Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

eGPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#226 fidelart

fidelart
  • 72 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 stycznia 2018 - 20:07

Ktoś z was wie gdzie kupić stacje egpu w niskiej cenie ? wszędzie gdzie szukam minimum 1.5 tyś 


iMac 2017r 5k , iPhone SE , iPad 2017 . 


#227 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 15 stycznia 2018 - 22:29

Amazon, poniżej tysiąca chyba nic nie znajdziesz, zabawa w egpu po Thunderbolt jest dość drogie, w porównaniu przy minipci koszt docka zaczyna się od około 120zl przy zakupach u majfrendow

MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#228 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 16 stycznia 2018 - 01:07

Intel i Nvidia są po prostu niesamowitymi monopolistami. Tylko zwiększają częstotliwość i wypuszczają nowy model. Hamują rozwój rynku - już cen nawet nie komentuję. Kiedy średnia karta graficzna kosztowała 1000zł? Nigdy tak nie było.

 

Wyjaśnij mi w jaki sposób firma która jest pionierem na rynku i ma zdecydowanie lepsze produkty od konkurencji (której w sumie to nie ma) może blokować rozwój rynku? Każda firma tak na prawdę pracuje na własne konto i skoro Nvidia jest w stanie od kilku ostatnich lat (jak nie kilkunastu) utrzymywać pozycję lidera praktycznie bez żadnego zachwiania choćby na chwilę to znaczy iż na to zasługuje. Firma zgromadziła sobie takich pracowników którzy są w stanie przewidzieć ruchy konkurencji i mają przygotowane scenariusze na taki bądź inny przypadek. Czy to problem Nvidi że AMD nie umie sobie poradzić na rynku? To samo intel jako producent CPU, wszyscy narzekają jaki to jest zły itd ... Ale każdy kupuje intela nawet samo apple na CPU od AMD się nie zdecydowało. A ile to było hitów na ryzenie kończąc które szybko wschodzą ale jeszcze szybciej gasną. Intel czy Nvidia nie mają wpływu na zachowanie klienta, a to właśnie rynek weryfikuje który produkt jest lepszy. 



#229 fidelart

fidelart
  • 72 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2018 - 10:31

To działa tak, że potrzebujesz jednego cherlawego maca i dobre łącze. Nie jestem w stanie zasymulować działanie na air'rze na gorszym łączu gdyż nie posiadam, żadnego z nich. Może ktoś się podzieli. Może po prostu zainstalować, podpiąć konto steam i wyjechać w Bieszczady:) Mam mac'a mini i światło 300 i to mogę nagrać i udostępnić. Z chęcią właśnie obejrzałbym jak to jest na LTE, czy innym łączu, bo mój komp to air z 2011 w większej obudowie. Na takim Macbooku 12 musi być naprawdę fajnie, ze względu na ekran i głośniki. Niestety zawsze jest coś za coś - na granie 1080p 60kl/s potrzeba 50 Mb/s downl.


Więc zgodnie z zapowiedziami NVidii - Witcher 2:

- łącze LTE 8 Mb/s realnie - zrywa obraz i dźwięk, mysz reaguje z potężnym lagiem,  gra uruchamia się w obniżonej rozdzielczości, niegrywalne kompletnie  

- tethering przez USB LTE realne 14 Mb/s - podobnie jak wyżej 1080p, niegrywalne

- wifi 2,4 GHz i 5 GHz na fiber 300 - na 2,4 czasem zrywa dzwięk - przy 5 GHz nie ma różnicy czy kabel eth czy wifi

 

 

Do tego potrzebna jest nvidia shield ?


iMac 2017r 5k , iPhone SE , iPad 2017 . 


#230 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 10:42

Do tego potrzebna jest nvidia shield ?

 

Nie :)



#231 fidelart

fidelart
  • 72 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2018 - 10:50

To nie kumam , wchodzę na strone nvidia i nic nie mogę znaleść :D , wszędzie odsyła mnie do shield


iMac 2017r 5k , iPhone SE , iPad 2017 . 


#232 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 10:55

To nie kumam , wchodzę na strone nvidia i nic nie mogę znaleść :D , wszędzie odsyła mnie do shield

 

 

Zobacz tutaj.



#233 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 24 stycznia 2018 - 23:24

recenzja Geforce Now w PCLAb'ie: https://pclab.pl/art76796.html



#234 HermanDeSun

HermanDeSun
  • 76 postów

Napisano 26 stycznia 2018 - 01:35

Ruszyło się w becie HS 10.13.4

 

https://9to5mac.com/...-10-13-4-video/



#235 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 05 kwietnia 2018 - 08:48

Podsumowanie  i przemyślenia na 2018: https://egpu.io/maco...nal-gpu-review/



#236 Xonik5

Xonik5
  • 13 postów

Napisano 12 sierpnia 2018 - 13:54

Odgrzewamy!

Witam. Pytanie do mądrzejszych ode mnie. Cena nie graroli!

Chce kupic sobie Macbooka Pro 13" 2015 i5 albo i7, 8 lub 16 GB RAM. Inteesuje mnie dobudowanie do tego stacji z eGPU. W teorii wiem co i jak, ale interesuje mnie czy jak bede chcial podlaczyc zewnetrzna karte, czy to pod OSx czy WIN 7/8.1/10 to musze wylaczac i wlaczac system?

Na filmikach pokazuja, ze trzeba "odprawiac taniec szamana" zeby sie systemy nie zbugowaly itd. Taka opcja mnie nie interesuje. Chce sobie siedziec na kanapie i jak potrzebuje to podlaczam kabel pod macbooka i ten wylapuje ze podpialem gtx'a i moze z niego korzystac. Obojetnie czy to OSx czy WIN


Prosze o wyjasnienie tego prpblemu i czy sa jakies rozwiazania. Pozdrawiam.

Użytkownik Xonik5 edytował ten post 12 sierpnia 2018 - 13:57


#237 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpnia 2018 - 15:54

Odgrzewamy!

Witam. Pytanie do mądrzejszych ode mnie. Cena nie graroli!

Chce kupic sobie Macbooka Pro 13" 2015 i5 albo i7, 8 lub 16 GB RAM. Inteesuje mnie dobudowanie do tego stacji z eGPU. W teorii wiem co i jak, ale interesuje mnie czy jak bede chcial podlaczyc zewnetrzna karte, czy to pod OSx czy WIN 7/8.1/10 to musze wylaczac i wlaczac system?

Na filmikach pokazuja, ze trzeba "odprawiac taniec szamana" zeby sie systemy nie zbugowaly itd. Taka opcja mnie nie interesuje. Chce sobie siedziec na kanapie i jak potrzebuje to podlaczam kabel pod macbooka i ten wylapuje ze podpialem gtx'a i moze z niego korzystac. Obojetnie czy to OSx czy WIN


Prosze o wyjasnienie tego prpblemu i czy sa jakies rozwiazania. Pozdrawiam.

 

Z GTX'ami może być różnie. Apple potwierdziło na razie tylko współpracę z grafikami AMD. Temat przerabiany wielokrotnie. Chcesz nie mieć problemów, złóż sobie PeCeta z GTX.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#238 Xonik5

Xonik5
  • 13 postów

Napisano 12 sierpnia 2018 - 18:11

To karta graficzna moze byc AMD. Roznica nie powinna byc az tak duza miedzy GTX-AMD samym waskim gardlem bedzie thunderbolt 2... Chodzi tylko o to aby raz na ruski rok miec stale grywalne fps przy cs:go, overwatch czy jakiejs innej gierce.

PC nie chce bo musze miec maszyne mobilna i tak moge kupic MB Air i zbudowac PC ale po prostu nie chce. Mozna teraz patrzec na mnie jak na dziwaka, ale prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Czy istnieje taki setup, ktory pozwoli mi na dowolne podlaczanie i odlaczanie eGPU w dowolnym momencie czy to na OSx czy na WIN bez koniecznosci restartu czy innych magicznych czynnosciach?

Przeszukalem juz troche, ale nie znalazlem odpowiedzi na w/w pytanie

#239 zico_chaos

zico_chaos
  • 341 postów

Napisano 12 sierpnia 2018 - 18:29

zobacz sobie ten filmik. Podłączasz normalnie "hot plug" działa. Jeśli chcesz odłączyć klikasz w ikonkę i dajesz "eject" 

 

 

https://youtu.be/tbwscoxGrYg


This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place. Mac Mini Late 2012 i7  + eGPU AKiTiO GTX 980, tMBP 15" 2016 


#240 Xonik5

Xonik5
  • 13 postów

Napisano 12 sierpnia 2018 - 18:38

Czyli bez thunderbolt 3 i najnowszego OS'a nie ma co liczyc na p&p z eGPU dobrze rozumiem?

#241 zico_chaos

zico_chaos
  • 341 postów

Napisano 12 sierpnia 2018 - 18:40

Z TB2 też będzie działać. Wymóg najnowsza wersja OS. 


This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place. Mac Mini Late 2012 i7  + eGPU AKiTiO GTX 980, tMBP 15" 2016 


#242 Xonik5

Xonik5
  • 13 postów

Napisano 12 sierpnia 2018 - 18:56

No w sumie przy jakiejs przejsciowce z tb3 na tb2 zmniejszy sie tylko przepustowosc. Z tego co wiem to ta opcja nie dziala pod WIN (bootcampem) co rodzi nastepne problemy. Sa jakies pogloski albo konkrety mowiace czy i kiedy bedzie to wszystko jakos unormowanie, a nie w wersji beta? I czy to bedzie smigac po OSx i WIN z AMD i GTX

Użytkownik Xonik5 edytował ten post 12 sierpnia 2018 - 18:58


#243 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 sierpnia 2018 - 07:20

No w sumie przy jakiejs przejsciowce z tb3 na tb2 zmniejszy sie tylko przepustowosc. Z tego co wiem to ta opcja nie dziala pod WIN (bootcampem) co rodzi nastepne problemy. Sa jakies pogloski albo konkrety mowiace czy i kiedy bedzie to wszystko jakos unormowanie, a nie w wersji beta? I czy to bedzie smigac po OSx i WIN z AMD i GTX

 

Wymagania Apple:
Komputer Mac wyposażony w port Thunderbolt 3, na którym jest zainstalowany system macOS High Sierra 10.13.4 lub nowszy

 

Swoją drogą, podłączanie grafiki x16, do portu x4 (thunderbot 3)moim zdaniem kompletnie mija się z celem, a co dopiero x2 (Thunderbolt 2)


Użytkownik Iro edytował ten post 13 sierpnia 2018 - 07:22

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#244 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 sierpnia 2018 - 17:46

Z ciekawostek, które można polecić to wyszedł patch pozwalający na odesłanie obrazu z eGPU na wewnętrzny ekran laptopa.


Użytkownik Iro edytował ten post 14 sierpnia 2018 - 08:01

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#245 prodager

prodager
  • 26 postów

Napisano 04 września 2018 - 04:32

Witam

To pytanie zadaje raczej z czystej ciekawości, niż chęci zakupu, a nurtuje mnie to, jak wygląda sprawa z eGPU.

Czyli zasada jest taka jak domyślam się, podłączamy MacBooka do stacji graficznej z kartą poprzez Thunderbolt 3, podłączamy do stacji monitor, kofigurujeny to co trzeba, aby całość się zgrała i działamy.

I tu mam właśnie kilka pytań na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

1. Czy eGPU działa z Win 10 poprzez BootCamp?
2. Jak wygląda kwestia kompatybilności programów oraz gier z eGPU zarówno na MacOS i Win10, bo tu trafiałem na rozbieżne informacje, jedni pisali, że działa inni pisali, że nie wszystko działa jak trzeba.
3. Co wprowadza tak naprawdę eGPU od BlackMagic względem innych firm oferujących takie urządzenia? Większą kompatybilność, stabilność działania?

Jak pisałem pytanie zadaje głównie z ciekawości, bo kupiłem już PC i jedynie zainwestuje w upgrade obecnego ipada 3gen. na rzecz ipada Pro, a zrodziło się to pytanie jak zobaczyłem eGPU od BlackMagic i podzespoły nowych MacBook-ów, które mają realną szansę na większe wykorzystanie karty, oczywiście na tyle, na ile pozwoli Thunderbolt 3.

Użytkownik prodager edytował ten post 04 września 2018 - 04:33


#246 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 września 2018 - 11:11

Temat ma 4 lata. I choć Apple w najnowszym systemie wreszcie udostępniło możliwość pracy na eGPU, to dalej uważam, że o wiele taniej i bezproblemowo jest kupić osobnego kompa PC i do niego włożyć grafikę jaką się chce. A nie liczyć na łaskę lub niełaskę Apple.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#247 prodager

prodager
  • 26 postów

Napisano 04 września 2018 - 14:02

Chociaż może teraz jak Apple oficjalnie jakby ma swoją stację eGPU, którą reklamuje, to może zrobi coś w kierunku lepszej współpracy obu urządzeń.

#248 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 04 września 2018 - 17:41

1. Czy eGPU działa z Win 10 poprzez BootCamp?     ------------------ tego nie wiem
2. Jak wygląda kwestia kompatybilności programów oraz gier z eGPU zarówno na MacOS i Win10, bo tu trafiałem na rozbieżne informacje, jedni pisali, że działa inni pisali, że nie wszystko działa jak trzeba. --------- też trudno mi powiedzieć, bo o ile w MacOS działa spoko to  w Win nie mam pojęcia.
3. Co wprowadza tak naprawdę eGPU od BlackMagic względem innych firm oferujących takie urządzenia? Większą kompatybilność, stabilność działania? ----------- cenę, niewymienialność karty grafiki, błogosławieństwo apple



#249 zico_chaos

zico_chaos
  • 341 postów

Napisano 04 września 2018 - 18:11


1. Czy eGPU działa z Win 10 poprzez BootCamp? 
2. Jak wygląda kwestia kompatybilności programów oraz gier z eGPU zarówno na MacOS i Win10, bo tu trafiałem na rozbieżne informacje, jedni pisali, że działa inni pisali, że nie wszystko działa jak trzeba. 
3. Co wprowadza tak naprawdę eGPU od BlackMagic względem innych firm oferujących takie urządzenia? Większą kompatybilność, stabilność działania?
 

odp1. Tak działa 

 

odp2.  Niektóre gry / programy nie działają na High Sierra ale działają już na Mojave 

 

odp3. Cichsze i jest to jedyne obecnie dostępne eGPU do którego podłączysz LG UltraFine 5K 


This is a war, and we are soldiers Death can come for us at any time... In any place. Mac Mini Late 2012 i7  + eGPU AKiTiO GTX 980, tMBP 15" 2016 


#250 xBart

xBart
  • 1 postów

Napisano 02 listopada 2018 - 23:20

Witam. Chcę podłączyć kartę graficzną do macbooka air w dosyć nietypowy sposób  :D i chciałbym zapytać się czy to będzie działać. Więc do rzeczy.

 

Chce kupić coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/Mini-PCIe-to-PCI-express-x16-Riser-for-Laptop-External-Graphics-Card-GDC-Miner-mPCIe-to/32810609955.html

Kartę sieciową wymontowałbym z laptopa, podłączył tę przejściówkę do portu mini-pcie i kabel od niej jakoś wyprowadził na zewnątrz obudowy. A na zewnątrz byłaby podłączona karta graficzna razem z zasilaczem.

 

Trochę namieszane, ale mam trzy pytania:

1. Czy to będzie działać?

2. Jeśli tak to czy będzie działać na ekranie w laptopie czy tylko na zewnętrznym monitorze?

3. Czy będzie można odpiąć kartę graficzną w każdym momencie (no może po wyłączeniu systemu) i pracować na tej zintegrowanej?

 

Słyszałem też coś o eGPU na port thunderbolt, tylko, że raczej jest droższe, może ktoś z tym ma jakieś doświadczenia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych