Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzanie maka z USA i cło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#176 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lutego 2008 - 20:52

karta AISIC - międzynarodowe zrzeszenie studentów :) Monika fajny avatar - miłośniczka Subaru?

#177 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 12 lutego 2008 - 21:30

Student z Polski nie może kupić w USA czegokolwiek ze zniżką. Teoretycznie. Czytałam chyba na tym forum, że jakaś dziewczyna z Polski kupiła Maca w USA ze zniżką na podstawie jakiejś karty potwierdzającej status studenta (coś w stylu Euro<26, tylko to się jakoś inaczej nazywało, ale było wydawane w Polsce). Trochę się pokłóciła i uznali zniżkę. Więc zależy to od szczęścia i sprzedającego, ale ja bym raczej nie liczyła za bardzo na takie szczęście.
Możesz spróbować znaleźć studenta z USA, który 'odstąpi' ci swoją zniżkę (ja musiałam dać studentowi połowę kwoty, jaką zaoszczędziłam, ale mówi się trudno ;)). O ile się nie mylę, to wystarczy, że pokaże jakiś dokument potwierdzający, że jest studentem i już.


Brat koleżanki (przynajmniej tak wynika z jej opowieści, ale jej wierzę) dostał ,,na gębę", tzn. zapytał się, jak udowodnić fakt bycia studentem. Wtedy pani w sklepie powiedziała: ,,wierzymy panu". Ale trzeba mieć szczęście.

#178 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 12 lutego 2008 - 21:48

A ja właśnie zmagam się z zakupem pamięci do Maca Pro OWC, z opcją kuriera Fedexa. Już parę godzin po zamówieniu miałem telefon z agencji celnej z prośbą, aby na piśmie podać co to jest, do czego i z jakich materiałów - koszmar, to dla mnie całkowite nowum:/ Z tego co zdążyłem tu poczytać, to obciąża mnie tylko polskim VATem, chyba że się mylę?
Ktoś kupował już z Was pamięci na OWC(pewnie partię można by wielką założyć) i może kliknąć tu parę słów jak to wyglądało, co podawaliście w danych dla urzędasów?:)

#179 matkamateria

matkamateria
  • 39 postów

Napisano 13 lutego 2008 - 00:43

Brat koleżanki (przynajmniej tak wynika z jej opowieści, ale jej wierzę) dostał ,,na gębę", tzn. zapytał się, jak udowodnić fakt bycia studentem. Wtedy pani w sklepie powiedziała: ,,wierzymy panu". Ale trzeba mieć szczęście.


Nie trzeba. Właśnie kupuję drugi komputer po studenckiej cenie - co prawda w Niemczech (nie dlatego, że są tańsze, z powodu zamieszkania) - sprawa wygląda w ten sposób:
- na niemieckiej stronie mam możliwość czatu ze specami, więc pytam, w jaki sposób mam udowodnić, że mam szajn studencki (ligitkę) - odpowiedź: "najwyżej do Pana zadzwonimy". Jeszcze nie dzwonili. Wątpię, by doszło tu do przekroczeń jednak ustalonych w USA zasad. Oczywiście ów dowód na bycie studentem posiadam - nie ma w tym żadnej ściemy, oszczędzam niewiele, ale mimo wszystko...

#180 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 lutego 2008 - 21:30

Czy ktoś ciągnął z USA iMac'a, chocby 20 cali? Zastanawiam się jak to zrobić: 1. wysyłka to ryzyko, wiadomo 2. Jako bagaż podręczny, cóż, raczej się nie uda - za duży, może się mylę??? 3. Nadać jako bagaż - nie odważyłbym się widząc jak latają na lotniskach walizki Jakieś sugestie? Thanks!

#181 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 28 lutego 2008 - 21:38

Jako bagaż podręczny jest za duży. Na bagaż odpada, z wiadomych względów. Ja bym wybrał wysyłkę.

#182 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 23:10

Tak rozmawiacie tutaj o sprowadzaniu Mac'ów z USA - a który sklep w USA / UK umożliwia bezpośrednią wysyłkę sprzętu Apple do Polski? Chętnie się dowiem.

#183 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 29 lutego 2008 - 12:23

W USA Macki sprzedają (prócz firmowych salonów Apple'a): BestBuy, RadioShack. Żaden nie wysyła do Polski.

#184 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 02 marca 2008 - 15:53

PolAmer oferuje usługę która polega na tym, że sklepi wysyła towar na ich adres, oni przepakowują i wysyłają do ciebie. Nie wiem tylko jakie są kwoty, ale znając ich może być drogo.

#185 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2008 - 14:47

Witam, kilka stron wcześniej przeczytałem że na sprzęt komputerowy ściągany do UE nie ma cła.I moje pytanie czy cały czas tak jest czy już jest to cło a jak jest to il;e wynosi.Dziękuje z góry za odpowiedź

#186 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 05 marca 2008 - 15:46

Witam,
kilka stron wcześniej przeczytałem że na sprzęt komputerowy ściągany do UE nie ma cła.I moje pytanie czy cały czas tak jest czy już jest to cło a jak jest to il;e wynosi.Dziękuje z góry za odpowiedź


Cło na sprzęt komputerowy w UE jest równy zero - dopiero co uświadczyłem to na sobie , kupując pamięci w USA;)
Jednakże musisz wliczyć nasz 22% VAT od ceny towaru i kosztów wysyłki.

#187 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2008 - 15:51

a nie da się nie płacić dwóch podatków naraz?chodzi mi oto czy jak płacę w stanach vat to w Polsce również muszę zapłacić za ten Vat?

#188 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 marca 2008 - 16:25

Poki co nie, takie numery to tylko w Erze (lub Unii) :)

#189 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2008 - 16:26

A może inaczej jak nie zapłacić tego cholernego Vatu ściagająć przez Polamer?

---- Dodano 05-03-2008 o godzinie 16:28 ----
ktoś tam pisał że trzeba napisać w deklaracji że używane jest.Działa to?ktoś to robił już?

#190 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2008 - 16:50

Chciałem skorzystać z usług PolAmer, ale wycena była tak zbliżona do ceny SAD, że podziękowałem.

#191 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2008 - 16:54

e a to poprostu nie płaci sie im za wysyłkę i za vat?w takim razie jak ściągnołes sobie coś co ściognołes nie ponosząc przy tym dużych kosztów?

#192 iapple.pl

iapple.pl
  • 1 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 marca 2008 - 09:34

Sprowadzajac sprzet Apple z USA czy innego kraju, prosze pamietac, ze chociaz wychodzi taniej i teoretycznie gwarancja jest miedzynarodowa, to warunki gwarancji mowia o naprawie sprzetu w kraju zakupu i klient zostanie obciążony kosztami wysyłki oraz rożnicą w cłach pracy i materiałów, co może okazać się "przykre" dla szczęśliwego posiadacza tańszego Apple...nie mówiąc już o czasie takiej procedury

#193 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 16 marca 2008 - 17:43

Czy można zakupić komputer Apple bezporednio w apple.store.com ?? Czy oni wysyłają towar do Polski ?? Pezyjżałem się owej stronce i wyraźnie napisane jest "free shipping" a "shipping" jeśli się nie myle oznacza transport statkiem, czyli jak mniemam transport poza teren US ?? Dobrze kombinuje ?? Ale mniejsza z samym zakupem [jeśli ten sposób nie wypali mam inną, mniej bezpośrednią metodę]. 1. Czy klawiatura w Macbookach z US różni się od tej w Polskich MB ?? 2. I jak to jest w końcu z tą gwarancją, jeśli ma się sprowadzany komputer to musi być serwisowany w kraju, w któeym go kupiono ??

#194 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2008 - 18:02

nie można shipping to w amerykańskim angielskim znaczy również opłata pocztowa + koszty manipulacyjne. Używa się też tego aby określić kiedy coś będzie w sprzedaży - chyba jedno z ulubionych słów Steave'a Jobsa

#195 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 16 marca 2008 - 18:13

Wieeelka szkoda, miałem nadzzieje na wyluczenie osób trzecich z transakcji, ale widze, że się nie obejdzie. No, ale trudno się mówi - wdroże w życie plan B - rodzice w nagrdę za olimpiade naukową mieli mi sprowadzić Maczka z US przez jakiegoś wujka ich koleżanki, czy coś - chcialem zająć się tym na własną rękę, ale się nie uda ... A jak to jest w końcu z tą gwaracją ?? Czytam i czytam ten wątek [ale tasiemiec] i na nic konkretnego natrafić nie mogę.

#196 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2008 - 02:27

Kto mi pomoze? W zamian nagroda!

Witam,
Dobra - pora dodac pytanie od siebie.
Najbierw prosze o wielkie brawa dla mnie - przeczytalem caly temat.


Do rzeczy.
Jade w wakacje do USA i wracam 1 wrzesnia.
Planuje kupic sobie MacBook'a Pro i iPhone ze stronki Apple albo ze sklepu Apple.
Bede to przewozil osobiscie.

Z tego co wiem i wyczytalem tutaj, dostane znizke studencka (nie na mnie - na kogos z rodziny).
Czyli sprzet mam juz taniej.

Pytania:
1. Co mam zrobic zeby dostac zwrot podatku vat?
Wiadomo ze kupujac w USA (konkretnie stan TEXAS) doliczaja mi oplate podatku vat do sprzetu, na rzecz USA. Mam mozliwosc wziecia tego na firme brata (ktora jest w Polsce, ale w USA tez ma firme). Co mam zrobic, gdzie isc, co mowic, zeby dostac zwrot podatku w USA?
Nie wiem czy to trzeba brac na firme polska czy amerykanska? A moze kanadyjska (bo brat tez ma w Kanadzie firme)?

2. Zakladam przy tym punkcie ze dostalem juz zwrot podatku. Czyli mam Maczka ze znizka studencka i zwrotem podatku.
Co z gwarancja? Rozne posty tutaj wyczytalem i po czesci jestem zdezorientowany. Niby trzeba, niby nie trzeba oplacic vatu.
MBPro jest zwolniony z cla, OK, fajnie (jako sprzet komputerowy, ktory jest zwolniony z cla). Ale chce miec na niego gwarancje w Polsce w autoryzowanym punkcie iSpot czy inne. Czyli domniemam, ze musze zaplacic w Polsce podatek za sprzet, na rzecz Polski, okazujac odpowiednie papiery. Tak?

3. Dowiedzialem sie od pewnej osoby ze do MBPro dodaja iPod'a - gratis. Czy wiecie cos o tym? Da sie to polaczyc ze znizka studencka?

4. O gwarancje iPhone'a sie nie pytam bo sciagne simlock'a. Ale pytam sie o to samo co w punkcie 1. Tyle ze w tym przypadku zwrot vatu jest mi potrzebny tylko po to, aby miec taniej iPhone'a. Nie bede go dawac do oclenia w Polsce. Da sie uzyskac zwrot podatku w USA za iPhone'a zakupionego od Apple Store?

5. Czy da sie abym przewiozl 2 laptopy z USA? Jeden dam do olcenia (aby miec gwarancje na terenie Polski), a drugi powiem ze to moj do pracy i ze mam go z Polski, a jedynie ten co daje do oclenia kupilem w USA. Da sie tak?

6. Ile iPhone'ow moze przewiezc jedna osoba?

7. Ile iPod'ow moze przewiezc jedna osoba?



Dziekuje za pomoc. Jesli ktos bylby na tyle uprzejmy, aby dokladnie i pelnymi zdaniami wyjasnic mi kazdy punkt (a nie: "tak", "nie") i pomoc rozstrzygnac moje problemy, bede bardzo wdzieczny. Swoja wdziecznosc moge okazac tym, ze moge przewiezc zupelnie za darmo (oczywiscie sprzet na wlasny koszt) jakis sprzet - nawet oplace wysylke tego sprzetu z Krakowa i wysle go od razu po przylocie. Jest jeszcze druga opcja, bo 2 tygodnie przed powrotem do ukochanej ojczyzny bede wysylac paczke morska i tez cos tam moge zaladowac. Ale moja oferta gratis (ilosc w granicach rozsadku a nie 20 laptopow), jest tylko dla osoby, ktora mi pomoze w tym temacie. Wiem tyle co z tego tematu, czyli ogolnie srednio-srednio. Nigdy podobnych rzeczy nie robilem, dlatego potrzebuje pomocy. Na rodzine nie mam co liczyc, nie dosc ze sie nie znaja, to jeszcze taka dziwna sytuacja - nie wazne.

Dla innych mam inna oferte. Moge pomoc sprowadzic cos z USA podczas mojego pobytu. Ale wiadomo - gratis juz nie obejmuje. Kontakt? Tutaj --> http://www.myapple.p...i-sierpniu.html


Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

---- Dodano 30-05-2008 o godzinie 15:29 ----
Witam znowu,
nie ma chetnych do pomocy? To sa na prawde przydatne informacje dla wielu userow. Prosze, pomozcie, na pewno sie odwdziecze.

#197 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 czerwca 2008 - 20:09

nikt nie pomoze?

#198 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 04 czerwca 2008 - 22:23

ja również jadę do stanów na wakacje i chciałem zapytać czy trzeba zapłacić podatek (sales tax) kupując w Apple Online Store? z przywiezieniem nie będę miał problemu ale nurtuje mnie ten cholerny podatek w stanach... :/

#199 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 04 czerwca 2008 - 22:29

ja również jadę do stanów na wakacje i chciałem zapytać czy trzeba zapłacić podatek (sales tax) kupując w Apple Online Store? z przywiezieniem nie będę miał problemu ale nurtuje mnie ten cholerny podatek w stanach... :/


Jezeli zamawiasz do stanu w ktorym ten podatek jest, to AppleStore Ci go doliczy.

#200 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 czerwca 2008 - 22:34

Pytania: 1. Co mam zrobic zeby dostac zwrot podatku vat? Wiadomo ze kupujac w USA (konkretnie stan TEXAS) doliczaja mi oplate podatku vat do sprzetu, na rzecz USA. Mam mozliwosc wziecia tego na firme brata (ktora jest w Polsce, ale w USA tez ma firme). Co mam zrobic, gdzie isc, co mowic, zeby dostac zwrot podatku w USA? Nie wiem czy to trzeba brac na firme polska czy amerykanska? A moze kanadyjska (bo brat tez ma w Kanadzie firme)? 2. Zakladam przy tym punkcie ze dostalem juz zwrot podatku. Czyli mam Maczka ze znizka studencka i zwrotem podatku. Co z gwarancja? Rozne posty tutaj wyczytalem i po czesci jestem zdezorientowany. Niby trzeba, niby nie trzeba oplacic vatu. MBPro jest zwolniony z cla, OK, fajnie (jako sprzet komputerowy, ktory jest zwolniony z cla). Ale chce miec na niego gwarancje w Polsce w autoryzowanym punkcie iSpot czy inne. Czyli domniemam, ze musze zaplacic w Polsce podatek za sprzet, na rzecz Polski, okazujac odpowiednie papiery. Tak? 3. Dowiedzialem sie od pewnej osoby ze do MBPro dodaja iPod'a - gratis. Czy wiecie cos o tym? Da sie to polaczyc ze znizka studencka? 4. O gwarancje iPhone'a sie nie pytam bo sciagne simlock'a. Ale pytam sie o to samo co w punkcie 1. Tyle ze w tym przypadku zwrot vatu jest mi potrzebny tylko po to, aby miec taniej iPhone'a. Nie bede go dawac do oclenia w Polsce. Da sie uzyskac zwrot podatku w USA za iPhone'a zakupionego od Apple Store? 5. Czy da sie abym przewiozl 2 laptopy z USA? Jeden dam do olcenia (aby miec gwarancje na terenie Polski), a drugi powiem ze to moj do pracy i ze mam go z Polski, a jedynie ten co daje do oclenia kupilem w USA. Da sie tak? 6. Ile iPhone'ow moze przewiezc jedna osoba? 7. Ile iPod'ow moze przewiezc jedna osoba?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych