Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

eGPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#201 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 czerwca 2017 - 13:25

Najlepsze jest to że przecież niedawno każdy się zarzekał że przecież intelowska integra jest super, nawet więcej niż wystarczająco bo przecież Mac nie jest do grania a jak ktoś chce grać to niech sobie konsole kupi itd ...

 

Dla tego nie kupowałem tych smutnych gadek - miałem xboxa i silnego pieca - kupiłem maca mini i brakowało mi cugu. Stąd pomysł na eGPU. W międzyczasie z Adama Słodowego apple łaskawie posłuchało kursu pieniądza i buduje swoje - nie wiadomo czy TB3 będzie ostatecznym rozwiązaniem czy z Intetelm kombinują nowy interfejs na boku.

 

Znając tą firmę i ich politykę nie wierzę że powiedzą kupcie sobie obudowę do tego dowolną kartę od Asusa / MSI / Gigabyte i wszystko będzie działać.

 

To nie ma znaczenia - jak widać po Razerze Core - miał chodzić tylko z Razerem, ale to nie ma przełożenia na zgodność - masz sprzęt zgodny z TB3 to powinien działać.



#202 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 czerwca 2017 - 16:13

To że działają urządzenia z innych firm, to zasługa Intela, który wreszcie wziął się za Thunderbolta odrzucając Apple.

 

Thunderbolt zostanie ujednolicony


Użytkownik Iro edytował ten post 17 czerwca 2017 - 19:28

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#203 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 czerwca 2017 - 16:46

 

To że działają urządzenia z innych firm, to zasługa Intela, który wreszcie wziął się za Thunderbolta odrzucając Apple.

 

Thunderbolt zostanie ujednolicony

 

To właśnie mam na myśli w kontekście działania urządzeń firm 3cich z mack'ami. 

 

@Iro

Popraw linka. Komentarz zostawiłem pod artykułem. 


Użytkownik angelares edytował ten post 17 czerwca 2017 - 16:49


#204 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 10 sierpnia 2017 - 21:01

Przyznam, że nie czytałem wszystkich odpowiedzi w tym temacie. Czy obecnie można znaleźć jakąś godną uwagi zewnętrzną kartę grafiki do iMac 27" ??? 

 

Trafiłem na co takiego https://bizon-tech.c...box3-egpu.html/

Troche nie opłacalna zabawa według mnie... https://youtu.be/jFHjT50M7_Y


Użytkownik Para edytował ten post 10 sierpnia 2017 - 21:07


#205 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 10 sierpnia 2017 - 21:11

obecnie masz wiele do wyboru na thundebolt 1, 2 i 3 - egpu.io



#206 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 sierpnia 2017 - 08:36

Przyznam, że nie czytałem wszystkich odpowiedzi w tym temacie. Czy obecnie można znaleźć jakąś godną uwagi zewnętrzną kartę grafiki do iMac 27" ??? 

 

Trafiłem na co takiego https://bizon-tech.c...box3-egpu.html/

Troche nie opłacalna zabawa według mnie... https://youtu.be/jFHjT50M7_Y

 

Puki nie będzie prawdziwej konkurencji i dużej ilości tego typu sprzętu na rynku, to ceny będą wysokie.

A jak na razie lepiej złożyć sobie PC i od razu włożyć grafikę do slotu PCIe.

Z tego co ostatnio czytałem, NVidia ma wypuścić swoją wersję grafik od razu z Thunderboltem. Może warto poczekać.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#207 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 11 sierpnia 2017 - 08:40

Zawsze apple mogło by się pokusić o wydanie czegoś takiego. Z tym że wtedy stracili by kontrolę nad owieczkami :)



#208 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2017 - 10:45

http://www.digitalstorm.com/aura.asp  robi wrażenie :)


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#209 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 sierpnia 2017 - 10:58

 

Komputer w monitorze, to poroniony pomysł. Nigdy nie będzie prawidłowego chłodzenia. Więc albo będzie głośny, albo gorący.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#210 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 23 sierpnia 2017 - 22:17

 Więc albo będzie głośny, albo gorący.

a najgorsze, że to przeważnie idzie w parze :-)

na razie takie rozwiązania (monitor z komputerem w jednej obudowie) nie mają sensu

jeśli chcemy coś mocniejszego niż zintegrowana grafika i mobilny procesor, 



#211 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 01 listopada 2017 - 12:11

Potestuję to dam znać jak to działa - ale może to jakieś rozwiązanie dla słabych maców: https://www.nvidia.c...upported-games/



#212 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 listopada 2017 - 15:12

Potestuję to dam znać jak to działa - ale może to jakieś rozwiązanie dla słabych maców: https://www.nvidia.c...upported-games/

Ile to kosztuje?


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#213 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 01 listopada 2017 - 19:47

7.99$/mieś - dla mnie bomba! Sprawdzałem na:

- Broderlands 2 GOTY - 1080p, full wszystko

- Witcher 2 - 1080p, era same dobiera parametery

System Maverics, mac mini mid 2011 intel 3000, 8GB, SSD+HDD FusionD, łącze 300Mb/s Orange światłowód. Wrażenia:

Trzeba mieć gry na koncie Steam lub u nich kupić, nie ma wszystkich gier, zdarza się return 0 (wyskakuje do pulpitu i trzeba od nowa) - nie wiem czy to kwestia systemu, czy tego, że to beta. 

Najważniejsze, że działa. I działa bardzo dobrze w mojej osobistej opinii. Poza tym nie zajmuje miejsca na dysku - wszystko jest na serwerach zielonych, odpala się od programu startowego - coś a'la terminal. Jeśli to nie będzie drogie (jak dla kogo 500 pln/rocznie drogą nie chodzi), ale to i tak tańsze niż gonienie za nowymi kartami graf za 3.000 i egpu. Każdy sobie sam oceni co wg niego jest lepsze i to jest ok - wreszcie jest sensowna alternatywa.

 

Disclaimer:

Do szczęścia potrzeba mi Borderlands - obojętnie które i Witcher 2,3. Resztę nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. 



#214 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 listopada 2017 - 20:06

System Maverics, mac mini mid 2011 intel 3000, 8GB, SSD+HDD FusionD, łącze 300Mb/s Orange światłowód. Wrażenia:

 

Słowo klucz :), swoją drogą zadowolony jesteś z usługi? :)


Użytkownik seb235 edytował ten post 01 listopada 2017 - 20:07


#215 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 02 listopada 2017 - 11:58

Na chwilę obecną tak - mogę pograć w to co chcę lub dawno chciałem - m.in. Borderlands Pre-Sequel. Wiesiek 2 mi się wczoraj wywalał i se nie pograłem. Borderalnds i CS:GO chodzi stabilnie. Czasem nie może się zalogować do Steama - ale nie oszukujmy się to NVidia i choć jest parę firm dających takie usługi to sam support przypuszczam, że będzie na bardzo wysokim poziomie i są to problemy wieku dziecięcego. Musze iść do jakiegoś ispotu i pograć na Airze i zobaczyć czy da radę. Nie ma co jak to będzie fajnie chodzić to i macbook i air będą spowrotem w obszarze poszukiwań graczy makowych i taki pro będzie tylko dla ProUserów bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda 3tyś więcej by mieć jakiegoś mobilnego kastrata pokroju GTX750Ti skoro płacąc abonament może grać 1080p i jakości ultra na cherlawym airze. 

 

Słowo klucz ok - ale oni wymagają stabilnego 50 Mb/s do grania na 1080p - apkikacja sama dobiera ustawinia gry do jakości łacza- nie mam jak sprawdzić czy także bierze pod uwagę moc komputera bo nie mam drugiego. Wczoraj jeszcze Iro naprowadził mnie na myśl by sprawdzić jak mędzie na takim np. LTE. A teraz jeszcze pomyślałem, że jak oni tak idą to może następne może  będą tablety/telefony/appleTV (+pad) - bo czemu nie!

 

To może być naprawdę game changer. 


Użytkownik angelares edytował ten post 02 listopada 2017 - 12:10


#216 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 10:34

To może być naprawdę game changer. 

 

Z jednej strony może i tak, z drugiej użytkownik zaczyna być uzależniony od co raz to większej ilości firm i ich usług. Wspominałeś o LTE, tutaj pojawia się mały problem:

 

 

< 60ms ping time to one of six NVIDIA datacenters world-wide

 

Także znając technologię LTE może o 3 w nocy uda się ten warunek spełnić, a długo pewnie nie pograsz bo obciążając non stop te 50Mb/s pewnie szybko dostaniesz FUPem i będzie miesiąc przerwy od komputera. Z ciekawości sprawdziłem Ping do nvidia.com i na łączu ADSL mam 195ms +/-1ms.



#217 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 06 listopada 2017 - 14:26

Po tygodniu z NVidia Geforce Now:

Firma powoli naprawia bugi, które wydawały się najbardziej rażące - wyszła nowa wersja aplikacji:

1. połączenie ze steam zaczyna działać poprawnie (wcześniej steam nie mógł się połączyć z kontem - raz mógł, raz nie mógł);

2. niepokojąca ilość crashy z Wiedzmin 2 mam nadzieję odeszły w niepamięć - aplikacja sam informuje, że gra nie jest kompatybilna do końca z NVGFNow ale save'y działają po włączeniu synchronizacji w menu gry;

3. ponieważ nie gram w CS:GO nie potrafię powiedzieć wiele nt. temat - widziałem, że były dropouty - nie grałem prze weekend więc nie wiem, czy coś się poprawiło.

 

Gdybyście chcieli bym coś potestował to dajcie znać. 

 

 

CS:GO na udostępnianym połączeniu telefonicznym:

 

https://www.youtube....h?v=SWqGCgbrIZg

 

 

Rocket Ligue na Macbook Air:

 

https://www.youtube....h?v=TCSJuitly0o

 

Overwatch na Macbook 12:

 

https://www.youtube....h?v=XbVFemjaeP0


Z jednej strony może i tak, z drugiej użytkownik zaczyna być uzależniony od co raz to większej ilości firm i ich usług. Wspominałeś o LTE, tutaj pojawia się mały problem:

 

 

Także znając technologię LTE może o 3 w nocy uda się ten warunek spełnić, a długo pewnie nie pograsz bo obciążając non stop te 50Mb/s pewnie szybko dostaniesz FUPem i będzie miesiąc przerwy od komputera. Z ciekawości sprawdziłem Ping do nvidia.com i na łączu ADSL mam 195ms +/-1ms.

 

Nie twierdzę, że jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich - jest to dla mnie oczywiste, ale:

 

- masz w nosie wymiany sprzętów (używam mac mini 2011 z intelem 3000) i grasz na nowoczesnym, na bieżąco uaktualnianym sprzęcie

- grasz w gry, które miały słaby port na MAC (wiedzmin 2) lub wogóle

 

Pójdźmy dalej - wyobraźmy sobie ArchiCAD'a, czy Maya 3d czy inne zasobożerne aplikacje, które wymagają mocnego kompa - a tu się okazuje, że oddając rendering do chmury możesz dysponować przeciętnym kompem i średnim łączem internetowym i sprawę masz załatwioną. Gracze to dopiero początek i oczywiście cena będzie wysoka - ale GTX1080 i eGPU, hackintosh, czy mac pro (tylko do niego wsadzisz normalną kartę grafiki) też nie są tanie i za 3 lata możesz nie odzyskać większości zainwestowanych pieniędzy - oczywiście pomijam  kwestie gwarancji by nie brnąc dalej itp. 

Tak to prawda - coraz częściej idziemy w abonament, który obecnie jest w powijakach - ale jak widać na przykładzie samochodów (np. elektryczny renault i akumulatory na wynajem) chyba cały rynek do tego zmierza. Nie będę oceniał czy to dobrze, czy źle - to ocenią Wasze portfele.   

 

Żeby się ustosunkować do tej informacji trzeba mieć na względzie, że opisuję tę usługę - jak i eGPU jako działającą alternatywę - co dla mnie ma znaczenie, gdyż nie mam ochoty wydawać worków ze złotem na macbook pro - nie mam takich potrzeb. Co więcej - bardzo mi się podoba Macbook 12, gdyż architektonicznie i konstrukcyjnie jest DLA MNIE komputerem idealnym - kompletnie pomijam jego moc przetwarzania - bo jaka jest każdy wie. 


Użytkownik angelares edytował ten post 06 listopada 2017 - 14:37


#218 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 listopada 2017 - 11:31

Na pewno jest to ciekawy pomysł i ma Nvidia szansę na sukces. Cena miesięczna w przeliczeniu na jednorazowy koszt np GTX 1080TI wychodzi bardzo korzystnie. Mnie bardziej zastanawia jak to działa, na podobnej zasadzie jak poprzez steam mogę na laptopie grać w grę uruchomioną na innym komputerze? Czy usługa Geforce Now to tylko GPU po stronie Nvidii a reszta parametrów w gestii naszej i naszego połączenia internetowego?

 

Filmiki które podlinkowałeś, jeden z nich faktycznie przedstawia grę w CS GO ale łącze miało 12Mb/s down i 24Mb/s up. Ciężko jest to zestawić z jakością łączy internetowych w naszym kraju które faktycznie może i mają 10 - 20Mb/s down ale 1Mb/s up (Czyli szczyt technologii ADSL2+), ludzie mieszkający bliżej centrali operatora będą mieli faktycznie te 50Mb/s down ale 5Mb/s up (Technologia VDSL2 czyli np Neostrada Fiber). W filmiku autor także wspomina iż u niego w domu usługa działała o wiele lepiej ale z tego co zrozumiałem posiada on łącze 50Mb/s down oraz 50Mb/s up co np w mojej lokalizacji jest nieosiągalne. Wiadomo w dużych miastach na blokowiskach sytuacja wygląda znacznie lepiej, ale jeżeli interesujesz się tematyką sieci teleinformatycznych to wiesz że każda z nich ma ograniczenia wynikające z technologii. Nie wspominając o jakości łącz operatorów oraz overbookingu który ma różne proporcje.

 

Ciekawi mnie jak to się zachowa np w GTA V, WatchDog 2 szczególnie w miejscach procesorowych. 



#219 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 07 listopada 2017 - 18:42

Na pewno jest to ciekawy pomysł i ma Nvidia szansę na sukces. Cena miesięczna w przeliczeniu na jednorazowy koszt np GTX 1080TI wychodzi bardzo korzystnie. Mnie bardziej zastanawia jak to działa, na podobnej zasadzie jak poprzez steam mogę na laptopie grać w grę uruchomioną na innym komputerze? Czy usługa Geforce Now to tylko GPU po stronie Nvidii a reszta parametrów w gestii naszej i naszego połączenia internetowego?

 

Filmiki które podlinkowałeś, jeden z nich faktycznie przedstawia grę w CS GO ale łącze miało 12Mb/s down i 24Mb/s up. Ciężko jest to zestawić z jakością łączy internetowych w naszym kraju które faktycznie może i mają 10 - 20Mb/s down ale 1Mb/s up (Czyli szczyt technologii ADSL2+), ludzie mieszkający bliżej centrali operatora będą mieli faktycznie te 50Mb/s down ale 5Mb/s up (Technologia VDSL2 czyli np Neostrada Fiber). W filmiku autor także wspomina iż u niego w domu usługa działała o wiele lepiej ale z tego co zrozumiałem posiada on łącze 50Mb/s down oraz 50Mb/s up co np w mojej lokalizacji jest nieosiągalne. Wiadomo w dużych miastach na blokowiskach sytuacja wygląda znacznie lepiej, ale jeżeli interesujesz się tematyką sieci teleinformatycznych to wiesz że każda z nich ma ograniczenia wynikające z technologii. Nie wspominając o jakości łącz operatorów oraz overbookingu który ma różne proporcje.

 

Ciekawi mnie jak to się zachowa np w GTA V, WatchDog 2 szczególnie w miejscach procesorowych. 

 

 

To działa tak, że potrzebujesz jednego cherlawego maca i dobre łącze. Nie jestem w stanie zasymulować działanie na air'rze na gorszym łączu gdyż nie posiadam, żadnego z nich. Może ktoś się podzieli. Może po prostu zainstalować, podpiąć konto steam i wyjechać w Bieszczady:) Mam mac'a mini i światło 300 i to mogę nagrać i udostępnić. Z chęcią właśnie obejrzałbym jak to jest na LTE, czy innym łączu, bo mój komp to air z 2011 w większej obudowie. Na takim Macbooku 12 musi być naprawdę fajnie, ze względu na ekran i głośniki. Niestety zawsze jest coś za coś - na granie 1080p 60kl/s potrzeba 50 Mb/s downl.


Więc zgodnie z zapowiedziami NVidii - Witcher 2:

- łącze LTE 8 Mb/s realnie - zrywa obraz i dźwięk, mysz reaguje z potężnym lagiem,  gra uruchamia się w obniżonej rozdzielczości, niegrywalne kompletnie  

- tethering przez USB LTE realne 14 Mb/s - podobnie jak wyżej 1080p, niegrywalne

- wifi 2,4 GHz i 5 GHz na fiber 300 - na 2,4 czasem zrywa dzwięk - przy 5 GHz nie ma różnicy czy kabel eth czy wifi



#220 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2018 - 20:45

https://www.purepc.pl/notebooki/ces_2018_lenovo_thunderbolt_3_docking_z_karta_gtx_1050


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#221 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 13 stycznia 2018 - 22:14

Szkoda tylko, że opcja od Lenovo nie jest jakaś super dla Maca, cenowo nie odstaje od konkurencji, w zamian daje Nvidie, które już się za bardzo ze sprzętem Apple nie lubią :(


MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#222 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 14 stycznia 2018 - 10:24

Kto Ci takich bajek naopowiadał, że NVidia nie lubi się ze sprzętem Apple'a. Większość hamacków śmiga na nvidii, to z radkami były i są problemy. Po za tym, kto wie, czy Lenovo nie wypuści stacji z np. Vegą.


  • rzymcio9 lubi to

Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#223 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 stycznia 2018 - 15:52

Kto Ci takich bajek naopowiadał, że NVidia nie lubi się ze sprzętem Apple'a. Większość hamacków śmiga na nvidii, to z radkami były i są problemy. Po za tym, kto wie, czy Lenovo nie wypuści stacji z np. Vegą.

 

Vegi jakoś mało kto się chwyta, bo ma sporo wad. Po za tym, jest kompletnie nieopłacalna w zakupie.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#224 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 stycznia 2018 - 23:08

Vegi jakoś mało kto się chwyta, bo ma sporo wad. Po za tym, jest kompletnie nieopłacalna w zakupie.

 

Ostatnio gdzieś czytałem że grafiki od AMD to już praktycznie żywe trupy, któryś z portali pisał iż konkurencji dla nvidi w tej chwili nie ma żadnej. 



#225 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 15 stycznia 2018 - 01:17

Cieszcie się, że Wasze lapki w ogóle mają TB.

 

 

 

 

Ostatnio gdzieś czytałem że grafiki od AMD to już praktycznie żywe trupy, któryś z portali pisał iż konkurencji dla nvidi w tej chwili nie ma żadnej. 

 

 

Intel i Nvidia są po prostu niesamowitymi monopolistami. Tylko zwiększają częstotliwość i wypuszczają nowy model. Hamują rozwój rynku - już cen nawet nie komentuję. Kiedy średnia karta graficzna kosztowała 1000zł? Nigdy tak nie było.


Użytkownik Filip454 edytował ten post 15 stycznia 2018 - 01:17

"It scrolls like butter" Steve Jobs




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych