Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Pierwszy MacBook - jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#51 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 11:23

Zainstaluj sobie adblocka, który działa w oparciu o blokady zawartości (content blockers), a nie jak klasyczny adblock. Lepsze z punktu widzenia wydajności, czasu pracy na baterii i prywatności.
Na noc zwyczajnie usypiasz zamykając klapę. Nie trzeba wyłączać systemu.
Polecam jeszcze ogarnąć sobie skróty klawiaturowe - przyspieszają mocno pracę z systemem.

 

A jaki to adblock gdzie znajde?

to teraz bede tylko zamykał dziekuje za podpowiedź.

Skróty klawiszowe świetna sprawa rownież polecam. 


Potrzebuje komputer do pisania tekstów, e-mail, podłączyć pod rzutnik , www i chyba tyle, będzie przenoszony do pracy .mając Air i pro myślisz ze Air (stary) będzie wystarczający ?

 

Air ma porty usb standartowe do może być dla Ciebie ułatwieniem w pracy, jest troche lżejszy od Pro, ale posiada wiekszą obudowę poza tym jest bardzo ładny, do pro podlaczysz kilka monitorow w 4k

Jesli nie potrzebujesz jakiejs nadzwyczajnej mocy to air sie dobrze spisze no i jest tanszy.

wedlug mnie oba by sie nadaly, lecz pro traktuj jako inwestycje na kilka lat z mozliwoscia zmienienia upodoban.

a Air na kilka robienia tych samych czynności z tego co widze to na air mozna krotki film zmontowac z jakiejs imprezy czy wakacji :D

Wydajnosc air jest wystarczajaca do takich czynnosci.


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#52 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2018 - 11:34

Jest trochę tego, wpisz w Google „safari content blockers mac” i obejrzyj, co oferowane.
  • looking20 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#53 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 11:37

 

Tak poza tym jest wszystko ok, procz tego ze po aktualizacji ekran logowania jest w jezyku angielskim co mnie dziwi. 

 

Język powinien być polski... spróbuj odświeżyć/zmienić ustawienia języka i regionu...

 

https://support.apple.com/pl-pl/HT202036 

 

lub wywołaj pomoc techniczną - oni oddzwonią z reguły w dwie minuty (w tygodniu)

 

https://getsupport.apple.com/?caller=home&PRKEYS=


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#54 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 11:50

Język powinien być polski... spróbuj odświeżyć/zmienić ustawienia języka i regionu...

 

https://support.appl...l-pl/HT202036 

 

lub wywołaj pomoc techniczną - oni oddzwonią z reguły w dwie minuty (w tygodniu)

 

https://getsupport.a...er=home&PRKEYS=

 

Nic to nie dalo, zadzownie w tygodniu jak znajde chwile, nie przeszkadza mi to az tak dzieki za podpowiedz


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#55 cfcrobbie

cfcrobbie
  • 225 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 grudnia 2018 - 14:24

Nic to nie dalo, zadzownie w tygodniu jak znajde chwile, nie przeszkadza mi to az tak dzieki za podpowiedz


Miałem to samo. Odpal Terminal.app wpisz polecenie „sudo languagesetup” i wybierz sobie żądany język.

U mnie dopiero po tej operacji zaczęło działać
  • looking20 i Emej lubią to

  MBP13'' 2020  M1/16GB/256GB Space Grey ,   IPHONE 12 Pro 128 GB Space Grey,    APPLE WATCH Series 5 44mm + LTE Space Grey


#56 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 14:46

Miałem to samo. Odpal Terminal.app wpisz polecenie „sudo languagesetup” i wybierz sobie żądany język.

U mnie dopiero po tej operacji zaczęło działać

 

o super !! zadzialalo dzieki wielkie! :D 


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#57 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 17:52

A co myślicie o czymś takim? :
Jeśli nie można wklejać linków to usune.

Zobacz ofertę: APPLE MacBook Pro 13 RETINA i5 8GB 128SSD IRIS OS http://allegro.pl/Sh...item=7693290975

#58 cfcrobbie

cfcrobbie
  • 225 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 grudnia 2018 - 18:05

o super !! zadzialalo dzieki wielkie! :D

Spoko. Ciesze się że mogłem pomóc. Sam miałem taki problem i w związku z tym przekopałem cały internet. Dopiero ta komenda (notabene znaleziona na tym forum) w terminalu pomogła. 

Pozdrawiam 


Użytkownik cfcrobbie edytował ten post 08 grudnia 2018 - 18:06

  • looking20 lubi to

  MBP13'' 2020  M1/16GB/256GB Space Grey ,   IPHONE 12 Pro 128 GB Space Grey,    APPLE WATCH Series 5 44mm + LTE Space Grey


#59 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 21:47

A co myślicie o czymś takim? :
Jeśli nie można wklejać linków to usune.

Zobacz ofertę: APPLE MacBook Pro 13 RETINA i5 8GB 128SSD IRIS OS http://allegro.pl/Sh...item=7693290975

 

generalnie powiem Ci, że nie jestem zwolennikiem kupowania uzywanego sprzetu zwlaszcza macbook ja dalem za swoj 5399 - wiem prawie raz drozej, ale mam gwarancje paragon wsparcie techniczne z apple itd wiem ze nikt wczesniej sie nie brandzlowal przed moim laptopem i wiem ze ma oryginalna baterie i cykle haha 

tzn wiesz innym to w ogole nie przeszkadza. 


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#60 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 22:55

generalnie powiem Ci, że nie jestem zwolennikiem kupowania uzywanego sprzetu zwlaszcza macbook ja dalem za swoj 5399 - wiem prawie raz drozej, ale mam gwarancje paragon wsparcie techniczne z apple itd wiem ze nikt wczesniej sie nie brandzlowal przed moim laptopem i wiem ze ma oryginalna baterie i cykle haha 
tzn wiesz innym to w ogole nie przeszkadza.


Masz racje , nie wiem co mnie napadło :)

Zastanaiam się tez czy warto oszczędzać kilkaset złotych i ryzykować zakupu na Allegro lub olx -nowego zafoliowanego sprzętu.

#61 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 23:37

Masz racje , nie wiem co mnie napadło :)

Zastanaiam się tez czy warto oszczędzać kilkaset złotych i ryzykować zakupu na Allegro lub olx -nowego zafoliowanego sprzętu.


Szczerze mówiąc miałem taki pomysł też, ale stwierdziłem ze kupuje ten laptop po to żeby z niego korzystać przez więcej niż 2 lata.. i jednak nie ryzykować.
Poza tym ktos mi nawet pow ze co to za problem coś zafoliować..:D jednak postawiłem na to ze będę pewniejszy i tez łatwiej mi go będzie sprzedać jeśli mi coś nie będzie pasowało, w końcu paragon a tak to pow no kupiłem go na olx, poza tym jak coś by było nie tak to mogłyby być problemy z odzyskaniem kasy z olx np i wtedy nie masz pieniedzy ani pewnego sprzętu.. z Allegro jeszcze chyba masz jakieś zabezpieczenie albo gwarancje ale nie x olx

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#62 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 00:22

Szczerze mówiąc miałem taki pomysł też, ale stwierdziłem ze kupuje ten laptop po to żeby z niego korzystać przez więcej niż 2 lata.. i jednak nie ryzykować.
Poza tym ktos mi nawet pow ze co to za problem coś zafoliować..:D jednak postawiłem na to ze będę pewniejszy i tez łatwiej mi go będzie sprzedać jeśli mi coś nie będzie pasowało, w końcu paragon a tak to pow no kupiłem go na olx, poza tym jak coś by było nie tak to mogłyby być problemy z odzyskaniem kasy z olx np i wtedy nie masz pieniedzy ani pewnego sprzętu.. z Allegro jeszcze chyba masz jakieś zabezpieczenie albo gwarancje ale nie x olx

Racja , lepiej już raty płacić i mieć spokojna głowe i 2 lata gwarancji

#63 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 01:12

Racja , lepiej już raty płacić i mieć spokojna głowe i 2 lata gwarancji


Szczerze Ci powiem, ze ja wołem poprostu dozbierac niż brać na raty, dużo się wtedy przepłaca jeśli nie potrzebujesz na już poczekaj. Nikomu nie poradziłbym kredytu czy rat :)

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#64 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 09:02

Szczerze Ci powiem, ze ja wołem poprostu dozbierac niż brać na raty, dużo się wtedy przepłaca jeśli nie potrzebujesz na już poczekaj. Nikomu nie poradziłbym kredytu czy rat :)


Mam na myśli raty 0%. Gdzie kupowałeś swoj sprzęt z ciekawości?

#65 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 10:23

nie ma  czegoś takiego jak raty 0% bo banki by zbankrutowały... zawsze jest jakaś zakamuflowana marża... przelicz na" liczydle", a zobaczysz że wyjdzie więcej... Natomiast owszem lepiej jest dozbierać, aczkolwiek w przypadku niektórych trwałoby to trochę. Jeśli więc nie da się czekać to lepiej wziąć coś na raty niż kupować używki... zwłaszcza jeśli w grę wchodzi sporo kasy... bo lepiej zapłacić bankowi i mieć dobry sprzęt niż zapłącić komuś 2000, 2500 i się męczyć nie mając ani kasy ani sprzętu...

 

Co do sklepu - wybieraj te które mają applowską autoryzację: iSpot, iMad, iDream, x-kom, MM, Cortland, Vobis, EuroAgd oraz komputronik i jeszcze kilka innych w zależności od lokalizacji: https://locate.apple.com/pl/pl/. Przy czym w przypadku MM to brałabym go pod uwagę w ostateczności - tam często są promocje i korzystne ceny, ale za to z reklamacjami bywa różnie... Z markietów Euro jest ok. pod tym względem... ze sklepów mogę spokojnie polecić iMad... przynajmniej ja mam dobre doświadczenia z obsługą w tym sklepie, także posprzedażną...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#66 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 10:33

nie ma czegoś takiego jak raty 0% bo banki by zbankrutowały... zawsze jest jakaś zakamuflowana marża... przelicz na" liczydle", a zobaczysz że wyjdzie więcej... Natomiast owszem lepiej jest dozbierać, aczkolwiek w przypadku niektórych trwałoby to trochę. Jeśli więc nie da się czekać to lepiej wziąć coś na raty niż kupować używki... zwłaszcza jeśli w grę wchodzi sporo kasy... bo lepiej zapłacić bankowi i mieć dobry sprzęt niż zapłącić komuś 2000, 2500 i się męczyć nie mając ani kasy ani sprzętu...

Co do sklepu - wybieraj te które mają applowską autoryzację: iSpot, iMad, iDream, x-kom, MM, Cortland, Vobis, EuroAgd oraz komputronik i jeszcze kilka innych w zależności od lokalizacji: https://locate.apple.com/pl/pl/. Przy czym w przypadku MM to brałabym go pod uwagę w ostateczności - tam często są promocje i korzystne ceny, ale za to z reklamacjami bywa różnie... Z markietów Euro jest ok. pod tym względem... ze sklepów mogę spokojnie polecić iMad... przynajmniej ja mam dobre doświadczenia z obsługą w tym sklepie, także posprzedażną...

Oczywiście że nie ma kredytu bez kosztów, w przypadku „rat 0%” koszty kredytu są zawarte w cenie. Ale kupując sprzęt np. Za 4tys za gotówkę czy na w.w system 4 ratalny zapłacimy tyle samo .

Imad cena za MBA 2017 4800 vs MM 3850

A jak jest z zakupami w np. Oleole lub np. Redcoon który z tego co wiem należy do MM?

Użytkownik dodi edytował ten post 09 grudnia 2018 - 10:39


#67 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 grudnia 2018 - 10:39

Dokładnie, koszty są zawarte w cenie, więc kupując w sklepie, który oferuje raty 0% nawet bez rat, sami dokładamy się do finansowania tych rat 0%;)


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#68 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 10:51

Dokładnie, koszty są zawarte w cenie, więc kupując w sklepie, który oferuje raty 0% nawet bez rat, sami dokładamy się do finansowania tych rat 0%;)


Nie zwróciłem tylko uwagi czy markety łącza promocje tez.:

Sprzęt jest w regularnej cenie 4 tys i można go kupić na raty 10x0%

Promocja w.w sprzętu z 4tys na np. 3,7 tyś i czy wtedy dają możliwość korzystania z rat 10x0%? Jak wiadomo i sam wspomniałeś koszty kredytu są zawarte w cenie.

#69 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 10:58

Nie zwróciłem tylko uwagi czy markety łącza promocje tez.:

Sprzęt jest w regularnej cenie 4 tys i można go kupić na raty 10x0%

Promocja w.w sprzętu z 4tys na np. 3,7 tyś i czy wtedy dają możliwość korzystania z rat 10x0%? Jak wiadomo i sam wspomniałeś koszty kredytu są zawarte w cenie.

 

 

jeśli się na tym znasz i potrzebujesz sprzetu to bierz i w raty :D a tak z ciekawosci to ktory wybrales?


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#70 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 11:06

jeśli się na tym znasz i potrzebujesz sprzetu to bierz i w raty :D a tak z ciekawosci to ktory wybrales?


Potrzebuje do pisania tekstu, www, trochę netu i padło na starego Aira, ma dobra baterie i dużo portów a to jest mi potrzebne. Jednak Przyznam ze wydanie 3850zl w MM na niego vs nowy Air ktory można wyrwać za 5200 u autoryzowanego kusi, tylko tak znowu brak portów. Używki nie chce.

#71 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 11:13

Potrzebuje do pisania tekstu, www, trochę netu i padło na starego Aira, ma dobra baterie i dużo portów a to jest mi potrzebne. Jednak Przyznam ze wydanie 3850zl w MM na niego vs nowy Air ktory można wyrwać za 5200 u autoryzowanego kusi, tylko tak znowu brak portów. Używki nie chce.

 

 

no tak w nowym kusi desing i5 i retina, ale juz widzialem jakies problemy z nim chyba FaceTime HD - nie jestem pewien czy nie zostalbys wtedy beta testerem..

 

Powiem Ci, że MacBook Air (17) jest piękny, legendarny design, jest to ostatni macbook ze swiecacym jablkiem na 4-5 lat byś mial pozniej mozesz nowego Air albo dozbierasz na jakis pro :D

Sam gdyby nie dziewczyna kupilbym Air ze wzgledu na cene, ale stwierdzilem że mam odlozone i doloze do Pro i zaczne sie uczyc programowania.. załuje ze nawet hdmi i nie dali w te macbooki... a cena i tak jak dla mnie jest troszke przesadzona za pro i air oba te produkty nie maja jakis niesamowitych bebechow, no ale to apple oni winduja ceny ;p


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#72 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 11:20

no tak w nowym kusi desing i5 i retina, ale juz widzialem jakies problemy z nim chyba FaceTime HD - nie jestem pewien czy nie zostalbys wtedy beta testerem..
 
Powiem Ci, że MacBook Air (17) jest piękny, legendarny design, jest to ostatni macbook ze swiecacym jablkiem na 4-5 lat byś mial pozniej mozesz nowego Air albo dozbierasz na jakis pro :D
Sam gdyby nie dziewczyna kupilbym Air ze wzgledu na cene, ale stwierdzilem że mam odlozone i doloze do Pro i zaczne sie uczyc programowania.. załuje ze nawet hdmi i nie dali w te macbooki... a cena i tak jak dla mnie jest troszke przesadzona za pro i air oba te produkty nie maja jakis niesamowitych bebechow, no ale to apple oni winduja ceny ;p


Trzeba przyznać że stary Air ma w sobie to „coś” taki stary prawdziwy MAC :)

#73 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 11:32

Trzeba przyznać że stary Air ma w sobie to „coś” taki stary prawdziwy MAC :)

 

sprawdź PW, nie chce tu spamować linkami. Może tamto Cie zainteresuje ;)


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#74 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 13:42

a teraz ja mam takie pytanie, podstawowa wersja macbooka pro 13 z i5 7360u vs i7 7660U jak duza jest roznica w benchmarkach jak porownalem to mam wrazenie ze znikoma, ogarnia ktos ten temat? to pytanie tylko tak by zaspokoic ciekawosc

 

dorzucam linki do benchmarkow 

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core-i5-7360U-vs-Intel-Core-i7-7660U/3036vs3016

 

https://www.ubergizmo.com/products/lang/en_us/devices/intel-i7-7660u,intel-i5-7360u/


Użytkownik looking20 edytował ten post 09 grudnia 2018 - 13:43

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#75 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 14:26

Nie zwróciłem tylko uwagi czy markety łącza promocje tez.:

Sprzęt jest w regularnej cenie 4 tys i można go kupić na raty 10x0%

Promocja w.w sprzętu z 4tys na np. 3,7 tyś i czy wtedy dają możliwość korzystania z rat 10x0%? Jak wiadomo i sam wspomniałeś koszty kredytu są zawarte w cenie.

 

nie o to chodzi z tymi ratami 0%.To nie tak, że inni kupują drożej żebyś Ty miał taniej....  Idż weź jakiś sprzęt z ratami 0% niech Ci wyliczą ratę i policz wysokość raty x liczbę rat i wyjdzie Ci jakimś cudem więcej niż cena na półce z której Ci ja obliczali... oczywiście nie zawsze, ale generalnie się zdarza, wiec warto przeliczyć. Moi rodzice kiedyś tak mieli w MM, gdzie raty obsługiwał Santander


Użytkownik a.s edytował ten post 09 grudnia 2018 - 14:31

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych