Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 5 głosy

iPhone X – opinie i wrażenia.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2901 odpowiedzi w tym temacie

#751 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 24 listopada 2017 - 09:54

O X, którego używam od 24h, więc na gorąco.

Każdy telefon którego używałem miał niewątpliwie swoje zalety. Miałem pierwszego iPhona, potem androidy, potem znowu iPhone i tak w koło Macieju.

X jest niewątpliwie dużym i ciężkim telefonem. Dużym, bo jest gruby po prostu - na tle ostatniego mojego telefonu P10 - jest to odczuwalne w ręku - a mam 191 cm więc ręka niemała. Wygląda dobrze, nie ma nawet co dyskutować, a całość dopełnia faktycznie bezramkowość.

Zdjęcia, filmy zdecydowanie na plus - bardziej zdjęcia. Filmy w porównaniu do P10 - trochę gorzej moim zdaniem (FullHD).

FaceID robi robotę, chociaż odblokowywanie mogło by odbywać się bez przesuwania ekranu do góry.

Szybkość działania systemu, animacje bez zarzutu, nie spotkałem z żadnymi problemami, o których mowa była na forum, dotyk na zimnie (4-5 stopni) działał bez zarzutu. O dziwo, to może być pierwszy iPhone, którego używam bez syndromu dramatycznej baterii - ostatni egzemplarz, a nawet dwa (6s miałem wymienionego na nowego, przez problemy nota bene z baterią) rozładowywał się po 6 godzinach - dużo dzwonię, korzystam z aplikacji do pracy. 

Ekran - zdecydowanie, eksperci się nie mylą - rewelacyjny. Filmy na YT, Netflix - najwyższa możliwa półka. 

Głośniki - jak na to co prezentował 6s - gigantyczna poprawa, bardzo dobrze grają.

Obsługa gestami - super, Apple przemyślało temat.

Handoff - jak się ma Maki - super sprawa, choć mój podstawowy na serwisie u @Mekintosz :)

 

Teraz trochę minusów, ale możliwe, że część się wyeliminować, ale nie wiem jak.

Denerwuje mnie mocno pasek z globusem pod klawiaturą, niepotrzebnie zmarnowane miejsce.

Zamykanie aplikacji w MT, dlaczego minusa do zamykania nie dali w dolnym rogu? Dużo wygodniej by było.

Chrome - i pasek na dole. Tu wychodzą chyba ograniczenia iOS, że nie można tego zmienić.

Klawiatura Gboard - nie mogę wyłączyć dźwięków - może ja nie mam pojęcia jak. 

Brakuje mi widżetów z androida, żeby na jakimś pulpicie dać sobie taki jak potrzebuję do pracy - co ułatwia życie.

 

To tak na szybko, reszta przyjdzie pewnie później do głowy. Fajny telefon, wszystko super, ale konkurencja tak bardzo poszła do przodu, żeby zrobić dziś coś niesamowitego, to trzeba wymyślić telefon na nowo. To co wszyscy wprowadzają, to mało istotne zmiany - z punktu widzenia konsumenta. Nie jest to taki przeskok jak pierwszy iPhone kontra reszta świata. Jak to Apple ma, firma się ceni. Cena za telefon katalogowo? 5729? Masakra. P10 kupiłem za niecałe 2k. Czyli de facto - prawie 3 telefony w cenie jednego. Tak, ma kilka braków, ale mimo wszystkich legend forumowych - Huawei robi naprawdę świetne telefony. Kwestia tego co kto chce, czego kto potrzebuje. Do pracy raczej się nie przyda ten telefon (Note i rysik bardziej). Po prostu bardzo dobra słuchawka, w cenie laptopa.


  • casti lubi to

#752 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 24 listopada 2017 - 20:12

Górna cześć wyświetlacza jak dociśnięcie to tez wam klika? Jak są te wycięcia i poniżej nich głównie lewa strona kliknie, pyknie coś w środku. Emejzing chińskich raczek.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#753 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 24 listopada 2017 - 21:20

U mnie nic takiego.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#754 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 02:44

Górna cześć wyświetlacza jak dociśnięcie to tez wam klika? Jak są te wycięcia i poniżej nich głównie lewa strona kliknie, pyknie coś w środku. Emejzing chińskich raczek.

Nic takiego u mnie nie występuje.


iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#755 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 07:46

Zlapcie tel za górna częśc i za dolna i zacznijcie go „wyciskać” jakbyście ścierkę wyciskali mój poprzedni 7 plus tez potrafił klikać. To samo jak w tym wypadku:

https://youtu.be/bYUeLffncIk”

Usuńcie cudzysłowy, bo forum nie wkleja yt dobrze ostatnio.

Użytkownik madhunt3r edytował ten post 25 listopada 2017 - 07:46

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#756 mkielbasa666

mkielbasa666
  • 48 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 12:23

Mam pytanie,

Aby odblokować telefon przy pomocy FaceID telefon i twarz muszą być stabilne? Chodzi mi o sytuacje gdy np. biegnę lub idę ulicą (codzienne sytuacje związane z poruszaniem się) i chce odblokować telefon, to pomimo delikatnego ruchu odczyta moją twarz czy muszę się zatrzymać aby go odblokować.

Ktoś z posiadaczy robił już takie "testy"? Zdarzało się że nie chciał odblokować w tych przypadkach?


iPhone 8 Plus 64GB Gold, iPad 2 16GB,


#757 Sendil

Sendil
  • 140 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 listopada 2017 - 12:32

Czesc

 

Mam juz Dyche tydzien i chcialbym sie podzielic moimi pierwszymi doswiadczeniami:

 

- plynnosc- juz zapomnialem jak iOS powinien chodzic. Moja stara, dobrze sluzaca 6 juz zaczynala niedomagac.

 

-wyglad- czuc 'premium'. Oczywiscie na tyle na ile telefon produkowany masowo w Chinaach moze byc premium. Jednak co do jakosc spasowania elementow nie moge sie przyczepic. W 6 aparat byl w dziwnym jak na Apple miejscu. Teraz jest duzo, duzo lepiej. Mam na mysli to, ze srodek aparatu jest w srodku luku obudowy. Na takie rzeczy caly czas zwracam uwage i tutaj dbalosc o sczegoly jest na najwyzszym poziomie. Nie spotkalem telefonu innego niz Apple ktory bylby tak symetrycznie zbudowany. Jestem designerem sprzetu elektronicznego, wiec moze cos takiego bardziej rzuca mi sie w oczy.

 

- ekran. Szczerze? Wolalem ten z 6. Byl po prostu dobry. Teraz albo z TrueTone jest zolty, albo bez TrueTone mniej zolty. Porownujac dwa obok siebie widac to wyraznie. I to nie problem z niebieskoscia w 6. Jest jednak wielki. Ladnie wkomponowany w bryle urzadzenia. Zaokraglenia sa idealne. Tak samo notch- nie przeszkadza mi. Jest wkomponowany tak, jak powinien byc. Teczowe barwy przy obracaniu telefonem rzeczywiscie sa widoczne jak sie czlowiek na nich skupia. Jak po prostu korzysta z telefonu to tego zupelnie nie widac.

 

- nowy sposob komunikacji z urzadzeniem. Obiawialem sie, ze Face ID bedzie wymagalo mega glupiego podnoszenia telefonu i przykladania do twarzy. Otoz nie. Wyjmuje z kieszeni, telefon na wysokosci biodra i ladnie kłódka sie otwiera. Mega. Dziala w 95% i to szybciej niz Touch ID gen 1 w iPhone 6. Gesty i generalnie user experience w tym telefonie to cos znacznie lepszego niz cokolwiek co mialem wczesniej. iOS 11 lata jak marzenie. 

 

- aparat. WOW. W porownaniu do 6 to 'prawie' jak noszenie lustrzanki w kieszeni. Wiadomo ze, prawie robi duza roznice, ale skok jakosciowy jest przeogromny. Nie wspominajac o wideo, bo tu to juz w ogole kosmos.

 

- najwiekszy minus? Wielkosc. Jest za duzy. Juz 6 srednio lezala mi w dloniach, a X jest jeszcze wiekszy. W sumie to patrzac na blueprint nie widac bylo tak tej roznicy. Dopiero po przylozeniu dwoch modeli obok siebie zauwazylem jak olbrzymi jest to telefon. Reachability na szczescie dziala baaardzo dobrze. Duzo Youtuberow narzeka na to rozwiazanie, ale po poswieceniu 30 sec na nauczenie sie gestu- nie mam z nim najwiekszych problemow.

 

-bateria. Mi trzyma 2 cale dni. Powoli przymierzam sie do ladowarki Qi. Powinno byc wygodniej.

 

 

Generalnie? Na plus. Cena jest wysoka, to prawda z tymże jak sie prowadzi dzialalnosc- mozna wpisac w koszty, amortyzacje itp i wtedy juz tak nie boli.

 

Niechetnie, ale przykleilem na niego szkielko i wsadzilem w pokrowiec. Powieksza to i tak duza bryle, ale przez pierwsze kilka miesiecy przynajmniej bede robil pozory ze dbam o niego na tyle na ile moge ;) Potem jak sie przyzwyczaje, pewnie zdejme i to i to.

 

Telefon ja osobiscie polecam. Nie jednak na tyle, zeby sie sprzedawac, zapozyczac i oddawac wszystko tylko dlatego ze jest nowy. Nie jest tego wart. 

Wedlug mnie, jesli przeszkadza Ci jego cena- nie bierz. Zebym mial go wziac tak po prostu ze sklepu bez dzialalnosci- ominalbym i poczekal na X SE- mniejsza wersje, ktora jak tylko sie pojawi na pewno przykuje moja uwage.


Mam pytanie,

Aby odblokować telefon przy pomocy FaceID telefon i twarz muszą być stabilne? Chodzi mi o sytuacje gdy np. biegnę lub idę ulicą (codzienne sytuacje związane z poruszaniem się) i chce odblokować telefon, to pomimo delikatnego ruchu odczyta moją twarz czy muszę się zatrzymać aby go odblokować.

Ktoś z posiadaczy robił już takie "testy"? Zdarzało się że nie chciał odblokować w tych przypadkach?

Czesc

Niee, wlasnie o tyle dobrze ze Face ID dziala prawie jak Touch ID tyle, ze nie trzeba przykladac palca. Jak wspomnialem w moich pierwszych wrazeniach, telefon moze byc nawet na wysokosci biodra idac, a i tak odblokowuje. Jest lepiej niz zakladalem ze bedzie.


  • mkielbasa666 i bolec71 lubią to

#758 Hohe

Hohe
  • 300 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 17:54

To i ja wrzucę moje trzy grosze. Z minusów, to po przesiadce z 8 plus, ekran wydaje się maly a z plusów, jeszcze ani razu odkąd go mam nie musiałem wpisywać hasła bo TiD zawiódł. Albo trafiłem na super egzemplarz, albo mam taką twarz. Podsumowując, sam nie wiem czy wolę go od 8 plusa.



#759 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2017 - 19:00

1x iPhone X = 2x OnePlus 5T (parametry S8 lecz 6/8GB ram)
https://youtu.be/2fGXDFiFBhg

Czy jeden iPhone X jest wart dwóch telefonów o najmocniejszych parametrach na androidzie? Oglądam recenzje i ten X nie jest jakiś ekskluzywny, a 5T wypadł najlepiej przy testach. Oglądam też właśnie 5T i może jego wybrać?
Powiedzcie mi może w ten sposób: zostać przy moim 6S Plus 64, który kiepsko jakoś działa na iOS 11 czy przerzucić się lepiej na 5T o najmocniejszych parametrach, ładnym ekranie, do wyboru face/Touch ID itp itd?

Pozdrawiam


#760 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 19:15

Gdyby nie był wart to nikt by go nie kupował.

A ta recenzja z góry jest nastawiono na hejtowanie iP X

Ja korzystam z x od 3 tygodni i jestem zadowolony.


Użytkownik konio124 edytował ten post 26 listopada 2017 - 19:18

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#761 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 19:32

1x iPhone X = 2x OnePlus 5T (parametry S8 lecz 6/8GB ram)
https://youtu.be/2fGXDFiFBhg

Czy jeden iPhone X jest wart dwóch telefonów o najmocniejszych parametrach na androidzie? Oglądam recenzje i ten X nie jest jakiś ekskluzywny, a 5T wypadł najlepiej przy testach. Oglądam też właśnie 5T i może jego wybrać?
Powiedzcie mi może w ten sposób: zostać przy moim 6S Plus 64, który kiepsko jakoś działa na iOS 11 czy przerzucić się lepiej na 5T o najmocniejszych parametrach, ładnym ekranie, do wyboru face/Touch ID itp itd?

Przecież to twoja decyzja jaki system wolisz, nikt jednoznacznie nie powie, kupisz OP5 to będziesz psioczył zaraz po 6s jaki ten iOS wolny nie mając porównania jak działa teraz na 8 Plus czy X czy 7 Plus, takie testy na filmach dla mnie mają się nijak, wszystko wychodzi w praniu w trakcie użytkowania telefonu i czego oczekujesz od systemu. 



#762 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 07:52

Ciekawi mnie czy ktoś przez dłuższy czas używa nawigacji X. I jak to się ma do wypalania ekranu. Czy widać już pierwsze oznaki wypalania?

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#763 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 27 listopada 2017 - 08:38

Oglądałem w Saturnie note 8 miał wypalony ekran po jakimś błędzie systemowym. Prostokąt na środku ekranu. Nie wydaje mi się żeby nawigacja jakoś bardzo wpływała na wypalanie. Nawigacja jest dość ruchoma, a zakładam ze napewno mapy apple będą miały wbudowana funkcje minimalnego przesunięcia podczas pracy.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#764 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 08:48

Akurat głównie używam Google Maps a te paski górne nawigacyjne szczególnie na autostradzie potrafia przez dłuższy czas się nie zmieniać. Wczoraj tez widziałem s8 plus na wystawie z wypalonymi napisani na środku ekranu.

Użytkownik madhunt3r edytował ten post 27 listopada 2017 - 08:48

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#765 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 27 listopada 2017 - 08:52

Akurat głównie używam Google Maps a te paski górne nawigacyjne szczególnie na autostradzie potrafia przez dłuższy czas się nie zmieniać. Wczoraj tez widziałem s8 plus na wystawie z wypalonymi napisani na środku ekranu.


Nie wiem jak to będzie w Google maps, ale zmiany minimalne mogą być niezauważalne dla oka.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#766 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 listopada 2017 - 09:44

*
Popularny

Często czytam posty w tym temacie, więc i sam dorzucę coś od siebie.

Używam X-a od 3-go, niestety chyba na siłę próbuję sobie wmówić, że jest wart swojej ceny. 

Oczywiście są zmiany na+ ale nie za taką kwotę.

 

Prawda jest taka, że wyobrażenie posiadania tego telefonu było większe niż faktycznie to wygląda.

Po upływie 3 tygodni używam go w zasadzie tak samo jak 6 czy 7 i kompletnie nie odczuwam już zmiany. Youtube czy oglądanie filmów na pełnym ekranie ścina mocno górę i dół, natomiast w orginale - mamy po boku paski. Cześć aplikacji zaktualizowana pod ekran i tak nic nie wnosi sensownego.

Za połowę tej kwoty można już dostać bardzo dobry telefon. Osobiście uważam, że cena jest 2x wyższa niż konkurencyjne telefony nie będąc 2x lepszym jest śmieszna.

 

Porównanie z 7 Plusem:

- szybkość odczuwalna taka sama

- aparat w normalnym użytkowaniu taki sam

- ekran niby większy ale w rzeczywistości tylko dłuższy bez orientacji poziomej. (jeżeli chodzi o konsumpcje treści 7+ wygrywa)

- bateria jeden ch.. . i tak codziennie na noc ładuję

- design - tu na korzyść X 

- dźwięk na korzyść X

- face id do poprawy: 1. tylko jedna próba odblokowania, jak się nie powiedzie to znów włącz wyłącz lub z dołu belkę szturchnąć by wymusić ponowny skan. Ogólnie przez animacje i to, że trzeba jeszcze machnąć belkę do góry uruchomienie trwa dłużej niż touch id.

- animoji nie dla mnie

 

Od dłuższego czasu użytkownicy iOS z zazdrością patrzyli na androida i Samsunga, OLEDY, Edge to edge. Apple wiedziało, że na odgrzewaniu daleko już nie pojadą więc wypuścili telefon, żeby zamknąć wszystkim buzie

 

Apple co raz mocniej nastawia się na zysk firmy zamiast wydawania świetnych urządzeń. Teraz oglądając prezentacje Appla zamiast czuć podekscytowanie czuje zażenowanie widząc osobę udającą kurczaka na scenie i mającą problemy w odblokowaniem tel. 

Nie ma tu już pasji tylko chęć zarobienia. 


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 27 listopada 2017 - 10:15


#767 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 10:27

Miałem okazję trochę dłużej się pobawić i naprawdę mocno się nad X zastanawiam. Po części Tomzik87 masz rację. Cena wysoka. Tylko wszyscy dobrze wiemy i sam o tym pisałem że Apple jedzie na marce. Dlaczego samochody które w praktyce są takie same (często nawet bardzo podobne) różnią się ceną? Bo bardziej prestiżowo jeździć Audi niż Skodą. Jedni to lubią inni uważają za głupotę ale tak jest. Dlatego cena to rzecz subiektywna. Nie twierdzę ze nie warto o niej wspomnieć ale trzeba o tym pamiętać.

Dodatkowo jeszcze jeszcze jedna rzecz. Używasz Plusa który jest ogromny. X jest mały jak na bezramkowca i to jego ogromna zaleta. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#768 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 10:34

Najbardziej po przesiadce z 7 Plusa denerwują czarne pasy na różnych materiałach wideo, czy to yt czy inne programy. Duży ekran ale niewykorzystany niestety.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#769 Hohe

Hohe
  • 300 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 10:35

Moim zdaniem proporcje tego ekranu są kompletnie z pupy. Bez sensu. Faktycznie ekran, mimo że niby wiekszy niż w plusach, to jest tak naprawdę w rozmiarze 7, 7 czy 8.

#770 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 10:43

Dokładnie. Ale jak widać tendencja jest taka ze wszystkie bezramkoce są w takich proporcjach.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#771 Hohe

Hohe
  • 300 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 10:58

Dokładnie. Ale jak widać tendencja jest taka ze wszystkie bezramkoce są w takich proporcjach.

Czyli taka będzie pewnie przyszłość wszystkich smartfonów. Lipa.

Gdyby nie to, że dałem 8 plusa żonie, to chyba bym X-a odesłał.

Dla mnie 8 plus nie miał wad, ale zachciało się nowości...



#772 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 11:04

Mam tak samo zachciało się nowości...

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#773 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 listopada 2017 - 11:08

Nie rozumiem - od kilku lat narzekanie, że iphony nudne, że żadnych zmian dizajnu, że takie same... jest wreszcie coś nowego to narzekanie, że po co zmieniłem, zachciało się nowości :D

 

nie dogodzi... :)


  • EMU, konio124 i Faflucy lubią to

iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#774 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 listopada 2017 - 11:30

Zgadza się, każdy chciał zmian ale miło by było jakby te zmiany były przemyślane. Ive powiedział, że funkcje telefonu zostaną jeszcze rozwinięte. Czyli telefon został wypuszczony zbyt szybko bez koncepcji jak to będzie wyglądać, bo ludzie już się wkurzali.

Najbardziej instynktowny system w zamienia się w bajzel nie do ogarnięcia.

 

- centrum sterowania światem - swipe z górnej prawej strony - porażka, a w środku przyciski do tymczasowego rozłączania połączenia bo bluetooth i wifi znów się połączą

 

- program iMovie na iOS nie wspiera ekranu X-a :)

 

- ekran OLED, a zamiast dark mode to tylko odwrócenie kolorów, które i tak nie działa dobrze


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 27 listopada 2017 - 11:37

  • iTrzeci i iKnow lubią to

#775 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 11:36

Ciekawe co następne aktualizacje przyniosą. Tryb Dark Mode i inne dodatki tylko dla X by się przydały.

Gdzie ten wywiad można znaleźć z Ive który mówi ze jeszcze do X będą dodawać nowe rzeczy w aktualizacjach. Chyba ze miał na myśli o następcy Xs dostaniemy nowe funkcje znając Apple.

Użytkownik madhunt3r edytował ten post 27 listopada 2017 - 11:40

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych