Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AMD chyli się ku upadkowi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#26 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:47

amd wiecznie miały problemy z instrukacji nigdy nie wprowadzili do nich SSSE3 (SSE4) tamk samo jak AMD64 praktycznie nie znajduje optymalizacji kodu w porównaniu do EMT64 intela. A zmiany podstawekl ostatnio to już przeszli samych siebie. W sumie ATi też padło od kąd ich przejeli.

#27 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:52

Jonasz jakiś to AMD ;)

#28 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 29 stycznia 2008 - 13:00

amd wiecznie miały problemy z instrukacji nigdy nie wprowadzili do nich SSSE3 (SSE4) tamk samo jak AMD64 praktycznie nie znajduje optymalizacji kodu w porównaniu do EMT64 intela. A zmiany podstawekl ostatnio to już przeszli samych siebie. W sumie ATi też padło od kąd ich przejeli.



Jeśli dobrze śledzisz świat procesorów to powinienieś wiedzieć i zauważyć, że SSSE3 AMD na podstawie umów z Intelem będzie mogło wprowadzic dopiero w następnej rodzinie procesorów. Tak zawsze było. Athlon i Athlon XP miały tylko SSE gdy w P4 gościł SSE2, gdy wprowadzono SSE3 to pierwsze wersje AMD64 miały tylko SSE2, po zmianie jądra dopiero wprowadzono SSE3 w A64.

---- Dodano 29-01-2008 o godzinie 15:03 ----

ale 5x86 był dobrym rozwiązaniem, posiadacze płyt pod 486'tki dzięki wymianie procesora dostawali prędkość zbliżoną*do Pentium. Nie od parady pełną*nazwą*była AMD 5x86-P75 133MHz :)


Tak ale tylko zbliżoną wydajność do Pentium 75. Był to procesor 486 z wykręconym maksymalnie zegarem wzbogacony o mechanizm Write-Back stosowany w pentiumach.

#29 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 14:46

Czy ktoś pamięta procesory firm NexGen, Cyrix, Winchip, Transmeta, VIA (produkuje do dziś swoje rozwiązania).

Transmeta też, żyje i ma się dobrze. :)

#30 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 stycznia 2008 - 14:53

miałem Cyrixa kiedyś :) całkiem spoko, dawał radę, zawsze lubiłem mieć coś innego niż Intel. jeżeli się nie myle miałem 386 od AMD, potem Cyrixa, potem K6-2, potem chciałem mieć VIA ale przez sekundę miałem Pentium od Intela, no i teraz PPC, i tak już zostanie.

#31 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 15:30

Ja mialem i jakiegos Cyrix'a (nie pamietam) i Transmete w lapku (co prawda wujka byl, ale w zasadzie tylko ja go uzywalem), Inteli pelno (Pentium 166, potem 2x pentium 2 450mh - eh to byla maszynka, a ja jeszcze maly bylem :), potem PIII Tulatin 1.4 GHz, potem Athlon XP 1600+@2000, potem 2000+2600, potem G4 1.33 Ghz :) i teraz do owego G4 dolaczyl jeszcze Celeron M440 (1.86 GHz)).

To ze AMD bylo popularne to "zludzenie". Po prostu wsrod "entuzjastow" byl bum na AMD bo dobrze sie krecilo i bylo tanie (choc jakis Pentium IV, nie pamietam byl to chyba 2, albo 2.4GHz w wersji A - tez sie wysmienicie krecil), ale Ci "znajacy sie na czyms" entuzjasci to tylko pare(nascie) procent rynku. Tak samo najwiekszy udzial w rynku kart graficznych ma... Intel, wszakze najwiecej komputerow biurowych (a i tez pelno domowych) ma na pokladzie i8xx, albo GMAxxxxx.

---- Dodano 29-01-2008 o godzinie 15:36 ----
A co do prockow AMD o "wydajnosci Pentium" do plyt 486 - przeciez Intel tez wypuscil Pentium OverDrive.

#32 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 19:31

AMD jest szczególnie popularny w Europie Wschodniej, stąd to złudzenie. W zachodniej Europie jest kiepsko a w USA jeszcze gorzej.

#33 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 29 stycznia 2008 - 19:47

Od samego początku ? nie chcesz chyba powiedzieć przez to, że z myślą o Intelu ?

matdys ma rację. Stefek na keynote kiedy to informował o przejściu na Intele, oznajmi ł że od samego początku Mac OS X powstawał równolegle na PPC jak i na Intela.

#34 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 21:18

Chociaz Windows tez powstawal na PPC...

#35 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 21:28

matdys ma rację. Stefek na keynote kiedy to informował o przejściu na Intele, oznajmi ł że od samego początku Mac OS X powstawał równolegle na PPC jak i na Intela.

Rety ! Cicha woda... Z takim wyprzedzeniem działa, że aż się boję co będzie za 10 lat ;)

#36 Pierrot

Pierrot
  • 29 postów
  • SkądSanok

Napisano 29 stycznia 2008 - 21:40

Ja od zawsze właściwie miałem amd na pokładzie. Pierwsze k-5 90, które było niemal tak szybkie jak pentium 100, potem k6-2 500mhz, następnie aż do teraz w moim pececie siedzi athlon xp 2000+. No a teraz mam mini g4 1,2 i jestem bardzo zaskoczony wydajnością tego procesora. Oczywiście na +. Nawet planuje zakup powerbooka na g4. W każdym razie AMD na pewno nie splajtuje. Bywał już w gorszych sytuacjach.

#37 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 22:47

Rety ! Cicha woda... Z takim wyprzedzeniem działa, że aż się boję co będzie za 10 lat ;)

Nie przypadkiem to właśnie Jobs postawił Apple na nogi. Ma chłop łeb jak sklep.

A MS to niech lepiej skupi się na tym, by ich Windows działał dobrze tylko na Intelu, to i tak będzie chyba cud. ;)

#38 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 29 stycznia 2008 - 23:04

Panowie rozpędziliście się,czytając posty nie których osób to nie długo na tace dadzą na intela a jeszcze nie dawno każdy szanujący się fun apple pluł na te procki ;) AMD to naprawde bardzo wydajne procesory w swej klasie przewyższają Intele cenowo i czasami wydajnościowo. Intel to tak jak Windows,zawsze ludzie będą go kupować,swego czasu 6-5 lat temu handlując komputerami sam pakowałem ludzikom AMD bo były najlepsze,teraz nadszedł czas Intela ale myślę że nie długo AMD i nas zaskoczy i oby Stefanek miał kaca po jabłkach :P bo jego produkty to wolne maszyny ale dobrze wyglądają i mają dość dobry system Mac OS nic poza tym .....

#39 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 29 stycznia 2008 - 23:41

AMD od zawsze miało marny marketing, mimo znacznie lepszych i tańszych produktów. To ciekawe, że ciągle są w złej kondycji finansowej. Niedawno Niemiaszki wybulili sporą kasę na dotację.


Zgadzam się z tym marnym marketingiem.
AMD do promocji któregoś z procesorów serii x2, zaprosiło Steve'a Balmera! tak, tak! (nie wiem czy widziałem spot na stronie AMD, ale raczej na youtubie), nie chcę być niemiły, ale nie zatrudniłbym go do reklamy hemoroidów (chyba, że sam grałby hemoroida).

Jeśli chodzi o zastosowanie procesorów AMD, bardzo dobrze radzą sobie z "ciężkimi" grami jak Modern Warfare czy Crysis (chociaż w ich przypadku karta graficzna gra główną rolę).
Składacze domowych PCtów z całą pewnością, powinni mieć jakąś tanią, ale solidną alternatywę.
Jeśli pracujesz na Mac'ach, ale chciałbyś (tak jak ja) zbudować sobie solidną, ale niedrogą platformę głównie do gier, i telewizji (Media Center).. to warto śmiało walić w AMD.

Jednego jestem pewien! Nigdy nie kupiłbym sobie laptopa z prockiem AMD, ogromne zużycie energii, i większe wydzielanie ciepła, kompletnie je dyskwalifikuje. Zwłaszcza w przypadku mniejszych laptopów, 12-13" (które mnie głównie interesują) gorsze odprowadzanie ciepła w przypadku tych laptopów mogłoby okazać się ich końcem

#40 TomekB

TomekB
  • 310 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 01:07

Ja tam o żadnym bumie nie słyszałem...
AMD nigdy nie miało udziału w rynku większego iz 25%, AMD jest maleńkie w porównaniu do giganta jakim jest Intel...


Maleńkie? AMD przy Intelu to popierdułka której nikt poważnie nie traktuje. Powodów jest wiele. Choćby to że Intel daje 10 lat wsparcia na swoje produkty dzięki czemu można dziś kupić nowe Pentium MMX.

#41 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 03:24

Jednego jestem pewien! Nigdy nie kupiłbym sobie laptopa z prockiem AMD, ogromne zużycie energii, i większe wydzielanie ciepła, kompletnie je dyskwalifikuje. Zwłaszcza w przypadku mniejszych laptopów, 12-13" (które mnie głównie interesują) gorsze odprowadzanie ciepła w przypadku tych laptopów mogłoby okazać się ich końcem

Nie przesadzaj, Turiony i mobilne Semprony nie były takie złe. A Intel to nawet desktopowe P4 pchał do laptopów, masakra.

No a teraz, gdy jest Centrino i C2D to inna sprawa.

#42 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 11:49

Ale jak dobrze pamietam to podczas "panowania P4" w lapkach wciaz mozna bylo kupic jeszcze lapki z PIII, ktore bardzo dobrze sie spisywaly, a potem CD i C2D. AMD nigdy nie mial "bardzo dobrego" procesora mobilnego. Turiona mozna nazwac co najwyzej udanym. Zrezta do niedawana (a pewnie i obecnie w niektorych przypadkach) w wielu laptopach majacych Semprony byly instalowane ich desktopowe wersje.

#43 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 15:04

No niestety, też zauważyłem destkopowe wersje Sempronów w laptopach. I potem się ludzie dziwowali, że się grzeje i głośny a drugi mówił, że Sempron jest fajny. Ten bałagan nie przyniósł pożytku AMD. Co do PIII w laptopach - mobilne wersje były fajne, a gdy pojawił się Tualatin (lepszy proces technologiczny) to już w ogóle. To nadal dobre laptopy, jeżeli ma być taką lepszą maszyną do pisania i podstawowej rozrywki. Tytanowego IBM-a za nieduże pieniądze można kupić i daje radę.

#44 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 31 stycznia 2008 - 06:52

Transmeta też, żyje i ma się dobrze. :)



Dobrze to chyba trochę za dużo powiedziane.

#45 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 31 stycznia 2008 - 07:00

AMD robilo swietne procki i tak naprawde dzieki nim przyszla rewolucja cenowa. Dobrze pamietam, jak najtanszy procesor do kompa intela kosztowal powyzej 600zl (a to bylo jakos kolo 2000 roku, wiec te pieniadze bylo o wiele wiecej warte). Az nagle przyszedl AMD z Athlonem i za polowe tej kwoty, mozna bylo kupic wydajniejszy procek. I tak naprawde do momentu wydania przez intela Core 2 Duo byli na topie wsrod graczy jesli chodzi o wydajnosc, cene i mozliwosci podkrecenia. Teraz Intel zawojowal rynek (takze cenowo) i AMD stara sie go dogonic, ale mu to nie wychodzi (patrz Phenom). Mam osobiscie nadzieje, ze AMD uda sie jednak Intela dogonic, bo nic nie dziala tak dobrze dla konsumenta jak goracy oddech konkurencji na plecach producenta.

#46 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 01 lutego 2008 - 23:18

Szkoda, że rynek procesorów skupia się na intelu, wiele fajnych architektur(68k, ppc, RISC) upadło przez Intela. btw. wiecie kto pracuje nad ppc?

#47 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 02 lutego 2008 - 00:27

Tualatin byl geialny - zprzestali produkcji bo byl lepszy niz p4 ;/
amd umiera ? nie wydaje mi sie ...... nie bez powodu sun pcha opterony w swoje maszyny

---- Dodano 02-02-2008 o godzinie 02:28 ----
sony ? = ppc ...

#48 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lutego 2008 - 00:34

wiecie kto pracuje nad ppc?


Sony? :)

#49 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 02 lutego 2008 - 00:38

Tualatin byl geialny - zprzestali produkcji bo byl lepszy niz p4 ;/

No nie do końca, zaprzestali bo rynek potrzebował "nowych" procesorów, nie oklepanych PIII. A Tualatin to był pierwszy porządny procesor Intela od czasu Pentium Pro. Potem trzeba było czekać dłuuugo na następny dobry - Pentium-M. Zresztą - oparty na pomysłach z Pentium Pro. Ot i cały intel, kupa markietingu i tyle.

Jakiś czas temu Chińczycy zamówili jeden z najszybszych na świecie (ówcześnie) superkomputer i była to farma serwerów z Opteronami. I był to chyba pierwszy przypadek kiedy w superkomputerze wykorzystano Opterony..

#50 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 02 lutego 2008 - 09:09

No i to niemiłosierne grzanie się... Ale PPC tak szybko nie upadnie, pakują je do konsoli.


Nie tylko do konsoli ! Zaraz będę testował to:

Dołączona grafika

To coś ma właśnie PowerPC w środku i Linuksa

Jak w to wsadzą przeglądarkę - to mamy konkurencję dla Apple TV na PPC od niemieckiego producenta :lol:
Podobno wsadzą a na razie służy tylko do oglądania multimediów z komputera na TV poprzez LAN i Wi-Fi. Dla mnie paździerz z potencjałem ale na razie zabawka, raczej mało użyteczna. Potestuję z Maczkiem i oddam. Co mi tam.

Więcej info tu: MediaMVP: a digital media player for your home network




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych