Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Porównanie iPhone i iOS vs Android


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#26 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2019 - 09:57

Nie wiem jak na android.com.pl bo po przesiadce na iphony w 2015 już tam nie zaglądam, ale na 95% innych forum hejt na użytkowników iPhonów jest masakryczny. Spróbujcie tylko polecić coś z logiem Apple tak dowiecie się kilku ciekawych rzeczy na swój temat :) Zresztą nie dotyczy to tylko iPhonów tylko czegokolwiek z logiem Apple. 

 

To się ciesz, że na MyApple/Spider's Web nie spotkałeś jeszcze osobnika o nicku Ventress... Jak powiesz coś złego o iPhone'ach, to się dowiesz, że piszesz tak bo Cię nie stać i pewnie masz jakiegoś Xiaomi za 7 stów, a w dodatku jesteś niedorozwinięty :D Nie ma reguły, ortodoksyjni wyznawcy trafiają się niestety wszędzie :D


Użytkownik Sebosz edytował ten post 31 sierpnia 2019 - 09:57

  • Filip454 lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#27 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 10:34

To się ciesz, że na MyApple/Spider's Web nie spotkałeś jeszcze osobnika o nicku Ventress... Jak powiesz coś złego o iPhone'ach, to się dowiesz, że piszesz tak bo Cię nie stać i pewnie masz jakiegoś Xiaomi za 7 stów, a w dodatku jesteś niedorozwinięty :D Nie ma reguły, ortodoksyjni wyznawcy trafiają się niestety wszędzie :D

I właśnie portale powinni blokować od razu takie komentarze, dawać bany, albo całkowicie wyłączyć możliwości komentowania pod artykułami, tylko fora, bo ja się patrzy co się dzieje i jakie przyzwolenie to odechciewa się czytania. Fakt po obu stronach są tacy. 



#28 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 12:54

Gdyby na labie pobanowali takich osobników, to ruch na stronie głównej by się znacznie obniżył, bo nikt by tam nie pisał :)


  • Sebosz lubi to
"It scrolls like butter" Steve Jobs

#29 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 31 sierpnia 2019 - 13:20

Gdyby na labie pobanowali takich osobników, to ruch na stronie głównej by się znacznie obniżył, bo nikt by tam nie pisał :)


Tu nie chodzi o lab, chodzi o komentarze na disqus pod portalami typu spidersweb, gsmmaniak, komorkomania itp. Wejdź i sprawdź przykładowo. Na typowych forach już by dawno wyleciało za to.

Użytkownik tomk925 edytował ten post 31 sierpnia 2019 - 13:20


#30 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2019 - 14:48

Tu nie chodzi o lab, chodzi o komentarze na disqus pod portalami typu spidersweb, gsmmaniak, komorkomania itp. Wejdź i sprawdź przykładowo. Na typowych forach już by dawno wyleciało za to.

 

Akurat komórkomania istnieje już tylko i wyłącznie z tego, że nie banują tam trolli i dzieci. Cały serwis tworzą już tylko dwie osoby, które całkowicie ignorują burdel, który tam panuje. Chyba takie są standardy Wirtualnej Polski :)


  • Filip454 lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#31 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 01 września 2019 - 10:56

No cóż, trolle lubią śmietniki, a taki Android to wysypisko śmieci z tymi wszystkimi aplikacjami na ekranie i opcjami (a raczej sposób w jaki są ułożone).

"ALE ANDROID MA WIYNCEJ OPCJI I MOŻE WIĘCEJ!!!!" - to jest najczęstszy argument, który słyszę. Jak pytam jakie opcje mają na myśli, to jeszcze nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć :D


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 01 września 2019 - 10:57

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#32 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 września 2019 - 12:45

Słaba prowokacja, stać Ciebie na więcej.
  • dobrakawa lubi to

#33 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 01 września 2019 - 12:56

Słaba prowokacja, stać Ciebie na więcej.

Jeszcze kawy nie piłem.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#34 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 września 2019 - 19:24

Okej, to chyba czas na mnie. Z iOS od czasów 2G, kiedy kupiłem go w us. Już wtedy zaczęły się u mnie rozterki, czy aby nie wole androida, bo za chwile wypuścili Era G1 (nie pamietam nazwy modelu HTC). I tak kupiłem G1, kiedy wystartowali z globalna sprzedażą iPhone 3G. Ależ to były czasy. :-)
Poznawałem oba systemy, kupowałem kolejne iPhone’y, na przemian z Samsungami, HTC’kami. W każdym z tych systemów pasowało mi coś bardziej.
Ta wewnętrzna ‚walka trwa do dzis’, kiedy przesiadłem się w maju z X’a na S10 (powód: nudny iOS), która jest dla mnie kotem w każdej kwesti. No może poza tym, ze trzeba ja mocno personalizować i mocno grzebać w ustawieniach, żeby bateria ze mną współpracowała. Trochę mi się znudziła po miesiącu. Ale telefon sam w sobie, to jest petarda. Ekran, aparat, itd. Myślałem, ze już mnie nic nie zaskoczy. Szajsung pozamiatał.
Czas na nowe - Huałej, Hujałej, Hjuławei. Sic! Do dziś nie wiem, jak to się wymawia. Kotajce maja swój świat, ale... na robieniu telefonów, to oni się znają. P30 Pro. Design, taki sobie, raczej w moim odczuciu - brzydki. Materiały świetnej jakości. Zdjęcia - top1. Zjada, przeżuwa i wypluwa cała gromadę, która dziś jest na topie. Bateria miazga, w porównaniu z X i S10. System działa, jakby muśnięty przez szatana. Demon prędkości. Zero ścinek, zawiech, ekspress polarny. Szybkie lądowanie? To miał Samsung. P30 Pro ma super, hiper, ladowanie. Podłączałem, wychodzilem na papierosa. Wracałem, +50%. Co? ‚Halo Huajeway, coś się popsuło!’.
No właśnie, ale coś mi w nim nie grało. System, jakoś taki ‚biedny’ (Nie, ze nie był ze złota), taki surowy. Dla mnie za surowy. Ja lubię jak się swieci, kolory nasycone do granic możliwości, jak się błyszczy. Najgorsze, ze patrzyłem na ten telefon i widziałem, jak mi uciekają pieniądze. Taniał na moich oczach.
Wróciłem do XS’a. Bateria na wielki plus względem całej reszty. Jestem zachwycony. A tak poza tym? Zacina się. Czasem nie ładuje. Wywala appki. Ekran ma ciepła poświatę. Zdjęcia, to chyba jest żart. Ogórkiem robie lepsze. Ale po dwóch dniach westchnalem i powiedziałem do kobiety: ‚Marta, wracam do zywych’.
Czuje, ze jednak ten sprzęt odpowiada mi najbardziej. Biorę go, wyciągam z pudełka i on po prostu działa. Nic nie ustawiam, nie personalizuję. Mój iPhone, jest moim telefonem. :-D
Trochę się rozpisałem, ale reasumując.
S10, P30 Pro - wspaniałe telefony. Ale skierowane do zupełnie innych grup społecznych. Muszę im oddać, ze generalnie, jako sprzęt kopia iPhone i skaczą mu po noczu.
Mimo tego, iPhone jest tym głównym, do którego się wraca, po nieudanych próbach migracji.

Btw. Moim największym problemem iPhone’a jest dźwięk tąpnięcia w ekran. Wiem, psycho. Ale ten dźwięk jest straszny. Jakbym stukał w 0.001mm szkiełko, pod którym nic nie ma. Taki głuchy dźwięk. ;)

Użytkownik kuba006 edytował ten post 01 września 2019 - 19:34

Mam telefon i komputer. 


#35 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 01 września 2019 - 19:30

@up: nic dodać nic ująć, podpisuję się pod tym.

--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#36 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 01 września 2019 - 19:34

Koledze wyżej jedynie proponowałbym spróbować OnePlus 7 Pro lub, którąś z ulepszonych wersji, które mają być zaprezentowane 26.09 ;) 



#37 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 09 września 2019 - 10:43

Mnie to bardzo kuszą pixele od Google. Jestem ciekaw działania czy lepszy od iPhone :D

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#38 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2019 - 13:35

Mnie to bardzo kuszą pixele od Google. Jestem ciekaw działania czy lepszy od iPhone :D


Mam teraz IP XS a przed nim miałem Pixela 2xl i 2 i jeszcze wcześniej OG. Tak, działają lepiej, szybciej. Może to kwestia przyzwyczajenia do androida, może pozostałości niechęci do iOS do którego jakoś zawsze miałem pecha, ale mimo tego ze bardzo lubię moje Jabłko i fantastycznie mi się korzysta to w praktycznie każdym aspekcie Pixel jest lepszym urządzeniem

#39 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 10 września 2019 - 09:00

Najgorsze, ze patrzyłem na ten telefon i widziałem, jak mi uciekają pieniądze. Taniał na moich oczach.

 

Właśnie to jest największa różnica, pomijając kwestie techniczne iPhone wolniej traci na wartości niż inne chińczyki. Tak samo jak ludzie mają po 8-10 lat MacBook'a. Nie znam nikogo kto ma 8 lat della albo lenovo.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#40 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 10 września 2019 - 09:03

W takim razie miło mi Cię poznać. Mam w domu Della od 2011 roku i jakoś działa.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#41 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 10 września 2019 - 09:29

W takim razie miło mi Cię poznać. Mam w domu Della od 2011 roku i jakoś działa.

To ja dołączam Sony vaio z 2010, które z ssd już od lat i nadal użytkuje się w miarę normalnie do podstawach zadań, nie rozsypał się.

Tak samo jak ludzie mają po 8-10 lat MacBook'a. Nie znam nikogo kto ma 8 lat della albo lenovo.



#42 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 10 września 2019 - 09:39

Do tego dodam, że od czasu win8 a już na pewno win10 czyli od czasu jak mam już ponad 4 lata obecne Lenovo nie pamiętam żadnego zawieszenia czy resetu lub innych problemów.
iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#43 Kts

Kts
  • 109 postów

Napisano 10 września 2019 - 10:23

W takim razie miło mi Cię poznać. Mam w domu Della od 2011 roku i jakoś działa.

"jakoś" słowo klucz....



#44 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 10 września 2019 - 10:29

Jakoś należy rozumieć w tym sensie, że "jakoś" nie chce przestać działać i "jakoś" jest używany. A nie w ten sposób, że ledwo działa.


  • Sebosz i ec1940c406 lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#45 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 10 września 2019 - 15:29

Właśnie to jest największa różnica, pomijając kwestie techniczne iPhone wolniej traci na wartości niż inne chińczyki. Tak samo jak ludzie mają po 8-10 lat MacBook'a. Nie znam nikogo kto ma 8 lat della albo lenovo.


To i ja się dołączam :D. Mam w domu Thinkpada R500 z okolic 2010 roku (jak dobrze pamiętam - z Core 2 Duo) i Thinkpada T410 z i5 pierwszej generacji z okolic 2011 roku :P. Oba na SSD i do jakiegoś przeglądania internetu czy pracy biurowej się jeszcze nadają ;).

Użytkownik Zireael edytował ten post 10 września 2019 - 15:30

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#46 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 16 września 2019 - 05:57

W każdym bądź razie android w 2019 roku to już nie ten android który odstawał szybkoacia, płynnością działania od iOS. W najnowszych topowych telefonach działa równie szybko jak w najnowszych iPhonach. Co raz więcej producentów gwarantuje juz systematyczne aktualizacje. Google Pixel oczywiście wiedzie w tym prym. Telefony Pixel w świecie androida są trochę jak iPhone. Porównania iOS z androidem to jest śliski temat nie tylko na myapple ale też na innych forach czy stronach www. Przekonałem się o tym wczoraj za co dostałem ostrzeżenie, bo nie zgadzałem się z kilkoma osobami którzy nachalnie próbowali wmówić coś czego nie ma, a do tego świat Apple jest dla nich czymś najbardziej doskonałym. Ale żeby być obiektywnym trzeba używać androida, a nie tylko zobaczyć w sklepie na półce jakiś telefon i być już ekspertem w jego dziedzinie. Ja nie ukrywam że pierwsze dni z androidem u mnie nie były idealne, ale to tylko i wyłącznie kwestia przestawienia swoich przyzwyczajeń. Nikogo nie namawiam do przejścia na androida, nie mam w tym interesu. Ale nalegam na obiektywnym pisaniu a nie na opieraniu się na kilkuminutowych spostrzeżeniach sklepowych.

Użytkownik EMU edytował ten post 16 września 2019 - 05:59

  • zboras lubi to

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#47 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2019 - 07:19

Akurat wczorajsza rozmowa odbywała się między Tobą, a mną, a tak się akurat składa, że od momentu wejścia do sprzedaży HTC Dream jestem wiernym użytkownikiem androida, z drobnymi, kończącymi się porażką, przerwami na iOS.

Uchodzę też wśród znajomych z hejtera Apple, chociaż za takiego się nie uważam. Szkoda, że zamiast przenieść wczorajszą dyskusję tutaj moderator wywalił ją na amen.

 

Czytając jednak Twój post powyżej wydaję mi się, że jednak mnie wczoraj nie zrozumiałeś, albo nie chciałeś bo z dwiema pierwszymi linijkami się całkowicie zgadzam. I tak ja widzisz w podpisie jestem użytkownikiem obu systemów, a urządzeń z androidem mam tyle, że obdzieliłbym pół tego forum ;)

 

Uważam też, że cenowo flagowe urządzenia z androidem są już bardzo blisko cenowo produktom Apple, a jeśli popatrzymy na nie przez pryzmat utraty wartości przy odsprzedaży to ich zakup wydaje się być średnio opłacalny. Sam się o tym wielokrotnie przekonałem.

 

PS

I proszę, na przyszłość nie porównuj cen Apple z oficjalnej dystrybucji z ceną Samsunga S10+ PE z zagranicznej dystrybucji i z fakturą 0% bo to nie jest w porządku.



#48 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 września 2019 - 07:34

JacentyEsz z tymi cenami to też tak nie do końca. Faktycznie aż tak szybko jak ceny Samsunga nie spada, się wynika to pewnie z tego że iPhone jest stosunkowo mało w naszym kraju, a Samsunga ma ktoś na każdym kroku. Wszystko też zależy za ile kupisz dany telefon. Ja teraz wyrwałem Note 10+ za 3850 zł netto, powiedzmy za pół roku go sprzedam (o ile tyle z nim wytrzymam, bo cały czas nie wiem który pójdzie do sprzedania, Samsung czy XS max - z góry dzięki cropcośtam za wywalenie ogłoszenia z działu biznes i przyznanie ostrzeżenia) za 2500 zł. Maxa teraz może sprzedam za 3300, a kupiłem go za 4305 zł. Czy to jest aż taki duży dysonans pomiędzy nimi? Nie, ceny iPhone też już spadają dużo szybciej, m.in. przez taki olx, gdzie ceny są zryte dosyć mocno.

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#49 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 16 września 2019 - 07:42

Akurat flagowce najszybciej tracą na wartości, sam Apple obniżył w tamtym tygodniu ceny niektórych o 600zł. Stare modele iPhone 6, czy iPhone 7 wolniej tracą na wartości.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#50 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2019 - 08:10

JacentyEsz z tymi cenami to też tak nie do końca. Faktycznie aż tak szybko jak ceny Samsunga nie spada, się wynika to pewnie z tego że iPhone jest stosunkowo mało w naszym kraju, a Samsunga ma ktoś na każdym kroku. Wszystko też zależy za ile kupisz dany telefon. Ja teraz wyrwałem Note 10+ za 3850 zł netto, powiedzmy za pół roku go sprzedam (o ile tyle z nim wytrzymam, bo cały czas nie wiem który pójdzie do sprzedania, Samsung czy XS max - z góry dzięki cropcośtam za wywalenie ogłoszenia z działu biznes i przyznanie ostrzeżenia) za 2500 zł. Maxa teraz może sprzedam za 3300, a kupiłem go za 4305 zł. Czy to jest aż taki duży dysonans pomiędzy nimi? Nie, ceny iPhone też już spadają dużo szybciej, m.in. przez taki olx, gdzie ceny są zryte dosyć mocno.

 

No, ale sam widzisz, że piszesz o cenie za jaką wyrwałeś :) Ja jednak bazuję na cenach katalogowych jednego i drugiego, a tu wydaje mi się, że więcej stracisz na androidowym urządzeniu. OK, może na Samsungu nie tak dużo, ale zerknij nie wiem na przykład na LG, gdzie flagowy model chwilę po premierze kosztuje 2/3 ceny, żeby po 3-4 miesiącach kosztować połowę tego. I teraz wyobraź sobie, że kupujesz flagowego LG i chcesz go sprzedać za pół roku. Weźmiesz 1/3 tego co za niego zapłaciłeś jeśli nie mniej. Ja produktów Apple miałem niewiele, ale przy odsprzedaży jakoś nie odczuwałem tego co w przypadku androida. A androidów odsprzedałem już w swoim życiu sporo, bo korzystam z jednego urządzenia maks 4-5 miesięcy.


Użytkownik JacentyEsz edytował ten post 16 września 2019 - 08:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych