Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Pierwszy MacBook - jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#26 tomek1906

tomek1906
  • 38 postów

Napisano 17 listopada 2018 - 22:53

żona posiada, bardzo przyjemny sprzęt i ten ekran.
Do takiego codziennego pykania w sam raz. Nie obraźcie się ale duża grupa która ciśnie w pro nigdy nie wykorzysta nawet 50% potencjału. Pro a potem sprawdzasz FB i Oglądasz glupoty na yt. Fajny sprzęt w cenie Apple oficjalnej trochę za drogo ale na allegro znacznie taniej.

Użytkownik tomek1906 edytował ten post 17 listopada 2018 - 23:00

  • looking20 lubi to

#27 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 17 listopada 2018 - 22:58

Muszę sprawdzić jakie ma parametry, na razie jestem bardziej przychylny MacBookowi pro :D mam tydzień na decyzje bo black friday chciałbym to wykorzystać jeśli ceny będą fajne

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#28 tomek1906

tomek1906
  • 38 postów

Napisano 17 listopada 2018 - 23:01

Rozwinąłem trochę poprzedni post.
  • looking20 lubi to

#29 Lukasz_is

Lukasz_is
  • 14 postów

Napisano 17 listopada 2018 - 23:03

Mam Mb Pro 2017 bez TB i5 128 8 RAM,

 

Po około roku użytkowania jestem tak samo zadowolony jak w dniu zakupu.

Wybrałem go bo na wersję s TB szkoda mi było wiecej kasy.

Ostatnio nawet nosiłem się ze zmianą na wersję z TB ale poczytałam min. o baterii, która trzyma krócej i nie zmieniam na razie bo działa bez zastrzeżeń.

 

Air kupiłem dla żony (z uwagi na cenę), szybko żałowałem tego wyboru, kasę się dozbiera a zostanie matryca (dla mnie nie do przyjęcia), klawiatura (nie podoba mi się sama klawiatura i jej podświetlenie) oraz ogólny wygląd.

 

Na plus dla Air porty i wtyczka mega s. 

 

pozdrawiam


  • looking20 lubi to

#30 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 17 listopada 2018 - 23:06

Ze nie wykorzysta 50% potencjału pro? Mówią mi że na pro nawet w gry za bardzo nie da się pograć a jak coś w 3D trzeba zrobić to tez ciężko :D

Mam Mb Pro 2017 bez TB i5 128 8 RAM,

Po około roku użytkowania jestem tak samo zadowolony jak w dniu zakupu.
Wybrałem go bo na wersję s TB szkoda mi było wiecej kasy.
Ostatnio nawet nosiłem się ze zmianą na wersję z TB ale poczytałam min. o baterii, która trzyma krócej i nie zmieniam na razie bo działa bez zastrzeżeń.

Air kupiłem dla żony (z uwagi na cenę), szybko żałowałem tego wyboru, kasę się dozbiera a zostanie matryca (dla mnie nie do przyjęcia), klawiatura (nie podoba mi się sama klawiatura i jej podświetlenie) oraz ogólny wygląd.

Na plus dla Air porty i wtyczka mega s.

pozdrawiam

Dziękuje za świetna odpowiedz, powiedz mi jak długo trzyma Ci baterie Pro? Myśle że już jestem przekonany, że dołożyć warto i później nie żałować..
Ogolnie chodzili mi dokładnie o ten model
http://www.wklejto.pl/660862

Użytkownik looking20 edytował ten post 17 listopada 2018 - 23:09

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#31 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 11:15

Czy wersja z tego ogłoszenia ma sens? Outlet to bardzo słaba alternatywa dla promocji?
http://www.wklejto.pl/660921

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#32 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 11:44

żona posiada, bardzo przyjemny sprzęt i ten ekran.
Do takiego codziennego pykania w sam raz. Nie obraźcie się ale duża grupa która ciśnie w pro nigdy nie wykorzysta nawet 50% potencjału. Pro a potem sprawdzasz FB i Oglądasz glupoty na yt. Fajny sprzęt w cenie Apple oficjalnej trochę za drogo ale na allegro znacznie taniej.

 

Muszę sprawdzić jakie ma parametry, na razie jestem bardziej przychylny MacBookowi pro :D mam tydzień na decyzje bo black friday chciałbym to wykorzystać jeśli ceny będą fajne

 odnośnie MB12 - to najfajniejszy sprzęt w ofercie Appla (mam go od ok. 1,5 roku). Mały, lekki wyjątkowo mobilny i bateria długo trzyma. Ma oczywiście Retine i faktycznie do podstawowych rzeczy polecam z zamkniętymi oczami. Tylko że na nim nie da się grać... i to nie tylko ze względu na specyfikacje, tu można bowiem kupić np. wyższy model. Trudno jednak powiedzieć jak zachowa się np. tethering... on ma pasywne chłodzenie.... no może jakieś proste gierki ale nie grafika 3d... dlatego koledze looking20 raczej go nie polecam, bo pisał, że chce czasem pograć itp. O ile MB12 to rewelka o tyle trzeba mierzyć siły na zamiary ... 


Czy wersja z tego ogłoszenia ma sens? Outlet to bardzo słaba alternatywa dla promocji?
http://www.wklejto.pl/660921

MBP13" na morele.net masz za 5500 zł moim zdaniem warto... sklep polecam pod warunkiem, że płacić będziesz przy odbiorze. Jak im zapłacisz podczas zamówienia to możesz sporo czkać na dostawę...


Użytkownik a.s edytował ten post 18 listopada 2018 - 11:45

  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#33 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:05

A powiedz mi czym się różni ten z morele od tego z outlet?
Edit przed chwila jeszcze był za 5249...

https://i.imgur.com/...fidelity=medium

Użytkownik looking20 edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:09

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#34 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:12

A powiedz mi czym się różni ten z morele od tego z outlet?
Edit przed chwila jeszcze był za 5249...

 

 po pierwsze link który podałes otwiera mi ofertę z MM dla MBP o 200zł wyższą i to chyba nie jest autlet... po drugie wyprzedaże w MM to loteria... ja raz miałam z dyskiem historię ... miał być pełnowartościowy tyle że ostatnia sztuki i okazało się że brakowało zasilacza... z resztą moga to byc także powystawówaki... no ale czasem warto. Natomiast zobacz na to... 

Laptop APPLE MacBook Air 13 Retina i5/8GB/128GB SSD/macOS Srebrny MREA2ZE/A

 

warto się nad nim zastanowić - obudowa smuklejsza i lepsza bateria... trzeba się jednak upewnić skąd ta cena... Ja mam ograniczone zaufanie do MM... także z powodu ewentualnych trudności z reklamacjami... miałam z nimi przejścia jakiś czas temu... ale faktem jest że czasem ryzyko się opłaca...


Użytkownik a.s edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:25

  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#35 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:23

 po pierwsze link który podałes otwiera mi ofertę z MM dla MBP o 200zł wyższą i to chyba nie jest autlet... po drugie wyprzedaże w MM to loteria... ja raz miałam z dyskiem historię ... miał być pełnowartościowy tyle że ostatnia sztuki i okazało się że brakowało zasilacza... z resztą moga to byc także powystawówaki... no ale czasem warto. Natomiast zobacz na to... 

Laptop APPLE MacBook Air 13 Retina i5/8GB/128GB SSD/macOS Srebrny MREA2ZE/A

 

warto się nad nim zastanowić - obudowa smuklejsza i lepsza bateria... trzeba się jednak upewnić skąd ta cena... Ja mam ograniczone zaufanie do MM... także z powodu ewentualnych trudności z reklamacjami... miałam z nimi przejścia jakiś czas temu... ale faktem jest że czasem ryzyko się opłaca...

tam miał być link? jesli tak to prosze popraw bo sie cos popsulo ;p
wczesneij w tym linku wyzej co podalem byl jakis za 5129 co mnie zdziwilo ale szybko zniknal 


Użytkownik looking20 edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:25

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#36 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:25

A powiedz mi czym się różni ten z morele od tego z outlet?
Edit przed chwila jeszcze był za 5249...

https://i.imgur.com/d9XAvAz_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

no tak... czyli ktos go zarezerwował...

 

MBAir link  - https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-apple-macbook-air-13-retina-i5-8gb-128gb-ssd-macos-srebrny-mrea2ze-a-1 

 

 

 

Natomiast odnośnie morele.net:

MUSZE WPROWADZI POPRAWKĘ - przyszło mi do głowy by sprawdzić czy morele.net sa autoryzowanym dealerem Apple i chyba nie, bo nie mogę znaleść tej informacji. To w sumie moze okazać się pewna trudnością w serwisowaniu gwarancyjnym poza grupa morele czyli np. w iMad... należałoby się upewnić jak to wygląda...


Użytkownik a.s edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:30

  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#37 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:29

no tak... czyli ktos go zarezerwował...

 

Natomiast odnośnie morele.net:

MUSZE WPROWADZI POPRAWKĘ - przyszło mi do głowy by sprawdzić czy morele.net sa autoryzowanym dealerem Apple i chyba nie, bo nie mogę znaleść tej informacji. To w sumie moze okazać się pewna trudnością w serwisowaniu gwarancyjnym poza grupa morele czyli np. w iMad... należałoby się upewnić jak to wygląda...

 

Ogolne znajomy mi napisał, ze jesli sie nie spiesze to zebym poczekal do tego piatku juz bo blackfriday i moze sie okazac ze zrobia fajna cene, a jak nie to ze po swietach ceny powinny spasc i to duzo, ale nie wiem czy ceny produktow apple spadaja po swietach ..


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#38 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:33

Ogolne znajomy mi napisał, ze jesli sie nie spiesze to zebym poczekal do tego piatku juz bo blackfriday i moze sie okazac ze zrobia fajna cene, a jak nie to ze po swietach ceny powinny spasc i to duzo, ale nie wiem czy ceny produktow apple spadaja po swietach ..

 tak oczywiście.. jak możesz to poczekaj... bo warto... chociaż ja to zwykle niecierpliwa jestem... :D

 

dokleiłam ten link do MBAir: więc zerknij jeszcze do poprzedniego postu...


Użytkownik a.s edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:34

  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#39 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:37

 tak oczywiście.. jak możesz to poczekaj... bo warto... chociaż ja to zwykle niecierpliwa jestem... :D

 

dokleiłam ten link do MBAir: więc zerknij jeszcze do poprzedniego postu...

 

 

Musisz ten link dodać w jakimś wklejto czy cos takiego bo wyskakują rozne bzdury np allegro zamiast mediamarkt ;D


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#40 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:42

Musisz ten link dodać w jakimś wklejto czy cos takiego bo wyskakują rozne bzdury np allegro zamiast mediamarkt ;D

wiesz co -  nigdy nie posługiwałam się "wklej to" więc nie bardzo wiem jak to zrobić.

 

Może zwyczajnie wejdź na stronę MM i wpisz w wyszukiwarce MacBook Air a następnie posegreguj według cen


a może jednak : 

 

http://www.wklejto.pl/660940


Użytkownik a.s edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:42

  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#41 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:46

wiesz co -  nigdy nie posługiwałam się "wklej to" więc nie bardzo wiem jak to zrobić.

 

Może zwyczajnie wejdź na stronę MM i wpisz w wyszukiwarce MacBook Air a następnie posegreguj według cen


a może jednak : 

 

http://www.wklejto.pl/660940

 

 

Odradzali mi MBA 13 (2018) że lepiej już dolozyć do Pro - lub kupic ze stara matryca za 3699.. te legendarne 13 - starsze na prawde są ładne i kuszą ciezko oderwac od nich wzrok, jak bylem w sklepie to nie zauwazyłem roznicy w ekranie - zeby jakosc na tle tej 13 nowej byla dla mnie az tak porażająco słabsza...:D


 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#42 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:55

Odradzali mi MBA 13 (2018) że lepiej już dolozyć do Pro - lub kupic ze stara matryca za 3699.. te legendarne 13 - starsze na prawde są ładne i kuszą ciezko oderwac od nich wzrok, jak bylem w sklepie to nie zauwazyłem roznicy w ekranie - zeby jakosc na tle tej 13 nowej byla dla mnie az tak porażająco słabsza... :D

no cóz kazdy ma swoje preferencję... bierz to co Tobie pasuje, bo Ty będziesz używał. Prawda jest taka, że jak Ty nie widzisz różnicy w tych matrycach tzn. że "ich nie ma". Oczywiście dla Ciebie "ich nie ma", ale to jest najważniejsze, a różnica w kasie jest spora więc jest się o co bić. Dodam tylko, ze ja odradzałam Ci MBAir 2018 głownie ze względu na cenę... bo był droższy od wydajniejszego MBP ... w tej cenie z MM to chyba wzięłabym go ze względu na ergonomię... po prostu..., ale decyduj sam... tym bardziej, ze MBPro z pewnością nie będzie złym wyborem.. ;)


Użytkownik a.s edytował ten post 18 listopada 2018 - 12:57

  • looking20 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#43 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 18 listopada 2018 - 12:57

no cóz kazdy ma swoje preferencję... bierz to co Tobie pasuje, bo Ty będziesz używał. Prawda jest taka, że jak Ty nie widzisz różnicy w tych matrycach tzn. że "ich nie ma". Oczywiście dla Ciebie "ich nie ma", ale to jest najważniejsze, a różnica w kasie jest spora więc jest się o co bić. Dodam tylko, ze ja odradzałam Ci MBAir 2018 głownie ze względu na cenę... bo był droższy od wydajniejszego MBP ... w tej cenie z MM to chyba wzięłabym go ze względu na ergonomię... po prostu..., ale decyduj sam...

 

I własnie w tym wszystkim o to chodzi, że na MBAir może mi braknąć procesora z tego co widzę. Chyba powoli trzeba zamknąć temat. Jesli MBair nie wyrobi - to jedna trzeba dolozyc do PRO.
dziekuje za odpowiedzi;)))


  • a.s-6704ce448e lubi to

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#44 Lukasz_is

Lukasz_is
  • 14 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 22:49

cyt"Dziękuje za świetna odpowiedz, powiedz mi jak długo trzyma Ci baterie Pro?"

- nie zwracam na to uwagi ale jak zabieram rano to ok 6-8h i nigdy nie rozładowałem do końca.

 

Polecam przeczytać wątek o nowym Air jest tam kilka fajnych porównań do MBP Pro bez TB, ja chciałem swojego na siłę sprzedać i kupić z 2018 z TB lub 15 cali.

Po przeczytaniu tych informacji i przeanalizowaniu porównań doszedłem do wniosku, że lepszego nie potrzebuję.

 

Nie potrzebuję większego dysku, mam 2 przejściówki na usb (po 13-20zł - nie pamietam dokładnie), wolałbym 4 porty zamiast 2, jednak wybieram 2 porty i dłużej działającą baterię.

 

U mnie zużycie procka niewielkie kilkanaście kart safari, czasem chrome i aplikacje wg potrzeby często ok 8 aplikacji na raz + kilkanaście kart safari.

Największe wtedy jest zużycie RAM ok 6-7 ale komp nie zwalnia. 

 

Przyznam, że na siłę szukałem uzasadnienia aby kupić pro 15 2018 - nie znalazłem.

Chyba kupię zewnętrzny monitor 27cali bo różnica miedzy 13 vs 15 a 13 vs 27 jest znaczna:)

Ponadto można pracować na 2 biurkach etc.  

Używkę 2017 pro w stanie jak mój ok 110 cykli, bez zniszczeń etc. można kupić za ok 4000, jeśli nie potrzebujesz fa vat to może być pomysł,

pojedz, zobacz, przetestuj, kup.


  • looking20 lubi to

#45 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 20 listopada 2018 - 10:15

cyt"Dziękuje za świetna odpowiedz, powiedz mi jak długo trzyma Ci baterie Pro?" [/size]
- nie zwracam na to uwagi ale jak zabieram rano to ok 6-8h i nigdy nie rozładowałem do końca.[/size]
 
Polecam przeczytać wątek o nowym Air jest tam kilka fajnych porównań do MBP Pro bez TB, ja chciałem swojego na siłę sprzedać i kupić z 2018 z TB lub 15 cali.
Po przeczytaniu tych informacji i przeanalizowaniu porównań doszedłem do wniosku, że lepszego nie potrzebuję.[/size]
 
Nie potrzebuję większego dysku, mam 2 przejściówki na usb (po 13-20zł - nie pamietam dokładnie), wolałbym 4 porty zamiast 2, jednak wybieram 2 porty i dłużej działającą baterię.
 
U mnie zużycie procka niewielkie kilkanaście kart safari, czasem chrome i aplikacje wg potrzeby często ok 8 aplikacji na raz + kilkanaście kart safari.
Największe wtedy jest zużycie RAM ok 6-7 ale komp nie zwalnia. 
 
Przyznam, że na siłę szukałem uzasadnienia aby kupić pro 15 2018 - nie znalazłem.
Chyba kupię zewnętrzny monitor 27cali bo różnica miedzy 13 vs 15 a 13 vs 27 jest znaczna:)
Ponadto można pracować na 2 biurkach etc.  
Używkę 2017 pro w stanie jak mój ok 110 cykli, bez zniszczeń etc. można kupić za ok 4000, jeśli nie potrzebujesz fa vat to może być pomysł,
pojedz, zobacz, przetestuj, kup.


Przeszedłem do Ciebie na Pw, żeby nie spamować na forum :)

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#46 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 23 listopada 2018 - 16:51

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na zakup MacBook'a Pro 13 cali z 2017 roku a dziewczyna kupiła Air 13 również 2017. Mój Pro ma niesamowicie głośną klawiaturę sam komfort pisania jest niezły, ale w Air klawiatury praktycznie nie słychać, tak samo jak gładzika - do tego w Pro obudowa nieźle się nagrzewa, poza tym o wydajności nie mogę nic napisać bo dopiero od 2/3 godzin go posiadam, ale śmiga na ten moment świetnie.
Dziękuje za podpowiedzi

 

Pozdrawiam. 


  • a.s-6704ce448e lubi to

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#47 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 07 grudnia 2018 - 20:20

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na zakup MacBook'a Pro 13 cali z 2017 roku a dziewczyna kupiła Air 13 również 2017. Mój Pro ma niesamowicie głośną klawiaturę sam komfort pisania jest niezły, ale w Air klawiatury praktycznie nie słychać, tak samo jak gładzika - do tego w Pro obudowa nieźle się nagrzewa, poza tym o wydajności nie mogę nic napisać bo dopiero od 2/3 godzin go posiadam, ale śmiga na ten moment świetnie.
Dziękuje za podpowiedzi
 
Pozdrawiam.


I co powiesz po kilku dniach użytkowania?

#48 looking20

looking20
  • 81 postów

Napisano 07 grudnia 2018 - 23:29

I co powiesz po kilku dniach użytkowania?

 

zakupiłem MacBook'a o parametrach podanych w odnosniku, czyli ta wersje podstawowa pro bez touchbara.

https://imgur.com/j7YYnMM

Generalnie laptop sam w sobie jest bardzo cichy i sie nie przegrzewa przy codziennych prostych czynnościach jak przegladanie internetu edytowanie zdjec czy pisanie projektow, super smiga. 

Probowalem nawet na nim odpalic kilka gier i odpalily - call of duty mw2, football manager 2018, machinarium age of Empires III, doom 3..

programy photoshop spoko gra, kolega mnie uprzedzil ze grafiki 3d to nawet zebym nie ruszal więc nie sprawdzalem jeszcze.

Gry rozgrzaly obudowe, a sam procesor mial 70-80 stopni celsjusza ale wszystko smigalo, wiem ze to nie laptop do gier dlatego zaznaczam, ze jesli chcecie zagrac w cos bardziej wymagajacego nie polecam, poza tym sam usunalem te gry po sprawdzeniu, zostawilem tylko football managera.

Bateria 4-6 godzin gdy sie instaluje cos non stop i sprawdza. 

8-9 godzin przegladania internetu, moze nawet 10 adblock duzo energii trwoni z tego co zauwazylem..

juz mam 9 cykli ladowania ale uzytkuje komputer przynajmniej raz dziennie. 

nie wiem jeszcze czy na noc go zamykac czy wylaczac, moze ktos doradzi :D

jest to mój pierwszy macbook, powoli przyzwyczajam sie do systemu, ale jest super ziintegrowany z iOS'em zaznaczam jakis tekst w iphonie a pozniej kontynuuje w macbooku, rewelacja.

MacBook Air dziewczyny fajnie sie sprawuje jej w roli laptopa do nauki itp. bateria trzyma okolo 10godzin, czasami dluzej, ona ma 3 cykle ladowania macbooka ja 9..

jesli chcecie kupic laptopa do gier za ponad 5 tysiecy kupicie bardzo mocnego laptopa z winda i mozecie smigac. jesli chcesz go uzytkowac w sposob biurowy, do liczenia, pisania notatek, robienia projektow to swietny system pozwala na mega wygodna prace, przewijanie okienek, gesty super, to wszystko sprzyja komfortowi pracy ktorego na windowsie nie doswiadczylem...

MacBook Pro ma duzo lepsze glosniki, klawiatura glosna po pewnym czasie juz to nie jest takie denerwujace i szybko sie przyzwyczailem do klawiatury, juz nie wrocil bym do tej z wersji air chociaz jak dziewczyna pisze na air to nic nie slychac..

W zwyklej pracy w notatkach i internecie nie slychac zadnego z macbookow...

W safari wkurza mnie brak mozliwosci wtyczki silverlight - starej ale waznej dla nc+go - i szkoda ze na yt nie mozna odtwarzac 4k przez safari.. niesamowita jest matryca w pro super jakosc wykonania jasnosc i jakosc obrazu... jestem pod wrazeniem..

Tak poza tym jest wszystko ok, procz tego ze po aktualizacji ekran logowania jest w jezyku angielskim co mnie dziwi. 

polecam zapoznac sie z dostepnymi gestami i mozliwosciami systemu mojave - wszystko jest super proste i eleganckie, nastepny laptop za kilka lat tez bedzie pro, juz pewnie w wersji z TouchBar, mam nadzieje ze ten obecny posluzy mi bardzo dlugo..

jeszcze raz dziekuje za pomoc w wyborze.

 

przepraszam za bledy i skladnie, napisalem to jak najszybciej moglem, obowiazki wzywaly.

pozdrawiam.

 

edit: portow malo 2 usb typu c thunderbolt to dla mnie za malo zdeydowanie brakuje mi jeszcze 2 a ladowarka magsafe 2 w air jest rewelacyjna mozna super ja zwinac itd co jest serio ulatwieniem.


Użytkownik looking20 edytował ten post 07 grudnia 2018 - 23:31

 MacBook Pro M1 13'20 /  iPhone 12 Pro


#49 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2018 - 00:09

Zainstaluj sobie adblocka, który działa w oparciu o blokady zawartości (content blockers), a nie jak klasyczny adblock. Lepsze z punktu widzenia wydajności, czasu pracy na baterii i prywatności.
Na noc zwyczajnie usypiasz zamykając klapę. Nie trzeba wyłączać systemu.
Polecam jeszcze ogarnąć sobie skróty klawiaturowe - przyspieszają mocno pracę z systemem.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#50 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 08 grudnia 2018 - 01:48

zakupiłem MacBook'a o parametrach podanych w odnosniku, czyli ta wersje podstawowa pro bez touchbara.
https://imgur.com/j7YYnMM

Generalnie laptop sam w sobie jest bardzo cichy i sie nie przegrzewa przy codziennych prostych czynnościach jak przegladanie internetu edytowanie zdjec czy pisanie projektow, super smiga. 
Probowalem nawet na nim odpalic kilka gier i odpalily - call of duty mw2, football manager 2018, machinarium age of Empires III, doom 3..
programy photoshop spoko gra, kolega mnie uprzedzil ze grafiki 3d to nawet zebym nie ruszal więc nie sprawdzalem jeszcze.
Gry rozgrzaly obudowe, a sam procesor mial 70-80 stopni celsjusza ale wszystko smigalo, wiem ze to nie laptop do gier dlatego zaznaczam, ze jesli chcecie zagrac w cos bardziej wymagajacego nie polecam, poza tym sam usunalem te gry po sprawdzeniu, zostawilem tylko football managera.
Bateria 4-6 godzin gdy sie instaluje cos non stop i sprawdza. 
8-9 godzin przegladania internetu, moze nawet 10 adblock duzo energii trwoni z tego co zauwazylem..
juz mam 9 cykli ladowania ale uzytkuje komputer przynajmniej raz dziennie. 
nie wiem jeszcze czy na noc go zamykac czy wylaczac, moze ktos doradzi :D
jest to mój pierwszy macbook, powoli przyzwyczajam sie do systemu, ale jest super ziintegrowany z iOS'em zaznaczam jakis tekst w iphonie a pozniej kontynuuje w macbooku, rewelacja.
MacBook Air dziewczyny fajnie sie sprawuje jej w roli laptopa do nauki itp. bateria trzyma okolo 10godzin, czasami dluzej, ona ma 3 cykle ladowania macbooka ja 9..
jesli chcecie kupic laptopa do gier za ponad 5 tysiecy kupicie bardzo mocnego laptopa z winda i mozecie smigac. jesli chcesz go uzytkowac w sposob biurowy, do liczenia, pisania notatek, robienia projektow to swietny system pozwala na mega wygodna prace, przewijanie okienek, gesty super, to wszystko sprzyja komfortowi pracy ktorego na windowsie nie doswiadczylem...
MacBook Pro ma duzo lepsze glosniki, klawiatura glosna po pewnym czasie juz to nie jest takie denerwujace i szybko sie przyzwyczailem do klawiatury, juz nie wrocil bym do tej z wersji air chociaz jak dziewczyna pisze na air to nic nie slychac..
W zwyklej pracy w notatkach i internecie nie slychac zadnego z macbookow...
W safari wkurza mnie brak mozliwosci wtyczki silverlight - starej ale waznej dla nc+go - i szkoda ze na yt nie mozna odtwarzac 4k przez safari.. niesamowita jest matryca w pro super jakosc wykonania jasnosc i jakosc obrazu... jestem pod wrazeniem..
Tak poza tym jest wszystko ok, procz tego ze po aktualizacji ekran logowania jest w jezyku angielskim co mnie dziwi. 
polecam zapoznac sie z dostepnymi gestami i mozliwosciami systemu mojave - wszystko jest super proste i eleganckie, nastepny laptop za kilka lat tez bedzie pro, juz pewnie w wersji z TouchBar, mam nadzieje ze ten obecny posluzy mi bardzo dlugo..
jeszcze raz dziekuje za pomoc w wyborze.
 
przepraszam za bledy i skladnie, napisalem to jak najszybciej moglem, obowiazki wzywaly.
pozdrawiam.
 
edit: portow malo 2 usb typu c thunderbolt to dla mnie za malo zdeydowanie brakuje mi jeszcze 2 a ladowarka magsafe 2 w air jest rewelacyjna mozna super ja zwinac itd co jest serio ulatwieniem.


Potrzebuje komputer do pisania tekstów, e-mail, podłączyć pod rzutnik , www i chyba tyle, będzie przenoszony do pracy .mając Air i pro myślisz ze Air (stary) będzie wystarczający ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych