Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro kontra pecet Dell i Mac Book Pro - rozczarowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#26 Matuzalem

Matuzalem
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2008 - 17:39

Wyjmuje bo mi się procesor grzeje do 80 stopni jak jest włożona, a bez niej tylko do 50-60 przy cięzkich obliczeniach. Nie wiedziałem że Apple nie zaleca pracy na zasilaczu tylko. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat grzania sie procesora przy intensywnej pracy i czy 5-cio godzinny render kiedy procek cały czas ma 80 - 85 stopni celsjusza to coś naturalnego dla Mac Booka czy wręcz szkodliwego? A wracając do filtrów to ja częściej używam After Effects niż Photoschopa i jeżeli renderuje 2000 klatek full HD i kazda się liczy o 10 sek dłużej niz na pececie to znaczy ze render trwa 5,5 godziny dłużej, a to robi róznicę, niestety. A mity na temat mac'ów istnieją, zyją wśród ludu przekazywane z pokolenia na pokolenie...

#27 Googlarz

Googlarz
  • 384 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 lutego 2008 - 19:32

Matuzalem - zainwstuj w coś takiego:
*ZALMAN nc1000 Notebook Cooler laptop NC-1000,W-wa (306858117) - Aukcje internetowe Allegro
(przykładowe bo jak kiedyś patrzyłem to było tego dużo więcej niekoniecznie by Zalman)

a i wg apple normalna temperatura pracy może dochdozić do 95º...

#28 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 06 lutego 2008 - 19:38

No oni chyba wiedzą jak powinny pracować ich kompy. Mojemu tacie laptop (nie mac) rozgrzewa się od razu po włączeniu do 60 stopni. Glośny, że nie wiem. I działa. A tobie tylko podczas skomplikowanych obliczeń. LEpsze to niż zawsze mieć kaloryfer ;)

#29 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 lutego 2008 - 19:45

A mity na temat mac'ów istnieją, zyją wśród ludu przekazywane z pokolenia na pokolenie...

Ta, coś jak głuchy telefon ;)

PS CS3 Standard - 3 razy to robiłem i za każdym razem to samo rozczarowanie...
To nie jest problem tylko w prędkości PS na maka, ale także, a może przede wszystkim w stabilności - wersja CS3 na OSXa buraczy sie niemiłosiernie ...

To właśnie jest kwestia systemu. Jak pisałem wyżej 10.5.2 ma wiele poprawić. Sam używam Illustratora CS3. Faktycznie wersja 13.0 uruchamiała się dłuuugo. Po aktualizacji Illustratora do 13.0.2 wszystko się zmieniło. Musicie co jakiś czas pobierać aktualizacje Adob'a. Oni też nie robią pierwszej wersji programów na tip-top. Mimo szczerych chęci to jest niewykonalne.
A propos stabilności Illustratora CS3, nie mam żadnych problemów, ani jednego, a obrabiam pliki po 450 Mb i to na PowerBook'u G4 1,33 Ghz. Może to kwestia procesora ? mam w końcu PPC.
Zarówno CS3 trzeba było połatać jak i Leopard'a również tyle, że system to trochę więcej zabawy niż program, dlatego poczekajcie na 10.5.2, w razie czego na 10.5.3 i dopiero rozczarowujcie się. Teraz trochę za wcześnie na to.

#30 Mithra

Mithra
  • 104 postów

Napisano 06 lutego 2008 - 20:27

to nie jest kwestia leoparda , opisywany macbook dlugo chodzil na Tigerze i zawsze Dell w renderowani w AAE byl lepszy.natomiast jesli chodzi o sama prace , nie render tu krolowal Macbook acha mamy cooler zalmana na macbooka i przy renderze z bateria w srodku zawsze tem procesora wg istat to 80 -85C

#31 Matuzalem

Matuzalem
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2008 - 20:40

Wsadziłem baterię i zrobiłem test. Wynik - 174,7 sek (bez baterii było 502 sek) muszę powiedzieć, że zgłupiałem, o co w tym chodzi?

#32 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 lutego 2008 - 20:49

No, to super. Wiem, że taka różnica wyników to nie kwestia systemu, jednak 10.5.2 i tak może poprawić kilka spraw.

#33 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 06 lutego 2008 - 21:20

Pewnie bez baterii szybkość pracy spada, przez co obniża się temperatura. Szybkość zostanie poprawiona, gdy Adobe zacznie wspierać wieloprocesorowe Maki, a nie Mac OS X 10.5.2, chyba że PS używa funkcji z Mac OS X :)

#34 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 14 lutego 2008 - 21:20

Mity, mówisz ... polecam Mitologię "Parandowskiego". Żadnych mitów w związku z mac'ami nie znam.


To nie bylo zbyt grzeczne. Zapedziles sie. Parandowski naprawde mial na nazwisko Parandowski, w dodatku napisal "Mitologie".

Matuzalem, przypomniałem sobię pewną informację: Leopard w uaktualnieniu 10.5.2 ma mieć poprawiąną obsługę pakietu CS3, to jest problem systemowy, poszukaj pod tym kątem.
[ciach]
Niestety z wczesnymi wersjami systemu tak bywa.


Jak to tak? To oni jakas alfe czy bete sprzedaja?? To chyba jakis zart jest. No i zaprzeczenie mitu o stabilnosci, niezawodnosci systemu, jakim jest MacOSX.

#35 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 09:17

Zapedziles sie. Parandowski naprawde mial na nazwisko Parandowski, w dodatku napisal "Mitologie".

Zgadza się :)
A co do ładunku, jeśli Cię to dotknęło to przepraszam.

#36 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 19 lutego 2008 - 09:44

O co wam chodzi z CS3 ?? uzywam juz od dawna i nie mam problemów PS i After smiga az milo, a jak trzeba troche wyrenderowac ide na kawe :)

#37 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 09:48

Zgadza się :)
A co do ładunku, jeśli Cię to dotknęło to przepraszam.


Nic nie szkodzi :-) Tez sie myle i tez mam dzis podly dzien ;-)

#38 jbpro

jbpro
  • 49 postów

Napisano 19 lipca 2008 - 07:27

CS3 & 8 jajek Jedno jest pewne i do tej pory tego nie rozumiem dlaczego przy zapisywaniu do pliku pracy pracuje tylko jeden rdzen ktory jest obciazony na maksa i zmienia sie co chwila tylko rdzen ktory to wykonuje (obserwacja z istat pro) Pytanie po co wydalem 16.000 zl by patrzec sie na balon ktory kreci sie ciagle na jednym z 8 rdzeni..... :-x

#39 stein

stein
  • 63 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 19 lipca 2008 - 08:07

mac a dell Witam co do firmy DELL nie jest to firma taka zła sam posiadam laptopa firmy dell i jestem zadowolony .Podobne tesy przeprowadzano porównywując macbooka pro procesor duzo wiekszy a della 1,8 GHz mam na mysli model XPS okazało sie iż jesli chodzi o prędkosc XPS niczym nie odbiegał od macbooka określono go nawet jako sport!!! jesli chodzi o predkość .Plusem maca był jednak sam wyswietlacz.Moja propozycja jesli chodzi o testy samych ekranów strona notebookcheck tam jest test wielu laptopów - della jak i macbooka pro jak narazie jest to sprzet który jest przodownikiem światowym jesli chodzi o laptopy.Pozdrawiam

#40 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 19 lipca 2008 - 08:34

Matuzalem - jak masz czas zrób test jeszcze raz wyrównując pamięć w Maku Pro do 2GB, wtedy wynik będzie pokazywał różnice. Bo teraz ram dużo wydajności dodaje, dlatego jak możesz to zrób ponownie, żeby wszystkie komputery miały tyle samo ramu.

#41 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 19 lipca 2008 - 11:47

Jedno jest pewne i do tej pory tego nie rozumiem dlaczego przy zapisywaniu do pliku pracy pracuje tylko jeden rdzen ktory jest obciazony na maksa i zmienia sie co chwila tylko rdzen ktory to wykonuje (obserwacja z istat pro) Pytanie po co wydalem 16.000 zl by patrzec sie na balon ktory kreci sie ciagle na jednym z 8 rdzeni..... :-x


ile masz ramu ?

#42 jbpro

jbpro
  • 49 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 07:23

Mam 5 GB ramu i pracuje na cs3 z tego co zauwazylem wiekszosc filtrow obsluguje 8 rdzeni ale dlaczego sam proces zapisu obciaza tylko jeden rdzen, tak samo exportujac do innego formatu. I tak ostatnio gdy zapisywalem skoplikowana prace w Ilustratorze a nastepnie exportowalem ja to eps to zabieg ten trwal prawie 7 minut !!!. Zrobilem test porownalem Imaca z zegarem 3 ghz ja tez posiadam maszyne 3ghz Mac pro przy ekporcie tego pliku wykonala prawie w tym samym czasie co niby wiele wydajnieszy komputer. I tak jest z calym pakietem.

#43 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 23:10

No cóż, to prawda, że filtry i ogólnie Photoshop działa szybciej pod windows, ale korzyści z pracy w OS X masz tak ogromne, że ta drobnostka nie gra zupełnie roli. Takie jest moje zdanie, jak najbardziej poparte wieloetnim doświadczeniem. Dlatego nie rób "wielkiej pardubickiej" dla dwóch systemów tylko bierz się do pracy, spokojnej pracy, bez strachu, że zaraz system Ci padnie pracy, że straciłeś 8 godzin roboty pracy, że pracę wykonujesz raz a nie kilka razy pracy, mogąc usypiać przez ile chcesz komputer nie wyłączając go pracy, że na OS X możesz po prostu włożyć DVD i go obejrzeć a na windzie mplayer musi ściągnąć odpowiednie kodeki. To są niewątpliwe atuty.

#44 jbpro

jbpro
  • 49 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 08:16

:) nie zalezy mi na jakim systemie pracuje na kazdym mozna pracowac Nie chodzi mi o porownania systemow ktory jest lepszy ktory jest gorszy oba maja ewidetne wady i zalety Jesli kazdy makowiec mysli ze pecety czyli tak zwane blaszaki sie wieszaja to jest w bledzie wszystko zalezy kto i na czym posklada po wielu latach pracy na obu platformach doszlem do wniosku jak bedziesz mial nawet najlepszy system a kiepskie podzespoly to i tak szybciej czy pozniej zaplacisz za te oszczednosci. Chodzi mi tylko o wyjasnienie tej bezsensownej sytuacji jak ma miejsce z pakiete CS3 dlaczego nie obsluguje 8 rdzeni a tylko jeden a kiedy bedzie obslugiwac w wersji 10 :)

#45 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 09:54

To napisz do ADOBE. Tutaj raczej nie znajdziesz odpowiedzi. Tu zaglądają użytkownicy, a oni nic o tym nie wiedzą. Mogą się jedynie domyślać i zawsze będą tylko przypuszczenia.

---- Dodano 24-07-2008 o godzinie 11:03 ----
To prawda, że dobre podzespoły dadzą stabilny system. Ale gdzie w Polsce znajdziesz dobre podzespoły ? nawet jak są drogie to zazwyczaj są takimi, które nie przeszły jakichś tam testów. Trzeba niebywałego szczęścia, żeby trafić na dobry podzespół. Mój kolega specjalnie kupował części do składaka w Szwajcarji. No i od 5 lat do dziś mu działa. Ale kto w Polsce będzie kupował części za granicą ? tylko nieliczni, światli ludzie.
poza tym zostaje też kwestia systemu, który jest niekompatybilny z samym sobą, a kolejne łatki powodują konieczność uaktualniania wielu rzeczy. Czy to jest system dla potocznego człowieka, czy dla techika ? Zwykły "Kolwalski" nie będzie się zajmował naprawą systemu, powie tylko, że nie działa i taki będzie jego odbiór całości, w zupełności zrozumiały.

#46 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 24 lipca 2008 - 11:20

Mam 5 GB ramu i pracuje na cs3 z tego co zauwazylem wiekszosc filtrow obsluguje 8 rdzeni ale dlaczego sam proces zapisu obciaza tylko jeden rdzen, tak samo exportujac do innego formatu. I tak ostatnio gdy zapisywalem skoplikowana prace w Ilustratorze a nastepnie exportowalem ja to eps to zabieg ten trwal prawie 7 minut !!!. Zrobilem test porownalem Imaca z zegarem 3 ghz ja tez posiadam maszyne 3ghz Mac pro przy ekporcie tego pliku wykonala prawie w tym samym czasie co niby wiele wydajnieszy komputer. I tak jest z calym pakietem.


Witam ponownie

co do zapisu proponuje zrobic test z Raidem 0,
przeciez to wydajne dyski w szczegolnosci sa odpowiedzialne za szybkosc zapisu.

Natomiast odnosnie AE i multi-processingu, w helpie Adoba jest jasno powiedziane ze do prawidlowej pracy 1GB na 1 rdzen. Osobiscie proponuje wypróbowac soft Nucleo Pro (renderuje material w trakcie pracy nad compozycja)

#47 GRSM

GRSM
  • 10 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 11:29

Mam zarowno macbooka pro jak i mac pro - przez dluugi czas pracowalem tez na pccie i wiem jedno - proba otworzenia pliku w okolicach 500 MB na PC czesto konczyla sie zawieszeniem systemu nie mowiac juz o pracy na kilku aplikacjach jednoczesnie z takimi plikami - na mac jakos mi sie to nie zdarza:)))

#48 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 24 lipca 2008 - 14:49

Z perspektywy kilkunastu postów wcześnie - że jakoby miało coś się poprawić po 10.5.2/3/4 to piszę, że nie poprawiło się nic - NIE MAM KOMFORTU PRACY na systemie OSX w Ps CS3. Wycieram dokument 768x576 res.72 gumką przez kilka sekund - program zaczyna się zatykać, odczekuję - wycieram ponownie, znowu to samo, tylko za kolejnym już czekam dłużej aż powróci sprawność, po jakimś 10 wytarciu, program już nie reaguje przez kilkadziesiąt sekund i praca staje się tak nieznośna, że pozostaje restart Ps. Ale nic to, może jutro będę miał czas - przeinstaluję Leo od zera 7 raz - co mi szkodzi... Przy okazji przetestuje wydajność 10.5.0 vs 10.5.4(combo) i Wam w oddzielnym poście opublikuję wyniki.

#49 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 14:57

Wybacz, ale to co opisujesz nie ma nic wspólnego z wydajnością systemu, tylko z czymś co Ci ten system zamula, czyli bajzel jakiś masz. Powiem Ci dlaczego tak uważam. Sam pracuję w PS CS3, na PowerMac'u G5 modelu sprzed 6 lat, mam otwartych 5 programów: PS CS3, VUE 6 Infinit, który robi akurat render, Illustrator CS 3, który ma otwarty podklad 16 kilometrowej drogi, w PDF, Safari i Mail. W PS CS3 obrabiam kilkunasto-warstwowy plik o wymiarach 10000x9600 px, gumkuję, rysuję, a w tle VUE robi ciągle render. Owszem cały system jest obciążony, ale nie zachowuje się tak jak Twój jeden PS. Dlatego zrób porządek, powywalaj pluginy, duperele, napraw przywileje, zoptymalizuj system a od razu będzie lepiej.

#50 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 24 lipca 2008 - 15:42

Heh, czy czysty system z zainstalowanym jedynie FCS2 i Ps CS3 bez ŻADNYCH dupereli i zewnętrznych pluginów można nazwać "bajzlem"...? ;) Zwłaszcza, że jestem już po 6 czystych reinstalacjach Leo - z różnych powodów - wyżej opisane problemy/zmiany dysków. Zresztą piszesz, że masz G5 i masz spokój - ja to wiem, ponieważ wiele osób ze słabszymi maszynami ma mniejsze problemy niż ja - może to wina Intel/wieloprocesorowość - nie wiem, wiem tylko że problem JEST i jest on powtarzalny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych