Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 8/8 Plus – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1008 odpowiedzi w tym temacie

#1 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 12 września 2017 - 07:15

Dzisiaj premiera nowych iPhonów, także czas na dzielenie się swoimi opiniami na ich temat :)

#2 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 12 września 2017 - 21:42

Widzę, że nikomu nawet nie chce się komentować tego odgrzewanego kotleta. Czwarty rok z rzędu ta sama konstrukcja, jedyna większa nowość to bezprzewodowe ładowanie.

Konkurencja w tej cenie oferuje znacznie więcej. Moim zdaniem nie warto.  



#3 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 12 września 2017 - 21:53

Palcuje się jak cholera, zobaczcie filmy na yt. Amelinium było pod tym względem o niebo lepsze.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#4 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 12 września 2017 - 22:32

Jak skopiuję swój komentarz, który użyłem pod AW3,

"iPhone 8, to wybitny przykład na to jak sprzedać to samo za większą cenę. Zmian w stosunku do 7 nie praktycznie żadnych, a cena wzrosła, a nie zmalała. Gdzie się podziały te "powody" dla których warto było wymienić telefon na nowy jak Touch ID w przypadku przesiadki 5->5s czy np. 3D Touch 6->6s."

Dodam jeszcze, że ten emejzing aparat i bezprzewodowe ładowanie, to przykry żart dla reszty użytkowników. No i po co ta zmiana nazewnictwa? Jakby dali 7S, to może bym jeszcze przymknął oko, ale 8, to powinien być nowy model i koniec.
Zamiast nazywać go iPhonem 8 mogli dać iphone'a X w dwóch wersjach, albo obniżyć cenę 8 do normalnej, ale przecież sprzedaż już by się nie zgadzała, bo kto by tak masowo kupował X'a za 5tysięcy.

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś tak mocno krytykował apple, ale to już naprawdę przestaje być śmieszne i jedyny ich atut, to iOS, naprawdę.



#5 lucas144

lucas144
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2017 - 23:13

Jak skopiuję swój komentarz, który użyłem pod AW3,

"iPhone 8, to wybitny przykład na to jak sprzedać to samo za większą cenę. Zmian w stosunku do 7 nie praktycznie żadnych, a cena wzrosła, a nie zmalała. Gdzie się podziały te "powody" dla których warto było wymienić telefon na nowy jak Touch ID w przypadku przesiadki 5->5s czy np. 3D Touch 6->6s."

Dodam jeszcze, że ten emejzing aparat i bezprzewodowe ładowanie, to przykry żart dla reszty użytkowników. No i po co ta zmiana nazewnictwa? Jakby dali 7S, to może bym jeszcze przymknął oko, ale 8, to powinien być nowy model i koniec.
Zamiast nazywać go iPhonem 8 mogli dać iphone'a X w dwóch wersjach, albo obniżyć cenę 8 do normalnej, ale przecież sprzedaż już by się nie zgadzała, bo kto by tak masowo kupował X'a za 5tysięcy.

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś tak mocno krytykował apple, ale to już naprawdę przestaje być śmieszne i jedyny ich atut, to iOS, naprawdę.

 

Muszę się zgodzić. Nie sądziłem,że zawiodę się kiedyś tak po premierze. 

Zaczyna się zbijanie kasy i tzw. odrywanie kuponów, bo wiedzą,że ludzie i tak kupią i tak...

Choć podobnie było któregoś roku z iPad mini 2 a iPad mini 3, dokładnie to samo...jedynie TOUCH ID było zmienione, a cena o ile wyższa od poprzednika. 


  •  Macbook Air 13 
  •  iPhone Xs Max - Gold 
  •  iPad Mini 3
  •  Apple Watch Series 3 - SS

#6 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 12 września 2017 - 23:34

Rzeczywiście, iPhone 8 powinny nazywać się 7S, bo zmian jak na lekarstwo. W ogóle podczas ich prezentacji miałem wrażenie, że sami wiedzą, że nie mają żadnych twardych faktów i zmian do pokazania. Za to chwalili się zdjęciami czy filamami nagranymi przy ich udziale... Najlepsze jest to, że ładowanie bezprzewodowe, czyli właściwie jedyna duża zmiana, nie będzie dostępne od razu:

* Aby korzystać z szybkiego bezprzewodowego ładowania, pobierz bezpłatną aktualizację oprogramowania, która będzie dostępna jeszcze w tym roku. (cytat ze strony Apple dotyczącej podkładek do ładowania)

Chyba że dotyczy to tylko "szybkiego" ładowania. Druga główna zmiana czyli procesor jest rzeczywiście dużym skokiem na przód, ale już iP7 był bardzo szybki i raczej nie będzie to coś, co napędzi sprzedaż.

Użytkownik North edytował ten post 12 września 2017 - 23:34


#7 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 12 września 2017 - 23:58

Mając iPhone 7/7+, to przesiadka na 8 jest bezsensowna. Delikatny lifting kamery i procesora. Te zmiany są niewarte wymiany 7. Osoby mające 6 lub 6s może i powinny się zastanowić. Z drugiej jednak strony, najlepsza opcja będzie wziąć 7 za +- 2000 zł z Allegro/olx jako nowa z przedłużenia czyjegoś abonamentu. Ja przysiądę się na iPx jak spadnie z ceny do poziomu 3500/4000. 5 koła, to nie na polskie realia.
  • MasterM lubi to

#8 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 13 września 2017 - 05:06

Wszyscy tutaj narzekamy a wkrótce Apple pochwali się rekordową ilością zamówień i sprzedanych telefonów - a może tym razem będzie inaczej?
Bo jak nie będzie to nie pójdą po rozum do głowy a ludzi będą nadal nabijać w butelkę.

Jakoś nie widzę powodu do przejścia z 7+ tym bardziej, że szklane plecki działają mi tak na nerwy jak mało co.

iPhone 11


#9 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 13 września 2017 - 06:05

Biorąc pod uwagę jak mało iPhone'ów X jest obecnie produkowanych ze względu na problemy z wytwarzaniem ekranów OLED to jestem w stanie uwierzyć, ba jestem tego pewien, że za około miesiąc będą się chwalić, że popyt jest tak duży, że już nie można zamawiać nowego iPhone'a bo limit na ten rok się wyczerpał. 

 

Oglądam konferencje Apple od lat, ale ostatnie sprawiają, że mam wrażenie, że na sali 90% osób to jakieś bezmózgie lemingi, a prowadzący traktują nas jak jakichś idiotów. Wychodzi gość i w 2017(!) roku tłumaczy nam co to jest 4K i potem HDR w taki sposób, że mam wrażenie, że chcą zasugerować, że to oni wymyślili właśnie taki standard  :huh: gość pokazuje dwa obrazki, w tym jeden z HDR, a gawiedź dostaje orgazmu. Serio? W 2017 roku?


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#10 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 13 września 2017 - 06:48

Witam,

 

ja może inaczej niż inni:)

 

Patrząc na Sasmunga / Apple w jakim kierunku obydwoje rozwijają swoje produkty....

 

Mym skromnym zdaniem wszystko zmierza w kierunku.. bez kablowa, karty sim..guzika- touch...

 

Osoby które mają sentyment to wciskanego touch -ID powinny pomyśleć o ostatnich modelach iPhone 6s / 6s+

To samo dotyczy 7s 7s+ czyli 8 / 8+..

Tutaj dodam... Jeśli technologicznie będą szli drogą którą opisałem powyżej. To osobiście uważam iż w następnym roku

iPhony jaki znamy do tej pory raczej nic nowego nie wniosą skoro nowa technologia będzie bazować na prototypie X.

 

To tyle z mojej strony:)

 

Pozdrawiam

 

GAMA007



#11 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 13 września 2017 - 07:04

A tak jeszcze o szybki ładowaniu które było na jednym ze screenów. Potrzebujemy jedynie ładowarki od maca za 49$ i kabla lightning usbc za 25$. Czyli 74$ ( u nas pewnie ze 400 zł) za coś co wszyscy inni dają gratis. To jest dopiero zdzierstwo.
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#12 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 13 września 2017 - 07:13

Chętnie bym się przesiadł z 5s na 8 ale boli mnie brak pojemności 128gb :/ 64 za mało a na 256 szkoda pieniędzy bo i tak nie wykorzystam całości (no może jeszcze gdybym miał pewność, że 8 nie zepsuje mi się przez kilka lat tak jak mój wysłużony 5s to bym rozważył) 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#13 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2017 - 07:14

Jak skopiuję swój komentarz, który użyłem pod AW3,

"iPhone 8, to wybitny przykład na to jak sprzedać to samo za większą cenę. Zmian w stosunku do 7 nie praktycznie żadnych, a cena wzrosła, a nie zmalała. Gdzie się podziały te "powody" dla których warto było wymienić telefon na nowy jak Touch ID w przypadku przesiadki 5->5s czy np. 3D Touch 6->6s."

Dodam jeszcze, że ten emejzing aparat i bezprzewodowe ładowanie, to przykry żart dla reszty użytkowników. No i po co ta zmiana nazewnictwa? Jakby dali 7S, to może bym jeszcze przymknął oko, ale 8, to powinien być nowy model i koniec.
Zamiast nazywać go iPhonem 8 mogli dać iphone'a X w dwóch wersjach, albo obniżyć cenę 8 do normalnej, ale przecież sprzedaż już by się nie zgadzała, bo kto by tak masowo kupował X'a za 5tysięcy.

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś tak mocno krytykował apple, ale to już naprawdę przestaje być śmieszne i jedyny ich atut, to iOS, naprawdę.

No jak nie zmalała? Kupowałem dwa tygodnie temu iP7 256GB na Apple.com za 4399zł. Zobacz ile kosztuje ta sama pojemność w ósemce.



#14 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 13 września 2017 - 09:08

Co za beznadzieja, jak można wypuścić coś takiego pod nazwą "8".... W głowie sie nie mieści, od Iphone 6 mamy praktycznie ten sam ekran, rozdzielczość  na poziomie telefonu sprzed 3-4 lat.. Czemu tak im szkoda włożyć do IP8 ekranu o wyższej rozdzielczośći ????? Z przykrością rozważam, zmianę telefonu na coś z Androida.. :(

 

Za samsunga S8 z oficjalnej dystrybucji zapłącimy 2400 zł a dostajemy prawie to samo co oferuje IP X... Tylko ten system :/


Użytkownik wiesiek3d edytował ten post 13 września 2017 - 09:12

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#15 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 13 września 2017 - 11:08

Moim zdaniem słabo. iPhone’y 8 to powinny być 7S - wprowadzają moim zdaniem tylko chaos, bo ludzie którzy się mniej znają będą myśleć, że to całkowicie nowe modele, a tak nie jest. I jeszcze kupią 8 a miesiąc później wyjdzie kolejny, nowy iPhone, o krok albo dwa lepszy. Kto ma 6S/7 nie powinien się przesiadać na 8, tylko X. Osoby które mają 6 i starsze modele, powinny rozważyć przesiadkę.
Dodam jeszcze, że generalnie jestem rozczarowany konferencją. Tak jak WWDC było dla mnie super i daję 9-9,5/10, to tutaj średnie 6/10.

Użytkownik MasterM edytował ten post 13 września 2017 - 11:09


#16 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 13 września 2017 - 11:22

Ja liczyłem na nowy SE. Szkoda, że zabrakło tego małego modelu.

iPhone 11


#17 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 13 września 2017 - 12:21

Ciekaw jestem bardziej niż obecnych modeli, modeli przyszłorocznych, mamy liczyć na 8s? który będzie lekko podkręconą wersją 8, czy może na 9 który będzie podkręconą wersją X?
A co z X? X-s? podkręcona wersja znów za 5k+? Bo niestety ta 8 wygląda kiepsko przy samsungu 8, ale samsung 8 kiepsko przy X? Ciekawe czy bedzie tak teraz co roku.



#18 MikeU

MikeU
  • 96 postów

Napisano 13 września 2017 - 12:22

Mam 5s i planowałem kupic now telefon po premierze, najprawdopodobniej skusze sie na 7, ktora jest teraz w niezłej cenie

#19 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 13 września 2017 - 14:13

Jest sens przesiadać się z 6s na 8?

#20 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 13 września 2017 - 14:14

Ja bym się nie przesiadał. Co innego z iP 6, ale to żadne odkrycie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#21 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 13 września 2017 - 14:19

Nie ma sensu się przesiadać moim zdaniem. Już lepszym wyborem byłaby dla mnie zwykła 7 ze względu na lepszy aparat i stały przycisk Home.

#22 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 13 września 2017 - 14:43

Nie ma sensu się przesiadać moim zdaniem. Już lepszym wyborem byłaby dla mnie zwykła 7 ze względu na lepszy aparat i stały przycisk Home.


Ósemka nie ma stałego?

#23 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 13 września 2017 - 14:48

Ósemka nie ma stałego?

 

Ma, ale jest sporo droższa od zwykłej 7. 



#24 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 13 września 2017 - 15:01

Ma, ale jest sporo droższa od zwykłej 7.


Znajomy wraca niedługo z kraju dolara więc cena 699$ wydaję mi się spoko niż w Polsce za 3,5 kloca. To jedyny argument, który skłania mnie do przesiadki.

Użytkownik Ganjuana edytował ten post 13 września 2017 - 15:03


#25 Ramcel76

Ramcel76
  • 249 postów

Napisano 14 września 2017 - 19:05

Nie ma sensu się przesiadać moim zdaniem. Już lepszym wyborem byłaby dla mnie zwykła 7 ze względu na lepszy aparat i stały przycisk Home.

Dokładnie! Argument ?? Taki:
http://onetech.pl/zn...-iphone-8-plus/

To ja zostaję przy mojej 7 :D
Mój Sprzęt: Huawei Mate 10 Pro - Apple Watch - iPhone 6s - iPhone 7 - iPad 4 mini - MacBookPro 15”




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych