Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

eGPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#101 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 04 października 2016 - 13:29

Fajnie, że myślą wstecznie (TB2) i przyszłościowo (TB3)

Ja na razie pod mojego Thunderbolta 3 mogę podpiąć jedynie kieszeń na dysk. Czekam, aż będą produkować karty muzyczne.

Tylko pewnie trzeba będzie poczekać: https://www.kickstar...p/posts/1688789



#102 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 04 października 2016 - 20:04

Tylko pewnie trzeba będzie poczekać: https://www.kickstar...p/posts/1688789


Damn!

Pozzdro, aa

#103 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 października 2016 - 20:08

Może wstrzymali się do wypuszczenia maków z thunderboltem 3.

Przecież dopiero wtedy będą mogli zrobić testy.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#104 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 04 października 2016 - 20:25

najgorsze jest to że racjonalność takich rozwiązań przeważnie zabija cena :-/ 



#105 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 października 2016 - 20:29

najgorsze jest to że racjonalność takich rozwiązań przeważnie zabija cena :-/ 

 

Fani zapłacą każdą cenę żeby mieć to, czego brakuje makom.

Jak widzisz w tym temacie, chętnych na lepszą grafikę w maku nie brakuje.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#106 jacek00

jacek00
  • 368 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2016 - 09:44

Ja jestem po dodatkowych testach. 
Zakupiłem inną kartę (z opcją zwrotu) i potestowałem. Dzieje się to samo, czyli osX się zawiesza i restartuje

Zainstalowałem WIndows 10 na bootcamp - i tam wszystko działa pięknie i sprawnie. Więc widocznie albo stery są niedorobione, albo po prostu osX nie dorósł do eGPU.

 

Dziwi mnie polityka apple, bo wychodzi na to, że potrzebując kartę lepszą nie mam żadnej alternatywy u apple - jedynie mac pro zostaje, ale dziękuję za komp w takiej cenie. Nie lubie wywalania pieniędzy w błoto :)

 

Tak więc pozostaje mi chyba powolne rozglądanie się za jakimś fajnym sprzętem na WIndowsie - innej opcji nie ma. A żeby nie rozstawać się z osX to kupię jakiegoś laptopa, bo i tak mnie czeka wymiana lapa obecnego, który jest na Windzie.


Użytkownik jacek00 edytował ten post 11 października 2016 - 09:45


#107 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 11 października 2016 - 10:28

Trudno pomóc jednoznacznie. Jak miałem problem to pytałem na techinferno.

 

Pozzdro, aa



#108 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 października 2016 - 12:52

Jak na razie Apple robi wszystko, żeby znięchęcić do korzystania z takich wynalazków. A pośrednio do kupowania maków.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#109 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 12 października 2016 - 10:08

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - masz kogoś kto ma maka i możesz u niego uruchomić swój zestaw eGPU - albo w jakimś ispocie itp?

 

Pozzdro, aa



#110 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 października 2016 - 10:13

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - masz kogoś kto ma maka i możesz u niego uruchomić swój zestaw eGPU - albo w jakimś ispocie itp?

 

Pozzdro, aa

 

Mam kilka maków z Thunderboltem. I na półce do dyspozycji GT640, GTX650, GTX 650TI, GTX750, GTX780, GTX970.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#111 jacek00

jacek00
  • 368 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2016 - 10:51

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - masz kogoś kto ma maka i możesz u niego uruchomić swój zestaw eGPU - albo w jakimś ispocie itp?

 

Pozzdro, aa

Techinfermo przeczytałem od deski do deski chyba :) Znajomych też mam, ale uczciwie mówiąc wiecej mnie to kosztuje niż to warte. Na rozkminianie tego poświęciłem już tyle czasu, że szkoda gadać. A jak się bawię to nie pracuję - proste. Teraz jak mam jeździć po znajomych i bawić się ponownie, marnować czas itp to uczciwie mówię - nie chce mi się, bo szansa na powodzenie jest nikła. A nawet jak u kumpla będzie prawidłowo działać, to co mi po tym? U mnie nie działa tak jak działać powinno.

Taniej mi wyjdzie docelowo pozbyć się tego sprzętu. Niestety OSX nie wnosi  już dla mnie żadnej wartości dodanej, a wręcz przeciwnie. Po updacie do macos sierra jest dramat. No ale to rozmowa na inny temat zupełnie ;)



#112 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 25 października 2016 - 07:20

Techinfermo przeczytałem od deski do deski chyba :) Znajomych też mam, ale uczciwie mówiąc wiecej mnie to kosztuje niż to warte. Na rozkminianie tego poświęciłem już tyle czasu, że szkoda gadać. A jak się bawię to nie pracuję - proste. Teraz jak mam jeździć po znajomych i bawić się ponownie, marnować czas itp to uczciwie mówię - nie chce mi się, bo szansa na powodzenie jest nikła. A nawet jak u kumpla będzie prawidłowo działać, to co mi po tym? U mnie nie działa tak jak działać powinno.

Taniej mi wyjdzie docelowo pozbyć się tego sprzętu. Niestety OSX nie wnosi  już dla mnie żadnej wartości dodanej, a wręcz przeciwnie. Po updacie do macos sierra jest dramat. No ale to rozmowa na inny temat zupełnie ;)

 

O ile OSX nic nie wnosi, to jednak rynek eGPU będzie się rozwijał bez względu na to, czy Apple tego chce lub nie:
http://myapple.pl/po...sb-czy-firewire


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#113 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 25 października 2016 - 09:40

O ile OSX nic nie wnosi, to jednak rynek eGPU będzie się rozwijał bez względu na to, czy Apple tego chce lub nie:
http://myapple.pl/po...sb-czy-firewire

Pisz co tylko wiesz:) Nie mam czasu śledzić an bieżąco ale może za jakiś czas rynek dojrzeje by kupić firmowy eGPU - na razie zostanie majsterkowanie. Fakt drogie to co proponuje asus czy inni ale jeśli miałoby to działać bezproblemowo pod macos to dam się złapać.

 

Pozzdro, aa



#114 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 25 października 2016 - 10:14

PowerColor
Gigabyte i Acer
Asus
Razer


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#115 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 25 października 2016 - 11:57

Produkty znam i takiega Razera działającego z makiem bym brał:)

 

Pozzdro, aa



#116 DenisGrusz

DenisGrusz
  • 11 postów

Napisano 01 listopada 2016 - 21:56

Witam. Zastanawiam się nad eGPU, głównie zależy mi na tym żeby rozszerzyć ilość wyjść z komputera. 
Jestem posiadaczem iMaca 27' karta graficzna: AMD R9 280x. Karta graficzna posiada dwa wyjścia thunderbolt 2. Zależałoby mi na tym żeby komputer miał po pierwsze większą wydajność (szukam rozwiązania w którym mógłbym podpiąć drugą kartę graficzną tak żeby działały oby dwie w tym samym czasie). 
Zastanawiałem się również nad urządzeniem typu TripleHead2Go, jednakże druga karta graficzna także by się przydała. 
Konfiguracja komputera miałaby wyglądać mniej więcej tak: 

iMac (1 złącze thunderbolt2) TripleHead2GO - 3 wyjścia
         (2 złącze thunderbolt2) Zawnętrzna karta graficzna - 3 wyjścia 

 

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie hardwerowe typu TripleHead2Go które obsługuję więcej jak 3 wyjścia ? 

 

Dzięki za pomoc i każde rozwiązanie mojego zagadnienia jest mile widziane :) 


www.miraze.weebly.com


#117 berze

berze
  • 2 postów

Napisano 02 listopada 2016 - 11:16

Cześć,

czy ktoś jest może zainteresowany kupnem adaptera do eGPU ze złączem Thunderbolt 2 z możliwością update'u do Thunderbolt 3?

Mam na sprzedaż Echo Sonnet Express III-D.

 

Więcej na olx:

https://www.olx.pl/oferta/egpu-sonnet-echo-express-iii-d-thunderbolt2-to-pci-e-akitio-exp-gdc-CID99-IDi6LX3.html

 

Ewentualnych zainteresowanych proszę o kontakt przez olx lub telefon.

 

Michał



#118 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 02 listopada 2016 - 12:56

Witam. Zastanawiam się nad eGPU, głównie zależy mi na tym żeby rozszerzyć ilość wyjść z komputera. 
Jestem posiadaczem iMaca 27' karta graficzna: AMD R9 280x. Karta graficzna posiada dwa wyjścia thunderbolt 2. Zależałoby mi na tym żeby komputer miał po pierwsze większą wydajność (szukam rozwiązania w którym mógłbym podpiąć drugą kartę graficzną tak żeby działały oby dwie w tym samym czasie). 
Zastanawiałem się również nad urządzeniem typu TripleHead2Go, jednakże druga karta graficzna także by się przydała. 
Konfiguracja komputera miałaby wyglądać mniej więcej tak: 

iMac (1 złącze thunderbolt2) TripleHead2GO - 3 wyjścia
         (2 złącze thunderbolt2) Zawnętrzna karta graficzna - 3 wyjścia 

 

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie hardwerowe typu TripleHead2Go które obsługuję więcej jak 3 wyjścia ? 

 

Dzięki za pomoc i każde rozwiązanie mojego zagadnienia jest mile widziane :)

Twój problem jest na tyle indywidualny, że niestety pewnie będziesz musiał wiedze ogarnąć sam.

 

Pozzdro, aa



#119 Icemanpl

Icemanpl
  • 236 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2016 - 17:05

Panowie. W obliczu tego co się ostatnio dzieje w temacie nowych MB postanowiłem, że zostanę jeszcze przez chwile z MBP 15" late 2012 GF650M i7 z matową matrycą Hi-RES. W związku z powyższym, uprzejmie pytam o Wasze doświadczenia jaką maksymalnie kartę wsadzić aby moc nie szła w gwizdek przy TB1. W gra wchodzą: EVGA GTX 750Ti, EVGA GTX 960 i EVGA GTX 1060. Macie jakieś doświadczenia z tymi kartami? Jak z przyrostem wydajności pod OSX 10.9.5? Zależy mi na akceleracji w jednej jedynej grze w którą gram t.j. World of Warcraft w rozdzielczości 1600x1200 na zewnętrznym monitorze. Wszelkie uwagi mile widziane. Jak ze stabilnością w/w zestawienia.



#120 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2016 - 18:13

2 pierwsze nie pójdą pod 10.9.5, trzecia w ogóle pod OS X nie działa. Maxwelle potrzebują El Capitana, Pascal jeśli w ogóle będzie kiedyś działać, to jedynie pod Sierrą i nowszymi.

Także przyrost wydajności w tej opcji to żaden :)


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#121 Icemanpl

Icemanpl
  • 236 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2016 - 20:05

E tam, jesteś pewien? Wydaje mi się a nawet jestem pewien, że 750 i 960 spokojnie latają pod Mavericks z webdriverami nVidii. Oczywiście potrzebna modyfikacja. Na Pascala trzeba poczekać - nie ma sterowników.

 

za TechInferno:

 

Version 0.9.9 is released with new licensing:

Copyright © 2016 Goalque

 

1. You are free to copy the script for personal use.

    If you make changes, you are not permitted to distribute the script in any way.

2. Backward modification or merging with earlier versions is prohibited, including changes to support macOS Sierra as described in issue #31.

3. No one is allowed to wrap the script into an installation tool or execute it from another program or script.

4. You may not use this script for commercial purposes.


What’s new in 0.9.9:

* native support (experimental) for R9 Nano and RX 480 with a Baffin personality (as hinted here).
(just remember to turn on -a mode)

* Nvidia web driver support (experimental) for macOS Sierra beta builds

 

What's new in 0.9.8

- Support for OS X Mavericks 10.9.5 and Kepler cards
- Added board-ids for iMac15,1 and iMac17,1
- Fixed issue #8
- Fixed issue #9 (thanks keymone)
- Fixed issue #13


Użytkownik Icemanpl edytował ten post 02 listopada 2016 - 20:10


#122 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2016 - 20:12

E tam, jesteś pewien? Wydaje mi się a nawet jestem pewien, że 750 i 960 spokojnie latają pod Mavericks z webdriverami nVidii. Oczywiście potrzebna modyfikacja. Na Pascala trzeba poczekać - nie ma sterowników.

 

GTX 750Ti i GTX 960 działają dopiero od pierwszej wersji Yosemite, ale faktem jest, że sterowniki w El Capitan są bardzo poprawione. Różnica w cenie tych grafik nie jest duża, a GTX960 jest sporo szybsza. Jeśli wystarczyłby ci ten słabszy model, to czasem można dostać jeszcze GTX660, która działa natywnie nawet pod Mavericks (bez WebDriverów).
​Jak pisałem wyżej, mam na półce kilka tych kart, to wiesz jak mnie znaleźć.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#123 Icemanpl

Icemanpl
  • 236 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2016 - 20:14

Szukam krótkiej karty tak aby wlazła do AkiTio - dlatego taki wybór.

 

 

https://www.techinfe...9-smutjehannes/

 

a bardziej to:

 

http://maxserve.blog...nize-GPGPU.html


Użytkownik Icemanpl edytował ten post 02 listopada 2016 - 20:21


#124 DenisGrusz

DenisGrusz
  • 11 postów

Napisano 02 listopada 2016 - 21:27

Twój problem jest na tyle indywidualny, że niestety pewnie będziesz musiał wiedze ogarnąć sam.

 

Pozzdro, aa

 

Co do alternatywy do TripleHead2Go znalazłem ciekawe rozwiązanie od Della - dwa razy tańsze i nawet bardziej spełniające moje oczekiwania (chociaż to się jeszcze okaże).
Dell D3100 jest stacją dokującą na USB 3.0, ma dwa wyjścia HDMI i jednego DisplayPorta, działa z macami (lepsze rozwiązanie dla mnie z tego względu że nie zabiera mi jednego portu thunderbolt jak w przypadku TripleHead i dzięki temu mogę podpiąć 5 projektorów, zamiast 4) Ciekawy tylko jestem jak z przepustowością po USB 3.0. W specyfikacji jest napisane że można podpiąć jeden monitor 4k i 2 fullHD, także może nie będzie źle. 

 

Co do kwestii wydajności kolega pode mną napisał że ma na sprzedaż Echo Sonnet Express III-D. Być może to by było dla mnie rozwiązanie ? Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy to urządzenie "dołącza swoje bebechy" do karty wewnętrznej, czy wyłącza kartę wewnętrzną na rzecz tego co sam ma do zaoferowania ? 
Najprościej mówiąc czy 
Echo Sonnet Express III-D działa równolegle z wbudowaną kartą graficzną ? 


www.miraze.weebly.com


#125 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2016 - 22:22

Icemanpl: wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że Kepler to nie Maxwell ;)


  • Iro lubi to

mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych