Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

e-sim – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
263 odpowiedzi w tym temacie

#251 morkimorki

morkimorki
  • 3 postów

Napisano 15 sierpnia 2022 - 06:55

W iPadzie karta SIM może służyć jedynie do internetu. Dzwonienie jest dostępne tylko wtedy, gdy iPhone jest w pobliżu (rozmowa idzie de facto przez iPhone'a). 

Ja na raize we flex zostanę przy fizycznej karcie. Okazało się że coś jest skopane z esim ze strony appla podobno. Mianowicie Jest problem z Imessage jeśli go włączymy działa ale na numerze technicznym appla. Czyli wysylam smsa to druga osoba dostaje go ale widzi numer techniczny appla nie moj. Pomaga dopiero wylaczenie imesages.



#252 Jash

Jash
  • 237 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 15 sierpnia 2022 - 09:57

To dziwne bo mam esim we Flexie i działa wszystko jak należy

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#253 morkimorki

morkimorki
  • 3 postów

Napisano 15 sierpnia 2022 - 11:04

To dziwne bo mam esim we Flexie i działa wszystko jak należy

U mnie niestety nie tak jak piszę jak jest włączony imeesage to sms wychodzą ode mnie z innym numerem niż posiadam. Na czacie tweirdzą że to jakis błąd u appla



#254 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 15 sierpnia 2022 - 11:08

Ale chodzi o SMS-y, takie klasyczne, czy iMessage do innych użytkowników Apple? Bo SMS-y są obsługiwane bezpośrednio przez operatora, Apple nie ma z tym nic wspólnego.

#255 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2022 - 15:57

U mnie wszystko działa dobrze. iPhone 13 Pro.


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#256 morkimorki

morkimorki
  • 3 postów

Napisano 16 sierpnia 2022 - 11:19

Ale chodzi o SMS-y, takie klasyczne, czy iMessage do innych użytkowników Apple? Bo SMS-y są obsługiwane bezpośrednio przez operatora, Apple nie ma z tym nic wspólnego.

Jak mam wlaczone w opcja imessage to w ten sposob sie zachowuje.

 

I przy tej opcji zawsze jaka wiadomosc by nie byla wychodzi ode mnie spod numeru technicznego



#257 simonnam

simonnam
  • 26 postów

Napisano 16 sierpnia 2022 - 21:00

Czyli jak masz włączone iMessage to nawet SMS wychodzą z nr technicznego?

Ja mam eSIM w Orange Flex i też działa wszystko bez problemów.



#258 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 17 sierpnia 2022 - 12:20

Jak mam wlaczone w opcja imessage to w ten sposob sie zachowuje.

 

I przy tej opcji zawsze jaka wiadomosc by nie byla wychodzi ode mnie spod numeru technicznego

 

Wejdź w ustawienia karty eSIM i spróbuj wbić ręcznie swój numer. Masz tam pozycję - "mój numer", powinien być pusty, lub ma tam ten nr techniczny.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#259 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 01 września 2022 - 21:25

Lepiej mieć główny numer na karcie sim czy esim? Czy nie ma żadnego znaczenia?

#260 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2022 - 05:38

Ja wolę mieć główny na eSIM. Głównie dlatego, że jak jestem poza Polską czy mam włożony firmowy numer, to wtedy w większości przypadków albo nie ma opcji eSIM albo jest ona kłopotliwa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#261 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2022 - 05:49

Ja z kolei odwrotnie, bo jak mi się telefon zepsuje, to przełożenie karty do innego zajmuje minutę, a z eSIM to strach pomyśleć. Na eSIM mam mniej krytyczne rzeczy, jak dodatkowy internet, czy TruPhone dla pakietów zagranicznych.

Także sam decyduj. :-)

#262 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 września 2022 - 15:18

Ja z kolei odwrotnie, bo jak mi się telefon zepsuje, to przełożenie karty do innego zajmuje minutę, a z eSIM to strach pomyśleć. Na eSIM mam mniej krytyczne rzeczy, jak dodatkowy internet, czy TruPhone dla pakietów zagranicznych.

Także sam decyduj. :-)

 

Tu akurat nie masz raci chyba, że zależy to od sieci ale ja się wycwaniłem. W Orange mam eSIM, natychmiast po aktywacji w telefonie, wchodzę w swoje konto i klikam przenieś kartę, dostaję kod QR i wszystko do przeniesienia na inne urządzenie, zapisuję fotkę w iCoud i dla bezpieczeństwa w PDF w dokumentach i mam z głowy. W razie W użyje kodu, przeniosę kartę natychmiast i dalej spokojnie używam, robiąc kolejne przeniesienie, to jest free i to nie blokuje działania obecnej karty eSIM do czasu użycia kodu i przeniesienia na inne urządzenie, aktywacji jej. Proste i użyteczne, zawsze bezpiecznie, bez konieczności latania po salonach, wymiany kart i kombinacji. Nie wiem jak w innych siedziach, tak jak pisałem działa to w Orange od początku to stosuję i nie było problemu. W kwestii kosztów, przeniesienie jest darmowe zawsze, wymiana z fizycznej na eSIM 0zł 5 razy w okresie rozliczeniowym lub na kartę w okresie miesiąca, a z eSIM na fizyczną już niestety każdorazowo 25zł ale nie przewiduję wymiany na fizyczną, więc o tym zwyczajnie nie myślę, a jeśli nawet, to kwota też nie zrujnuje mnie, więc jakby chyba problemu z tym nie ma.


 Only Apple 

#263 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 września 2022 - 19:50

Tu akurat nie masz raci chyba, że zależy to od sieci ale ja się wycwaniłem. W Orange mam eSIM, natychmiast po aktywacji w telefonie, wchodzę w swoje konto i klikam przenieś kartę, dostaję kod QR i wszystko do przeniesienia na inne urządzenie, zapisuję fotkę w iCoud i dla bezpieczeństwa w PDF w dokumentach i mam z głowy. W razie W użyje kodu, przeniosę kartę natychmiast i dalej spokojnie używam, robiąc kolejne przeniesienie, to jest free i to nie blokuje działania obecnej karty eSIM do czasu użycia kodu i przeniesienia na inne urządzenie, aktywacji jej. Proste i użyteczne, zawsze bezpiecznie, bez konieczności latania po salonach, wymiany kart i kombinacji. Nie wiem jak w innych siedziach, tak jak pisałem działa to w Orange od początku to stosuję i nie było problemu. W kwestii kosztów, przeniesienie jest darmowe zawsze, wymiana z fizycznej na eSIM 0zł 5 razy w okresie rozliczeniowym lub na kartę w okresie miesiąca, a z eSIM na fizyczną już niestety każdorazowo 25zł ale nie przewiduję wymiany na fizyczną, więc o tym zwyczajnie nie myślę, a jeśli nawet, to kwota też nie zrujnuje mnie, więc jakby chyba problemu z tym nie ma.

 

A jak ktoś ma eSIM, zepsuje mu się telefon, i nie będzie mieć zapasowego ajfona na czas naprawy, to co wtedy? :P Trzeba zasuwać do salonu. Dlatego bezpieczniejsza jest fizyczna karta SIM.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 03 września 2022 - 19:50

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#264 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 września 2022 - 20:36

A jak ktoś ma eSIM, zepsuje mu się telefon, i nie będzie mieć zapasowego ajfona na czas naprawy, to co wtedy? :P Trzeba zasuwać do salonu. Dlatego bezpieczniejsza jest fizyczna karta SIM.

 

Najlepiej w takim razie nie mieć uphopna w ogóle, wystarczy nokia 6310i  :D


*uphopna = iPhona


 Only Apple 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych