych aplikacji, również używałem wielu płatnych, większość kosztowała ułamek tego ile w app store płaci się za subskrypcję roczną, bo właśnie, tak jak na androdzie większość sie kupuje na zawsze, tak tutaj przynajmniej wszystkie apki jakie do tej pory potrzebowałem mają tylko możliwość subskrypcji, za pewne to związane z faktem że skoro stać kogoś na iphona to i stać na apki. może i tak, ale ktoś kto kupuje iphona warto by miał to na uwadze, ja nigdy nie spotkałem się z tym żeby ktoś gdzieś o tym wspomniał, a jest to ewidentne


Przecież to jakiś opłacony (marnie) nieudolny trol.

czyli standardowo jak coś nie pasuje w apple to troll



#64 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 stycznia 2020 - 15:54

Przecież to jakiś opłacony (marnie) nieudolny trol.

Wypowiedział się w temacie na temat. Z Ciebie jest troll.

@o3mgp - dobrze napisane.

Użytkownik Regiss edytował ten post 07 stycznia 2020 - 15:56

iPhone 15 Pro


#65 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 16:13

Tu nie ma przewagi systemu jednego nad drugim, jeden jest w jednym lepszy, inny w drugim. Jak ktoś lubi zmieniać ikonki, motywy i nie może bez tego żyć weźmie Androida. Co do szybkości, płynności w iOS dochodzą wolniejsze animacje, ale nie mialem wrażenia wolniejszego uruchamiania aplikacji, w tym roku sprawdziłem Note 10+ i OP 7 pro troszkę i został najnowszy iPhone. A kolega ten co zaczął dziś i pisze jak to mu nie leży iOS to rozumiem, że nigdy nie słyszał nie wiedział jak wygląda, jakie cechy na iOS i skusił się wydać tyle pieniędzy o tak, żeby sprawdzić ?? Trochę śmiesznie to wygląda, nie ukrywam, a jeszcze pisanie, że nikomu nie polecisz to jakby celowa gadka czy co ??
Wygląda mi to na pisanie kogoś celowo, fana Andka, młodego bardzo, aby sobie wychwalać jaki to Android cudowny itp, iOS się nie umywa nie ? XD
Wygląda na to, że iOS nie jest dla Ciebie jak rzeczywiście kupiłeś. Nigdy iOS nie będzie taki sam jak Android, ale nie jest gorszy i już.
Co do osoby piszącej o trudności przegrywaniu plików, przecież trzeba wiedzieć, jest fajny manager na iOS Documents i tam trzymam wszystkie pliki, tworze katalogi i przegrywam po domowym wifi wszystkie pliki z kompa PC, aplikacja zabezpieczona hasłem. To jest bardzo proste tak przegrać i nic nie musze kombinować. A jak ma się Mac to wiadomo jeszcze lepiej.
Możesz sobie pisać o bezpieczeństwie, ale iOS zawsze będzie w tym lepszy. Tak samo posiadając Andki, które miałem troszkę w tym roku, obsługa gestami iOS nadal jest lepsza.

Wypowiedział się w temacie na temat. Z Ciebie jest troll.

@o3mgp - dobrze napisane.

Wypowiedział się, dobrze, ale tu pachnie jakimś celowym działaniem :-)))
  • 5b46927ee6 i effe lubią to

#66 o3mgp

o3mgp
  • 10 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 16:22

no jednak ty do tej wypowiedzi podchodzisz jak psychofan Appla. Owszem nie do końca widziałem jak wygląda iOS bo jak mówiłem go nie używałem i jak zauważyłem wspomniałem że z ciekawości kupiłem te sprzęty żeby zobaczyć na własnej skórze jak wygląda, a wypowiedź jest po dwóch tygodniach używania nie jednym dniu. To że sobie wydałem 9k na te sprzęty to też moja sprawa, dziwne nie dziwne, moja, co też świadczy że wypowiedź nie jest jakiegoś szczyla bo ich zwykle nie stać chyba że wezmą od rodziców. ja kupuje za swoją wypłatę, nie ważne, wyciągasz wnioski które nie mają nic do rzeczy. Napisałem że raczej bym nie polecił, bo jeżeli nie widzę wyższości nad innym sprzętem to czemu miałbym polecać ? jeżeli ktoś poprosi o polecenie smarta powyżej 5 tysi to mu polecę ale jak ktoś poprosi po prostu o polecenie telefonu to już iphone by nie był faworytem. Androida też nie zachwalałem nigdzie. Co do ikonek i motywów, to znów się czepiasz czyjeś wypowiedzi, ktoś daje przykład, a ty łapiesz za słówka, to równie dobrze dotyczy zmiany launchera, dialera, aplikacji domyślnych i wszystkiego innego na co apple nie pozwoli.

 

Wygląda mi to na pisanie kogoś celowo, fana Andka, młodego bardzo, aby sobie wychwalać jaki to Android cudowny itp, iOS się nie umywa nie ? XD

iOS zamienić na Android i scharakteryzowałeś bardziej siebie niż mnie. Bo tak właśnie brzmisz.

 

mówisz też ze jest fajny menager na iOS Documents i trzymasz sobie tam pliczki, no i fajnie tylko kolega powiedział że brakuje mu tego że podpina adroida pod windows i sobie kopiuje pliki. Może zobaczysz w końcu różnice. Poza tym ten temat chyba nie jest po to żęby punktować czyjeś wypowiedzi tylko wady i zalety systemów. A ty nadal możesz pisać że iOS zawsze będzie bezpieczniejszy niż Android, a ja że przez 13 lat nie zauważyłem żeby android był niebezpieczny.



#67 o3mgp

o3mgp
  • 10 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:06

Wypraszam sobie nazywanie mnie psychofanem, bo od dawna używam obu systemów i grzeczniej proszę, jesteś tu chyba nowy, więc szanuj starszych użytkowników. A uderzasz do mnie jakbyś już zaczął dosłownie trollować, albo był dzieckiem jakimś jeszcze.
 

jesteś chłopie turbo dziwny, poważnie. szybko się urażasz jak na dojrzałego człowieka, i to jeszcze przez to co ktoś na forum napisze, właściwie nawet nic obraźliwego.

 

A może pobawię się w detektywa i wklej nam zdjęcie tych trzech sprzętów co kupiłeś, da radę jak poproszę ?

jak tak lubisz się czepiać. Bycie detektywem polega na zdobywaniu dowodów, a nie proszeniu o nie :D

 

 

Po drugie skoro wole iOS to już dla Ciebie źle i nie po myśli ?? Wyglądasz mi na celowe pisanie i nie zmienę zdania. :-)))

Nie i nikt tego nie powiedział, to ponownie twoje wypowiedzi tak brzmią, w żadnym poście nie pisze skrajnie o żadnym systemie dobrze, ani źle. Ale tak jestem tajnym agentem googla i płacą mi żebym celowo tak pisał bo dzięki temu przeciągnę ludzi na Androida, pomyśl samodzielnie jeśli potrafisz.

 

A no i dam ci moje zdjęcie, skoro tak prosisz, ale bez mojej z pewnością dziecinnej buźki :D.

Wierze w inteligencję ludzi, więc niech sami sobie ocenią moje i twoje wypowiedzi, kto jestem tym strasznym fanem andka lub ios, choć pewnie pomyślą "po co on w ogóle  z nim gada jak widać że nie ma sensu" - macie racje już przestaje.

 

ab549b86e21f0.jpg

 



#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:06

Jeden pisze słowotoki wpadające w bełkot.
Drugi wali ' ??'
Obaj skaczą sobie do oczu.

A ja tak sobie siedzę i czuwam. I delikatnie napominam, obu: poprawnie po polsku i bardziej kulturalnie, a będzie dobrze. Bo wiecie, zawsze może zrobić się mniej miło, a po co to komu.

----

Co do samych różnic, to chyba bardziej 'co kto lubi'. Ja tam wolę wszystkie ustawienia w jednym miejscu albo to, że w _każdym_ sofcie konkretne menu jest w tym samym miejscu. Kiedy miałem Androida, w aplikacji 'mail' menu było w lewym górnym, a w 'gmail' w prawym dolnym - już nawet pomijając absurdalność konieczności posiadania osobnej aplikacji do poczty od Google, a innej, też stockowej, do innych kont IMAP. Ale przyznaję, to było w czasach 4.2 czy tam 4.4 i pewnie teraz jest o niebo lepiej. Nie wiem, poszedłem w Apple całkowicie, żyję z tym i nawet nie wiem, że mógłbym mieć 'inny wygląd klawiatury', bo po co to komu.
Jedno, o czym marzę, a co Android ma: schowanie aplikacji i wrzucenie na ekran tylko tych, które chcę, tam gdzie chcę. To byłby killer feature.


  • Ernest05 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#69 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:08

Ależ dziękuje, Ty wyczuwasz, więc ja też wyczuwam, że Ty jesteś takim strasznym fanem Andka :-)
PS. Szybko do iSpot się udałeś zrobić te fotki :-))))

#70 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:11

Prosiłem o kulturę, nie dostałem. Miałem ostrzeżenie na zbyciu, to się podzieliłem, czemu nie.

Dalszych upomnień nie będzie.


  • Sebosz lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#71 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:21

Ja akurat jestem prostym człowiekiem i lubię proste, przejrzyste opcje. Naprawdę nie interesuje mnie latanie po ustawieniach i szukanie jednej opcji aby coś przestawić i muszę się przekopać przez 5-10 innych opcji aż w końcu znajdę to co chcę. Jakieś przestawianie ikonek, żeby leżały tak jak chcę, nagrywanie rozmów (po co?), ustawianie różnych dzwonków pod dany kontakt czy budzik. To wszystko są dla mnie pierdoły, które mnie nie interesują. Ja chcę prosty system. Klikam raz, widzę wszystko ładnie, przejrzyście napisane, klikam drugi raz i mam to co chcę. Tak jak mówię- to dla mnie. Kwestia co kto potrzebuje w telefonie i w tym tkwi cały problem. Jeden potrzebuje jedno i bierze iOS, a drugi potrzebuje inne rzeczy i bierze Androida.

 

Android kojarzy mi się ze śmietniskiem i tak już chyba zostanie. Jest tam tego dla mnie po prostu za dużo. Być może kiedyś kupię coś z Androidem, żeby zobaczyć co się zmieniło, co poprawiło itd. A kwestia bezpieczeństwa- jest jakieś przekonanie, że iOS to bezpieczniejszy system, ale czy tak jest naprawdę? Jeden nie będzie miał problemów z Androidem przez 13 lat, inny po 2 będzie miał jakiś wyciek danych czy coś i się zrazi.

 

Jedna kwestia, która jest istotna- sklep. Myślę, że iOS przechodzi lepsze weryfikacje aplikacji przed dodaniem ich do sklepu, co czyni iOS trochę bezpieczniejszym. Pamiętam wiadomości ze sklepem Google, kiedy to mnóstwo niezweryfikowanych aplikacji żądało dostępu do niepotrzebnych dla apki rzeczy. Nie kojarzę aby taka sytuacja miała miejsce na iOS.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 07 stycznia 2020 - 17:23

  • Sebosz lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#72 o3mgp

o3mgp
  • 10 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:25

Jedno, o czym marzę, a co Android ma: schowanie aplikacji i wrzucenie na ekran tylko tych, które chcę, tam gdzie chcę. To byłby killer feature.

Teraz niestety część producentów zaczyna rezygnować z tzw szuflady, zawsze wolałem tą opcję, ale szybo nauczyłem się bez tego żyć i ogarnąłem wszystko w foldery, choć jakbym miał wybór na pewno trzymał bym się starych przyzwyczajeń, ale pewnie nie ma co na to liczyć w iOS. No i tak jak mówisz wolisz ustawienia w jednym miejscu, dlatego wspomniałem że to co dla jednych jest wadą dla innych jest zaletą. Co nie zmienia faktu, że zawsze większe możliwości personalizacji będą lepsze niż ograniczenia, tak w telefonie jak i w życiu, nim coś bardziej możemy dostosować do swoich upodobań tym będzie nam bliższe



#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2020 - 17:31

Android kojarzy mi się ze śmietniskiem i tak już chyba zostanie.

[...]

Jedna kwestia, która jest istotna- sklep. Myślę, że iOS przechodzi lepsze weryfikacje aplikacji przed dodaniem ich do sklepu

 

Totalna zgoda. Ten cały Google play sklep to był zawsze śmietnik pełen gównoaplikacji od szemranych 'developerów', które albo działały, albo nie i nikt nigdy nie wiedział, jak będzie, więc nikt tego nie używał, ale cyferki marketingowe 'liczba dostępnych aplikacji' skakały po sufit.


  • effe i Sebosz lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#74 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 07 stycznia 2020 - 18:53

A ja tam wolę iOS. Wszystkie przesiadki na androida skończy się niepowodzeniem. iPhone wyciągam z pudełka i działa. Ewentualnie doinstaluj kilka aplikacji o działa. A w androidzie, a to takie ikony, a może inna klawiatura, a może inny ekran startowy... i tak bez końca. Jak ktoś to lubi to ok. Ja kiedyś myślałem, że to przewaga androida ale w moim przypadku tak nie jest. Kiedyś mnie to cieszyło a dzisiaj ma działać, po prostu. Nie powiem, miałem 1+ 7T i 7T, działały piekielnie szybko ale to wciąż android. Nawet ta klawiatura z iOS mi pasuje najbardziej a miałem już chyba wszystkie androidów i na każdej robiłem więcej pomyłek niż na stokowej z iOS. Poza tym męczyło mnie to wgrywanie tych wszystkich nakładek, zamiennych aplikacji i późniejsze ich odinstalowywanie. Zawsze po tym zostają śmieci.
Jedno trzeba przyznać, android brnie do przodu zdecydowanie szybciej niż iOS.

Ale połączenie telefonu z samochodem jest zdecydowanie po stronie iOS. Lepsza kultura pracy, lepszy design aplikacji i bezproblemowe połączenie. Z android auto zawsze miałem problem żeby ta aplikacja wystartowała, a jak już się to udało to działała ale jakoś tak ciężko, bez polotu. Miała tez swoje plusy jak komendy po naszemu.

Dodam jeszcze, że oprócz telefonu nie posiadam od nich innego sprzętu więc noe zbudowałem żadnego ekosystemu który by mnie uzależnił lub coś w moim życiu poprawił. Witek kwestii raczej mam pod górkę bo firmowy sprzęt jest oparty o Windows oraz Android a iOS to dla tych informatyków czarna magia. Jednak radzę sobie z iPhone i dwiema kartami SIM, służbową i prywatną.

iPhone w mojej pracy, dgdzie ciagle się przemieszczam jest wygodniejszy i wszytko robię na nim szybciej.
  • 5b46927ee6 i tomk925 lubią to

iPhone 11


#75 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 07 stycznia 2020 - 20:12

Ja mam dość podobnie. Widzę, te wszystkie plusy/innowacje androida, lepszy stosunek cena/jakość, a i tak jakoś wolę iOS. To już chyba kwestia przyzwyczajenia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych