Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wydajność macOS Sierry względem poprzednich wersji – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#51 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 14 grudnia 2016 - 22:00

Ja wróciłem przed chwilą do El Capitan. Sierra jest ociężała, występują lagi. Macbook się grzeje jak głupi.



#52 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 grudnia 2016 - 07:21

W związku z niemalże identycznością wątku o aktualizacji 10.12.2 i debaty o wydajności Sierry w stosunku do poprzednich systemów, przenoszę wszystkie posty do tematu powstałego jako pierwszy.

 

Posty, które powtarzają niemal dosłownie poprzednie wypowiedzi, nie załapują się, niestety, na migrację. Te zaś dotyczące zupełnie czego innego zostały przeniesione do odnośnych miejsc.

 

@markuj To jest zagadnienie na osobny wątek, moim zdaniem, i proszę Cię o jego założenie, jeżeli oczekujesz pomocy od współforumowiczów.

 

Osoby mające cokolwiek w temacie do podzielenia się ze społecznością, zapraszam do dalszej dyskusji.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#53 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 grudnia 2016 - 09:49

Nie wiem na jakim sprzęcie masz tego El Capitan, ale dla mnie to najgorszy system od Apple, na MacBooku Air 2015 ciągłe losowe zamrażania więc ten system odpada. Natomiast macOS Sierra na chwilę obecną to cudo śmiga na tym MacBooku bez problemu, oby tylko nic nie zepsuli przy dalszych aktualizacjach.


MacBook Pro 13 2017, iPhone 7


#54 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 16 grudnia 2016 - 10:02

MAcbook Pro 2012 bez retiny. Dysk SSD, 10Gb RAM. Gdyby tylko Office 2016 działał na Mavericks to bym do niego wrócił. 



#55 Justyn Podgajny

Justyn Podgajny
  • 1 postów
  • SkądSzwecja

Napisano 19 grudnia 2016 - 12:13

Gdzie znajdę informacje odnośnie wrócenia do El Capitana?



#56 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 grudnia 2016 - 12:51

macOS 10.12.2 (16C68) działa rewelacyjnie na MBP 15 mid 2015 r. Śmiem twierdzić iż lepiej niż ostatni El Capitan.



#57 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 19 grudnia 2016 - 12:56

Moim zdaniem na MBA early 2015 po tych dwóch miesiącach od aktualizacji mogę powiedzieć, że chodzi nieco wolniej niż poprzedni El Captain, ale nie ma tragedii. Nie przeszkadza mi to ;).


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#58 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 20 grudnia 2016 - 21:23

Gdzie znajdę informacje odnośnie wrócenia do El Capitana?

Musisz nagrać system na pendriva. Są instrukcje w necie



#59 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 19:29

Po tym jak odinstalowałem rozszerzenie Pocket w Safari, problemy ustąpiły.



#60 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 grudnia 2016 - 20:35

Nie wiem czy zauważyliście ale od 15 grudnia jest uaktualniona wersja 16C68



#61 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 23 grudnia 2016 - 12:38

Po wybudzeniu stopień podświetlenia klawiatury automatycznie ustawia mi się na 3 stopueń, mimo że docelowo ustawiam na 1wszy.

#62 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 23 grudnia 2016 - 15:44

Ja od 10.10 nie widzę żadnej różnicy, ani razu żaden system mi się nie wykrzaczył, ciągle działa równie żwawo i tyle mogę powiedzieć. :D Wystarczy, że w miarę dbam o stan swojego systemu, co jakiś czas odpalę program ONYX - naprawi permisję, skasuję masę plików tymczasowych no i tyle. :D Dodatkowo każdy update instaluję na czysto, w sensie 10.11 -> 10.12 instalowałem nagrywając obraz na pendrive.



#63 cesiu111

cesiu111
  • 739 postów
  • SkądRz

Napisano 23 grudnia 2016 - 16:06

Ja zainstalowałem Sierrę na czysto tylko ze względu na nowy dysk ssd. Wcześniej od 10.6 raczej zawsze update, nawet jak zmieniłem komputer, to tylko dysk przełożyłem, Carbon copy i dalej update. Dawniej bawiłem się w jakieś naprawianie zezwoleń itp., ale od przeszło 2 lat nie zrobiłem tego ani raz i jakoś nie widzę różnicy w jakości/szybkości działania systemu.

#64 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 23 grudnia 2016 - 17:08

Ja zainstalowałem Sierrę na czysto tylko ze względu na nowy dysk ssd. Wcześniej od 10.6 raczej zawsze update, nawet jak zmieniłem komputer, to tylko dysk przełożyłem, Carbon copy i dalej update. Dawniej bawiłem się w jakieś naprawianie zezwoleń itp., ale od przeszło 2 lat nie zrobiłem tego ani raz i jakoś nie widzę różnicy w jakości/szybkości działania systemu.

Zawsze warto instalować na czysto każdy większy update, również dotyczy do linuxa jak i wingrozy, naprawianie permisji daję sporo - system dzięki temu trochę odetchnie, jeżeli faktycznie nie bawiłeś się w czyszczenie systemu od dwóch lat to polecam wypróbować darmowego ONYXa, skasuję pliki tymczasowe i naprawi permisję, na rok nie czyszczonym MacBooku Pro zwolniło się kilkanaście GB.



#65 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 23 grudnia 2016 - 20:43

ONYX ma jakąś funkcjonalną przewagę nad CleanMyMac?

#66 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 24 grudnia 2016 - 10:31

ONYX ma jakąś funkcjonalną przewagę nad CleanMyMac?

Tak, oferuje znacznie więcej i jest darmowy.



#67 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 913 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 grudnia 2016 - 15:13

naprawianie permisji daję sporo - system dzięki temu trochę odetchnie

 

Jaki miły lolcontent na święta, dziękuję.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#68 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 grudnia 2016 - 19:18

Panie Grammar Nazi, ten lolcontent także w to się komponuje ? A może jednak @tka11 na swój sposób ma rację ? 



#69 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudnia 2016 - 09:33

Powiem tak macOS Sierra na MacBooku Air 2015 wymiata, wszystko śmiga jak powinno tak więc względem El Capitan to gigantyczna przepaść pod względem działania.


MacBook Pro 13 2017, iPhone 7


#70 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 913 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2016 - 18:50

A może jednak @tka11 na swój sposób ma rację ? 

 

Niestety nie. Wystarczy wiedzieć, co robi 'repairing permissions' (którego, swoją drogą, od jakiegoś czasu już nawet nie ma do kliknięcia) i wtedy się nie pisze takich bzdur.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#71 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 25 grudnia 2016 - 20:54

Powiem tak macOS Sierra na MacBooku Air 2015 wymiata, wszystko śmiga jak powinno tak więc względem El Capitan to gigantyczna przepaść pod względem działania.

 

Instalowałeś na czysto? Mój po aktualizacji nie jest tak szybki jak El Capitan :(


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#72 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 25 grudnia 2016 - 21:28

Niestety nie. Wystarczy wiedzieć, co robi 'repairing permissions' (którego, swoją drogą, od jakiegoś czasu już nawet nie ma do kliknięcia) i wtedy się nie pisze takich bzdur.

Pokolenie myszowato klikowatych. :P Od czego jest terminal? Choć jak w/w jest to w ONYXie. Nie ma już naprawy permisji, bo ogólnie Apple kastruję Macintoshe, tak samo znikło to fajne narzędzie do zarządzania dyskami, które było na miarę gparteda, a tak to mamy jakiegoś kastrata - zamiast porządnego narzędzia.

 

Bądźmy poważni... To nie jest już ten sam system co kiedyś i wymaga od nas coraz większego zaangażowania aby działał naprawdę przyzwoicie.



#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 913 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2016 - 16:06

Żadna róznica, czy klikaniem, czy komendą - repairing permissions po prostu nie robi żadnych cudów z systemem, w które wiara ciągle wierzy ślepo.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#74 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2016 - 16:16

Lata i kolejne systemy mijają, a ludzie nadal niczego się nie uczą...


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#75 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2017 - 08:35

Jak u Was z baterią porównując do El Capitan? Faktycznie jest zauważalnie gorzej? Mam nowego Air'a early 2015 z wgraną fabrycznie Sierrą i wydaje mi się, że trzyma krócej niż mój poprzedni Air 2015 z El Capitan.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych