Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Pay oficjalnie w Polsce

applepay apple pay

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
780 odpowiedzi w tym temacie

#551 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 02 października 2018 - 13:44

Podobno Apple Pay Cash ma wejść niedługo do Europy, było by miło gdyby zawitało też do Polski :P

Polska strona również się pojawiła.



#552 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 02 października 2018 - 14:10

O proszę, byłoby super :D 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#553 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 października 2018 - 19:01

Tak jak już jesteśmy w tematach dotyczących aplikacji Wallet - czy polecacie jakieś aplikacje (typu Starbucks czy coś), które obsługują dodawanie kart, biletów, itp. do tej aplikacji? Albo inaczej - z jakich usług wy korzystacie? Ja mam Starbucksa, NikePlus Pass i parę kart z aplikacji Stocard. Pomijam bilety lotnicze. 


Użytkownik Sebosz edytował ten post 02 października 2018 - 19:01

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#554 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 października 2018 - 19:42

Polska strona również się pojawiła.

Hmm ja jej nie widzę, macie jakiś link?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#555 Derwasky

Derwasky
  • 36 postów

Napisano 02 października 2018 - 19:59

U mnie pojawia sie komunikat nie mozna polaczyc sie apple pay?? Jestem zalogowany do icloud mam tam wlaczona apke wallet, karta to visa .

#556 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 02 października 2018 - 20:01

Hmm ja jej nie widzę, macie jakiś link?


Była tutaj:
https://support.appl.../pl-pl/HT207875

Ale już usunęli wszystkie wersje językowe. Kieruje na usa

#557 DarioMario

DarioMario
  • 109 postów
  • SkądToruń-Starachowice

Napisano 02 października 2018 - 20:13

Była tutaj:
https://support.appl.../pl-pl/HT207875

Ale już usunęli wszystkie wersje językowe. Kieruje na usa

Potwierdzam....było i znikło...maskuja i maskuja..po co..??? :D  :D  :D


  • krzysztofsds lubi to

#558 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 03 października 2018 - 20:56

Mam pytanie, czy aby dodać kartę do wallet na iphonie to karta musi być zbliżeniowa? Czy zwykła karta, która nie jest zbliżeniowa również może być dodana?

#559 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 03 października 2018 - 21:31

Mam pytanie, czy aby dodać kartę do wallet na iphonie to karta musi być zbliżeniowa? Czy zwykła karta, która nie jest zbliżeniowa również może być dodana?

To sprawdź czy się doda :D 



#560 gpociej

gpociej
  • 193 postów

Napisano 03 października 2018 - 22:13

Mam pytanie, czy aby dodać kartę do wallet na iphonie to karta musi być zbliżeniowa? Czy zwykła karta, która nie jest zbliżeniowa również może być dodana?

 

Zależnie od banku, skontaktuj się ze swoim.



#561 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 04 października 2018 - 13:45

Jakby ktoś chciał pomóc to fundacja siepomaga.pl za pośrednictwem Payu przyjmuje darowizny przez Apple Pay.



#562 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 04 października 2018 - 13:46

To Payu już wspiera Apple Pay? Czy to jednorazowa akcja? 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#563 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 04 października 2018 - 13:47

To Payu już wspiera Apple Pay? Czy to jednorazowa akcja? 

Wspiera. 



#564 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2018 - 14:18

Wspierać wspiera, ale każdy, kto korzysta z ich usług musi to we własnym zakresie wprowadzić.

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#565 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 04 października 2018 - 14:26

Mam pytanie, czy aby dodać kartę do wallet na iphonie to karta musi być zbliżeniowa? Czy zwykła karta, która nie jest zbliżeniowa również może być dodana?

W Inteligo (PKO BP) karta na której zablokowałem wcześniej transakcje zbliżeniowe dodała się poprawnie, ale transakcję w sklepie odrzuciło.

Po kontakcie z infolinią dowiedziałem się, że:

1) Apple Pay w Inteligo/PKO BP działa tylko z kartami z aktywnymi płatnościami zbliżeniowymi

2) karty na której dokonano płatności zbliżeniowych nie da się odblokować - należy zamówić nową

3) zarówno dla kart VISA jak i MasterCard nie da się wymusić żądania kodu kodu PIN dla transakcji poniżej 50 zł, ale wg konsultanta lepiej zamówić kartę MasterCard - w przeciwieństwie do VISA wymusza każdorazowo połączenie online terminalu z bankiem i sprawdzenie salda, więc "w razie czego" konto zostanie wyczyszczone do zera, ale bez debetu…

 

mBank umożliwia wyłączenie transakcji zbliżeniowych na karcie przy jednoczesnym bezproblemowym działaniu Apple Pay

 

nie wiem jak inne banki - fajnie gdyby inni użytkownicy forum się w tej sprawie wypowiedzieli


Użytkownik darekpoznan edytował ten post 04 października 2018 - 14:26


#566 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 04 października 2018 - 14:33

W przypadku Santandera po dostaniu kart nie aktywowowałem ich nigdy przez płatność pinem więc transakcje zbliżeniowe są zablokowane, a Apple Pay działa bez problemu. W mBanku również ta sama zasada. W Nest nie doda się karta do Apple Pay bez uprzedniego aktywowania płatności zbliżeniowych w bankomacie albo sklepie z pinem. Powyżej 50 zł nie da się zablokować bo AP obsługuj CDCVM i Twoim pinem jest odcisk palca, albo skan twarzy. 



#567 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 04 października 2018 - 14:42

W przypadku Santandera po dostaniu kart nie aktywowowałem ich nigdy przez płatność pinem więc transakcje zbliżeniowe są zablokowane, a Apple Pay działa bez problemu. W mBanku również ta sama zasada. W Nest nie doda się karta do Apple Pay bez uprzedniego aktywowania płatności zbliżeniowych w bankomacie albo sklepie z pinem. Powyżej 50 zł nie da się zablokować bo AP obsługuj CDCVM i Twoim pinem jest odcisk palca, albo skan twarzy. 

A czy nie jest dokładnie odwrotnie, tj. karty mają domyślnie aktywne transakcje zbliżeniowe i trzeba je wyłączyć poprzez kontakt z infolinią, w bankomacie lub konto/panel Klienta?

Tak to przynajmniej wygląda w mBank…



#568 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 04 października 2018 - 14:46

A czy nie jest dokładnie odwrotnie, tj. karty mają domyślnie aktywne transakcje zbliżeniowe i trzeba je wyłączyć poprzez kontakt z infolinią, w bankomacie lub konto/panel Klienta?

Tak to przynajmniej wygląda w mBank…

1 transakcja kartą musi być pinem. Jak jej nie wykonasz to nigdy nie zapłacisz zbliżeniowi, ale fakt, sama karta ma taką możliwość. Ile się orientuje do Alior Bank wprowadził możliwość dodawania kart do Apple Pay dla kart z złażenia bez funkcji zbliżeniowej. 



#569 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 04 października 2018 - 20:52

1 transakcja kartą musi być pinem. Jak jej nie wykonasz to nigdy nie zapłacisz zbliżeniowi, ale fakt, sama karta ma taką możliwość. Ile się orientuje do Alior Bank wprowadził możliwość dodawania kart do Apple Pay dla kart z złażenia bez funkcji zbliżeniowej. 

Z tymi kartami stykowymi w Alior Bank to chyba nie jest tak jak myślisz…

poniżej cytuję fragment artykułu https://www.spidersw...-apple-pay.html

"Chcąc ze swoją kartą stykową Alior Banku korzystać z dobrodziejstw Google Pay i Apple Pay trzeba w pierwszej kolejności zmienić limit operacji zbliżeniowych. Bez tego kroku pozostaną one na domyślnym poziomie, czyli 0 zł i płacenie smartfonem lub inteligentnym zegarkiem przejdzie nam obok nosa."



#570 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 05 października 2018 - 08:31

ING udostępni Apple Pay prawdopodobnie w marcu 2019 r.

 

[cashless.pl]



#571 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 05 października 2018 - 08:51

ING udostępni Apple Pay prawdopodobnie w marcu 2019 r.

[cashless.pl]


Dopiero ? Szkoda. Lepiej później niż wcale ;)

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#572 alucky

alucky
  • 186 postów

Napisano 05 października 2018 - 10:03

ING udostępni Apple Pay prawdopodobnie w marcu 2019 r.

 

[cashless.pl]

https://prnews.pl/ap...iesiace-437838



#573 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2018 - 14:09

Dzisiaj płaciłem z AP na stronie www AdGuard. Rewelacyjnie. Z tak szybkiej metody płatności nie korzystałem jeszcze. Wystarczyło przyłożyć palec do TiD i po 5s już wszystko było. Bez żadnych formularzy, wpisywania, auto uzupełniania. 



#574 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 października 2018 - 12:11

brr ale mnie denerwuje, że karta, której używam w Apple Pay ma inny wzór niż karta rzeczywista. Ciągle się zastanawiam, czy płacę tą dobrą:) (tym bardziej, że mam czarną bzwbk a wyświetla mi się biały santander - z kredytową nie mam problemu, bo jest w telefonie i realu dokładnie taka sama mimo, że też wydana jeszcze przez BZWBK). Jak rozumiem grafika jest narzucona przez bank i pewnie nie da się jej zmienić na swoją?


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#575 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 16 października 2018 - 12:17

brr ale mnie denerwuje, że karta, której używam w Apple Pay ma inny wzór niż karta rzeczywista. Ciągle się zastanawiam, czy płacę tą dobrą :) (tym bardziej, że mam czarną bzwbk a wyświetla mi się biały santander - z kredytową nie mam problemu, bo jest w telefonie i realu dokładnie taka sama mimo, że też wydana jeszcze przez BZWBK). Jak rozumiem grafika jest narzucona przez bank i pewnie nie da się jej zmienić na swoją?

Nie zmienisz tego. Ja mam starą kartę kredytową Pajacyk, ale w pewnym momencie zmaniła się na nową z logiem Santander. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych