Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AMD chyli się ku upadkowi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 19:15

Witam Podobno AMD ma dośc poważne problemy i kłoni sie ku upadkowi, podobno za jakiś czas obłoszą splait. Co najciekawsze doskonale to widać także na stronie ATi (zostało wykupione przez AMD), braki lub nie dopracowane sterowniki, problemy z nowymi produktami. Jak myślicie AMD ogłosi splait ? Jeżeli tak to na rynku graficznym zostanie tylko NVIDIA, a procesorów INTEL obawiam sie że jeżeli by AMD faktycznie splaitował to ceny sie podniosą. Jakie są wasze opinie na ten temat ??

#2 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 19:20

AMD od zawsze miało marny marketing, mimo znacznie lepszych i tańszych produktów. To ciekawe, że ciągle są w złej kondycji finansowej. Niedawno Niemiaszki wybulili sporą kasę na dotację. Co do cen - nigdy nie wiadomo jak to będzie. Intel i AMD mogą stanowić oligopol, niewiele to lepsze niż monopol.

#3 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 28 stycznia 2008 - 19:54

szkoda by było, konkurencja zawsze jest dobra, a AMD i Intel nigdy jakoś nie wyglądały na takich co by sobie rączki podały, więc walka była, czy Ati upadnie bo AMD upadnie? niekoniecznie, te firmy mogą się rozdzielić i Ati może na nowo wyskoczyć z czymś, to właśnie słaby marketing AMD pociągnął Ati i samych siebie do takiej sytuacji jaka jest teraz.

#4 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 28 stycznia 2008 - 20:02

Pożyjemy, zobaczymy. AMD robi dobre procki. Sam mam na swoim PC'ie i nie narzekam. Dobrze się sprawuje. Jednak Intel szybko wdraża nowe technologie i wykorzystuje je na masową skalę, przez co jest bardzo popularny, co widać na przykładzie Apple. Z drugiej strony iMac'i wyposażone są w układy graficzne ATI, a raczej AMD. Co do cen to są dwa wyjścia jeżeli AMD upadnie. Intel stanie się monopolistą chyba, że powstanie inna firma. Od Intela wszyscy będą kupować procesory, więc albo podniosą ceny, bo i tak kupujący nie będą mieli innej możliwości wyboru, albo zostawią takie same ceny, bo i tak zarobią. To krótko na ten temat ;)

#5 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 stycznia 2008 - 20:34

AMD przetrzyma dzięki tańszej ofercie. Robią teraz platformę biurową i chyba pod tym względem konkurencji nie maja...jeszcze.

#6 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 stycznia 2008 - 23:57

imo AMD trochę daje ciała od czasu wprowadzenia technologii x-rdzeniowej przez Intela. Tak jak kiedyś Athlony XP były dużo bardziej popularne od Inteli tak w tej chwili wszędzie siedzą CoreDuo u ich ewolucje. AMD wróciło na pozycję jaką zajmowało za czasów procesorów oznaczanych K-4, K-5 etc....Wielka szkoda

#7 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 02:52

To może mieć związek z kłopotami finansowymi właśnie.

#8 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 07:24

AMD było bardziej popularne od Intel'i tylko dlatego, że były sprzedawane super tanio. Zresztą sądzę, że to również był powód obecnych problemów finansowych. Słaby marketing czy słaby produkt ? nigdy w życiu nawet nie pomyślałem o kupnie AMD, a to za sprawa jednego krótkiego filmu, pokazującego jak to AMD płonie w warunkach, w których Intel obniża wydajność i działa dalej. Poza tym informacje o tym, że wydajność AMD jest wynikiem fabrycznego przetaktowania. 1+2=3. To wystarczający marketing ( anty ). Dziwi mnie skąd ta popularność, ale może w Polsce, gdzie dużo więcej ludzi patrzy na cenę a nie na jakość ... Konkurencja cały czas jest - IBM. Oni nie śpią, idą do przodu. Apple powinien zostać przy IBM, albo przynajmniej zrobić dwie linie komputerów z procesorami Intel i IBM. Trochę by poczekali i mieli by Power6. Jakby umowy nie zerwali to by IBM przyspieszył prace i dał by radę w ciągu 2-3 lat wypuścić nowy procek, a tak pyrkają sobie powoli bo wiedzą, że nie musza się spieszyć.

#9 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 29 stycznia 2008 - 09:34

Podobno AMD ma dośc poważne problemy i kłoni sie ku upadkowi, podobno za jakiś czas obłoszą splait.


Co to jest „splait”?

#10 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 29 stycznia 2008 - 09:35

Tak na marginesie to AMD nigdy nie produkowało procesora serii K4 jak tu ktoś wspominał. Była wersja 5x86 która była w rzeczywistości procesorem 486 odpowiednio przebudowanym. K5 był ich własnym pomysłem (niezbyt mocnym) na przebój Intela - Pentium. Dopiero wykupienie firmy NexGen która pracowała nad własnymi rozwiązaniami procesorów (słynne NexGen 586) pozwoliło przejąć przez AMD praktycznie skonczony projek nowego procesora NexGen 686 i wydać go pod nazwą K6. Późniejsze K6-2 i niedoceniany K6-3 były naprawdę dobrymi porcesorami na socket 7. No a dalej to już początek historii Athlona, najpierw na SLOT A (jądra Argon, Pluto, Orion i częściowo Thunderbird), a potem na genialny socket A.

#11 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 stycznia 2008 - 10:01

ale 5x86 był dobrym rozwiązaniem, posiadacze płyt pod 486'tki dzięki wymianie procesora dostawali prędkość zbliżoną do Pentium. Nie od parady pełną nazwą była AMD 5x86-P75 133MHz :)

#12 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 stycznia 2008 - 10:50

Tak na marginesie to AMD nigdy nie produkowało procesora serii K4 jak tu ktoś wspominał. Była wersja 5x86 która była w rzeczywistości procesorem 486 odpowiednio przebudowanym. K5 był ich własnym pomysłem (niezbyt mocnym) na przebój Intela - Pentium. Dopiero wykupienie firmy NexGen która pracowała nad własnymi rozwiązaniami procesorów (słynne NexGen 586) pozwoliło przejąć przez AMD praktycznie skonczony projek nowego procesora NexGen 686 i wydać go pod nazwą K6. Późniejsze K6-2 i niedoceniany K6-3 były naprawdę dobrymi porcesorami na socket 7. No a dalej to już początek historii Athlona, najpierw na SLOT A (jądra Argon, Pluto, Orion i częściowo Thunderbird), a potem na genialny socket A.


heh zagalopowałem się z tą K4-ką :)

#13 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2008 - 10:50

Konkurencja cały czas jest - IBM. Oni nie śpią, idą do przodu. Apple powinien zostać przy IBM, albo przynajmniej zrobić dwie linie komputerów z procesorami Intel i IBM. Trochę by poczekali i mieli by Power6. Jakby umowy nie zerwali to by IBM przyspieszył prace i dał by radę w ciągu 2-3 lat wypuścić nowy procek, a tak pyrkają sobie powoli bo wiedzą, że nie musza się spieszyć.


Problemem Apple był brak wersji mobilnej G5. A co dopiero G6?
Ile lat można pakować G4 w laptopy?
Gdyby nie to to dalej byśmy mieli PPC w Maczkach.

#14 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 stycznia 2008 - 11:04

No i to niemiłosierne grzanie się... Ale PPC tak szybko nie upadnie, pakują je do konsoli.

#15 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 29 stycznia 2008 - 11:21

No i to niemiłosierne grzanie się... Ale PPC tak szybko nie upadnie, pakują je do konsoli.


Dla uściślenia, pakują je do Xboxa, który się bardzo mocno grzeje, m.in przez co xboxy zdychają

#16 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 stycznia 2008 - 11:25

A no właśnie. Taki paradoks: Apple jest na Intelach, a Micro$oft na PPC :)

#17 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 stycznia 2008 - 11:36

AMD było bardziej popularne od Intel'i tylko dlatego, że były sprzedawane super tanio. Zresztą sądzę, że to również był powód obecnych problemów finansowych.


Intel ma ponad 70% udzialu w rynku a AMD niecałe 24% -
Wiec ja tu nie widzę aby AMD było bardziej popularne...

#18 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 stycznia 2008 - 11:40

Intel ma ponad 70% udzialu w rynku a AMD niecałe 24% -
Wiec ja tu nie widzę aby AMD było bardziej popularne...


BYŁO, tak jest napisane.

#19 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 11:59

Problemem Apple był brak wersji mobilnej G5. A co dopiero G6?
Ile lat można pakować G4 w laptopy?
Gdyby nie to to dalej byśmy mieli PPC w Maczkach.

Prawdę prawisz krzyfar, zgadza się, że kiepsko by to wyglądało z G4 wciąż i wciąż w laptopach. Jednak mogli by dziurę zapchać wyprodukowaniem mobilnego G4 z zegarem 2Ghz. Dali by radę, jak się bardzo chce to można. A obecnie mają procesor o jakim Intel może tylko pomarzyć, jak zdwoją rdzenie to będziemy mogli tylko chlipnąć nad pochopnością decyzji Stefana. Na jego miejscu zostawił bym otwarte drzwi a nie tak spektakularnie je zatrzaskiwał, to było by dużo bardziej rozsądne. Chociaż kto wie, co się za kulisami dzieje, jednak oficjalnie to M$ będzie spijał śmietankę uwarzoną przez IBM, szkoda.
No nic, przyszłość pokaże.

---- Dodano 29-01-2008 o godzinie 14:04 ----

Intel ma ponad 70% udzialu w rynku a AMD niecałe 24% -
Wiec ja tu nie widzę aby AMD było bardziej popularne...

A jednak był swego czasu bum na AMD, że taki tani i taki szybki ... VOBIS też sprzedaje tanie i szybkie komputery ;) dziękuję bardzo.

#20 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:07

AMD dobija wykup ATI. Procesory robią naprawdę ciekawe. Intel jeszcze tego nie wprowadził a AMD od serii 64 ma wbudowany w procesor kontroler pamięci co znacznie usprawnia pracę konstrukcji. Źle bys się stało gdyby AMD miało zakończyć żywot. Mimo, iż taki duopol na rynku procesorów jaki mamy wcale nie jest idealnym rozwiązaniem to całkowita hegemonia Intela byłaby raczej jeszcze gorsza. Swoją drogą zawsze interesowało mnie ile ciekawych pomysłów i projektów towarzyszących budowie procesora nie weszło z różnych względów do końcowego produktu. Czy ktoś pamięta procesory firm NexGen, Cyrix, Winchip, Transmeta, VIA (produkuje do dziś swoje rozwiązania).

#21 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:09

jak zdwoją rdzenie to będziemy mogli tylko chlipnąć nad pochopnością decyzji Stefana.

Ale tego nie zrobią, ponieważ procki się zbyt grzeją. Decyzja Steve'a nie była pochopna, osx był tworzony od samego początku na Intele.

#22 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:13

Od samego początku ? nie chcesz chyba powiedzieć przez to, że z myślą o Intelu ?

#23 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:13

Nie wiemy o małych tajemnicach Stefana :)

#24 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:14


A jednak był swego czasu bum na AMD, że taki tani i taki szybki ... VOBIS też sprzedaje tanie i szybkie komputery ;) dziękuję bardzo.



Ja tam o żadnym bumie nie słyszałem...
AMD nigdy nie miało udziału w rynku większego iz 25%, AMD jest maleńkie w porównaniu do giganta jakim jest Intel...

#25 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 12:19

No, był był, jakieś 7-10 lat temu, o ile pamiętam. Głównie graficy 3D marzyli o AMD, dość wąskie grono, ale właśnie w moim fachu, stąd nasłuchałem się o tym, że jestem głupi bo nie biorę AMD, że na Intel'u będę miał wolniej. A po kilku latach kupiłem PPC ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych