Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 8/8 Plus – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1008 odpowiedzi w tym temacie

#101 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 10:21

Powiedzcie mi jak najbogatsza firma na świecie, która może zatrudnić najlepszych specjalistów na świecie nie potrafi dogonić konkurencji? Tak dogonić, bo o nowatorstwie czy wyprzedzeniu to już dawno nie ma co mówić. Żeby w telefonie w 2017 roku był ten sam ekran co w tym z 2014 (ip6)?I tak, nie interesują mnie gadki o ile ten nowy ma lepsze kolory, czy jakieś bzdurne True tone i podobne wynalazki. Od 2014 roku jest to tylko 720p i TRAGICZNIE wielkie ramki dookoła !!! Gdzie konkurencja już ma 2k lub 4k. Rozumiem, że te 4k, czy nawet 2k to przegięcie trochę, ale już full HD to obowiązek. Druga sprawa, wszyscy producenci dają w zestawie szybką ładowarkę za darmo. Jak można być tak zachlannym i w telefonie za 3500 nie dać szybkiej ładowarki, która by ich kosztowała z 5$. To już przegięcie totalne, zdzierstwo nie do zaakceptowania. 5W w 2017 roku?? Shame on you Apple. Ostatnia sprawa, chwalenie się bezprzewodowym ładowaniem, jakie to ono innowacyjne i wspaniałe. Ludzie, Samsung ma je od kilku lat, jesteście kilka lat do tyłu. Ale pomijając opóźnienie, po raz kolejny jak w 2017 roku można zaimplementować ładowanie qi które odstaje od konkurencji? 7,5W gdzie wszyscy mają już 15W? Nie potrafią tego zrobić? Tak beznadziejnych mają inżynierów? Najbogatsza firma na świecie? Gdyby nie iOS który uwielbiam już dawno bym kupił galaxy s8. Ten telefon technologicznie jest lata przed IP 8. W każdym względzie. Od aparatu, ekranu, ramek, ładowania, wagi, wyglądu. Jedyny minus to czytnik na plecach. Amen.

 

"Żeby w telefonie w 2017 roku był ten sam ekran co w tym z 2014 (ip6)?I"

- A co Ci w tym ekranie brakuje?

 

"Rozumiem, że te 4k, czy nawet 2k to przegięcie trochę, ale już full HD to obowiązek."

- Rozumiem, że piksele widzisz " GOŁYM" okiem? :)

 

"Druga sprawa, wszyscy producenci dają w zestawie szybką ładowarkę za darmo. Jak można być tak zachlannym i w telefonie za 3500 nie dać szybkiej ładowarki, która by ich kosztowała z 5$. To już przegięcie totalne, zdzierstwo nie do zaakceptowania."

- Kup Samsunga, będziesz na 100% zadowolonym userem ;)

 

"Ostatnia sprawa, chwalenie się bezprzewodowym ładowaniem, jakie to ono innowacyjne i wspaniałe. Ludzie, Samsung ma je od kilku lat, jesteście kilka lat do tyłu."

- W tej sytuacji to Apple głównie się chwali, że na 1 ładowarce może naładować kilka sprzętów i każdy z osobna widnieje na iPhone ze stanem naładowania. Spoko opcja.

 

"Ten telefon technologicznie jest lata przed IP 8. W każdym względzie. Od aparatu, ekranu, ramek, ładowania, wagi, wyglądu. Jedyny minus to czytnik na plecach. Amen."

- Aparat lata świetlne? ;) hehe dobre 

- Ramki, ok, ale zagięcie dyskwalifikuje komfortowe korzystanie z telefonu, np w słońcu. Miałem wiem co mówię. 

- Wagi? A co z wagą? Gdzie te lata świetlne?

- Wygląd kwestia gustu - dalej nie widzę tych lat ;)

- Ekran? No tak te różowe kolory po bokach są ekstra ;) dla co po niektórych, że musiałem motyw na czarny zmienić aby nie widzieć tych zaróżowionych krawędzie po czym w cholere sprzedałem to z ulgą. :)

 

Niestety konkurencja jak i Apple mają swoje wady i zalety, ale pisanie, że coś jest lata świetlne przed jest dużym nadużyciem. 


  • tomk925 lubi to

iPhone 12 mini 


#102 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 10:30

Nie chce mi się na wszystko odpisywać więc zacytuję jedno: kup samsunga i będziesz w 100% zadowolony. To jest odpowiedź rzeczowa i nawiązująca do tematu. Jak nie masz argumentu to chociaż nie pisz takich banalow . I tak w ekranie 720p widzę piksele. Tym bardziej że mam obok służbowy sgs7 i widzę różnice.
A co do lat świetlnych nigdzie tak nie napisałem. Tylko samo lata. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 10:33

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#103 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 10:33

WOW to brawo jesteś supermenem ;) 


iPhone 12 mini 


#104 Zygal

Zygal
  • 299 postów

Napisano 24 września 2017 - 10:33

Dzisiaj byłem w iSpocie chciałem dokładnie zobaczyć 7 plus ( cały czas się zastanawiam się nad przejściem  z rozmiaru 4.7 ) i przy okazji zapytałem jak z dostępnością 8 będzie i uzyskałem informację, że spokojnie od piątku będą dostępne i nie mają zapisów jak to bywało w poprzednich latach.


 MBA  M1 2020, iPhone 15 Pro , AirPods Pro, 


#105 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 10:39

To oczywiste, mało kto czeka na iP8. Większość czeka na X, który będzie hitem sprzedaży. 

Moim zdaniem Apple trochę spieprzyło sprawę z wypuszczaniem tego "8"

 

Lepszą wg mnie opcją byłoby wypuszczenie:

- iPhone SE nowej generacji

- iPhone 8 z wyglądem iPhone X

 

Byłoby mniej kontrowersji i myślę, że każdy byłby bardziej zadowolony. 

Oczywiście SE z nowym wyglądem i ekranem maks 4,7''


iPhone 12 mini 


#106 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 września 2017 - 10:40

Bo niewiele osob je kupuje. Dlatego nie bedzie trzeba zapisow.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#107 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 24 września 2017 - 10:42

 
"Druga sprawa, wszyscy producenci dają w zestawie szybką ładowarkę za darmo. Jak można być tak zachlannym i w telefonie za 3500 nie dać szybkiej ładowarki, która by ich kosztowała z 5$. To już przegięcie totalne, zdzierstwo nie do zaakceptowania."
- Kup Samsunga, będziesz na 100% zadowolonym userem ;)
 


Co prawda, mamy wolny rynek i wolny wybór co chcemy kupić... Nie lubię też narzekania na siłę, ale trudno nie zgodzić się z postem kolegi. Dlaczego jakakolwiek próba krytyki i porównania do konkurencji zawsze kończy się tekstami jak wyżej: To kup samsunga...

Nie wolno już porównywać do konkurencji? Dlaczego w motoryzacji można napisać, że design nie powala albo silnik jest za słaby i jest to traktowane jako opinia, a na forach Apple porównanie i uzasadniona krytyka są traktowane na zasadzie - nie podoba się to wypad... Sam uważam iOS za najlepszy system, ale trudno się oszukiwać, że iPhone jest w wciąż wyznacznikiem innowacji. Porównanie aparatów w większości wypada gorzej w iPhone, ekran tez jest gorszy, a indukcja jest od lat w Samsungach. Stwierdzam fakt. O ile sam wyświetlacz i ppi mi nie przeszkadza, o tyle ramki faktycznie są gigantyczne w porównaniu do konkurencji w tej cenie.

Skończcie z tym hejtowaniem tylko dlatego, że ktoś nie czci iPhone’a. iOS to dla mnie argument nie do przebicia, ale hardware jest w większości przypadków marny.


Użytkownik john80 edytował ten post 24 września 2017 - 10:44

  • nowy57 i koliberek1 lubią to

#108 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 24 września 2017 - 10:42

A ja mam pytanie z nieco innej strony, pozbywam się obecnie SGS7, mam zamiar kupić iP8 w związku z czym:

- czy ładowarka indukcyjna od S7 nie zepsuje mi nowego iP8? Działa w standardzie Qi. 


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#109 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 10:56

A ja mam pytanie z nieco innej strony, pozbywam się obecnie SGS7, mam zamiar kupić iP8 w związku z czym:
- czy ładowarka indukcyjna od S7 nie zepsuje mi nowego iP8? Działa w standardzie Qi.


Bez obaw możesz używać. Będzie działać w 100%.

Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 10:57

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#110 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 11:01

Skończcie z tym hejtowaniem tylko dlatego, że ktoś nie czci iPhone’a. iOS to dla mnie argument nie do przebicia, ale hardware jest w większości przypadków marny.

 

No ok, ale czego Ci w tym hardware brakuje? 


iPhone 12 mini 


#111 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 11:08

Co prawda, mamy wolny rynek i wolny wybór co chcemy kupić... Nie lubię też narzekania na siłę, ale trudno nie zgodzić się z postem kolegi. Dlaczego jakakolwiek próba krytyki i porównania do konkurencji zawsze kończy się tekstami jak wyżej: To kup samsunga...
Nie wolno już porównywać do konkurencji? Dlaczego w motoryzacji można napisać, że design nie powala albo silnik jest za słaby i jest to traktowane jako opinia, a na forach Apple porównanie i uzasadniona krytyka są traktowane na zasadzie - nie podoba się to wypad... Sam uważam iOS za najlepszy system, ale trudno się oszukiwać, że iPhone jest w wciąż wyznacznikiem innowacji. Porównanie aparatów w większości wypada gorzej w iPhone, ekran tez jest gorszy, a indukcja jest od lat w Samsungach. Stwierdzam fakt. O ile sam wyświetlacz i ppi mi nie przeszkadza, o tyle ramki faktycznie są gigantyczne w porównaniu do konkurencji w tej cenie.
Skończcie z tym hejtowaniem tylko dlatego, że ktoś nie czci iPhone’a. iOS to dla mnie argument nie do przebicia, ale hardware jest w większości przypadków marny.


Brawo, o to właśnie chodzi. Ja nie hejtuje, tylko wymieniam to co mi się nie podoba i co według mnie nie powinno mieć miejsca w 2017 roku. Podałem konkretne przykłady gdzie Apple zostaje w tyle za konkurencja i tyle. Mam trochę sprzętu od nich i uwielbiam ten ekosystem. Ale widzę też ich niedoskonałości i nie jestem ślepą owcą iSheep. Niestety tu na forum nieraz nie można mieć innego zdania niż ślepe wyznawstwo. Owieczek tu pełno.

No ok, ale czego Ci w tym hardware brakuje?


To może ja: szybkie ładowanie, szybkie bezprzewodowe ładowanie, wyświetlacz bez ramek, amoled z conajmniej full HD. Tylko i aż tyle.
  • nowy57 lubi to
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#112 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 24 września 2017 - 11:09

Chociażby ekranu 1080p w zwykłej 7/8. Mamy 2017 rok. Wiem, jest wersja Plus, nawet miałem dwie (6 i 6s), ale obecnie cenie sobie obsługę jedna ręka i chciałbym w 4,7" ekran FHD, a teksty ze ktoś nie widzi różnicy mnie bawią, bo różnica jest ogromna. Chociaż w sumie nic mnie już nie zdziwi. Do teraz można spotkać ludzi, którzy nie widza różnicy mniejszy 30, a 60 FPS.
  • nowy57 lubi to

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#113 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 24 września 2017 - 11:12

Już przestańcie niektórzy” czcić” tego Samsunga jakby conajmniej był prekursorem wszystkiego :-). Wąskie ramki pierwszy Sharp Aquos, szał na takie ekrany zaczą się jesienią ub. r. od Mi Mix potem LG G6 i dopiero S8, problemy z różowym ekranem S8, sam oddałem go z tego powodu i dodatkowo jeszcze płynność działania, są płynniej działające Androidy. Teraz dopiero w Note 8 ponoć te 6 GB mocno pomogło. Fakt jest taki że Apple powinni wydać moim zdanie tylko dwie wersje X i w cenach tych co teraz są 8 i 8 plus.
  • meg i effe lubią to

#114 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 11:18

No różowe ekrany faktycznie technologią przewyższają całą reszta w tym iP ;) hehe dobre. 


iPhone 12 mini 


#115 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 11:23

No różowe ekrany faktycznie technologią przewyższają całą reszta w tym iP ;) hehe dobre. 

A wszystkie są różowe? Znajomi mają ten telefon i żaden nie ma różowego, tak więc argument z d... Sam nie raz oglądałem w marketach i nigdy nie trafiłem na taki.Pewnie się trafiają jak wszędzie ale to nie powód żeby generalizować. 

 

Skoro są takie bee to dlaczego Apple kupuje je dla ip X? Takie są złe? NIe potrafią zrobić lepszych? No niestety nie, bo oni wszystko zamawiają u innych. Smutne, ale prawdziwe. Cały iPhone jest złożony z części innych producentów.


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 11:27

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#116 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 11:26

Ekrany mają od LG ;) z tego co mi wiadomo ;)

 

Co do różowych ekranów, wystarczy wyłączyć opcje adaptacyjną i widać to gołym okiem. 

 

Samsung niestety nie przyznaje się od razu do wady, ale jak dobrze z nimi powalczysz to wymienią ekran już na dobry. Wiele filmików i ludzi, którzy z samsungiem walczyli i wygrali można znaleźć na YT. 


Użytkownik effe edytował ten post 24 września 2017 - 11:28

iPhone 12 mini 


#117 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 11:34

Wiele to znaczy ile? Setki przy kilku milionach sprzedanych? To są promile wśród zadowolonych użytkowników. Tak samo jak setki ludzi z zasikanymi LCD w ip6,6s i7.Po prostu się zdarza przy tylu sztukach. Ekrany do X są od Samsunga. No i jak teraz, dalej kupujesz? Nie boisz się różowego?


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 11:38

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#118 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 24 września 2017 - 11:38

Wiele to znaczy ile? Setki przy kilku milionach sprzedanych? To są promile wśród zadowolonych użytkowników. Ekrany do X są od Samsunga. No i jak teraz, dalej kupujesz? Nie boisz się różowego?

 

 

Raczej od LG,  tu jasno np. powiedziane, nie wiem czy link filmu się wkleił z yt... :-)


Użytkownik tomk925 edytował ten post 24 września 2017 - 11:41


#119 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 11:41

 

Raczej od LG,  tu jasno np. powiedziane, nie wiem czy link filmu się wkleił z yt... :-)

 

Samsung jest w tej chwili jedynym producentem ekranów do ip X:

 

https://www.rappler....x-oled-supplier


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 11:42

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#120 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 24 września 2017 - 11:46

Różne są te artykuły, jedni że od LG, drudzy Samsung....



#121 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 11:48

Na 100% samsung. 

https://myapple.pl/p...-dla-iphone-a-8

http://onetech.pl/ap...wietlaczy-oled/

http://www.idownload...amsung-display/

Czytalem już w wielu miejscach.


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 11:50

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#122 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2017 - 11:55

LG czy Samsung miejmy nadzieje, że zrobią lepiej ten ekran niż to nieporozumienie w SGS8. 


iPhone 12 mini 


#123 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 24 września 2017 - 12:04

LG czy Samsung miejmy nadzieje, że zrobią lepiej ten ekran niż to nieporozumienie w SGS8. 

Zgadza się, gdzieś na konferencji chyba chwalili się, że już jest dopracowana tak  technologia oled,  dlatego zastosowali dopiero teraz , zobaczymy jak wyjdzie w praniu...


Użytkownik tomk925 edytował ten post 24 września 2017 - 12:04


#124 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2017 - 12:26

LG czy Samsung miejmy nadzieje, że zrobią lepiej ten ekran niż to nieporozumienie w SGS8. 

Robią czego przykładem jest Note 8



#125 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 24 września 2017 - 13:10

Szybkie ladowanie:
ip8 plus- 2h 5min 2675 Mah bateria
Samsung note 8- 1h39 min 3300 Mah bateria
Ładowarka w samsungu za free, w Apple jedyne 74 funtów (ok. 350 zł )buhaha
https://youtu.be/yArWMchkBK8

Użytkownik koliberek1 edytował ten post 24 września 2017 - 13:11

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych