Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wydajność macOS Sierry względem poprzednich wersji – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#26 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 05 października 2016 - 08:41

Im dłużej pracuję na Sierrze, tym częściej myślę o powrocie na EL Capitan! 

Po pierwsze: Siri jest "głupia". W ogóle się nie uczy.

Po drugie i to jest najważniejsze: zdarzyło mi się już dwa razy, że komputer się zawiesił!!!! Coś czego nigdy przez 11 lat użytkowania Maców nie przeżyłem!!!

Trzyma mnie tylko przy Sierrze zdalna współpraca nad dokumentami (dzielenie się nimi).

Czekam tylko na aktualizację. Jeśli nie przyniesie poprawy, wracam do El Capitana!



#27 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 października 2016 - 09:12

Ja nie narzekam na Sierre. Zainstalowałem nie dawno na MB12 i nie zauważyłem spadków wydajności.


iPhone 12 mini 


#28 spupkow12

spupkow12
  • 196 postów
  • SkądRybnik

Napisano 05 października 2016 - 15:09

Ja nie narzekam na Sierre. Zainstalowałem nie dawno na MB12 i nie zauważyłem spadków wydajności.


Jo tysz. Żadnych spadków klatek, błędów itp.
Patrząc po kłopotach innych użytkowników chyba jestem szczęściarzem :-)

#29 prem

prem
  • 21 postów

Napisano 05 października 2016 - 15:10

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013 - brak jakichkolwiek lagów czy baboli.

 

Natomiast genialnie zarządza miejscem na dysku - z 39 GB wolnego na 128 SSD zrobił 47 GB wolnego. Z tego jestem bardzo zadowolony. 



#30 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 października 2016 - 15:20

Jo tysz. Żadnych spadków klatek, błędów itp.
Patrząc po kłopotach innych użytkowników chyba jestem szczęściarzem :-)

A mie durś ta Sierra szteruje  ;)



#31 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 05 października 2016 - 18:21

Instalował ktoś na MBA 4GB początek 2014? Warto na takiego staruszka, słabeuszka?



#32 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 05 października 2016 - 20:58

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013 - brak jakichkolwiek lagów czy baboli.

 

Natomiast genialnie zarządza miejscem na dysku - z 39 GB wolnego na 128 SSD zrobił 47 GB wolnego. Z tego jestem bardzo zadowolony. 

Brak lagów? To chyba inne systemy instalowaliśmy :D  



#33 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 05 października 2016 - 21:32

Prawda jest taka, że:

 

- Sierra bazuje na iCloud (darmowe jest 5GB, potem pakiety płatne) więc jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce na dysku (mamy w miarę szybki jak na wielkość plików Internet) to jest to rozwiązanie dla małych dysków SSD ale… przecież to musi pożerać pamięć operacyjną. Wysyłanie w tle i ciągłe skanowanie, synchronizacje… moim zdaniem to powoduje, że bateria w OSX Sierra tak mocno dostała po du**e.

 

- Bateria z 8-9 godzin pracy na Yosemite w Sierra spadła mi do 2-2,5 godziny ! Chyba żart ! Tego nie przeboleję nigdy !

 

- zdarzyło mi się kilka razy po otwarciu klapy, że na ekranie pojawiły się artefakty i trzeba było ponownie zamknąć klapę i znów ją otworzyć ! To chyba jakiś żart !

 

- zaglądaliście do narzędzia ukrytego w menu TEN MAC -> PAMIĘĆ MASOWA ? Coś na wzór Windows'owskiego Dodaj/Usuń Program ? Śmiech na sali. Po co to w 2016 roku wprowadzać skoro żaden z wcześniejszych systemów OSX tego nie miał ?

 

- o aktualizacji iTunes nie będę wspominał, bo odrębny temat, odrębny świat ale powiem tylko jedno - mam wykupioną subskrypcję, płacę miesięcznie za dostęp. I to chyba jest jakiś żart, żebym po nowej aktualizacji musiał po kliknięciu w album cofać się z powrotem z wyników wyszukiwania na stronę główną i wpisywać i szukać wszystkiego od nowa. Masę czasu się na to traci!

 

- a to nie tylko problem OSX. iOS też dostał po cirach, bo dzisiaj miałem pierwszą przyjemność poznać geniusz Apple po aktualizacji. Do tej pory jak przychodził mi SMS o nadaniu do mnie paczki kurierem - kopiowałem sobie z treści SMS-a numer przesyłki, otwierałem Safari, wklejałem i patrzyłem gdzie jest aktualnie paczka. Panowie spróbujcie po aktualizacji iOS do nowej wersji skopiować jakiś fragment z SMS-a ! To jest przyszłość 2016/2017 ???? Śmiech na sali skierowana do gimbusów którzy muszę tagować SMS-a obrazkiem serduszka albo znakiem zapytania, bo takowe otóż opcje są teraz dostępne po próbie skopiowania fragmentu SMS do schowka !!!

 

Ja wróciłem do Yosemite i jestem bardzo zadowolony zarówno z czasu pracy baterii jak i z tego, że mogę normalnie otworzyć macbooka bez artefaktów na ekranie.


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#34 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 05 października 2016 - 22:18

Prawda jest taka, że:

 

- Sierra bazuje na iCloud (darmowe jest 5GB, potem pakiety płatne) więc jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce na dysku (mamy w miarę szybki jak na wielkość plików Internet) to jest to rozwiązanie dla małych dysków SSD ale… przecież to musi pożerać pamięć operacyjną. Wysyłanie w tle i ciągłe skanowanie, synchronizacje… moim zdaniem to powoduje, że bateria w OSX Sierra tak mocno dostała po du**e.

 

- Bateria z 8-9 godzin pracy na Yosemite w Sierra spadła mi do 2-2,5 godziny ! Chyba żart ! Tego nie przeboleję nigdy !

 

- zdarzyło mi się kilka razy po otwarciu klapy, że na ekranie pojawiły się artefakty i trzeba było ponownie zamknąć klapę i znów ją otworzyć ! To chyba jakiś żart !

 

- zaglądaliście do narzędzia ukrytego w menu TEN MAC -> PAMIĘĆ MASOWA ? Coś na wzór Windows'owskiego Dodaj/Usuń Program ? Śmiech na sali. Po co to w 2016 roku wprowadzać skoro żaden z wcześniejszych systemów OSX tego nie miał ?

 

- o aktualizacji iTunes nie będę wspominał, bo odrębny temat, odrębny świat ale powiem tylko jedno - mam wykupioną subskrypcję, płacę miesięcznie za dostęp. I to chyba jest jakiś żart, żebym po nowej aktualizacji musiał po kliknięciu w album cofać się z powrotem z wyników wyszukiwania na stronę główną i wpisywać i szukać wszystkiego od nowa. Masę czasu się na to traci!

 

- a to nie tylko problem OSX. iOS też dostał po cirach, bo dzisiaj miałem pierwszą przyjemność poznać geniusz Apple po aktualizacji. Do tej pory jak przychodził mi SMS o nadaniu do mnie paczki kurierem - kopiowałem sobie z treści SMS-a numer przesyłki, otwierałem Safari, wklejałem i patrzyłem gdzie jest aktualnie paczka. Panowie spróbujcie po aktualizacji iOS do nowej wersji skopiować jakiś fragment z SMS-a ! To jest przyszłość 2016/2017 ???? Śmiech na sali skierowana do gimbusów którzy muszę tagować SMS-a obrazkiem serduszka albo znakiem zapytania, bo takowe otóż opcje są teraz dostępne po próbie skopiowania fragmentu SMS do schowka !!!

 

Ja wróciłem do Yosemite i jestem bardzo zadowolony zarówno z czasu pracy baterii jak i z tego, że mogę normalnie otworzyć macbooka bez artefaktów na ekranie.

W swojej wypowiedzi zapomniałeś o paniach (takie też czytają nasze forum) i obraziłeś gimnazjalistów. Przykre to  :huh:

A tak całkiem serio to sensowny wpis, dzięki któremu też zacząłem się zastanawiać nad powrotem do Yosemite (na razie mam ElCapitana). Powiedz tylko o jakim Maczku pisałeś?



#35 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2016 - 20:16

Wyszła aktualizacja MacOS Sierra 10.12.2. Aktualizował już ktoś? Jak działanie systemu pod względem szybkości? Są jakieś różnice? 


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 16 grudnia 2016 - 07:12
Uściślenie

  • makemymind lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#36 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2016 - 20:22

Wyszła aktualizacja MacOS Sierra 10.12.2. Aktualizował już ktoś? Jak działanie systemu pod względem szybkości? Są jakieś różnice? 

 

Podbijam pytanie bo cały czas się wzbraniam przed Sierrą i siedzę na Capitanie :)



#37 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2016 - 20:27

Podbijam pytanie bo cały czas się wzbraniam przed Sierrą i siedzę na Capitanie :)

Co do porównania z Capitanem to ja aktualizowałem ze względu na Siri, a także, że można odblokowywać Maca za pomocą Apple Watch(przymierzam się do zakupu). Gdyby nie te dwie rzeczy, to na pewno bym nie aktualizował. Na początku wydawało mi się, że Sierra jest szybsza, ale to był efekt placebo. Ogólnie jest podobnie, ale jeśli nie zależy Ci na powyższych rzeczach, czy tych pseudo bajerów z iCloud to daj sobie na luz. Przeczytaj sobie to http://myapple.pl/fo...ch-komputerach/

 

Mnie teraz interesuje porównanie aktualizacji Sierry z wcześniejszą wersją, ktoś coś?


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#38 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 21:00

Dla mnie usunięcie możliwości podejrzenia szacowanego czasu pracy to deal-breaker, poważnie :D



#39 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 grudnia 2016 - 21:01

Ja miałem sierrę przez pół godziny (chyba 12.1) i wróciłem szybko do EL Capitan. Nowy system dla użytkownika nie wnosi nic nowego.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#40 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 21:05

Ja NIESTETY wzbraniam się przed kolejnymi aktualizacjami od Apple. 9.3.5 + 10.11.6 for life



#41 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 22:03

Jak zwykle po aktualizacji trzeba trochę poczekać, wolniej otwiera się poczta, kontakty i jakby taki leniwszy, może się ułoży na razie bawię się.

Brak wskaźnika czasu pracy baterii można zastąpić apką iStat Menus.



#42 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 22:19

Oczywiście, że można, ale to powinno być zaimplementowane w OS.

 

Robiłeś clean install?



#43 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 22:37

Nie nie robiłem clean instal a że to powinno być to się zgadzam, zresztą ostatnio wiele rzeczy apple robi pod siebie a nie dla klienta, ma go za debila.



#44 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 13 grudnia 2016 - 22:40

tylko update od Tigera i zero problemów na razie , ale w jednym mogę się zgodzić te updaty to jakaś kpina , po ch.... mi emotikony dodatkowe.:)


Mac&Pc w jednym stali domu.

#45 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 14 grudnia 2016 - 11:03

Wyjście z gier jest płynne z efektem przejścia.



#46 airacobra

airacobra
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2016 - 15:47

Safari nie otwiera stron, które przed "aktualizacją" bez problemu obsługiwało.

Czyli kolejne "ulepszenie" od Apple'a jak to bywa w ostatnim czasie.

To, że w In Designie minięte są okna do wpisywania danych z kursorem to już nie wspomnę, bo tak jest od początku Sierry...



#47 Przemysław Mazur

Przemysław Mazur
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2016 - 19:04

A czy ktoś z Was nie ma problemu z Bluetooth? Ja po aktualizacji w preferencjach systemowych nie widzę menu dla BT a na pasku mam przekreśloną ikonę BT z informacją "Bluetooth niedostępny". WTF?!



#48 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2016 - 19:09

A czy ktoś z Was nie ma problemu z Bluetooth? Ja po aktualizacji w preferencjach systemowych nie widzę menu dla BT a na pasku mam przekreśloną ikonę BT z informacją "Bluetooth niedostępny". WTF?!

U mnie z Bluetooth wszystko w porządku, używam klawiatury. Nic mi nie zniknęło


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#49 Przemysław Mazur

Przemysław Mazur
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2016 - 19:15

U mnie z Bluetooth wszystko w porządku, używam klawiatury. Nic mi nie zniknęło

 

Dziwna sprawa. Znalazłem rozwiązanie. Z katalogu /Library/Preferences/ należy usunąć plik com.apple.Bluetooth.plist i wyłączyć Mac'a.



#50 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 20:51

Obecnie mój MBA nie wyrabia pisząc po młodzieżowemu. Zawiesza się w trakcie wzbudzania z uśpienia, Safari ma znaczne opóźnienia podczas komend, działa zdecydowanie woniej. Wymazałem dysk i zainstalowałem Sierrę na nowo, ale problemy jak były tak nadal występują. Wykonywałem kilkakrotne resety NVRAm, kontrolera SMC oraz odtwarzanie systemu, ale nic to.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych