Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Pierwszy MacBook - jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#76 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2018 - 14:47

nie o to chodzi z tymi ratami 0%.To nie tak, że inni kupują drożej żebyś Ty miał taniej....  Idż weź jakiś sprzęt z ratami 0% niech Ci wyliczą ratę i policz wysokość raty x liczbę rat i wyjdzie Ci jakimś cudem więcej niż cena na półce z której Ci ja obliczali... oczywiście nie zawsze, ale generalnie się zdarza, wiec warto przeliczyć. Moi rodzice kiedyś tak mieli w MM, gdzie raty obsługiwał Santander

Nie, nie masz racji. Wielokrotnie korzystałem z rat 0%. W Euro, MM, iSpot i innych miejscach. Czasami proponowano mi dodatkowe ubezpieczenie, które stanowiłoby dodatkowy koszt, ale nigdy nie było ono obowiązkowe. I nigdy z niego nie korzystałem. Uwierz mi, umiem jeszcze mnożyć. Nie wychodzi ani grosz więcej. Zysk banku jest wliczony w cenę produktu, i wręcz nie opłaca się płacić od razu, nawet jeżeli masz wystarczającą ilość gotówki.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 09 grudnia 2018 - 14:49


#77 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 14:59

nawet teraz dla sprawdzenia dzwoniłam do euro i konsultant powiedział, ze faktyczna wysokość raty wychodzi dopiero przy obliczaniu przez Bank. Może nie zawsze tak jest nie wiem, ale się zdarza... są jakieś opłaty ... ja w sumie sama nie korzystam z takich rozwiązań, ale moi rodzice jak pisałam mieli taki przypadek, że jakoś im się to nie zgadzało... Co do wliczania rat w cenę to oczywiście inna sprawa... tak też bywa... 

https://zaradnyfinansowo.pl/raty-0-procent/


Użytkownik a.s edytował ten post 09 grudnia 2018 - 15:31

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#78 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:01

a czy znacie odpowiedź na moje pytanie kilka postów wyzej w ktorych odnioslem sie od porownania i5 vs i7 haha?


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#79 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:11

nie o to chodzi z tymi ratami 0%.To nie tak, że inni kupują drożej żebyś Ty miał taniej....  Idż weź jakiś sprzęt z ratami 0% niech Ci wyliczą ratę i policz wysokość raty x liczbę rat i wyjdzie Ci jakimś cudem więcej niż cena na półce z której Ci ja obliczali... oczywiście nie zawsze, ale generalnie się zdarza, wiec warto przeliczyć. Moi rodzice kiedyś tak mieli w MM, gdzie raty obsługiwał Santander

Jak ostatnio w Cortlandzie były raty 0% (nie patrzyłam, czy dalej są), to było faktycznie 0%, bo wychodziła dokładnie cena wyjściowa - zawsze takie rzeczy przeliczam przed decyzją :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#80 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:13

a czy znacie odpowiedź na moje pytanie kilka postów wyzej w ktorych odnioslem sie od porownania i5 vs i7 haha?

 

nigdy specjalnie nie przywiązywałam wagi do takich porównań, bo nie były dla mnie istotne. Poza tym wykonywane są na sposób "labolatoryjny" (przy określonych założeniach). Według mnie różnica jest znikoma i wynika bardziej z taktowania procesora... Różnią się tez przyspieszeniem turbo i Soket.. Generalnie jakiś tam wpływ na działanie będzie ale z pewnością nie przy wordzie...


  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#81 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:17

nigdy specjalnie nie przywiązywałam wagi do takich porównań, bo nie były dla mnie istotne. Poza tym wykonywane są na sposób "labolatoryjny" (przy określonych założeniach). Według mnie różnica jest znikoma i wynika bardziej z taktowania procesora... Różnią się tez przyspieszeniem turbo i Soket.. Generalnie jakiś tam wpływ na działanie będzie ale z pewnością nie przy wordzie...

 

dzieki za odp, socket jest jednak taki sam im sie po prostu literka zgubila prawdopodobnie ;p


  • a.s-6704ce448e lubi to

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#82 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:22

dzieki za odp, socket jest jednak taki sam im sie po prostu literka zgubila prawdopodobnie ;p

faktycznie na stronie Intela soket taki sam ;D


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#83 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:32

nawet teraz dla sprawdzenia dzwoniłam do euro i konsultant powiedział, ze faktyczna wysokość raty wychodzi dopiero przy obliczaniu przez Bank. Może nie zawsze tak jest niewiem, ale się zdarza... są jakieś opłaty ... ja w sumie sama nie korzystam z takich rozwiązań, ale moi rodzice jak pisałam mieli taki przypadek, że jakoś im się to nie zgadzało... Co do wliczania rat w cenę to oczywiście inna sprawa... tak też bywa... 
https://zaradnyfinan...raty-0-procent/


Bo doliczali Ci zapewne ubezpiecznie które jest dobrowolne ale domyślnie jest wliczane w kredyt nawet ten 0%.

Nie, nie masz racji. Wielokrotnie korzystałem z rat 0%. W Euro, MM, iSpot i innych miejscach. Czasami proponowano mi dodatkowe ubezpieczenie, które stanowiłoby dodatkowy koszt, ale nigdy nie było ono obowiązkowe. I nigdy z niego nie korzystałem. Uwierz mi, umiem jeszcze mnożyć. Nie wychodzi ani grosz więcej. Zysk banku jest wliczony w cenę produktu, i wręcz nie opłaca się płacić od razu, nawet jeżeli masz wystarczającą ilość gotówki.


Orientujesz się czy tego typu raty tj.0% stosowali w MM kiedy produkt był sprzedawany w obniżonej cenie? Jak wiadomo gdzieś ten koszt kredytu musi być zawarty

#84 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:37

Bo doliczali Ci zapewne ubezpiecznie które jest dobrowolne ale domyślnie jest wliczane w kredyt nawet ten 0%.

 

może, ale ja myślę, ze chodzi bardziej o RRSO..., bo rodzice raczej ubezpieczeń nie biorą... natomiast RRSO nie zawsze jest takie samo jak koszt miesięczny..., ale nie ważne... istotne jest to by dobrze przeliczyć zanim się weźmie... :)


Użytkownik a.s edytował ten post 09 grudnia 2018 - 15:42

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#85 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:37

Orientujesz się czy tego typu raty tj.0% stosowali w MM kiedy produkt był sprzedawany w obniżonej cenie? Jak wiadomo gdzieś ten koszt kredytu musi być zawarty

Kilka miesięcy temu kupowałem w MM MB12, kiedy na część produktów była promocja, że cena była obniżona o 100 zł za każde 1000 zł ceny. Ten komputer był w cenie 500 zł niższej. Kosztował ostatecznie 5300 czy 5400 zł (nie pamietam dokładnie). Nie było problemu z ratami 0%. RRSO 0% = 0 zł. Ale nie mogę Ci zagwarantować, że tak będzie zawsze i za każdym razem.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 09 grudnia 2018 - 15:39


#86 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 15:53

Kilka miesięcy temu kupowałem w MM MB12, kiedy na część produktów była promocja, że cena była obniżona o 100 zł za każde 1000 zł ceny. Ten komputer był w cenie 500 zł niższej. Kosztował ostatecznie 5300 czy 5400 zł (nie pamietam dokładnie). Nie było problemu z ratami 0%. RRSO 0% = 0 zł. Ale nie mogę Ci zagwarantować, że tak będzie zawsze i za każdym razem.


Dzięki za info

#87 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2018 - 17:29

Kilka miesięcy temu kupowałem w MM MB12, kiedy na część produktów była promocja, że cena była obniżona o 100 zł za każde 1000 zł ceny. Ten komputer był w cenie 500 zł niższej. Kosztował ostatecznie 5300 czy 5400 zł (nie pamietam dokładnie). Nie było problemu z ratami 0%. RRSO 0% = 0 zł. Ale nie mogę Ci zagwarantować, że tak będzie zawsze i za każdym razem.

 

Ja kupowałem w październiku MB Pro 13 za 6699, były wtedy raty 0%, a dodatkowo za każde wydane 500 zł - 50 zł na karcie, w związku z tym dostałem 350 zł zwrotu. Raty oczywiście prawdziwe 0% - zrezygnowałem ze wszystkich dodatkowych usług i ubezpieczenia.


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#88 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2018 - 18:38

Ja kupowałem w październiku MB Pro 13 za 6699, były wtedy raty 0%, a dodatkowo za każde wydane 500 zł - 50 zł na karcie, w związku z tym dostałem 350 zł zwrotu.

Jak za każde 500 należało Ci się 50 zł a dostałeś 350 zł, to trochę Cię nabrali. 



#89 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 18:42

Jak za każde 500 należało Ci się 50 zł a dostałeś 350 zł, to trochę Cię nabrali. 

chyba ze sobie cos jeszcze dobral;p


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#90 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 grudnia 2018 - 11:26

Raty 0% nie zawsze sa ratami 0%, sama sie o tym ostatnio przekonalam.
W zeszlym roku bralam iphone’a 8 w MM i tak faktycznie bylo 0%. To byl chyba Alior ale nie chce sklamac.
W tym roku bralam macbooka w euro, tez wszystko spoko, tez chyba alior to jest.
Za to jak wzielam miesiac temu xs max w MM od Santandera to owszem, odmowilam ubezpieczenia ale bank obowiazkowo dorzucil mi oplate za uwaga dokumentacje do umowy (np wydruczki do przelewow ktorych oczywiscie w ogole nie potrzebuje). Nie moglam z tego zrezygnowac, a kosztuje to 2 zlocisze dodatkowo miesiecznie, niewiele, ale w skali kredytu calego wychodzi ze doplcam do telefonu 100zl. Serio. Oczywiscie ze bylam wsciekla, ale w tamtym momencie nie mialam lepszej opcji.

#91 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2018 - 11:43

kosztuje to 2 zlocisze dodatkowo miesiecznie, niewiele, ale w skali kredytu calego wychodzi ze doplcam do telefonu 100zl. Serio.

Nie spotkałem się dotychczas z taką praktyką, ale to wie, wszystko jeszcze przede mną. Z innej beczki - kupiłaś telefon na 50 miesięcznych rat?  :o Planujesz go tak długo używać?



#92 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 grudnia 2018 - 12:23

Nieistotne jest na ile rat wzielam telefon...
natomiast, nie, nie wzielam na 50. Rate za dokumenty zakraglilam z automatu w dol, powinno byc 3zl, jesli tak bardzo Cie to interesuje :P

#93 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2018 - 12:56

Nieistotne jest na ile rat wzielam telefon...
natomiast, nie, nie wzielam na 50. Rate za dokumenty zakraglilam z automatu w dol, powinno byc 3zl, jesli tak bardzo Cie to interesuje :P

Nie, nie, spoko, absolutnie nie było moją intencją zaglądanie Ci do portfela. Po prostu, o ile na ogół zachęcam ludzi do kupowania sprzętu na prawdziwe 0%, bo to się opłaca, o tyle zdecydowanie zniechęcam do zaciągania zobowiązania na okres dłuższy niż planowany czas użytkowania danego sprzętu. Stąd zapaliło mi się czerwone światełko. Raczej na zasadzie przestrogi dla innych, niż wnikania w szczegóły Twojej transakcji. Może powinienem był się precyzyjniej wysłowić. Sorry.



#94 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2018 - 13:26

Jakimś plusem może być też to, że raty to tak naprawdę kredyt, więc jeśli będziemy je elegancko spłacać, to może być to jakiś argument dla banku, że rzetelnie będziemy spłacać jakiś grubszy kredyt (na samochód czy dom).
Ogólnie, to myślę, że czy kupujemy na raty, czy bierzemy telefon w abonamencie, to zawsze warto przeczytać i policzyć dokładnie, czy faktycznie nie ma żadnej różnicy. Jeśli faktycznie całkowity koszt jest identyczny, to warto z tej opcji skorzystać IMO.
  • kristof461 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#95 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2018 - 13:50

Jak za każde 500 należało Ci się 50 zł a dostałeś 350 zł, to trochę Cię nabrali. 

 

Oczywiście chodziło o 650 zł  :D

 

PS. Teraz jest w MM za każde wydane 500 zł 50 zł na karcie Carrefour - gdyby ktoś chciał kupić taniej :) 


Użytkownik inuictus edytował ten post 10 grudnia 2018 - 13:51

iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#96 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 10 grudnia 2018 - 16:59

Oczywiście chodziło o 650 zł  :D
 
PS. Teraz jest w MM za każde wydane 500 zł 50 zł na karcie Carrefour - gdyby ktoś chciał kupić taniej :)


Karty Carrefour już się wyczerpują i wydają karty na zakupy w MM , to dobra okazja.

#97 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 10 grudnia 2018 - 20:34

Zwykłe zamykanie macbooka pro na 12h okolo to utrata 10% baterii.. lepiej jednak wylaczac haha


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych