Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzanie maka z USA i cło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#126 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 sierpnia 2007 - 00:49

ja mam podobny problem.
Zamierzam kupic iPoda w stanach i zabtac go ze soba. Jak zrobic by nie placic cla?

CZy jak bede miec go w podrecznym i do tego bede go uzywala to sie nie doczepia??
Najbardzioje mi zalezy na gwarancji, by byla w polsce.

I tu nast pytanie.
Czy nie placac cla uwzglednia mi gwarancje w Polsce??

Prosze wytlumaczcie mi tylko wolno i dokladnie :P



W porównaniu z iMac'iem to żaden problem... Poza tym było wcześniej na forum (proponuje opcje szukaj...)

#127 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2007 - 17:25

A jeśli mam rachunek za iPhone to czy będę mógł serwisować go w Polsce? :D:D A tak na serio, to jest jeszcze takie coś: jak kupowałem MB w Stanach to sprzedawca spytał, czy chcę miec wysłany rachunek na maila. No więc mam też rachunek w PDFie na mailu. Czy jeśli mam ten, a nie mam papierowego (oczywiście mam, to pytanie hipotetyczne) gwarancja zostanie uznana?

#128 pete1986r

pete1986r
  • 1 postów

Napisano 13 września 2007 - 04:21

mp3

mam do przewiezienia 10 mp3...czy da sie jakos ominac zaplate cla??

---- Dodano 13-09-2007 o godzinie 05:23 ----
lece z USA do Polski...bede mial ze soba 10 mp3...czy da sie jakos ominac zaplate cla??czy moge mowic ze sa to prezenty?jest jakakolwiek opcja?

#129 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 13 września 2007 - 07:53

mam do przewiezienia 10 mp3...czy da sie jakos ominac zaplate cla??

---- Dodano 13-09-2007 o godzinie 05:23 ----
lece z USA do Polski...bede mial ze soba 10 mp3...czy da sie jakos ominac zaplate cla??czy moge mowic ze sa to prezenty?jest jakakolwiek opcja?


szyby tez

#130 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 13 września 2007 - 09:11

A jeśli mam rachunek za iPhone to czy będę mógł serwisować go w Polsce? :D:D

A tak na serio, to jest jeszcze takie coś: jak kupowałem MB w Stanach to sprzedawca spytał, czy chcę miec wysłany rachunek na maila. No więc mam też rachunek w PDFie na mailu. Czy jeśli mam ten, a nie mam papierowego (oczywiście mam, to pytanie hipotetyczne) gwarancja zostanie uznana?


Co do serwisowania iPhone'a to jest to urządzenie "mobile", przenośne znaczy, a te SAD serwisuje*... ale, ale... jeżeli Twój iPhone miałby zdjęty simlock, blokadę sieci czy jak to zwał (każdy operator po swojemu) to prawdopodobnie oznacza to utratę gwarancji w oczach Apple'a.

Co do MacBook'a to owszem, będzie mógł być serwisowany w SAD'dzie o ile posiadasz rachunek z Apple Store lub Apple Online Store. Nie ważne, że w pdf'ie czy drukowany z kasy czy ksero.


*mowa tu o urządzeniach zakupionych poza siecią dealer'ską SAD'u, za granicą. Sprzęt o takim statusie jest serwisowany o ile jest przenośny, tj. laptop, iPod. iPhone nie ma jeszcze w Polsce więc w SAD'dzie nic nie zrobią, ale na urządzenie mobilne musząc uznać gwarancję wyślą go po prostu do USA. Trzeba wtedy się liczyć z okresem naprawy min. 2 tygodnie.

#131 leju

leju
  • 150 postów
  • Skądwrocław

Napisano 23 września 2007 - 18:06

takie pytanie z innej beczki jak to jest z prądem :) (iMac 20") czy trzeba dokupywać jakieś adaptery nie adaptery, czy wystarczy zwykła przejściówka?? oczywiście przy zakupie w USA i przywiezienia jako bagaż :P do Polandii pzdr! leju

#132 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 23 września 2007 - 20:55

takie pytanie z innej beczki
jak to jest z prądem :) (iMac 20")

czy trzeba dokupywać jakieś adaptery nie adaptery, czy wystarczy zwykła przejściówka??
oczywiście przy zakupie w USA i przywiezienia jako bagaż :P do Polandii

pzdr! leju


Na http://www.apple.com/imac/specs.html jest napisane, że zasilacz jest uniwersalny:

Line voltage: 100-240V AC


Więc przejściówka z amerykańskiej wtyczki na polską wystarczy :)

#133 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 września 2007 - 00:59

A mój iMac nie wiem gdzie jest... Leciał ze mną z NY:JFK miałem przesiadke w Paryżu i w warszawie walizki z nim nie ma... Jestem wk#@$%*&y...

#134 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 24 września 2007 - 01:14

Auć... Ale nie martw się. Kiedy leciałem do Maksyku z przesiadką na Heathrow też mi zginęły wszystkie walizki. Po dwóch dniach doleciały. Naklejka - Seul;) A jeszcze cię uświadomie, że Etoile Charles de Gaule i Heathrow właśnie gubią najwięcej bagaży.

#135 TNT-vip

TNT-vip
  • 10 postów

Napisano 06 października 2007 - 13:18

:) Jak mam wysłać paczę ze stanów ? Pytam, bo nikt nie podał dokładnych danych ... :/ Kupuje McBooka z ebay + N-draft i pokrowiec, wysyłka idzie do rodziny do stanów. Jak oni mają ja wysłac (cena wysyłki do 100$). Myślałem o globalnej wysyłce dwu dobowej - żeby dostac kompa dwa dni po nadaniu. Czy możecie mi pomóc: Co napisac na paczce, na ile ja ubezpieczyc, i czy wyslac mcbooka w podelku, czy rozpakowac i kompa samego a reszte rzeczy wyslac osobno ??

#136 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 października 2007 - 22:09

Zapomniałem napisać i powiedzieć że iMac doleciał. Francuzi wysłali go do Toronto ale do Łodzi przyjechał już cały i bezpieczny

#137 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 07 października 2007 - 00:56

No to miło. Jak długo czekałeś? Bo możesz się ubiegać o odszkodowanie, za np. stracony czas pracy, jeśli przyjąć, że iMac to twoje narzędzie pracy.

#138 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 października 2007 - 12:04

Przyjechal we wtorek czyi dwa dni później i powiem że w życiu tak szcześliwy nie byłem jak się okazało że wszystko z nim ok

#139 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 07 października 2007 - 19:25

Czasem 2 dni to za dużo, więc ubigaj się o odszkodowanie, a za to co dostaniesz, kup drugiego dla mnie;)

#140 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 października 2007 - 22:34

Spoko nie ma sprawy powiedz mi tylko 20" czy 24"???

#141 macleon

macleon
  • 1 postów

Napisano 13 listopada 2007 - 23:10

mac z USA mam pytanie, czy może ktoś się orientuje czy istnieje bezpieczny sposób sprowadzenia imac ze Stanów lub ktoś zna kontakt do kogoś kto czasem sprowadza :)

#142 kamil87

kamil87
  • 1 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 13:42

Hej Zamowilem ze Stanow używanego laptopa i otrzymalem dzis list z zawiadomieniem z poczty, ze moja przesylka zostala zatrzymana w celu przeprowadzenia procedury celnej. Na przesylce bylo zaznaczone jako gift i opis przedmiotu jako Laptop. Bez zadeklarowanej wartosci. W pismie otrzymalem adnotacje, że w paczce nie bylo rachunku. Czy w tej sytuacji wyslac do urzedu celnego wydruk aukcji internetowej na ktorej kupilem tego laptopa? Czy dalej utrzymywać, ze to prezent i wyslac tylko oswiadczenie, ze wartość lapopta wynosi np. 100$ ??

#143 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 15 listopada 2007 - 23:23

a czy ten laptop jest naprawde wart $100? Celnica nie sa tacy glupi ;)

#144 emeth

emeth
  • 3 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 09:16

Hej
Zamowilem ze Stanow używanego laptopa i otrzymalem dzis list z zawiadomieniem z poczty, ze moja przesylka zostala zatrzymana w celu przeprowadzenia procedury celnej. Na przesylce bylo zaznaczone jako gift i opis przedmiotu jako Laptop. Bez zadeklarowanej wartosci. W pismie otrzymalem adnotacje, że w paczce nie bylo rachunku. Czy w tej sytuacji wyslac do urzedu celnego wydruk aukcji internetowej na ktorej kupilem tego laptopa? Czy dalej utrzymywać, ze to prezent i wyslac tylko oswiadczenie, ze wartość lapopta wynosi np. 100$ ??



A jak wysylales ta paczke ? Morska ? Przez firme czy poczte ?

#145 mda

mda
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2007 - 12:25

Witam, Znajoma mi kupuje iPhone'a i iPoda Touch. Jak należy to wysłać aby uniknąć cła i vatu? Czy należy skorzystać z jakiejś firmy zajmującej się transportem przesyłek do polski np. GTAlliance, Polamer itp, czy z poczty lotniczej USA? Zależy mi na szybkiej dostawie towaru. Paczka będzie oznakowana jako gift, a także będzie wpisana wartość ok. 30$. Może ktoś udzielić szczegółowej odpowiedzi? jak tego dokonać? P.S Wiem że było kilka tematów poruszających te problem, ale zdania są podzielone...i niestety nie wiem jaki sposób jest najpewniejszy. Dziękuję.:-)

#146 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 16 listopada 2007 - 16:04

mda - nia ma pewnego sposobu. Najbardziej prawdopodobne ze nie dowala Ci cla jest przywiezienie go samemu, w bagazu podrecznym, juz rozpakowanego. Jezeli nie masz takiej mozliwosci, doradzam wyslanie paczka morska (idzie ok 4-6 tyg) wlasnie w tym terminie co teraz mamy (paczki swiateczne z czym sie wiaze ruch i pospiech wiec ni9e sprawdzaja tak jak w innych terminach). Polecam firme Doma ewentualnie Polamer

#147 emeth

emeth
  • 3 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 16:06

Banan - a jak z firma POLONEZ ? Maja opcje "morska - 21 dni roboczych". Mozliwe ze paczki beda trzepac czy nie ?

#148 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 16 listopada 2007 - 17:39

Banan - a jak z firma POLONEZ ? Maja opcje "morska - 21 dni roboczych". Mozliwe ze paczki beda trzepac czy nie ?


Polonez - odpusc sobie. To jest taka "firma krzak" :) dlugo na rynku (chyba od 70 lat ale nic - ani wyglad, ani serwis ani panie sie nie zmienily ;) )

#149 emeth

emeth
  • 3 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 17:41

Polonez - odpusc sobie. To jest taka "firma krzak" :) dlugo na rynku (chyba od 70 lat ale nic - ani wyglad, ani serwis ani panie sie nie zmienily ;) )


Jak dla mnie to nawet moga byc w blaszaku i wozic paczki taczkami :) ale jak jest w kwestii sprawdzania morskich paczek (21 dni rob.) przez celnikow ?

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 19:48 ----
I jeszcze jedno (sorry, nie moge znalezc opcji "edytuj"):

To prawda, ze paczki morskie nie sa przeswietlane, tylko same paczki lotnicze ?

#150 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 16 listopada 2007 - 18:25

morskie sa przeswietlane wywiorczo ale sa. Lotnicze wszystkie (z zalozenia) sa sprawdzane. Jezeli chodzi o te 21 dni - teraz w firmach ktore wymienilem daja gwarancje ze jezeli wyslesz morska paczke do 19 listopada dojdzie ona na swieta. Gruga sprawa - te firmy sa duzymi firmami. Wysylaja tysiace paczek. Laduje pare kontenerow na statek i wio. Celnicy nawet jezeli chcieli by sprawdzic wszystko nie sa w stanie. Pamietaj ze zeby wyslac paczke morska musi ona miec swoja wage (min 10lbs). Sugeruje ze jezeli ktos bedzie wysylal iPhona niech dorzuci jeszcze jakies duperele typu worek cukierkow, jakas koszulke, cokolwiek - zeby byla waga, rozmiar no i zeby opatulic w cos ten sprzet (paczki sa traktowane strasznie - zwlaszcza podczas goraczki przedswiatecznej)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych