Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Pay oficjalnie w Polsce

applepay apple pay

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
780 odpowiedzi w tym temacie

#576 Konewa71

Konewa71
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2018 - 21:26

Wreszcie będzie w Millenium

https://www.cashless...-Pay-Millennium

#577 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 24 października 2018 - 17:44

Nie zmienisz tego. Ja mam starą kartę kredytową Pajacyk, ale w pewnym momencie zmaniła się na nową z logiem Santander. 

 

Mam kredytówkę mBank, na Apple Pay pierwszy wzór z 2007 roku, karta została wycofana z oferty mbanku ładnych parę lat temu, dostałem nową przed upływem ważności starej. Skąd się wzięła wizualizacja nie mam pojęcia. Prawdopodobnie nie bezpośrednio od mBanku tylko od Visa. Obrazek na karcie jest taki jaki dostałem z pierwszą kartą mBanku około 2008 roku.

 

Natomiast na debetowej jest już delfin w nowej wizualizacji. A może przez lata ten stary fajny błękitny delfinek zmieniał się między Visa/MC stąd nowa, aktualna wizualizacja w Apple Pay?


  • krzysztofsds lubi to

#578 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2018 - 18:17

Ja w Pekao mam stare (2 letnie) karty Mastercard oraz nowe (miesięczne), a wizualizacje wszystkie jednakowe. Nie wiem od czego to zależy.

#579 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 24 października 2018 - 23:14

Właśnie zmienił mie się termin dostawy z 25 na 26 października ;-(



#580 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 25 października 2018 - 08:48

Właśnie zmienił mie się termin dostawy z 25 na 26 października ;-(

Ale co? Apple Pay? :D chyba nie tu



#581 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 25 października 2018 - 11:05

Nie ten wątek ;-)



#582 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 26 października 2018 - 20:19

Orientuje się ktoś może co było powodem odrzucenia transakcji dzisiaj w Biedronce? Karta Pekao MasterCard Premium bank ten z żubrem  ;)  4 transakcje poniżej 50 zł dziś bezproblemowo, zaś w Biedrze powyżej 50 zł została transakcja odrzucona, jedynie tylko fizyczną kartą przeszło.

 

Czy coś trzeba ustawiać dodatkowo? Limitów chyba nie ma, tzn nigdzie ilościowych nie widziałem jedynie kwotowe, ale karta można płacić normalnie.


Użytkownik madhunt3r edytował ten post 26 października 2018 - 20:21

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#583 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 26 października 2018 - 21:07

Orientuje się ktoś może co było powodem odrzucenia transakcji dzisiaj w Biedronce? Karta Pekao MasterCard Premium bank ten z żubrem ;) 4 transakcje poniżej 50 zł dziś bezproblemowo, zaś w Biedrze powyżej 50 zł została transakcja odrzucona, jedynie tylko fizyczną kartą przeszło.

Czy coś trzeba ustawiać dodatkowo? Limitów chyba nie ma, tzn nigdzie ilościowych nie widziałem jedynie kwotowe, ale karta można płacić normalnie.


Pekao ma chyba jednak jakiś limit tanskakcji. Odnośnie Apple Pay. Co się stanie gdy dostanę wznowiona kartę po upływie terminu ważności poprzedniej karty? Coś trzeba zmieniać?

#584 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 października 2018 - 21:15

Pekao ma limit 5 transakcji. Limitu nie da się zmienić. Kiedyś też to przerabiałem. :)

#585 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 27 października 2018 - 12:42

Pekao ma chyba jednak jakiś limit tanskakcji. Odnośnie Apple Pay. Co się stanie gdy dostanę wznowiona kartę po upływie terminu ważności poprzedniej karty? Coś trzeba zmieniać?


Jak mi wznowiono kartę to usunąłem ja i dodałem nową. Numery są takie same, ale wiem że podawało się datę karty która jest już nowa, więc możliwe że transakcja by nie przeszła w sklepie, ale wolałem nie testować.

Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#586 rysmen1

rysmen1
  • 1 postów

Napisano 07 listopada 2018 - 21:08

W PKO BP jak zaplaci sie przez apple pay wiecej niz 50 zl to pobiera kwote transkacji w DOLARACH, po kilku dniach przychodzi koretka transkacji...
Czyli zamiast 100 zl pobiera 100 USD czyli 370 zl!
Zglaszalem to do PKO, problem jest dla nich znany, twierdza ze lezy po stronie dostawcow terminali i nic na to nie poradza... w chwili obecnej apple pay jest bezuzyteczne.

#587 Agnieszka Brewczak

Agnieszka Brewczak
  • 1 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 15:11

Cześć,

 

nie wiem czy był poruszany już ten problem, ale zaryzykuję.

Mam iphone 7, a mój applePay nie działa. Dodam, że podpinałam karty dwóch różnych banków, które oczywiście udostępniają tę funkcję. Byłam w iSpot, gdzie pracownik wykonał test wszystkich funkcji, z którego wyszło, że mój aPay rzekomo działa...Doradził wykonanie kopii zapasowej oraz ponowne uruchomienie telefonu - nie pomogło.

Dodam, że mój AirDrop widzi inne urządzenia, jednak inne urządzenia nie widzą mnie.

Może mi ktoś coś doradzić?

Gwarancję mam do końca miesiąca, więc jeśli miałabym reklamować to natychmiast.



#588 Mikołaj Różycki

Mikołaj Różycki
  • 110 postów

Napisano 26 listopada 2018 - 00:52

Nie działa, tzn. co się dzieje?

#589 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2018 - 01:46

Cześć,

 

nie wiem czy był poruszany już ten problem, ale zaryzykuję.

Mam iphone 7, a mój applePay nie działa. Dodam, że podpinałam karty dwóch różnych banków, które oczywiście udostępniają tę funkcję. Byłam w iSpot, gdzie pracownik wykonał test wszystkich funkcji, z którego wyszło, że mój aPay rzekomo działa...Doradził wykonanie kopii zapasowej oraz ponowne uruchomienie telefonu - nie pomogło.

Dodam, że mój AirDrop widzi inne urządzenia, jednak inne urządzenia nie widzą mnie.

Może mi ktoś coś doradzić?

Gwarancję mam do końca miesiąca, więc jeśli miałabym reklamować to natychmiast.

1. Co nie działa dokładnie?

2. Jak próbujesz zapłacić przez Apple Pay?

3. Jakie banki i karty?

4. AirDrop nie ma absolutnie nic do rzeczy z Apple Pay to chyba można płacić nawet w trybie samolotowym (na pewno działa na zegarku bez Internetu i nawet połączenia z telefonem).

5. Zawsze można otworzyć sprawę na infolinii Apple - wtedy wiadomo, że problem był wcześniej i łatwiej jest coś próbować negocjować w razie upłynięcia gwarancji.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#590 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 28 listopada 2018 - 18:37

Cześć,

 

nie wiem czy był poruszany już ten problem, ale zaryzykuję.

Mam iphone 7, a mój applePay nie działa. Dodam, że podpinałam karty dwóch różnych banków, które oczywiście udostępniają tę funkcję. Byłam w iSpot, gdzie pracownik wykonał test wszystkich funkcji, z którego wyszło, że mój aPay rzekomo działa...Doradził wykonanie kopii zapasowej oraz ponowne uruchomienie telefonu - nie pomogło.

Dodam, że mój AirDrop widzi inne urządzenia, jednak inne urządzenia nie widzą mnie.

Może mi ktoś coś doradzić?

Gwarancję mam do końca miesiąca, więc jeśli miałabym reklamować to natychmiast.

 

Skoro już zaczął się jakiś odzew od dobrych dusz, to niech w drodze wyjątku zostanie, ale przypominam, że czerwone ogłoszenie dobitnie sobie krzyczy: W TYM DZIALE NIE ZADAJEMY PYTAŃ - ZASADY

 

Poproszę o uszanowanie tego krzyku. Dzięki.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#591 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 07 grudnia 2018 - 14:10

Proszę o nierobienie off-topic i niezadawanie pytań w „Rozmowach ogólnych”.

 

Każdy może założyć własny temat z zapytaniem, jeśli jest uzasadniony.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#592 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2019 - 11:52

Jakiś problem z wypłacaniem gotówki przez Apple Pay mam w mBanku. Wallet mi wywala 'Odrzucone', a blikiem normalnie wypłacam i w sklepach normalnie Apple Pay płacę
Dostałem odpowiedź, że oficjalnie od 15.01.2019 wchodzi wypłacanie przez Apple Pay w mBanku

Pozdrawiam


#593 alucky

alucky
  • 186 postów

Napisano 14 stycznia 2019 - 20:04

Apple Pay w ING być może jutro.
https://onetech.pl/s...-juz-na-dniach/

#594 p3nisaider

p3nisaider
  • 323 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 stycznia 2019 - 09:42

Właśnie dodałem kartę z ING, już działa :) 

 

W KOŃCU !



#595 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 15 stycznia 2019 - 10:14

W millenium nadal cisza... 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#596 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 stycznia 2019 - 10:47

Potwierdzam ING działa od dziś :)

iPhone 15 Pro


#597 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 stycznia 2019 - 11:21

W millenium nadal cisza... 

Powoli staje się to śmieszne tak po prostu z punktu widzenia ich marketingu jacy to nie są nowocześni. Do tego ile było plotek że prezes czy ktoś tam to wielki fan Apple. Ostatecznie jednak wszyscy istotni ich wyprzedzili. 


  • krzysztofsds lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#598 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 15 stycznia 2019 - 12:02

Teraz niema problemu z otworzeniem konta w innym banku, sam uciekłem do mBanku przez to, że Millenium olało Apple Pay. I jak widzę bardzo dobrze zrobiłem :) 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#599 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 15 stycznia 2019 - 19:30

Również uruchomiłem Apple Pay w ING lecz jedynie na karcie debetowej, na kredytowej się nie da, czy gdzie indziej jest podobnie ?



#600 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 stycznia 2019 - 20:27

Również uruchomiłem Apple Pay w ING lecz jedynie na karcie debetowej, na kredytowej się nie da, czy gdzie indziej jest podobnie ?

W Santanderze mam podpiętą debetową i kredytową. Tylko zwlekania i jeszcze nie dali możliwości dodania kredytówek. Żenujący bank 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych