Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro kontra pecet Dell i Mac Book Pro - rozczarowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#51 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 17:00

Skoro tak, to znaczy, że jesteś jednym z niewielu szczęścliwców, którzy mają niesprawny komputer. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć i niewiele można powiedzieć na odległość. Skoro już 6 razy przeinstalowywałeś system i ciągle to samo ... może oddaj go do serwisu. A robiłeś testy z płyty ? może faktycznie jakiś komponent jest popsuty ?

#52 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 24 lipca 2008 - 17:55

dziwne te testy - u mnie smart blur na fotoszopie cs3 (na macbook c2d 2,2ghz, 4gb ram, 250gb dysk 5400) na pliku z canona eos1d markII (ok 23mb w tiff) pracował zaledwie 14,5 sec. czy taki test trzeba zrobić jako akcję - ze wszystkimi po kolei filtrami? tylko po co - przecież tak się nie pracuje? anyway - smart blur u mnie 14,5 sek na stosunkowo tanim komputerze (uwzględniając ram i dysk, które upgradeowałem własnoręcznie) to polska cena mniej niż 4,5k pln. skąd u Was wynik 64 sek na smart blur - może używacie większych plików. czy jest jakiś standard takich testów? serdecznie pozdrawiam

#53 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 25 lipca 2008 - 00:52

A robiłeś testy z płyty ? może faktycznie jakiś komponent jest popsuty ?

Robiłem, rozszerzone kilkanaście razy i wielokrotne wałkowanie Remberem(test pamięci) - zero błędów.
Dziwne natomiast, że to dobrze chodzi na WinXP na tej samej maszynie i o to mi się rozchodzi.
Obawiam się, że gdybym oddał sprzęt do serwisu, to powróciłby w niezmienionej postaci(pomimo wydanej kasy), heh - czyżbym się mylił...? ;)

---- Dodano 25-07-2008 o godzinie 02:22 ----

skąd u Was wynik 64 sek na smart blur - może używacie większych plików. czy jest jakiś standard takich testów?


Standardowy "forumowy" -> tutaj

#54 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 25 lipca 2008 - 09:14

Jak nie spróbujesz serwisu to się nie dowiesz. Jedno jest pewne: to nie jest normalna sytuacja. Standard jest odwrotny. Coś musi szwankować. Skoro na windzie wszystko działa poprawnie to może sama winda, jej partycja jest powodem problemów. Zakladam bowiem, że masz windę instalowaną poprzez BootCamp. Spróbuj wyciąć dysk do zera, kompletnie. Wyzeruj przy tym jednokrotnie sektory, dla pewności. Potem zainstaluj tylko OS X i zprawdź jak będzie działać. Wobec tego napisałeś stawiał bym na BootCamp właśnie. Może TimeMashine marudzi na drugie partycji, a, że nie może się do niej dostać to robi problemy. Kto wie. Spróbuj.

#55 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 25 lipca 2008 - 11:33

Ja to już wszystko robiłem, tym bardziej, że 3 razy zmieniałem dysk systemowy ;) TimeMachine nie ufam - nie używam - zresztą ciężko w ten sposób archiwizować pliki wideo po kilkadziesiąt GB. No nic, przede mną 7 reinstalacja od zera(dosłownie - z opcją zerowania dysku), zobaczymy...

#56 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 26 lipca 2008 - 13:54

Darekmil - dziekuję za wskazówkę - nie znałem tego wcześniej - wieczorem spróbuję przeprowadzić test. wyniko oczywiście podam. ja jednak jestem znacznie mniej wymagającym użytkownikiem bowiem maksymalne pliki, które mam to efekt hasselblada i przystawki phase one p30. większość z eos markII - czyli małe jak na dzisiejsze moce obliczeniowe komputerów. tylko nieruchome obrazki. z imovie korzystam jak tworzę jakiś podcast - co nie jest zbyt częste.

serdecznie pozdrawiam, dziekuję jeszcze raz i obiecuję, że zrbię testy na słabowitym mini i odrobinę mocniejszym macbook - czyli budżetówka do kwadratu;)
pozdr2
adam

---- Dodano 27-07-2008 o godzinie 13:19 ----
testy zgodne ze standardem:
1. mac mini intel c2d 2ghz/1gb ram/120gb-540rpm dysk - wynik łączny 215,4 sec.
2. macbook intel c2d 2,2ghz/4gb ram/250gb-5400rpm dysk - wynik łączny 184,2 sec.

dzisiaj zrobie jeszcze probe na windowsie zainstalowanym na mb poprzez bootcampa - jestem ciekawy wyniku.
offtop - fajna taka zabawa, ale z rzeczywistą pracą to ma to niewiele wspólnego. pozdrowienia

#57 Fiod

Fiod
  • 290 postów

Napisano 21 września 2008 - 04:07

offtop - fajna taka zabawa, ale z rzeczywistą pracą to ma to niewiele wspólnego. pozdrowienia


Wręcz przeciwnie, bo ty blurujesz 30 minut a ja po 5 robie nastepna rzecz.
To najbardziej zblizony test do pracy, wszelkie inne bechmarki odpadaja.

Odnosnie tematu, swego czasu testowalem mace pro, byly duzo wolniejsze od konfiguracji slabszej piecowej, ciezko mi bylo wytlumaczyc taki stan rzeczy, do tej pory nie wiem co to byl za shiz.

---- Dodano 21-09-2008 o godzinie 03:14 ----

Matuzalem, najpierw napraw system, potem rób testy.
Poza tym, czy to faktycznie duży problem, że PS robi filtr przez 130 sek. a nie 90 sek. ? rany ...


Plik z testow to nedzne 2.3 mega, ile razy dluzej bedziesz czekal przy pliku o wielkosci 500 mega i wiecej? wolisz czekac 5 minut czy pol godziny na dokonczenie pracy?

#58 uzi4u

uzi4u
  • 55 postów

Napisano 28 października 2008 - 23:55

a moze .... byc moze gadam glupoty to mnie poprawcie ale mam wrazenie ze to jest efekt Leoparda ... moze by tak kolega zainstalowal 10.4.x i dopiero na to CS3 ? Na podstawie wlasnych obserwacji pracy 10.4 i 10.5 na tym samym sprzecie (PB G4) stawiam kokosy przeciwko dolarom, ze bedzie lepiej ........ pozdr. G.

#59 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 29 października 2008 - 10:37

Nie będzie... ----> http://www.myapple.p...011-post17.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych